Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

agaga23.U mnie klejenie zamkow bylo rownoznaczne z załozeniem aparatu calego na gorną szczęke.Separatarki zakalada sie tydzien przed aparatem jak nie masz miejsca miedzy szostkami na zalozenie pierscieni.A jak masz luzno zęby to pewnie nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agaga 23- ja mam mieć aparat zakladany jutro i również nie miałam zakładanych separatorów. Dziwi mnie to bardzo bo zęby mam silnie stłoczone i trudno mi wyobrazić sobie, jak ortodontka wcisnie pierscienie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_______________________________APARATKI____________________________________ ********************************************************************************************************** _____Nick_____Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia____rodzaj__ ********************************************************************************************************** *Dora*__________27______________X______________________3_lata_______________ brown eyed girl__16______________X__________________________________________ krzywa_________27____07.11.06___X______________________2_lata_______________ minka__________22_____________________________________2_lata_______________ wiiolciaa________17___08.09.06___X_____07.11.06___X_____1,5_roku_____metalowy Agnieszka31_____31___03.10.06___X___________________________________________ Ileneczka_______16__________________________________________________________ agaga23________23___08.11.06____X__________________________________________ kamyk22________22__________________________________________________________ markotka_______21__________________________________________________________ igna**aparatka___17___07.10.05____X____07.06.06____X______2_lata_______metalowy Shiiine_________16________________________________X__________________________ kati24__________24___26.06.06____X____07.08.06____X_____1,5_roku___porcel./metal Aparacik________13______________X________________X______2_lata_______metalowy sylvie__________32____04.11.06___X_____04.11.06____X________________kosmetyczny netka91________14____06.11.06___X____________________________________metalowy linnnea______________________________________________________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_______________________________APARATKI____________________________________ ********************************************************************************************************** _____Nick_____Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia____rodzaj__ ********************************************************************************************************** *Dora*__________27______________X______________________3_lata_______________ brown eyed girl__16______________X__________________________________________ krzywa_________27____07.11.06___X______________________2_lata_______________ minka__________22_____________________________________2_lata_______________ wiiolciaa________17___08.09.06___X_____07.11.06___X_____1,5_roku_____metalowy Agnieszka31_____31___03.10.06___X___________________________________________ Ileneczka_______16__________________________________________________________ agaga23________23___08.11.06____X__________________________________________ kamyk22________22__________________________________________________________ markotka_______21__________________________________________________________ igna**aparatka___17___07.10.05____X____07.06.06____X______2_lata_______metalowy Shiiine_________16________________________________X__________________________ kati24__________24___26.06.06____X____07.08.06____X_____1,5_roku___porcel./metal Aparacik________13______________X________________X______2_lata_______metalowy sylvie__________32____04.11.06___X_____04.11.06____X________________kosmetyczny netka91________14____06.11.06___X____________________________________metalowy linnnea______________________________________________________________________ wiolaa15_____________________________________________________________metalowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Żyję, żyję... :-) :-) :-) Nie było mnie wczoraj od południa w domu i nie miałam jak pisać. Dziś urlop i byłam u dentysty. Roboty jeszcze mnóstwo ale dobrze, że już mam wyrwane 2 zęby. Dziś wymieniałam plombę na 1 u góry, bo była żółta i wielka na pół zęba :-) Dziś weszłam na nasze forum a tu tyle wiadomości.... Witam nowe koleżanki!!! Zazdroszczę Wam, że się bawicie kolorami gumaczek! Ja chyba aparat będę miała po nowym roku. Jeszcze muszę trochę kasy dozbierać. Chciałabym się Was coś zapytać: Mogę założyć aparat u jednego ortodonty, np w dużym mieście, a co miesiąc chodzić do innego ortodonty, np. do mnie, w małym miesteczku? Bo jakby przyszło mi dojeżdżać jeszcze i płacić 20 zł za bilet w tę i z powrotem + wizyta to bym w długo popadła :-) A co to jest rotator? Dzięki temu forum dowiaduję się coraz więcej o aparacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak wyleczę wszystkie zęby na górze to umówię się na pierwsze wizytę u orto. Czy od razu na niej będe miała robiony odlew czy cos takiego? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola15
-->*dora*..więc mi na pierwszej wizycie ortodontka nie rozbiła odcisków..nic z tych rzeczy:P tylko popatrzyła na zeby..kazała zrobic zdjęcia..i umówiła mnie na nastepna wizyte gdzie miałam juz robione odciski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola15
a rotator(to chyba tak sie nazywa) to takie cos co jest przymocowane do pierścieni..ja to mam..ale niewiem, czy każdy do musi mieć...Przez to sie gorzej troszke mówi..i trzeba sie nauczyc jesc :( mam nadzieje, że szybko mi to ściagnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola15
czy ktos jeszcze ma cos takiego?(rotator)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola15
