Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

mariolas- a czy nosilas sam hyrax 6 m-cy a potem aparat czy moze rownoczesnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mozecie mi kobietki jeszcze odpowiedziec, czy w dniu zakladania aparatu moge sie zdecydowac na biale zamki na przednich 6 ząbkach (w niedziele sie dowiedzialam ze we wrzesniu wychodze za maz)? czy to nie bedzie za pozno? a jesli juz mi zalozy metalki, to mozna je np za rok zmienic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Aparatka*
Witam Zerknęłam do tabelki i widzę, że będę "najstarsza" jesli chodzi o czas założenia aparatu, w grudniu minie 2 lata (góra), a dół zakładałam w kolejnym czerwcu, czyli ok 1,5 roku - więc już raczej z górki ;) Ale jeszcze też nie tak szybko, bo nie jestem już nastolatką, więc pewne sprawy trwają dłużej ;) Aparat mam metalowy, jeden łuk kosztował ok. 1200 zł, a każda wizyta 60 - wymieniane czasem druciki, zawsze gumki. Na początku wizyty były dość częste, potem co 6 tyg., a teraz ok. 2 mies. Efekt super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaga myślę, że to zależy od \"zapasów\" zamków Twojej orto. U mnie było tak, że jeśli chciałabym białe, to miałam ją uprzedzić 2 tyg. wcześniej, by mogła zamówić. Ale to było 2 lata temu, teraz może jest już lepsza dostepność kolorów. Nie nosiłam hyraxu, od razu tylko sam aparat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora- mam kosmetyczny i z odległości paru metrów nie widac go wcale. Zeby bolą mnie tak, że ledwo je dzisiaj umyłam (dotyk szczoteczki sprawia ból), ale przyjmuje to cierpienie z radością bo to znak, że się zęby przesuwają :) Aha, u mnie czas między pierwszą wizytą u ortodontki a założeniem aparatu wynosił 2 miesiące bo miałam mnóstwo ubytków do wyleczenia i dwa zęby do wyrwania. Jeżeli ktoś ma w buzi porządek może zakładać na trzecim spotkaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_______________________________APARATKI________________________________________ *************************************************************************************************************** Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia____rodzaj__ *************************************************************************************************************** 1.__*Dora*__________27______________ X______________________3_lata________________ 2.__brown eyed girl__16_______________X___________________________________________ 3.__Krzywa_________27____07.11.06____X______________________2_lata_____kosmetyczny 4.__minka__________22______________________________________2_lata________________ 5.__wiiolciaa________17____08.09.06___X_____07.11.06___X_____1,5_roku______metalowy 6.__Agnieszka31_____31____03.10.06___X___________________________________________ 7.__Ileneczka_______16___________________________________________________________ 8.__agaga23________23____08.11.06___X___________________________________________ 9.__kamyk22________22__________________________________________________________ 10._markotka_______21__________________________________________________________ 11._igna**aparatka___17____07.10.05___X____07.06.06____X______2_lata_______metalowy 12._Shiiine_________16________________________________X__________________________ 13._kati24__________24____26.06.06___X____07.08.06____X____1,5_roku___porcel./metal 14._Aparacik________13_______________X_______________X______2_lata_______metalowy 15._sylvie__________32____04.11.06____X____04.11.06____X_______________kosmetyczny 16._netka91________14____06.11.06____X__________________________________metalowy 17._linnnea______________________________________________________________________ 18._wiola15________15____ 04.11.06____X__________________________________metalowy 19._Monola_________36____10.08.06____X______________________2_lata______ceramiczny 20._Aagness______________31.08.06____X______________________2_lata_______metalowy 21._Onaa21_________21___________________________________________________________ 22._edro___________38____16.12.06________________________________________________ 23._hiruni_______________________________________________________________________ 