Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Aparatka, he he, ja takiego wyboru niestety nie miałam, choć brokat mógłby nieźle wyglądać :D. Nie wiem dokładnie co to jest, zresztą całkiem niedawno dowiedziałam się, że nie wszyscy mają szczęście to cosik nisić, wcześniej myślałam, że to jest część aparatu, którą ma każdy. O operacji wolę nie myśleć, żeby poprawić ustawienie szczęki, czy coś takiego, nie wnikałam w szczegóły, bo to było na pierwszej wizycie, za dużo informacji by było na raz, a poza tym to bardzo odległa sprawa i póki co nie chcę się nią martwić, choć jak tak teraz sobie myślę, to na tę chwilę, chyba bym z niej zrezygnowała, ale co będzie, to czas pokaże. Anicca, nie traktuje tego jak poświęcenie, jest to realizacja mojego największego marzenia i jestem przeszczęsliwa :), że mam aparat, a że czasem trzeba się nacierpieć.. to już inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja od samego początku, każdą wizytę - aktywację mam co 4 tygodnie, a wstępna prognoza co do czasu leczenia to 2-2,5 roku, ale jak widzicie, skomplikowany przypadek ze mnie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka z większym stażem aaa teraz juz rozumiem czyli zawsze można spytać orto..... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forty16
moim zdaniem moje zęby to masakra (nie no nie jest aż tak źle ale ja nie jestem z nich zadowolona) też bede musiala miec aparat a wczsniej musze je wyleczyc . boje sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra Dziewuszki, ja zmykam, bo obowiązki niestety wzywają.. Pozdrowionka i miłego wieczoru 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OsOs
zuza_87 he he jesli chodzi o rozszerzanie szczeneczki to tylko przez hyraxa ktorego sa 3 rodzaje :D ah .. jak dobrze to miec za soba :) wow kiedy ja tu bylam jakie swietne fotoski macie dziewczynki :) he he ... zazdroszcze niektorym z was ze maja takie male wady bo ja mam wstretna :( jus 6.08 zakladam gore dol jes Bosi ;) po 3 miesiadzach :D co tam u Was ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza_87
osos-> dzieki za posieszenie ;p;p Juz coraz mniej mi sie tego chce.. Powiedz mi tylko czy przy zakladaniu tego czegos (hyrax) bedzie mnie bolalo? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Korolcia OsOs
zuza_87 nie samo zakładanie nie boli Nic :D zreszta ja miałam na znieczuleniu zakładanego ... całą buzie miałam w znieczuleniu bo jeszcze na dole miałam zakładany zwykly aparat :D ale oolnie nic nie boli gozej jest potem :( i przy zdjęciu :( ale uska do Góry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza_87
ale dlaczego mialas prz znieczuleniu? ze wzgledu na rownoczesne zakladanie z dolnym? Czy normalnie tez daje znieczulenie? Ale rozumiem, ze da sie wytrzymac zakladanie i noszenie? :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm nie wiem czemu miałam znieczulenie niegdy sie nad tym nie zastanawiałam :)ale da sie z Tym zyc :D oprocz slinotoku i seplenienie jest wszytsko ok :D a i z jedzeniem sa male trudnosci :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza_87
uznam, ze to ma mnie pocieszyc ;p we wrzesniu mam ustne poprawki egz na studiach.. Czy do 18 wrzesnia bede juz mogla wiecej mowic i mnie slinic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza_87
aha, a zakladam aparat 9 sierpnia... To praktycznie ten egz. bedzie 1,5 miesiaca od zalozenia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie Mi w mowieniu przeszkadzał dwa tygodnie potem ogolnie było lepiej ;) ale Ja hyraxa nosiłam 6 tygodni chodz miało to trwac od 3 do 4 miesiadzy wiec :D nie martw sie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza_87
mimo tych wszystkich wczesniejszych wypowiedzi teraz MNIE OGROMNIE POCIESZYLAS :D:D:D:D HMM. ciekawe ile ja bede nosic.. mam dosc powazna wade zgryzu.. dwojki ma cofniete a kly (3`ojki) wysuniete lekko ku przodowi i ku gorze... mam nadziej, ze sciagne to jak najszybciej;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza_87
mimo tych wszystkich wczesniejszych wypowiedzi teraz MNIE OGROMNIE POCIESZYLAS :D:D:D:D HMM. ciekawe ile ja bede nosic.. mam dosc powazna wade zgryzu.. dwojki ma cofniete a kly (3`ojki) wysuniete lekko ku przodowi i ku gorze... mam nadziej, ze sciagne to jak najszybciej;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuza he he widze mamy podobą wade Ja tez mam cofniete 2 lekko w tyl jedna 3 dosc wysoko jedna mialam troszke nizej :D jednak hyrah spowodowal jej calkowite zejscie i jest juz rowno na dole ze wszytskimi :D ale i tak dluga droga przedemna i moimi zabkami :D czekam na zalozenie gory :) i mam pytanie czy ktos wie dlaczego nie bede miec przyklejanych zamków do wszystkich zebow tylko na razie do 8 ? od 7 do 3 ? bo 6 juz nie ma :) bardzo Mnie to zastanawia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klamaja bardzo Ci dziekuje za odpowiedzi 🖐️ a jestem malutka, bo ogolnie niska i drobna :P jak dorwe cyfrowke to obiecuje,ze zrobie fotke i zobaczycie moje malenstwo (wlasciwie to ten aparat nie jest taki maly :D ) a co do wosku to juz wiem,ze naklada sie go palcami,ale jak to