Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Napiszcie mi jeszcze czy płaciłyście coś za odcisk? Jeśli tak to ile? Bo tak czytam wcześniejsze wypowiedzi i właśnie niektóre pisały coś nawet o 250 zl ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
ja za wycisk plus komplet zdjęć płaciłam 300zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ankakaka
Mam ogromny problem. Od ok. 2 tygodnii mam staly metalowy aparat ortodontyczny- tylko na gorna szczeke. Dzis sie pokusilam o zjedzenie bulki- i to byl moj blad !!! Po kilku kawalkach , przezuwajac kolejny kes poczulam cos metalowego w jamie ustnej. Po wypluciu okazalo sie ze jest to ten kwadracik od aparatu ( nie wiem jak to sie nazywa fachowo, ale mam nadzieje ze wiecie o jaka czesc aparatu mi chodzi- o ten kwadracik co jest na kazdym zebie !!! Dodam tylko ze odpadl mi kwadracik z ostatniego zeba i w tym miejscu zostal sam drucik wystajacy, Czy zdarzylo Wam sie cos takiego? Co mam zrobic? Czy dostane ochrzan od Orto ze zjadlam cos nieco twardzgo? Czy Orto dokllei mi tę odpadnieta czesc czy musi nowy aparat zakladac? Czy za to zaplace ??? Kurcze boje sie ze 1200zl poszlo w plecy przez moj blad !!!! Chyba ze bylo, za slabo doklejone.... POMOCY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
odkleił ci się zamek - idź do orto, przyklei nowy i będzie ok, może pójdzie na to, że to awaria i zrobi ci za darmo nie panikuj, od tego cały aparat sięnie zepsuje, tylko szybko idź niech przykleją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic sie nie bój orto nowy przyczepi:-), ten kwadracik to zamek:-D Ja za wycisk płaciłam 60 zł, za dwa zdjęcia około 100 zł, za wizyte z planowaniem leczenia nie płaciłam, teraz co miesiąc 100zł:-) MMJ co z Twoim ząbkiem????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ankakaka
A czy zdarzylo Ci sie ze tez odkleil Ci sie zamek ??? Kurcze to jak to jest, nie moge zjesc nic a nic choc troszke twardzszego??? Mam dosc papek i jogurtow :( Czasem jak normalny czlowiek mam ochote na pieczywo ale wyglada na to ze jest za twarde na aparat. Aha i jeszcze jedno pyt; mozna myc aparat ZWYKLA szczoteczka ??? Kurcze boje sie o ten zamek ze bedzie mnie to sporo kosztowac, ale mam nadzieje ze mi zrobi za darmo. Czyli mam rozumiec ze nie jestem odosobnionym przypadkiem ktoremu odlecial zamek ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi jeszcze nie odleciał, ale spokojnie to sie zdaza:-)i jedz wszystko, ja właśnie kabanoska zjadłam:-), mozna wszystko to nie twoja wina tylko wina zamka:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Przez bułkę może odkleić się zamek?????? Przecież ona miękka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ankakaka
a co z moim pytaniem dotyczacym szczoteczki ??? Moge uzywac zwyklaej szczoteczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ankakaka
Nie przez srodek puszysty bulki ale o skorke bolki ktora byla nieco twardsza.... Tez mnie to dziwi poniewaz nie byla bardzo twarda, moze to wina otrodonty , za slabo przykleil czy cos ??? Wlasnie dostalam od mamci maly ochrzanik ze odkleilam ten zameczek ale spokojnie jej wytlumaczylam ze to nie moja wina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oki Aparatko, przekonam się ile zapłacę :P Mam nadzieję, że też mniej niż 100 zł , zdjęcia mam już obydwa zrobione pantomograficzne(35zl) i cefalometryczne(40zl) także poszło sobie 75zl ;/ Ankakaka współczuję utraty zameczka :P Nie przyjemna sprawa, gdzieś czytałam, że za nowy zamek trzeba wybulić 100 zł ;/ Ale mam nadzieję, że aż tyle nie zapłacisz ... bo jeszcze dokładać do aparatu to normalnie nieciekawie;/. P.s. Ma ktoś jeszcze zdjonka swoich gumeczek, może ktoś wymienił w międzyczasie jak tak to prześlijcie na battledorqa@op.pl :) A może ma ktoś poprostu stronkę www na której są te gumeczki, oczywiście nie podawajcie mi stron z podpisu Dory, na nich już byłam.:):):D A może ktoś mi poleci jakiś kolor :):P:D Z góry dzięks :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
