Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość Surprise
Witam Dziubdziub :) W ten czwartek mam zakładany aparat na górę i na dół, a więc wyprzedzę Cię o jeden dzień :) opowiem o swoich wrażeniach na pewno :) ja też nie mogę zbyt normalnie gryźć, jeść, bo jestem pozbawiona dwóch górnych czwórek, a we wtorek jeszcze dwóch dolnych piątek się pozbędę :) jem bardzo delikatne reczy, jogurciki, rozdrobnione ziemniaczki, itp. :) i już czuję, że chudnę :P Pozdrawiam wszystkich, trzymajcie się :) MMJ, co z ząbkiem? pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MMJ, O rany czemu zabek sie rusza?? Odruchowo sprawdziłam czy moje sie nie ruszaja;-)ale wszystkie na miejscu:-) Życze duzo zdrówka Twojej siostrze,i Ty tez na siebie uważaj zapracowana dziewczyno:-) vednarka, z tymi ratami to chyba zalezy od orto, moja sama mi proponowała teraz jak zakładałam góre ze możemy na raty rozlozyc, więc mysle ze trzeba intywidualnie z orto porozmawiac:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe, a u mnie na szczęście obyło się bez wyrywania, chociaż mam zęby tak stłoczone, że na początku sama w to nie wierzyłam. W ogóle udało mi się wszystko załatwić ekspresowo, w półtora miesiącia razem z leczeniem zębów - chyba po to żebym nie zdążyła się rozmyślić :) A co do uwag znajomych i nieznajomych to stwierdziłam że z aparatem na pewno mój uśmiech nie będzie się prezentował gorzej niż teraz taki krzywy. Zresztą czym są te dwa lata w porónaniu z tyloma następnymi bez kompleksów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Surprise
Czemu, w jaki sposób uniknęłaś wyrywania zębów? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surprise, nie zawsze trzeba wyrywać ząbki:-), ja wyrwałam tylko jedna 4 na dole, i na górze dwie 8 nie wyrośnięte jeszcze, czyli nie czuje zebym na górze straciła jakies ząbki, a czasami wcale nie wyrywaja:-),Cala tak miała, bez wyrywania:-), moje 8 i tak trzeba było usuwac bo by nie wyrosły:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam taki zgryz, że górne zęby zupełnie zachodzą na dolne zamiast do jednej którejś tam wysokości. Muszą więc być podniesione do góry i wtedy wszystko się elegancko wmieści bez wyrywania :) Tyle przynajmniej udało mi się zrozumieć, chociaż mogłam coś pokręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blagam niech ktos napisze cos o \"szynach\" (jeszcze przed zalozeniem aparatu) trzeba je nosic od 4 do 6 m-cy a dopiero pozniej aparat czy ktoras z aparatek miala cos takiego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, co mi tam, napiszę Wam co jest z moim zębem :). Nie chciałam pisać, żeby nie wystraszyć osób, które mają usuwać ósemki. Ale może jednak lepiej napisać. Okazało się, że coś mi wyszło z dziąsła na dole. Jest to albo fragment zostawionej ósemki, albo fragment kości (zrobię zdjęcie i okaże się co to takiego). Moja orto sprawdziła i powiedziała, że nie ma ropy ani opuchlizny, a mnie nic nie boli (tylko, że mnie rzadko coś boli, wczoraj byłam u orto, a teraz zajadam chrupiące tosty i jest ok). To coś naruszyło mi zęba, wypycha go i dlatego się teraz rusza. Trzeba to usunąć u chirurga pewnie. Ale potem siódemka ma przestać się ruszać, a jak nie, zostanie podłączona do łuku. Lepiej wziąć ząb do domu, albo przynajmniej go zobaczyć, bo wtedy łatwiej sprawdzić czy wyszedł cały :). Mój był wyjmowany po kawałku (ta wrośnięta pozioma ósemka). W sumie nic strasznego, ale moja orto się wystraszyła, a ja z nią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Surprise