aparatka z wiekszym stazem napisala - trzeba takie kuleczki robic? i ile sie go naklada i czy na caly zamek czy na konkretne miejsce,ktore rani (u mnie dokladnie to gora na zameczkach na 3kach,bo sa innego troszke krztaltu i ostre) bo probowalam go nalozyc, przykleil sie,ale nadal bolalo :( tak jakby nic ten wosk nie dawal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka - no czekam na tę fotkę:) ja robiłam kuleczki i przyklejałam tam gdzie uwierało czy drapało - przeważnie właśnie górną część zamka - tam były takie \"haczyki\" jakby i one drapały.. a to że teraz boli - musi się zagoić ta ranka - parę godzin poboli, w jamie ustnej szybko się goi na szczęscie :) ja odrywałam tego wosku malutko - kilka mm żeby uformowac kulkę, chyba że cały zamek mnie obcierał - to więcej i większą kulkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza_87
osos nie bedziesz miec na razie zakladanych na te zabki, bo one sa moze jescze swieze po hyrax`ie... chociaz sama nie wiem.. Ale czytajac opis Twoich zabkow- to jakbym sluchala o moich zabkach :):):) Dobra, mam nadziej,ze bede wyjatkiem i ne bedzie mnie nic bolalo ;D;D;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzia nie nie bede miec zakladane ne 1 i na 2 a na reszte tak ale chyba wiem dlaczego bo zeby wypchnac jedynki trzeba zrobic miejsce i przesunac zbki bo dwojeczka trzeba sporo miejsca :D a hyraxa mialam na tylnich zabkach zawsze sie balam ze zapomne go podkrecic :D aj nie moge sie docekac poniedziałku :D he he czuli ogolnie masz stloczona zabki tak jak Ja:D eee zastanawialiscie sie kiedys czemu niektorzy maja krzywe a niektorze proste zabki :( bo mnie to zastanawia czym jest ta wada spowodowana ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza_87
hmm.. jak slysze to slowo -HYRAX- to mnie az dreszcze przechodza ... Ja wiem, dlaczego mam krzywe... kazdy z nas jak byl maly mial smoczek... Jest to bardzo fajna rzecz dla dziecka.. ale max do 2 roku zycia... A ja co? a ja nosila smoczek do 5-6 roku zycia.. i dlatego mam teraz wade ...ale czasu nie cofne.. a Ty? jak dlugo mialas smoczek? moze to faktycznie jest powod naszego "cudwnego zgryzu"..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolcia - najczęściej w wyniku zaniedbań z okresu dziecięcego - gdy mleczaki nie zdążyły wypaść a stały ząbek już wyrastał - rodzice nawet mogli nie zauważyć tego momentu, a ząb już został zepchnięty tam, gdzie miał/znalazł miejsce.. u mnie pewne jest, że gdyby dentystka do której mnie zaprowadzono w wieku 7 lat usunęła dwa mleczaki - 3 i 4 z prawej strony, nie miałabym krzywych zębów w ogóle, bo stałe wyrosłyby tam gdzie powinny. dentystka zbagatelizowała sprawę:O i dopiero następna, z rok czy półtora później gdy mama mnie zaciągnęła do niej bo strasznie mi rosły te zęby - jedna na drugich itd je wyrwała - ale jak powiedziała, za późno, żeby stałe \"weszły\" na te właściwe miejsca.. dlatego potem był ruchomy aparat aż w końcu stały.. a wystraczyło po prostu dwa melczaki wyrwać.. no i geny - sporo jest ludzi, u których w rodzinie jest jakaś wada zgryzu i oni ją mają genetycznie (mój kuzyn na przykład)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efffcia he he widze ze na dole tez nie masz przywiazanego jeszcze druciaka:D tak samo jak ja ... eh ale Mi to przeszkadza ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuza he he ja smoczka doiłam do 6 lateq :) az nie poszłam do zerówki ... i prawdopodobnie to jest przyczyna mojej wady zgryzu :( gdy mowiłam o tym ortodontce to he he zaczela sie smiec i powiedziała ze mam za swoje :) aparatka z większym stażem ... hmmm no u mnie w rodzince tylko moj brat cioteczny mial wade zgryzu a teraz mu zazdroszcze tych zebów ;D he he ale jesli chodzi o moje zeby dentyste to chyba nie mam jej nic do zazucenia .. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza_87
Czyli wychodzi na to, ze smoczek = nasz wrog ;p;p u mnie rodzice mieli piekne zabki.. jeden brat ma piekne zabki a drugi... troszke trojke do gory.. Tylko ja taki niewypal ;p;p;p;p;p;p;p moze dlatego ze jestem ostatnia;p;p;p;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuza_87 he he wychodzi na to ze tak ... smoczek nasz wrog :( chodz kiedy go kcohałam ale wszystko przez niego :( ah ja swoim dziecia nie kupie smoszka:D moi rodzice maja perfekt zaby moja 3 rodzenstaw pozazdroscic naprawde bardzo proste:( ja tez bym moze takie miala gdyby nie smoczek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza_87
wiesz, dziecko uwielbia smoczek a zaraze rodzice moga odetchnac i odpoczac, bo dziecko ze smoczkiem sie uspokaja i nie placze.. Ja wtedy za mojego smoczka zycie bym oddala ;p;p Ale wiesz, jak to jest .. smoczka sie ssie i to powoduje ze zeby automatycznie sie przesuwaja i ukaldaja sie inaczej niz powinny.. Ale jak juz bedziemy mialay aparaty (zreszta Ty juz masz) i je sciagniemy to zapomnimy o brzydkich zabkach- bedziemy MISS ! z pieknyi zabkami... P.S. w piatek wyrywalam 7. tak mi pocharatala dziaslo, ze do tej pory niemoge nic jesc.. kazdy ruch jezykiem to cholerny bol..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×