Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość sweett202
Hej dzisiaj miałam zakładany aparat stały na górę , czuję się dziwnie , ale wiem że to kwestia przyzwyczajenia i tak dalej. Mam pytanie czy zęby mogę myć normalnie szczotkując tak jak do tej pory czy jak ??? jest to dl mnie zupełnie nowa sytuacja i nie wiem jak mam sobie radzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogini sexu z brzydkimi zębami
Hey ....Mam 16 lat ...Kiedyś nosiłam ruchomy aparacik ale był do dupy bo ciągle się łamał itp ...Trochę poprawił mi zgryz..Zastanawiam się nad stałym aparatem ..Przyznam , że nie mam kasy bo moi rodzice potrzebują kasy na budowę domku ...Czy wiecie czy można dostać na to jakieś dofinansowanie ..i wogóle ile kosztuje założenie aparatu na góre a ile na dół ?i ile sie go najdłuzej nosi bo wiem ze nieraz już po roku można sciągnoć a nieraz kilka lat...Proszę o odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogini sexu z brzydkimi zębami
ale tyle tego jest tu 746 str. .Prosze o odp :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AGATKA1986AJ
HYRAX-KATASRTOFA!!!JA MAM HYRAX OD TRZECH DNI I MYŚLE O PRZERWANIU LECZENIE BO NIE MOŻNA NORMALNIE Z NIM FUNKCJONOWAC.MOJA ORTODONTKA NIE UPRZEDZIŁA MNIE ŻE TAK UPOŚLEDZA WYMOWE TEN APARAT NIE MÓWIE JUŻ O JEDZENIU I PICIU ALE TO MOŻNA PRZEŻYĆ .OGÓLNIE NIE BOLI ALE WYMOWA JEST STRASZNA .JA PRACUJE W SKLEPIE ODZIEŻOWYM I DLA MNIE ROZMOWA Z KLIENTEM JEST BARDZO WAŻNA A NIE MOGE Z SIEBIE SŁOWA WYDUSIĆ BO MAM USTA PEŁNE ŚLINY KATASRTOFA.ZAPISAŁAM SIE DO INNEGO ORTODONTY NA KONSULTACJE ŻEBY ZOBACZYŁ CZY MOŻNA LECZYC MOJĄ WADE BEZ TEGO APARATU JEŚLI TAK TO ZMIENIAM ORTODONTE.POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NowaKrzywa D
hej :D mam pytanie :D czy ktos mial lub ma taka wade ze trojki sa nieco wyzej nad szeregiem a jedynki sie nie mieszcza i skierowane sa ku sobie do srodka??? :D Jesli tak, to prosze napiszcie jak przebiegalo u Was leczenie takiego czegos :DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NowaKrzywa D
hej mam pytanie czy ktos mial lub ma taka wade ze trojki sa nieco wyzej nad szeregiem a jedynki sie nie mieszcza i skierowane sa ku sobie do srodka??? Jesli tak, to prosze napiszcie jak przebiegalo u Was leczenie takiego czegos D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paullie
Ja miałam zkładany na górę aparat 1 grudnia 2009. ; d Dzisiaj - zęby mam prawie idealne.;*. Efekt jest świetny. ;P. Natomiast górę miałam zakładaną 6 kwietnia 2009 . Czyli parę dni temu. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...olka....
