Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość Rzeq
Ja założyłam aparat w Warszawie, aparat metal dół 1500 , góry jeszcze nie mam , ale metal 1500 a porcelana 2000zł. Wizyta zazwyczaj 100 zł . Nie wiem jeszcze jaki będzie efekt ale ta Pani ma opinię jednej z najlepszych ortodontek w Warszawie to coś musi w tym być. Pani bardzo miła i widać , że wie co robi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahu
mam kilka pyt. dotyczących tego roratora, hyraxu... mam aparat na górze a teraz czeka mnie założenie tego "urządzenia" na rozszerzenie szczęki...i trochę się obawiam więc gdybyście mogły udzielić mi kilki odp byłabym bardzo wdzięczna:) 1. Ile trwa seplenienie po założeniu? 2. Czy długo Ci przeszkadza? 3. Czy gdy mam już założony aparat na górę to czy rorator spowoduje że moje górne jedynki się "rozsuną?" to pyt 3 jest najważniejsze bo gdzieś czytałam na forum, że jakaś dziewczyna która go nosi ma przez to straszną szparę pomiędzy zębami... z tym że ona nie miała założonego aparatu stałego więc może dlatego... mam nadzieję :o pozdrawiam:) i czekam na jakąś pomoc z niecierpliwością:D a jak nie to pozostaje mi czekać w niepewności do soboty hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cirella
Witam Was! Mam 22 lata i rowniez chce zalozyc aparacik. Wlasnie lecze zeby, ale najwiekszym problemem jest wybor dobrego specjalisty... Czy ktos jest z Krakowa?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Someone25
Do Filipa Mam nadzieje ze jeszcze odwiedzasz to forum:) Widze ze jesteś z Ostrowa Wlkp więc mam do Ciebie kilka pytań. Otóż sama jestem z Ostrowa i planuje zalożenie aparatu we Wtorku :) Bardzo byłabym wdzięczna gdybyś odpowiedział mi na kilka pytań. A mianowicie: 1. Podałbyś mi nr tel. do tej ortodontki? 2. Jak długo trzeba czekać na wizytę? I czy dobrze byłoby się już np. teraz zapisać skoro trzeba długo czekać? 3. Ile mniej więcej kosztuje aparat porcelanowy (wiem że sam masz metalowy ale czy mógłbyś się tej ortodontki zapytać w czasie swojej wizyty u niej?) 4. Ile kosztują wizyty u niej i co obejmują? Tzn. zmianę gumek etc? 5. Gdzie robiłeś zdjęcia rtg i ile kosztują? 6. I mógłbyś mi podać adres do jakiegoś dobrego i w miarę taniego stomatologa w Ostrowie? (generalnie mieszkam w Ostrowie od niedawna lat więc nie jestem zorientowana kto jest dobry w te klocki). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja 30
hej ahu mam zalozony hyrax od 14 go pazdziernika ,na poczatku bylo okropnie z mowieniem, jedzeniem. Poliki i jezyk w ranach . Trwalo to ok tygodnia potem bylo juz dobrze. Jedyny i chyba najwiekszy mankament to wymowa, generalnie caly czas mowie niewyraźnie:-( !8 grudnia mam dodatkowo aparat na gore , szpary miedzy jedynkami nie maialam .W sumie nie wiem czy to doberze czy źle....?? Teraz mam minimalne przerwy miedzy jedynkami. Dodam jescze ze mam 30 lat Zycze powodzenia Da sie wytrzymać!! Dla piekknych zebow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miguel255
Cześć Zakończyłem już leczenie aparatem :) Teraz tylko mam dwa pytania: 1.Na górnych zębach od strony języka mam taki bardzo wąski drucik.Co to jest? 2.Mam za kilka dni do odebrania płytkę/łuk retencyjny na NOC.CO to takiego czy będzie bolało?? Pozdrawiam Miguel255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelk-ka
cześć. Waśnie dziś założyłam aparacik. Górny łuk. Aparat przezroczysty-szafirowy. W końcu się na to zdecydowałam i nie żałuję. Mam nadzieję, że na efekty nie trzeba będzie długo czekać:-) Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prdisi
NIe Polecam OrthoSmile !!!!!!!!!!, wysysają kase a żadnej rewelacji nie ma,niczym sie nie różnią od innych ortodoncji może jedynie tym ze mają strasznie wysokie koszty i to tylko tyle, a obsłuha jest zazwyczaj niedoswiadczona bo są to asystentki które studiują marketing i zarządzanie , zazwyczaj na drugim roku i później coś robią Ci w jamie ustnej;/ a pani strzałkowska jest zawsze wszystko wiedząca i tak Cię omota ze szkoda słów nie polecam gdybym wygrała milion zrobiłabym anty reklame na całe miasto,ale narazie robie to w internecie i radze wszystkim żeby sie tak nie wkopali. Pozdrawiam i Serdecznie z całego serca odradzam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oiewaskldlasdaloswd