ja jem normalnie.. nauczyłam się nawet żuć gumę z aparatem:) możesz myć szczoteczką do aparatu - ja taki kupuję normalnie w aptece. a za zamek - możesz się kłócić że był za słabo przyklejony skoro odpadł przez kawałek bułki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gini* ja tez nosilam takie gumeczki tylko moje pierscienie byly na szóstkach. te kolce jak to nazywasz sluza do zaczeipania tych gumeczek i prawde mowiac jest to banalnie proste choc sama sie stresowalam jak mialam to pierwszy raz zakladac. ja nie miallam poranionej buzi musisz sie po prostu do tego przyzwyczaic i probowac nie zwracac na to uwagi. a tak technicznie to ja robilam to tak. zaczepialam gumke o dolny pierscien od wewnetrznej strony zeba ciagnelam za nia (ona jest bardzo rozciagliwa mimo ze jest taka mala) i zaczepialam o górny pierscien od strony zewnetrznej zeba. wiem ze pewnie bedzie ci trudniej bo masz pierscienie na 8-kach ale nie marw sie poradzisz sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sanderKa - wspolczuje moja orto uprzedzala mnie ze to przekrecanie bedzie bolec - dlatego jeszcze sie waham czy sie zdecydowac - no i z racji wieku powiedziala mi ze moze to troszke dluzej potrwac tzn okolo 4 m-ce ehh... czy ty masz ta plytke (szyne) na dolnej czy na gornej szczece? i czy samo zalozenie bolalo bardzo? i czy na noc tez masz jeszcze taka maske przytrzymujaca? dziex, pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie aparatki! - a czy po zdjeciu juz takiego aparatu szkliwo jest zniszczone? i czy jest duze odbarwienie zabkow? milgo wieczorku pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
Mykas - moja orto powiedziała że odbarwień jako takich nie powinno być, ale mogą oczywiscie, nie ma reguły.. musi trochę być szkiwo potem uszkodzone bo nie można wybielać etc - tak mi powiedziała - po zdjęciu kilka miesięcy przerwy przed wybielaniem, aby się szkliwo zregenerowało czy jakoś tak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(Sorki, że was męczę z tymi gumkami ale mnie samą to też męczy :P, wybaczcie:) ) Właśnie od czego zależy na którym zębie będzie pierścień?? Czy każdy(oczywiście z dwoma łukami) ma taką gumkę założoną od hmm..górnej trójki do któregoś ząbka na dole? Bo oglądałam fotografie i widziałam coś takiego i właśnie zastanawia mnie ten fakt ..;/ Właśnie czego nie jecie( a raczej nie powinnyście jeść) jak macie aparacik? Czy to prawda, że nie można pić herbaty ani napoi zawierających CO2? Pzdr :) dla was :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankakaka >>> to zależy od orto .MI sie dwa razy odkleil z ostatniego ząbka ale nie przy jedzonku....zgryzłam go w nocy.Nie była to moja wina ponieważ mam taka wade zgryzu ze ząbki za bardzo mi na siebie nachodzą i dlatego na 6 mam specjalne wypełnienie zebym nie domykała szczęki( za mało mi tego nałożył) Za pierwszym razem nic nie płaciłam choć nie bardzo w to wierzył ze zgryzłam w nocy....było to gratosowe. Następnej nocy też miałam taka sama sytuacje.... poszłam do niego i zdecydował ze nie potrzebny zameczek na tym ostatnim ząbku. Lecz u mojego orto przyklejenie zameczka kosztuje 70zl zdierstwo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparatko, zrobiłam zdjęcie i okazało się, że rzeczywiście został maluteńki kawałeczek zęba, który prawie wyszedł na zewnątrz, pcha się skubaniec bokiem. Reszta jest w dziąśle. W poniedziałek idę do chirurga. To nic poważnego. Każdemu mogło się przydarzyć :). Miałam bardzo dużą ósemkę, wyciąganą po kawałku no i jak wiesz była wrośnięta i pozioma. Znowu zobaczę tego przystojnego chirurga ;) . Dzisiaj bawiłam się małą dziewczynką (około 3 - 4 lat). Pozaglądała mi do buzi i mówi: \"O, masz aparat\" . Moja mama też będzie miała, ma strasznie krzywe