24._Kiikunia________20_______11.03____X_______02.04____X_____3_lata________metalowy 25._*Aparatka*_______________12.04____X_______06.04____X__________________metalowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_______________________________APARATKI________________________________________ *************************************************************************************************************** Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia____rodzaj__ *************************************************************************************************************** 1.__*Dora*__________27______________ X______________________3_lata________________ 2.__brown eyed girl__16_______________X___________________________________________ 3.__Krzywa_________27____07.11.06____X______________________2_lata_____kosmetyczny 4.__minka__________22______________________________________2_lata________________ 5.__wiiolciaa________17____08.09.06___X_____07.11.06___X_____1,5_roku______metalowy 6.__Agnieszka31_____31____03.10.06___X___________________________________________ 7.__Ileneczka_______16___________________________________________________________ 8.__agaga23________23____08.11.06___X___________________________________________ 9.__kamyk22________22__________________________________________________________ 10._markotka_______21__________________________________________________________ 11._igna**aparatka___17____07.10.05___X____07.06.06____X______2_lata_______metalowy 12._Shiiine_________16________________________________X__________________________ 13._kati24__________24____26.06.06___X____07.08.06____X____1,5_roku___porcel./metal 14._Aparacik________13_______________X_______________X______2_lata_______metalowy 15._sylvie__________32____04.11.06____X____04.11.06____X_______________kosmetyczny 16._netka91________14____06.11.06____X__________________________________metalowy 17._linnnea______________________________________________________________________ 18._wiola15________15____ 04.11.06____X__________________________________metalowy 19._Monola_________36____10.08.06____X______________________2_lata______ceramiczny 20._Aagness______________31.08.06____X______________________2_lata_______metalowy 21._Onaa21_________21___________________________________________________________ 22._edro___________38____16.12.06________________________________________________ 23._hiruni_______________________________________________________________________ 24._Kiikunia________20_______11.03____X_______02.04____X_____3_lata________metalowy 25._*Aparatka*_______________12.04____X_______06.05____X__________________metalowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZY KTÓRAŚ Z WAS LECZY ZĄBKI W LUBLINIE? SZUKAM STAMTĄD DOBREGO ORTODONTY. Póki co, po usuwaniu kamienia mam wrażliwe zęby. Boli mnie 2 na dole, nie moge jeść, pić i myć zębów, taki przeszywający ból :O W piątek idę do dentysty to powiem, żeby cos z tym zrobiła. Wracam do pracy, narka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora ja też miałam nadwrażliwe zęby. Polecam \"pędzelkowanie\" :) Nie wiem czym to się robi, ale Twoj dentysta na pewno bedzie wiedział. Pędzelkiem nakłada się jakiś preparat na każdego zęba, nie boli i nawet to smaczne ;) Najlepiej robić to 2x w roku. Nie wiem, czy nie można tego robić nawet na nfz? Ja robię prywatnie i koszt 40 zł, więc do przeżycia. I mam spokój w wrażliwością zebów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kabanasa