witajcie :) tez mam aparat na gorna szczeke w sumie jutro zakladam ostatni łuk:) mam pytanie ile mniej wiecej nosi sie ostatni luk? i czy pozniej potrzebny jest jakis aparat retencyjny? bardzo mnie bolą policzki od wewenatrz tj bardzo mnie obtarły bo obejma mi sie poluzowala macie moze jakies sposoby aby tak nie bolało moze jakas masć? pozdrawiam Was cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sworn321
Witam. Przed wczoraj miałem zakładany ekspander (chyba) taki do rozszerzania górnego łuku. I mam jedno pytanie, widziałem parę zdjęci i na nich wygląda on trochę inaczej. Mianowicie u umie ta (nie wiem jak to napisać) ta część w kształcie prostokąta (na zdjęciach które znalazłem ma on kształt litery W) jest ułożona na podniebieniu od strony przednich zębów. Na innych zdjęciach widziałem, że ta część jest skierowana w stronę gardła dlatego są problemy z wymową litery i. Natomiast u mnie to już w ogóle masakra bo nie mogę wymówić ć,cz,dz itp. Dosłownie nie jestem w stanie powiedzieć nic. I teraz pytanie czy można to porostu wyciągnąć i skierować w drugą stronę. Bądź założyć ten powyginany drucik w innych kształcie. Wizytę u orto mam dopiero 13 lutego i nie wyobrażam sobie funkcjonowania do tego czasu(najgorzej studia-sesja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luki239
Witam. Przed wczoraj miałem zakładany ekspander (chyba) taki do rozszerzania górnego łuku. I mam jedno pytanie, widziałem parę zdjęci i na nich wygląda on trochę inaczej. Mianowicie u umie ta (nie wiem jak to napisać) ta część w kształcie prostokąta (na zdjęciach które znalazłem ma on kształt litery W) jest ułożona na podniebieniu od strony przednich zębów. Na innych zdjęciach widziałem, że ta część jest skierowana w stronę gardła dlatego są problemy z wymową litery i. Natomiast u mnie to już w ogóle masakra bo nie mogę wymówić ć,cz,dz itp. Dosłownie nie jestem w stanie powiedzieć nic. I teraz pytanie czy można to porostu wyciągnąć i skierować w drugą stronę. Bądź założyć ten powyginany drucik w innych kształcie. Wizytę u orto mam dopiero 13 lutego i nie wyobrażam sobie funkcjonowania do tego czasu(najgorzej studia-sesja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MisiekKolorowy
witam wszystkich w przyszly wtorek zakladam staly aparta pierw gore a za miesiac dół: mam pytanie dotyczace gumek jakie najlepiej wybrac zeby to estetycznie wygladalo przez miesiac heh kiedys juz cos czytalem i chyba bylem sklonny do fioletu bo po zalozeniu "swiezo" wyglada: jaka jest wasza opinia na ten tamat? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oooooooo-0
Ja miałam pierwsze ligaturki fioletowe i ladnie wyglądały, nie rzucają sie tak w oczy, teraz mam pomarańcz to bardziej je widać. Myśle , że na pierwszy raz fiolet jest ok . Ładnie wygląda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robert-aparaciarz
hej! dawno mnie tutaj nie było...widze, że rzesza aparatowiczów rośnie w siłę :D p.s. już 8 miesięcy z górnym łukiem a dzisiaj założyłem łuk na dolną szczenę i szaleję z bólu.. ..będzie dobrze, oby :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z zapytaniem
Witam, Czy robił ktoś aparaty w Akademii Medycznej we Wrocławiu u dr Beaty Kabali? Jeśli tak to prosze o opinie. NIe wiecie ile wynosi koszt wizyt kontrolnych i ile kosztuje stały aparat na AM?? Proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam 12 lat.Jestem w trakcie leczenia.Dzisiaj byłam na separacji,czyli ortodontka wkładała mi miedzy zęby gumki żeby zrobiły sie szpary.Jutro zakładam aparat.Troche sie boje.Pomóżcie.! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzia D