tak, płaciłam za piersza wizyte.U mnie koszt to 30 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_______________________________APARATKI____________________________________ ********************************************************************************************************** _____Nick_____Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia____rodzaj___ ********************************************************************************************************** *Dora*__________27______________X______________________3_lata________________ brown eyed girl__16______________X____________________________________________ krzywa_________27____07.11.06___X______________________2_lata________________ minka__________22_____________________________________2_lata________________ wiiolciaa________17___08.09.06___X_____07.11.06___X_____1,5_roku_______metalowy Agnieszka31_____31___03.10.06___X____________________________________________ Ileneczka_______16___________________________________________________________ agaga23________23___08.11.06____X___________________________________________ kamyk22________22__________________________________________________________ markotka_______21__________________________________________________________ igna**aparatka___17___07.10.05____X____07.06.06____X______2_lata_______metalowy Shiiine_________16________________________________X__________________________ kati24__________24___26.06.06____X____07.08.06____X_____1,5_roku___porcel./metal Aparacik________13______________X________________X______2_lata_______metalowy sylvie__________32____04.11.06___X_____04.11.06____X________________kosmetyczny netka91________14____06.11.06___X____________________________________metalowy linnnea______________________________________________________________________ wiola15______________________________________________________________metalowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc moge do was dolączyc? Jestem najstarsza z was,aparat zalozylam 10.08.2006 na gorę -ceramiczny.Mam 36 lat. Mam nosic go 2 lata.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola15
ups no własnie :p ja sie nawet nie zapytałam czy moge dołaczyć:) mam 15 lat..i aparat mam tylko na góre od 4.11.06 r. (dopiero dwa dni) heh..a za pół roku będe miec na dół...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Monola! Oczywiście, że możesz dołączyć! Już wpisuję Cie do tabelki :-) Czy Ty tez odczuwasz takie dolegliwości w noszeniu aparatu jak niektóre aparatki? :) Czy to tylko chwilowe przy dokręcaniu drucika? Czym się różnie aparat porcelanowy, ceramiczny a kosmetyczny? Jeszcze raz podaje fajnego linka: http://www.medicus.waw.pl/ortodoncja-aparatyortodontyczne.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiola15 to przecież oczyswiste, że należysz juz do nas!!! :-) Nie trzeba się pytać.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_______________________________APARATKI____________________________________ ********************************************************************************************************** _____Nick_____Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia____rodzaj___ ********************************************************************************************************** *Dora*__________27______________X______________________3_lata________________ brown eyed girl__16______________X____________________________________________ krzywa_________27____07.11.06___X______________________2_lata________________ minka__________22_____________________________________2_lata________________ wiiolciaa________17___08.09.06___X_____07.11.06___X_____1,5_roku_______metalowy Agnieszka31_____31___03.10.06___X____________________________________________ Ileneczka_______16___________________________________________________________ agaga23________23___08.11.06____X___________________________________________ kamyk22________22__________________________________________________________ markotka_______21__________________________________________________________ igna**aparatka___17___07.10.05____X____07.06.06____X______2_lata_______metalowy Shiiine_________16________________________________X__________________________ kati24__________24___26.06.06____X____07.08.06____X_____1,5_roku___porcel./metal Aparacik________13______________X________________X_____2_lata________metalowy sylvie__________32____04.11.06___X_____04.11.06____X________________kosmetyczny netka91________14____06.11.06___X____________________________________metalowy linnnea______________________________________________________________________ wiola15________15____04.11.06___ X____________________________________metalowy Monola_________36___10.08.06____X______________________2_lata_______ceramiczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola15
*dora*-->fajnie, dziekuje bardzoo :) aparat metalowy, porcelanow, i kosmetyczny..róznia sie tylko wyglądem..i oczywiście kosztem.Kosmetyczny jest bardzo, bardzo drogi..porcelanowy również a metalowy jest z tych aparatów najtańszy.Ja własnie mam metalowy..i jest fajny...:) mam niebiesko jasne gumeczki...heh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam stały - metalowy aparat na górę na 2 lata, założony 31.08.2006. I jestem zaskoczona poniewaz po 2 miesiacach moje zeby sa juz prawie proste, kolosalne postepy sa i wszyscy to zauwazaja! Teraz zaluje, ze nie zalozylam go wczesniej:] pozdrawiam i przylaczam sie bo podobno pytac nie trzeba ;) buziaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuję Dora za przyjęcie do was.Ja jak pisalam mam ceramiczny aparat taki bialy,bardzo malo widoczny.Jest z jakims tytanem tak mi mowila dentystka i przez to jest bardzo poddatny i naprawde mnie wcale zeby nie bolą tak jak nieraz slyszalam od innych.Moze troszeczke tylko po tym podkreceniu drucika ,ale naprawde nie jest zle.Ja mialam na poczatku tylko przez pierwszych kilka dni problem z przyzwyczjeniem sie ogolnie do aparatu nie moglam jesc,schudlam 2 kg.Bardzo mnie obcieraly te pierscienie ,mimo stosowania wosku mialam pokaleczony caly jezyk.Ale w koncu doplacilam 100 zl .i mi dentystka zdjela je w ogole i teraz mam takie fajne rureczki metalowe ktore mi wreszcie nie przeszkadzają.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola15