Dora, dobra jesteś z tym wpisywaniem wszystkich co mają aparaty:) ja jestem wstrząsnieta tymi fotkami co zobaczylam na stronce o rodzajach aparatów...jak to ochydnie wygląda(tzn.zeby)przed założeniem a po....i pytanie czy sie opłaca? baaaaa.... ja chce aparat to wiem na 100% ale nie mam pojecia jaki aparat jest najlepszy i ktorego nie widac abytnio(chyba ze nie ma takiego). bo te czarne z tymi zamkami to mnie niezle przerażają!!!!!!!! jest tu ktos z krakowa lub okolic? jakiego ortodonte polecacie???????????????dajcie namiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Dora* --> Ja nie mam pierścieni na dolnej szczęce , bo mi się nie zmieściły. Mam za to takie rureczki :) . A Ty jeszcze nie byłaś się zapisać u orto ? wiiolciaa --> a jaki masz ten pomaramćz , bo ja mam taki odblasowy :P a na następnej wizycie wezme sobie zielono-czerone takie świateczne :D:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! kabanasa --> wpisuje do tabelki bo łatwiej sie połapać co kto odkąd ma :) Wtedy łatwiej można zadac pytanie określonej osobie, bo widać czy ktoś juz długo nosi aparat i może cos na ten temat powiedzieć. ********************************************************************************* Oczywiście dziewczyny jak któraś nie chce to wymażę z tabelki ********************************************************************************* igna**aparatka --> jeszcze się nie zapisywałam bo lecze zęby, dopiero zaczeła chodzić do dentysty. Juz byłam 5 razy :) Chodzę w poniedziałki i piątki. Jestem zapisana do 24 listopada. Potem zobacze ile jeszcze dziur zostało i się zapiszę na kolejną serie wizyt. Czeka sie prawie miesiąc w kolejce, więc pewnie dopiero w grudniu pójdę. A do orto się zapiszę jak juz bedzie leczenie dobiegało końcowi. Muszę się jeszcze zorientować czy zakładac w moim miasteczku czy dojeżdżać do Lublina, trochę szkoda kasy na dojazd :O Idę na obiadek, narazicho....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiiolciaa jakie to uczucie aparat na dolnej szczęce? Tak samo boli. Aparat na dół jest tańszy? agaga23 masz już drucik? :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igna**Aparatka--> tez mam takie leserowy:Phehehe:) fajnie jest:) ja nastepnym razem wezme albo perłowe albo srebrne:) Dora-->z aparacikiem na dole tak samo jak i u gory:) narazie sie przyzwyczajam:P no i boli troche nie ma sie co oszukiwac:P ale dam rade:) bo naprawde warto:) na gorze juz widze wspaniałe efekty:) Pozdrowionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiiolciaa--> No właśnie jak tam aparat na dole ? bo dla mnie jest to większy kłopot z tego wzgledu ze ciągle się odkleja :( ale wczoraj jak byłam to nie płaciłam za doklejenie tylko za zmienie łuku :) bolą ząbki :( nie moge gryżć , dawno nie miałam zmieny na górze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kociulinda
Hej, ja mam nietypowo... Ja mam 29 lat i w styczniu zakladam na gore, w lutym na dol. Musze tu powiedziec, ze czytalam, ze ostatnio podobno ortodonci przesadzaja z wyrywaniem zebow (najczesciej kaza usuwac czworki i/lub osemki). W rezultacie po wyprostowaniu zebow szczeki sa za male i usta sie zapadaja jak u starszych ludzi! Ja myslalam,ze mam 'za duzo' zebow, ale ortodontka nie kazala NIC wyrywac, mimo tego,ze mi brak jednej czworki. Wydaje mi sie,ze warto zachowac zeby tak na wszelki, nawet te przeszkadzajace osemki sie kiedys przydadza :) Nie moge sie doczekac aparatu. Kiedys bylam u orto, ale powiedziala,ze usunac wszystkie czworki, wyprostowac jedynki i dwojki... i w ogole nie kumala problemu. A problem mam taki dziwny,ze sobie jezykiem wypycham jedynki i dwojki. A dlatego wypycham,ze mam za waska dolna szczeke (nie widac , mam zwykla, nawet ladna buzie) i nie moge sobie swobodnie jezyka polozyc, wiec go mocno opieram o jedynki :) Czyli leczenie bedzie polegalo glownie na zrobieniu miejsca na jezyk przy dolnych TRZONOWYCH zebach, bo to jest PRZYCZYNA a nie tylko na prostowaniu jedynek, czy dwojek bo to tylko skutek. Ogolnie, estetycznie nie wyglada to wszystko zle. Tylko sie latwo dlawie jezykiem, wypycham te zeby,az mi sie np rano wszystkie ruszaja... Na szczescie teraz trafilam na ortodontke, ktora kuma,ze przede wszystkim trzeba prostowac trzonowe, a jedynki i dwojki to rzecz drugorzedna... Odezwe sie jeszcze pozniej. Dora - Ty zakladasz aparat a jeszcze nie bylas na wizycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie Dora ty nie byłas jeszcze u ortodontki dlaczego???? przeciez od tego powinnas zacząc,czasami słyszalam ze ortodonci nie chcą zakladac aparatu komus z jakis okreslonych względow,nie mowie ze jest tak w twoim przypadku ale uwazam ze od tego powinna zacząc się przygode z aparatem przedewszystkim powinnas miec zdjecie calej szczęki itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niom, ja tez tak mysle, bo np. po co leczyc jakiegos zeba i wywalac kase skoro i tak bedzie musial on zostac wyrwany? co prawda, ja leczylam zeby juz wczesniej ale nie myslalam wtedy, ze zdecyduje sie na aparat- byla to \'przyjemnosc\' konieczna... 