Jestem Ola i chciałabym sobie założyć aparat stały. Jeżeli możecie to odpowiedzcie mi na parę pytań, będę bardzo wdzięczna: 1. czy z aparatem mówi się bardzo niewyraźnie? 2. czy bardzo boli szczęka po założeniu aparatu? i czy są jakies srodki przeciwbólowe od tego? 3. jaki aparat jest najlepszy, którego najmniej widać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguuś
ja mam hairax ( ta szyna o ktorej piszesz na podniebienu) ale o zadnym zabiegu nie bylo mowy :) (na szczęscie) . mam to badziewie nosic 4 miesiace i dokrecac przez 16 dni.jakby nie moge jesc bo to jest plastikowe na tylnich zebach . a zadaniem tego jest wyrównanie ku sobie dwoch lukow :P oczywiscie aparat tez mam a jedzienie wlazi mi tez wszedzie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguuś
dokładnie, wymowa z hairaxem jest STRASZNA.. juz nie mowie o tym jak obciera wargi. nie tyle ze boli ale to jest nie wygodne i glupie sie przy tym wyglada. :{

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich!myslicie ze jest mozliwosc zalozenia aparatu w pl,mam na mysli damon(chyba tak sie pisze)i chodzenia na kontrole-przukrecanie w londynie?ewentualnie przy okazji tez w polsce?czy ktos tak robi?bardzo chce miec aparacik a w polsce zalozenie jest duzo tansze,a na wizyty nie bede w stanie przylatywac tak czesto?a czy na te wizyty mozna chodzic rzadziej np co 2-2.5 miesiaca?ja tam moge ten aparat dluzej nosic jesli bylby to malo wodoczny aparat.czy ktos ma damon?czy jest on w pl popularny?bo tu w uk tak. a czy ktos z was mieszka w okolicach londynu i moze mi polecic jakiegos ortodonte? prosze slicznie o odpowiedz:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati18273
a mi byc może pojutrze ściagna z góry ;] jupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaneta11999
Mam dylemat, założyc czy nie, mam juz prawie 20 lat.. kiedyś nosiłam aparat ruchomy, taki zakładany na noc, nie byłam z niego bardzo zadowlona. chociaż była duża różnica w leczeniu. tak bardzo chciałabym mieć proste zęby.. :( ogolnie nie mam złych ZęBóW. Mówiłam koleżankom, że chce sobie własnie aparat założyć. One zdziwione PO CO MI APARAT? Bo wg koleżanek nie jest mi potrzebny. jednak ja się źle czuje jak sie usmiecham... troche czytałam na ten temat na tym forum... Nie boję się tego, że ktos się będzie smiac ze mnie czy tez głupio patrzec bo mam aparat. Nawet podoba mi sie jak jakas dziewczyna ma go:P:P pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim ;] Ja mam w tym roku 14 lat i w lipcu bede miała zakładany aparat stały,pierwsze na góre a potem na dół:) Miałam tez aparat ruchomy przez 1.5 roku:). Oczywiście bede miała wyrywane 4 ząbki (2 z góry,2 z dołu) ale myślę że warto pocierpieć bo potem rezultaty są świetne :) Ja za aparat na jedną cześć szczęki bede płacić 1750 złotych a wy?? :) Pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z opolskiego
Witam, jestem z Nysy. Czy ktoś z moich okolic tzn. z wojewodztwa oplskiego ma zalozany aparat i moze mi polecic niedrogiego i dobrego ortodonte. Ile kosztuje jeden luk??? Bardzo prosze o odpowiedz, bo stron jest tutaj juz nardzo duzo i wszystkich nie dam rady przeczytac zeby zanlezc ewentualnie jakies info na ten temat. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniag
Cześć wszystkim .Ja mam 31 lat i dopiero teraz zdecydowalam sie na zalożenie stalego aparatu ortodontystycznego .Zawsze wstydzilam sie swojego usniechu , na zdjęciach nigdy sie nie usmiechałam .Już jestem po 2 wizytach u ortodaty i mam narazie założona wkładke na dolnej szczęce ,cieżko mi sie przyzwyczaic , ale napewno dam radę .W połowie czerwca juz bede miała zalożony aparat stały na górnej szczęce , te aparaty sa drogie ale sadze że sa naprawde potrzebne .Mam 2 dzieci , syn 12 lat ma ząbki ładne proste , córka 5 lat ma jeszcze mleczne ,ale gdy będzie miała 2 ząbki krzywe napewno założe jej taki aparat , zeby nigdy nie miała takich kompleksów jak ja .Pozdrawiam goraco wszystkich .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kicia kujon co to ma do sieb
siem ja tez zakladam staly aparat na zemby mam 11 lat i aparat bedzie sie znajdowal na goze i dole boje sie bo nie wiem jaki to bol wizyte mam 10.05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troszeczkę dawno mnie tu nie było, no cóż. Ale wróciłam :) Już po aparacie, płytka w tym miesiącu ściągnięta będzie i trzeba się z Wami żegnać ;) Dodałam foto w stopce, pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Garbaryśka