ja mam aparat stały na górę od 2 tygodi.. jest całkiem ok.. nie ma sie czego bac :) przed zakladaiem tez sie strzasznie bałam.. zakladanie aparatu trwało okolo 30 -40 min ;D nie wiedzialam kiedy a juz był załozony ;D troche bolało.. ale ból do zniesienia ;) kilka di po zalozeniu strsznie bola zeby, nie mozna nic jesc itp.. ja mialam z tym orblem pierwsze 4-5 dni ;D pozinej juz ok ;) gumki mam jasno rózowe.. wygladaja ładnie ale nastepnym razem biore ciemniejsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka wszystkim. Noszę aparat ruchomy który nic mi nie pomaga więc zamierzam założyć stały więc przy następnej wizycie powiem że (dokładniej moja mama powie) chce założyć aparat stały czyli na początku marca moja ortodontka zakłada aparat miesiąc po wizycie na której zdecydujesz się na aparat więc w kwietniu będe miała super blaszki na zębach obawiam się jedynie że będe musiała mieć wyrywane zęby bo moja wada to stłoczenie zębów zastanawiam się jeszcze nad założeniem aparatu nie wiem czy chce czy nie jak ja będę w tym wyglądać?;>;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do osób noszących aparat na dolny łuk czy bardzo się sepleni?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyyyyyyyyyyyyy
W moim przypadku w ogóle. Też czytałam różne wypowiedzi o wadzie wymowy. Jak u mnie , to aparat nie ma nic wspólnego to tego jak mówie, mam go w końcu na przedniej stronie zębów a nie tam gdzie język , więc przeszkadza tylko na początku samo to ,że jest i że zajmuje trochę miejsca między szczęką a ustami, ale już mam go 3 miesiąc i w ogóle o nim zapomniałam. :) Także się nie przejmuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala_malutka_mi
Witam serdecznie! Ja równiez stalam sie posiadaczka aparatu ortodontycznego :)! Czekalam na to bardzooo dugooo:)!!! Mam 29 lat widzicie wiéc ,ze nigdy nie jest zapózno;P!! Mialam wprawdzie poczeka jeszcze ok. pól roku , bo w lipcu bioré slub, ale o tym zawsze marzylam...wiéc:P... Sami wiecie jak krépujáce sa zwichrowane zabki:((. Mam nadzieje ,ze przez 5 miesiecy troche sie wyprostuja....:(( i mimo ,ze w aparacie (jest bialy ,wiec tragedi nie ma) w dniu slubu usmiech bedzi piekny! Pozdrowienia i usciski dla Wszystkich Aparatoludków!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manka1982
hej hej ja mam 26 lat i w srode ide na pierwsza wizyte, ciekawe co mi powiedza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cccca
Gość ALUTKA24
Dzieki Pitero za cenne informacje i nie przejmuj sie glupimi komenatrzami zlosliwcow. To jest wlasnie Polska mentalnosc (buractwo)znalezc cos u drugiego by moc go zjechac I WLANIE TYM PODNIESC SWOJE MARNE EGO.PORAZKA Dla mnie jestes super gosc.Szacuneczek! Mieszkam rowniez na wyspach i mam zamiar zalozyc aparat jestem juz umowiona na wizyte w Polsce jednak skorzystam z Twojej rady i przejde sie pierw do angielskiego ortodonty. Moglabym Cie prosic jednak bys podal mi nazwe apartu orodontycznego po angielsku.Z gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilopoccobona
ja mam 13 lat i już jutro będą mi zakładać stały aparat na obie szczęki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TO DLA MNIE BARDZO WAZNE POMOZCIE MI!!! Mam aparat od 4 miesiecy i mam go serdecznie dosc. Mialam dosc duzom wade zgryzu ale teraz juz bardzo ladnie to wyglada. Wiec postanowilam sama zdjac aparat i to zrobilam odczepilam wiekszosc zamkow i nic mi teray nie trzyma... Nie wiem czy dobrze zrobilam... CO TERAZ BEDZIE Z MOIMI ZEBAMI ???? PROSZE POMOZCIE MI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilek
cześć wszystkim. muszę się pochwalić że właśnie trzy dni temu pozbyłem się aparatu i ukazał mi się mój nowy piękny uśmich. nosiłam go ponad dwa lata, poszło mi dużo kasy, ból czasami był niedo zniesienia, raz nawet przedawkowałem leki przeciwbólowe, ale dzisiaj moge powiedzieć wam jedno: BYŁO WARTO! wreszcie mogę się uśmiechać i czuję jakbym zaczął żyć od nowa. pozdrawiam i życze tym którzy jeszcze noszą bądz też dopiero zamierzają mieć aparat dużo cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WILANDRA
Cześć ja właśnie zdjęłam aparat stały, ale nosiłam dzielnie aparaty przez prawie 2 lata :-) fajnie było i szkoda że się skończyło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajusiaa
Witam wszytskich . Niedługo będę miała zakładany aparat . Mam pytanie ... który lepszy .Metalowy czy kosmetyczny biały ..Mam ogromny dylemat tym bardziej,że strasznie sie boję .. jak bede z nim wyglądała. Mogłabym prosić o jakąś porade? Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×