zęby, jak nikt\" ;) . A teraz zacytuję mojego ucznia: \" Nasza Pani jest bardzo ładna, tylko ma aparat na zębach\" ;) . Strasznie mi się jedzenie przykleja do dolnych zamków. Jadłam dziś w-z -etkę. Cała czekolada została mi na zębach :) . Koleżanka sprawdzała, bo nie miałam lusterka, popędziłam płukać buzię, bo mogłam umyć dopiero za jakiś czas. Słodkie uroki aparatu :). Ale i tak go bardzo lubię. Mówiłam Wam kiedyś, że tylko ja noszę aparat w szkole. Pomyłka. Uczennica z 5 klasy podeszła do mnie i powiedziała, że Ona też nosi aparat, tylko zdejmowany. Cała szkoła już wie, że mam aparat. Często jestem w łazience, albo myję zęby, albo je płuczę ;) . I to dla nich zupełnie normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatki - a czy nie ma zadnych przeciwskazan aby uprawiac sporty z aparatem w buzce? np. aerobic, jogging, itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mykas, chociaż nie jestem jeszcze zadrutowana to czytałam pewien artykuł o chłopaku, który trenuje bodajże aikido i mu to nie przeszkadza to myślę, że taki aerobik czy coś nie będzie żadnym problemem :) Ale analizę pozostawiam aparatkom, te są bardziej doświadczone w tym temacie :) MMJ masz super nastawienie do sprawy :):):P Dla niektórych aparat jest czymś świetnym ale dla niektórych czymś przeciwnym ;/ Oki ja już lecę, do zobaczenia :):) Miłej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MMJ, przykro mi ze tak sie skończyła przygoda z 8, bedzie dobrze, bede trzymała kciuki🌼 , ja właśnie nie wiem dlaczego czasami 8 wyrywaja tak ze wychodzi po kawałeczku, a czasami w całosci, moje sa w całości, nie mam pojecia jak on to zrobił ale sa w całości:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MMJ ty uczysz w szkole?? jakiego przedmiotu? ja na szczęście w szkole nie muszę myć zębów bo wynalazłam prosty sposób a mianowicie- nic nie jem:) wracam do domu o 4 i jem coś w rodzaju obiadu i kolacji i to wszystko, nauczyciele mają łatwiej bo mają kible dla personelu a u nas na przerwach pakuje się tam ok 10 dziewczyn jak nie lepiej, wcale tam nie chodze bo unosi się chmura dymu papierosowego a ja nie wytrzymuje smrodu papierosów też mi się odkleił zamek ale nie całkiem po prostu klej puścił ale zamek jest dalej na swoim miejscu nawet się nie rusza tylko jak dotknę palcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
bo czasami rozwiercają 8 na kawałki że niby lepiej wyjdzie - cóź, no widać że nie zawsze lepiej.. ja miałam wyciąganą poziomą zatrzymaną w kości w całości i już zapomniałam dawno o tym..:) sporty - przeciwskazania są tylko w przypadku takich kontaktowych sportów, gdzie można w buźkę oberwać jak to moja orto mówiła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zębem się nie martwię, wiem, że będzie dobrze :) . Uczę, uczę :) . Nie zawsze chodzę do toalet dla nauczycieli, często dla uczniów i tam myję albo płuczę zęby. Nie mam oporów i Oni są do tego przyzwyczajeni, moi uczniowie czasem chodzą myć zęby ze mną. Uczę w szkole specjalnej, w przysposabiającej do pracy (odpowiednik zawodowej). Mam 2 klasę. Uczę ich oprócz religii i w-f wszystkiego :) . Niektóre z Was wiedzą, że na punkcie pracy i moich uczniów mam bzika ;) . Ale za mnie lubią (grunt to skromność :P ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam obie ósemki wyrywane po kawałku. Może dlatego, że były bardzo duże, nie wiem. Pamiętam tylko, że dla chirurga była to raczej męka :) , a dla mnie? Hmm, nic strasznego :) , ale o tym wiecie (o pierwszej ósemce cicho sza ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkoła specjalna to troche inne realia w zwykłej jest gorzej i jeszcze w tak przeludnionej, 18 i 19 latkowie czasem potrafią przypomnieć gdzie jest miejsce młodszych kiedyś też chciałam być nauczycielką ale biologii historii geografii lub polskiego czy francuskiego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×