Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość zuzka21*
hej dziewczyny już kiedyś sie tu odzywałam i pokazywałam wam moje paskudne ząbki ale mam pytanko jak myślicie czy u mnie będzie konieczne usunięcie jakiś ząbków bo przyznam sie ze raczej na to sie nie zgodzę wszystkie mam zdrowe a 8 jeszcze mi nie wyszły ja chce założyć aparat tylko na górną szczękę czy to wystarczy i gdybym założyła aparat jeszcze w tym roku to czy do wakacji będzie widać już jakieś efekty bo ja jestem raczej w gorącej wodzie kąpana i nie lubię czekać długo na efekty jak to wygląda z założeniem aparatu idzie sie na pierwsza wizytę i od razu biorą i robią odciski i ile trzeba czekać na aparat oto moje paskudne ząbki http://www.mfoto.pl/show.php?id=319802

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzka -> Jak mówi moja orto - gdyby te zęby były proste to byśmy aparatu nie zakładali, więc najwazniejsze, że sie decydujesz. Co do wyrywania musisz zapytać orto - ja mam ząbki bardzo ściśnięte, dentystka mnie ostrzegała że na bank będzie rwanie, po czym już u orto okazało się, że nie. Bo one się jakoś podniosą i się zrobi miejsce :) Co do efektów to też zależy od zębów, do przyszłych wakacji na pewno będzie widać, a tak to przez miesiąc myślę trzeba na jakiś efekt poczekać. U mnie właśnie tyle mija od załozenia dołu i naprawdę są postępy. Co do zakłądania tylko na górze - też myślałam że będę cwana i założę jeden łuk, ale niestety nie zawsze jest to możliwe bo zęby zmieniają położenie i druga szczęka często musi się do tego dopasować nawet jeżeli jest prosta w miarę. Ale to już też musisz pytać orto. Pozdrawiam i powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha, a co do zakładania to na pierwszej wizycie miałam wyciski i takie ogólne oglądanie, wzięła też ode mnie zdjęcie rtg i wstęonie powiedziała co i jak. Chyba dwa tygodnie później szłam na zakładanie separatorów i następny tydzień już aparat. Ale oczywiście terminy są różne, ja miałam akurat szczęście być załatwioną ekspresowo :) Wszystko tez zalezy od tego czy masz coś do wyleczenia itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strachliwa
Zuzka21 wydaje mi si, że najlepiej udać się do orto...ona powie Ci Ci wyrwac jakieś zabki czy nie. A co do wyrwania...to coś kosztem czegoś.....jeśli będzie trzeba to uważam, że nie powinnaś rezygnować:)Ja też wyrwałam już2 całkiem zdrowe 5 i będę musiała wyrwać jeszcze dwa na dole i nie robie z tego tragedii:)Nie ma się czego bać. A co do wizyt...to ja na pierwszej miałam wycisk, na drugiej plan leczenia i miały byc separatorki, ale nie musiałam ich zakładać no i 3 wizyta to już aparat. Koszt do tej pory to 160 zł razem ze zdjęciem i wyciskiem. Za aparat zapłace 1800 zł (kosmetyczny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziubdziub a moze pokażesz foteczkę?? moj adres aniccaanicca@wp.pl też włąsnie myslałam tylko o górze ale dól tez mi doradza orto widze ze w wiekszości przypadków róznicamiedzy załozeniem aparatów jest ok 3 miesiące wiec pewno ja tez tak zdecyduje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzka21* a moje wizyty wyglądały nastepująco: I- to wiadomo dowiedzieć sie co i jak no i od razu miałąm ze sobą zdjecie panoramiczne zebów juz przy rejestracji zaleciła mi coś takiego II- przyszłam z kolejnym zdjeciem przeswietlenie boczne głowy i założenie separatorów no i zrobienie wycisków III - założenie aparatu co do IV doipero 30 sierpnia sie odbędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki a mam takie pytanko ale to do tych co posaidają góre i dół - czy wtedy na jednej wizycie są jednocześnie podkrecany drucik??? Czy trzeba chodzic w dwóch osobnych terminach???? I jak sa wtedy czesto wizyty czy tez co 6 tyg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja już nawet nie chcę myśleć. Wyjeżdżam na 10 dni, to chyba ze 200 nieprzeczytanych będzie:O( :P ) . Ktoś tam pisał o ortho kin...ja ją mam...na początku nie smakowała i i śmierdziało mi po niej z ust, ale może sie przyzwyczaiłam do smaku, a myję nią na noc, a jak w dzień to po niej stosuję sensodyne...no looz;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becka