10 zepsutych zebow to nie przelewki! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak to prawda,ale dziwna to jest sprawa ja bym zaczynala wszystko od konsultacji z ortodontą, i zdjecia bo tam widac co jest nie tak i co trzeba wyleczyc.Przynajmniej mi sie tak wydaje moze roznie to ludzie robią ale ja bym tak zrobila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Dobrze, zapisze sie, niech orto pooglada najpierw moja szczeke i zobaczy co i jak. Po prostu boje sie teraz isc bo za bardzo nie mam kasy. Jestem na stazu od czerwca i zarabiam 450 zl. (na razie byly tylko 4 wyplaty). Kupilam kurtke, biurko pod kompa, bo siedze przy kawiarnianym stoliku, bylam u innych lekarzy, troche wydalam na leki i rozne witaminy no i poszlo mi juz ponad 300 na zeby. Odlozylam 1000 zl na aparat, jeszcze malo i mysle, zeby poczekac z 2 miesiace. Ale rzeczywiscie na pierwsza wizyte moge sie juz zapisac, przeciez na nastepna i na zakladanie aparatu nie musze zaraz sie zapisywac. I tak zrezxygnowalam z masy rzeczy na te leczenie ortodontyczne i dentystyczne. Nie bede kupowac butow zimowych itp. (i tak chodzę piąty rok w jednych :-) ). Po prostu z 450 zl trudno jest cos uzbierac. Ale szczerzę mówię, że aparat to jest mój najbliższy cel!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dentystka wyrwala mi korzenie po zepsutych szóstkach na górze po obu stronach. Również na górze po obu stronach rosną mi równolegle czwórki i piątki. Dentystka powiedziała, że teraz jest dobra szanasa na aparat, bo w miejsce tych wyrwanych szóstek mogą się wsunąc piątki. I powiedziała, że jak pójde do orto i jak ten skaże mi wyrywac tak czy siak te piatki to żebym zrezygnowała (bo u mnie juz obędzie się bez ich wyrywania) i żebym poszła do drugiego orto. I powidzała, że musiałabym nosić aparat min. 3 lata. I tak się napaliłam po tej rozmowie, że dostałam bzika aparatowego. Obiecuje Wam, ze w grudniu będę na pierwszej wizycie! A co tam! jak mnie nie bedzie stac to pozycze od kogoś :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_______________________________APARATKI________________________________________ *************************************************************************************************************** Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia____rodzaj__ *************************************************************************************************************** 1.__*Dora*__________27______________ X______________________3_lata________________ 2.__brown eyed girl__16_______________X___________________________________________ 3.__Krzywa_________27____07.11.06____X______________________2_lata_____kosmetyczny 4.__minka__________22______________________________________2_lata________________ 5.__wiiolciaa________17____08.09.06___X_____07.11.06___X_____1,5_roku______metalowy 6.__Agnieszka31_____31____03.10.06___X___________________________________________ 7.__Ileneczka_______16___________________________________________________________ 8.__agaga23________23____08.11.06___X___________________________________________ 9.__kamyk22________22__________________________________________________________ 10._markotka_______21__________________________________________________________ 11._igna**aparatka___17____07.10.05___X____07.06.06____X______2_lata_______metalowy 12._Shiiine_________16________________________________X__________________________ 13._kati24__________24____26.06.06___X____07.08.06____X____1,5_roku___porcel./metal 14._Aparacik________13_______________X_______________X______2_lata_______metalowy 15._sylvie__________32____04.11.06____X____04.11.06____X_______________kosmetyczny 16._netka91________14____06.11.06____X__________________________________metalowy 17._linnnea______________________________________________________________________ 18._wiola15________15____ 