Aparatka, wiem, że nie zawsze, jednak czytając ogólny opis sytuacji DziubDziub (jak to zdanie śmeisznie brzmi :D), byłam ciekawa, jak udało się Jej uniknąć wyrywania :) Dziudziub, aha... :) Mykas, niestety nie mogę w tej kwestii pomóc... Chodzi Ci o hyrax? Rozszerzenie szczęki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MMJ, przestraszyłam się jak przeczytałam:-), tylko zeby wszystko dobrze sie skończyło z tym ząbkiem, wiesz co mi na górze po wyrwaniu 8 tez takie twarde pod dziąsłem sterczy ale jest daleko od 7 i orto to ogladała i mówiła ze to sie wchłonie, czy schowa albo jakos tak:-), takze sie tym nie stresuje to nie jest kawałek zęba bo zęba mam w woreczu całego:-D, ale sie zmartwiłam ja jak dotykam tam to troche boli, ale chyba nic sie nie dzieje złego:-) Sunshine znów zaginełas???:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mykas nie mam pojecia o co chodzi z ta szyną, Dora tez wspominała ze ma cos takiego nosić, ale ja niestety nie umiem tobi pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anijka
Danonek:)...Ja jako rasowa aparatka, bardzo często odwiedzam waszą stronkę, serio, serio :)P):)....Tylko zazwyczaj nie piszę, a czytam:).Ostatnio tylko, tyle na łepetynę mi się zwaliło, że nawet czasu nie mialam żeby sobie poczytać:):)ALE JUŻ WSZYSTKO NADROBIŁAM:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli będzie taka możliwość to jakie gumki wziąść??? wizytę mam wieczorkiem!! Co tam pusto:(:( i jeszcze \'zerwałam\" z moją najlepszą psapsiółą:( dobrze że mam innych super znajomych:* ..... i was;P papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sanderka
HEj:) a ja tak sobie czytam was od dluzszego czasu i faktycznie nie mozna za wami nadazyc:D od piatku mam zalozony apart do poszerzania gornej szczeki i seplenie strasznie:)a mam go nosic przez 4 miesiace:) a do tego jestem po wyrwaniu dolnej 4, a czekam mnie jeszcze usuniecie 5 na dole:) mam nadzieje ze jakos to wszystko zniose bo 20 kwietnia bede juz miala zakladany paracik na dolny luk:) i z mila checia do was dolacze:) z tego co sobie poczytalam to troszke bede sie musiala pomeczyc ale mysle ze dam rade:) pozdrowienia dla wszystkich aparcikow:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ski, weź jakies wiosenne, takie jak SUNSHINE:-), są super, nie bierz ciemnych bo słabo je widac:-) trzymam kciuki zebys miała gumki a nie druciaki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pluum ****
Hej czy moge dolaczyc do waszego grona? Nosze staly aparat od ponad 7 miesiecy.Mam biale zamki wiec nie rzuca sie w oczy.Niektorzy nawet nie wiedza ze nosze aparat:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sanderka ---> czy ty masz normalny aparat zalozony na wszystkie zabki czy tylko taka szyne ze srubka zaczepiona o 4 boczne zeby? czekam na odp. pozdr. aparatka- Dziekuje za odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wam! Jak tam Wasze aparaciki? Został mi juz ostatni tydz. pracki :-( Chyba, że mi przedłużą umowę, bardzo bym chciała.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciao ciao!:) ski powodzenia:) i gumeczek zycze:):):) dziubdziub ja niestety prztylam..:( od kad mam aparacik!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! wracam caaaaały Bożyd zień po rekolekcjach spędziłam na mieście z kumpelkami!! KUpiłam balerinki, pierwsze eleganckie buty w moim życiu:P HehE dziex za pomoc z gumeczkami wizytę mam o 20,00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem ostatniego kitkata w tym dniu i tygondiu bo podejrzewam że po zmienie nie dam rady:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca osóbka
Wiecie może ile kosztuje usuwanie kamienia nazębnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czemu nikogo nie ma przed tak ważną chwila ak pójście do orhto? mam nadzieje, że do 30 min ktoś się pojawi........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Surprise
A mogę być ja? ;) Może choć troszkę dodam Ci otuchy :) w miarę możliwości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Usuwanie kamienia zalezy czym i gdzie u mnie ultradzwiekami i piaskarka, 180, 150, 90 zależy od gabinetu takie ceny znam u mnie w mieście i to na jednym osiedlu troche zróżnicowane:-) Ski powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×