a czy kolorowe gumki kosztują więcej od tych normalnych srebrnych??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, a może byście sobie w stopki powklejały też linki do jakichś aktualnych czy ostatnio robionych fotek? przecież to można zmieniać bez problemu, wkleić bezpłatnie fotkę ma fotosik czy image shock tak samo - nie byłoby tego zaśmiecania, bo to jest moim zdaniem niepotrzebne - każdy mógłby w razie potrzeby zerknąć a i postów na topików nie byłoby tak dużo - one się mnożą zastraszająco szybko - i kiedy wchodzi nowa osoba nie dziwię się, że ciężko jest ogarnąć aż tyle stron.. a w gruncie rzeczy to połowa jest o podawaniu maili i przesyłaniu zdjęć oraz powtarzaniu stale tych samych informacji. ja nie twierdzę, że to nie jest potrzebne - te informacje, ale kolejna już strona \"wyślij mi zdjęcie\" na pewno nie jest - ponieważ można to szybciej i dużo łatwiej rozwiązać - za pomocą choćby stopki. lub w okienku \"o sobie\" które macie po kliknięciu w nick - w preferencjach - tam można podać to taka sugestia, mam nadzieję że się przyjmie także, bo naprawdę, wybaczcie, ale odechciewa się czytać kolejną stronę to samo.. nic nie wnoszące zresztą.. mam nadzieję, że bez niepotrzebnej agresji odniesiecie się do tego - to jest po prostu pomysł, jak usprawnić trochę ten topik i uniknąć bałaganu, który stale się piętrzy i rośnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
becka Gumki są wliczone w cenę wizyty...możesz brać jakie tam sobiechcesz kolory niezależnie od ceny!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się z Tob,ą aparatko z większym stażem...naprawdę można dostać oczopląsu od tylu odpowiedzi i pytań. A fakt powtarzają się one baaardzo często. Wiecie jak to zrobić, żeby nie przychodziły na e-maila wiadomości z forum. Po urlopie miałam ich 600!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to wpisz kwiatek w nawias - powinno wejść:) mam nadzieję, że moja kolejny raz zmodyfikowana stopka też wejdzie tak jak trzeba:) i że reszta uczestników forum również się pozytywnie do mojej sugestii odniesie i wklei zdjątka a te powiadomienia - to chyba jak piszesz post i dajesz już do wysłania - to pod okienkiem z treścią postu masz kwadracik \"czy chcesz dostawać powiadomienia\" - nie wiem, czy tak to działa, ale może jak to odhaczysz to nie będą przychodzić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rera
czy ktos wie ile kosztuje aparat stały( jeden łuk) z małymi zamkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka z większym stażem oj prawie niewidoczne to zdjęcie nie masz lepszego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rera...każda aparatka ma podana cenę przy swoim opisie...jest też tam miasto. Wiec możesz sobie popatrzeć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam, pisałam już że to w zasadzie jedyne. poszukam jeszcze jednego które tu wrzucałam.. ale niestety, bez aparatu nie uśmiechałam się tak, żeby zęby było widać, a z aparatem nie mam zdjęć - nie przyszło mi do głowy że będzie potrzebne konkretnie - zdjęcie aparatu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przekopiuję swój post z fotosikiem: wchodzisz na stronę fotosik.pl --> dodaj zdjęcie --> i postępujesz zgodnie z instrukcją (nie loguj się jesli wgrywasz tylko jedno zdjęcie, tylko dodaj i już - masz wrzucone na fotosik, podajesz link tu i tyle - mi najłatwiej wydaje sie wgrywać fotki tam :) mam to zdjęcie, ale trzeba się dooooobrze przyjrzeć, zeby zobaczyć cofniętą 2.. ale coś tam widac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba ni wrzuce tej fotki bo wszystkie mam z twarzą a przyblizając na aparacie to jest niewidoczne. A z worda nie wkleji mi na fotosik :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a na image shock? tam chyba i z painta itp wkleja - ale nie wiem jak dokładnie - na pewno jest instrukcja postępowania.. często na kafe pojawiają się zdjęcia przerabiane w paincie czy wordzie wrzucone na image - możesz tam spróbować, na pewno coś się da zrobić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka z większym stażem dziekuje ale i tak nic z tego musze skombinowac jakąs fotke bez twarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na image shock nie znam tej strony w ogóle ale kukne tam bo wąłsnie w wordzie mam zdjecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anicca jak nie masz jakiś edytorów zdjęć, to otwórz zdjęcie buźki w paincie, zaznacz fragment na którym jest aparacik, skopiuj i wklej do nowego dokumentu painta i zapisz :) będziesz miała bez pośrednictwa worda fotke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×