Witam wszystkich. Postanowiłam napisać, bo jeśli ktoś ma mnie zrozumieć i mi pomóc, to wydaje mi się że nikt lepiej niż Wy No więc.. mam krzywe zęby, tzn. nie, nie krzywe. Mam dość mocno wysuniętą dolną szczękę tak, że zęby górne nie stykają się z dolnymi. Poza tym, mam po dwa zęby (na górze i na dole) bardziej wystające, (coś jak wampir=)) i jak się np. uśmiecham albo mówię, to nie widać tych czterech zębów na samym przodzie. Okropnie się z tym czuję, wstydzę się śmiać, uśmiechać, nawet z kimś rozmawiać. Chciałabym mieć aparat, ale po pierwsze bardzo się boję, że to nic nie da!! (może ktoś z Was miał podobnie i mógłby napisać czy mu to coś dało) a po drugie kasa.. no ale tą by się jakoś dało załatwić. (dodam, że mam prawie 16 lat). P.S:Mam wadę wymowy, a innymi słowy reranie, i chciałam zapytać czy to może być spowodowane tą wadą zgryzu?? Czekam na Wasze odpowiedzi. PROSZĘ O POMOC!! Pozdrawiam wszystkich serdecznie. Gabi;*;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziorek.14
Planuję założyć aparacik, ale boję się, że nie trafię na odpowiedniego ortodontę i prościej rzecz ujmując schrzani jeszcze bardziej moje kiełki :P Obawiam się również tego, że będę musiała nosić hyrax (czy jak to się tam zwie :D) ponieważ moje dwójki nie mieszczą się w szczęce i po prostu urosły poza zgryzem, z tyłu... ;/ Czy będzie taka konieczność by nosić hyrax czy są inne sposoby by rozszerzyć szczęke...Czy noszenie hyrax\'a bardzo boli? :( Dodam, że poza tymi dwójkami wszystkie zęby mam prawidłowo rozmieszczone... Wybieram się niedługo na pierwszą wizytę u orto i strasznie się boje ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja sie zastanawiam
hm duzo tych str i szczerze to nie chce mi sie czytac wszystkich :( ale jesli ktos sie zlituje to bylabym wdzieczna za odp na moje pytanie, otoz czy naprawde konieczne jest wyrywanie zdrowych zebow jesli chce sie zalozyc staly aparat ortodontyczny? czy tez mozna jakos sie od tego wymigac i zachowac zabki,bo naprawde szkoda mi wyrywac zdrowych i ladnych zebow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Garbaryśka z mowieniem charakterystycznego rrr chyba aparat ci nie pomoze... natomiast wade zgryzu wyleczy i zeby naprostuje :) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama1213
hej mam takie jedno pytanie ponoć do 14 roku życia aparat jest za darmo ale wizyty nie czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kama, nie, to nie jest prawda. Do dwunastu owszem, ale ruchomy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabryśka >> Aparat nie może nic nie dać, bynajmiej ja takiego przypadku nie znam. Ja miałam wadę, ale z głoskami szumiącymi (sz, ź, ś etc.) i była spowodowana wadą zgryzu, także Twoja też może być. Ale tu potrzebna jest praca ortodonty, Twoja oraz logopedy :) madziorek.14 >> Tobie niestety nie pomogę, bo hyraxa nie nosiłam. a ja się zastanawiam >> Nie wyrwą Ci zdrowych i ładnych zębów! Znajdą taki sposób żeby je zachować. Jak by co, to jestem na gg: 2287575 :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciek....
WItam wszystkich. mam pytanie. Czy mogę jakoś inaczej rozwiązań problem z moją przerwą między jedynkami oprócz stałego aparatu?? chodzi mi np o aparat na noc.. Czy są wogle jakieś inne sposoby?? Ile to kosztuje?? Nie wiem czy to ma znaczenie ale mam 15 lat. Proszę o szczerą odpowiedź:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiol
maciek ja bym ci radził jednak stały aparat bo w takim na noc nie jest tak łatwo jak myślisz bardzo boli że nie idzie wytrzymać i szybko z niego zrezygnujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posti_2005
Witam, a ja mam 33 lata i zalożyłam 6 lipca 2009 r. aparat na górna szczękę - przezroczysty. Faktycznie nie jest widoczny, ładnie wygląda, tylko narazie męcze sie z jedzeniem. Czuje, że ząbki pracują i MAM NADZIEJĘ, ŻE siĘ ładnie przesuwają. Nadmienię, że nie mam dużej wady - lekko wysunięta górną dwójkę. I jak widać w tym wieku można zdecydowac się na aparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiety18
witam, mial ktos na forum aparat typu Twin Block. Chodzi mi przede wszystkim o osoby dorosle powyzej 18 roku zycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×