04.11.06____X__________________________________metalowy 19._Monola_________36____10.08.06____X______________________2_lata______ceramiczny 20._Aagness______________31.08.06____X______________________2_lata_______metalowy 21._Onaa21_________21___________________________________________________________ 22._edro___________38____16.12.06________________________________________________ 23._hiruni_______________________________________________________________________ 24._Kiikunia________20_______11.03____X_______02.04____X_____3_lata________metalowy 25._*Aparatka*_______________12.04____X_______06.05____X__________________metalowy 26._Kociulinda______29_______01.07____X_______02.07____X___________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny przypominam, ze jest to forum dla osób, które noszą, zakładają i planują zakladać aparat :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kociulinda to samo mówi moja orto, że nie ma co z wyrywaniem zębów przesadzać, też mówiła mi o tych zapadniętych policzkach. U mnie jest tak, że na górze z jednej strony mam usunietą ósemkę (rosła mi prosto w policzek :O), a z drugiej strony usuniętą mam szóstkę (to pozostałość po wcześnijeszej orto, która chciała rwać mi zęby jak leci :O:O:O na szczęście w porę się ocknęłam). Byłam później u innego ortodonty, a ten oglądnąwszy moje zdjęcie chciał usunąć jeszcze 4 zęby!!!!!!!!!!!!!!!!! 2 na dole i 2 na górze, czyli brakowało by już 4 na górze! Szczerze mówiąc wymiękłam wtedy, nie byłam gotowa aż do takich poświęceń. Na szczęście pół roku póżniej trafiłam na obecną moją orto i od razu ją pokochałam, bo nie chciała mi wyrywać ani jednego zęba :):):) Powiedziała, że dłużej będzie trwało leczenie, ale wszystkie zęby zostaną. Mówiła, że są sposoby na wyprostwanie, bez wyrywania. Piszę to po to, żeby przestrzec niektóre osoby - jeśli chcą Wam wyrywać zbyt dużo zębów, skonsultujcie to jeszcze z innym ortodontą. Szkoda każdego zęba! Co z tego, że będzie szybki efekt w prostowaniu, jak po trzydziestce będzie się wyglądać jak staruszka z zapadniętymi policzkami. Oczywiście czasem są przypadki, że na pewno trzeba pousuwać więcej zębów, niemniej jednak skonsultujcie to zawsze z innym orto. Ale się rozpisałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry Wam wszystkim. dla mnie tez jest super dobry- bo to pierwszy dzien z aparatkiem... naczytalam sie wczoraj roznych rzeczy i poszlam taka zestresowana i scykana ze szok. aczkolwiek milo mnie to wszystko zaskoczylo. załozenie aparatu (tzn zamki, pierscienie, drucik i hyrax) nie bolaly mnie wogole. jedno mniej przyjemne drugie bardziej, ale de facto NIC MNIE NIE BOLALO. jesli chodzi o aparat. bo przy okazji mialam łyżeczkowanie dziąsła po wyrwanej szóstce na dole (był stan zapalny) - a to juz jest sprawa \"trochę\" bolesna, ale tez do zniesienia. zabki wczoraj tez nie bolaly, w nocy zaczęly pobolewac, ale nie az tak zeby brac tabletki. i tak to jest i teraz, czyli w dniu nastepnym. troszke seplenie, ale wszyscy mnie rozumieją, wiec jest ok!!!! a jak sie z niego ciesze, dziewczyny.... wczoraj 1,5 godziny go ogladalam w lusterk(ach) przeroznych. zaluje jedynie tego ze tak pozno sie zdecydowalam, bo zamiast kina domowego, nowej kanapy czy pralki juz moglam miec PROSTE zabki. Dora----> zgadzam sie z powyzszym tzn. śmigaj do ortodonty porządnego i bedziesz juz wiedzieć na czym stoisz i co cie czeka. pozdrawiam WAS wszystkie i 3majcie sie cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A zeby zaoszczędzic Dora zrob sobie zdjęcia wymagane do aparatu nie wiem jak dokladanie sie nazywają ale ja musialam zrobic dwa i dopiero jak je zrobisz to idz do ortodontki,bo ona i tak Cię odesle zebys je zrobila bo tam widac cały uklad szczęki,ubytki ,wszytko.Ja na pierwszą wizyte poszlam juz z takimi zdjęciami i zaoszczędzilam tym samym kase bo i tak by mnie wyslala zapomnialam ja nazywają sie te zdjecia ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edro
DORA! Zdjecia , ktore trzeba zrobic to: pantomogram i tele-boczne glowy czyli cefalometryczne.Ja chodze do dentystki z Lublina - nazywa sie Marzec Katarzyna .Jest dobra.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×