do Aagness --> mam pytanko do Ciebie..czy aparat stały sprawiał/sprawia Ci jakies problemy z mówieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, zadnych problemow z tym nie mialam, najmniejszych, troszke z jedzeniem, ale po 2 dniach juz bylo ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola15
Dzięki ;] no bo ja mam przy stałym aparacie przymocowane do pierścieni rotator..i wlasnie troche mi to kłopot sprawia z mówieniem, bo języka nie moge sobie normalnie na podniebieniu połozyc.Mam nadzieje, że ortodontka mi to ściagnie wcześniej niz aparat...bo to mi naprawde przeszkadza..i w dodatku nie moge spiewac w szkolnym chórku..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj ja nawet prawde mowiac nie wiem co to jest ten rotator, nie mam go. Na szcescie chyba:] Ale zycze wytrwalosci i szybkiego pozbycia sie tego czegos, pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola15
Aangess dzięki :* :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_______________________________APARATKI____________________________________ ********************************************************************************************************** _____Nick_____Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia____rodzaj___ ********************************************************************************************************** *Dora*__________27______________X______________________3_lata________________ brown eyed girl__16______________X____________________________________________ krzywa_________27____07.11.06___X______________________2_lata________________ minka__________22_____________________________________2_lata________________ wiiolciaa________17___08.09.06___X_____07.11.06___X_____1,5_roku_______metalowy Agnieszka31_____31___03.10.06___X____________________________________________ Ileneczka_______16___________________________________________________________ agaga23________23___08.11.06____X___________________________________________ kamyk22________22__________________________________________________________ markotka_______21__________________________________________________________ igna**aparatka___17___07.10.05____X____07.06.06____X______2_lata_______metalowy Shiiine_________16________________________________X__________________________ kati24__________24___26.06.06____X____07.08.06____X_____1,5_roku___porcel./metal Aparacik________13______________X________________X_____2_lata________metalowy sylvie__________32____04.11.06___X_____04.11.06____X________________kosmetyczny netka91________14____06.11.06___X____________________________________metalowy linnnea______________________________________________________________________ wiola15________15____04.11.06___ X____________________________________metalowy Monola_________36___10.08.06____X______________________2_lata________ceramiczny Aagness_____________31.08.06____X______________________2_lata__________metalowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_______________________________APARATKI________________________________________ ***************************************************************************************************************** Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia____rodzaj__ ***************************************************************************************************************** 1.__*Dora*__________27______________X______________________3_lata________________ 2.__brown eyed girl__16______________X____________________________________________ 3.__krzywa_________27____07.11.06___X______________________2_lata________________ 4.__minka__________22_____________________________________2_lata________________ 5.__wiiolciaa________17___08.09.06___X_____07.11.06___X_____1,5_roku_______metalowy 6.__Agnieszka31_____31___03.10.06___X____________________________________________ 7.__Ileneczka_______16___________________________________________________________ 8.__agaga23________23___08.11.06____X___________________________________________ 9.__kamyk22________22__________________________________________________________ 10._markotka_______21__________________________________________________________ 11._igna**aparatka___17___07.10.05____X____07.06.06____X______2_lata_______metalowy 12._Shiiine_________16________________________________X__________________________ 13._kati24__________24___26.06.06____X____07.08.06____X_____1,5_roku___porcel./metal 14._Aparacik________13______________X________________X_____2_lata________metalowy 15._sylvie__________32____04.11.06___X_____04.11.06____X________________kosmetyczny 16._netka91________14____06.11.06___X____________________________________metalowy 17._linnnea______________________________________________________________________ 18._wiola15________15____04.11.06___ X____________________________________metalowy 19._Monola_________36___10.08.06____X______________________2_lata________ceramiczny 20._Aagness_____________31.08.06____X______________________2_lata_________metalowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co mnie tak też motywuje? To, że w tak krótkim czasie widzicie już poprawę!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onaa21
Mam 21.I mam zalozony aparat od 6 miesiecy.... Wlasnie czytalam jak straszy was jedna dziewczyna ze spuchla i wogole.. TO chyba jeden przypadek na 1000, ja nie spuchlam.. a zeby bola.. ale do wytrzymania.. I nie znam nikogo kto by spuchl.. Pewnie zostalo mi jeszcze 1,5 roku noszenia i 2 lata korekcyjny wkladany na noc.. i bede miec proste zabki. juz w sumie sie wyprostowala moja wada, ale nie moge go jeszcze zdjac niestety..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×