Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

zuza są różne opinie na temat aparatu kosmetycznego. Jest mniej widoczny niz metalowy. Ponoć może mieć słabsze działanie jak metalowy, ale mi orto nic o tym nie mówiła. Ja osobiście zakładam kosmetyczny ze względów wizualnych, ale jeśli jesteś młoda i chodzisz do szkoły to polecałabym Ci metalowy. Jest trochę tańszy i można eksperymentować z kolorami gumeczek, kt,ore ślicznie prezentują się na metalowym aparacie. Ale wybór należy do Ciebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm.. sama juz nie wiem.. Ja bede miec zakladany aparat ale ten nowszy -bez kolorowych gumeczek.. (tak opwiedziala mi orto).. Obecnie studiuje. Wcale nie ma dla mnie roznicy czy bede miec metalowy czy kosmetyczny, bo ludzie na roku wydaja sie tolerancyjni :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze, nie nadążam za wami wczoraj pisałam a dziś już 3 strony więcej:) widzę że większość strasznie się cieszy na myśl o aparacie:) ja sie średnio cieszyłam bo wszyscy mnie straszyli że separacja to nic w porównaniu z aparatem a przy separacji zjadłam całą fiolkę Ketonalu 100 a do tego w pracy się śmiali ze będę mogła im trawniki skosić;) jak tylko mi się uda to wrzucę fotkę ale nie wiem czy jest się czym chwalić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie...na pewno będzie dobrze. Ale ja z \"biżuterią\" będę musiała iść do ołtarza, więc to przeważyło na korzyść kosmetycznego...no i też to że pracuję w szkole z dziećmi..:))Rożne dzieci i rodzice są:)Jednym to nie przeszkadza wręcz przeciwnie...a drudzy będą się śmiali...nie ma na to rady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurcze:):):):) Slub bedziesz brala :):) gratuluje:):) I na dodatek pracujesz z dziecmi- moj marzenie :):):) Ja mam 20 lat, wiec mam jescze troszke przed soba, wiec chyba zaloze metalowy. Ale musze sie pochwalic , ze 9 sierpnia zakaldam aparat razem z Moim chlopakiem :):) Razem sie zdecydowalismy :) Choc On nie ma duzej wady, ale RAZEM RAZNIEJ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anula85 na pewno jest się czym pochwalić:)Musimy być dumne z tego, że mamy aparaty...nie każdy może sobie na to pozwolić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slub za rok we wrześniu...dopiero. Ale już mi się jakoś nie spieszy:)Jak się razem mieszka to już ślub schodzi na drugi plan:)A co do pracy z dziećmi...to też było to moim marzeniem....no i się spełniło:)) W KOŃCU UDAŁO MI SIE KWIATKA WSTAWIĆ!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strachliwa w sumie to racja ale widzę że Ty i tak więcej zapłaciłaś u mnie to koszt 1500zł ( i tak rozłożony z pomysłu ort. na raty) a ortodontkę i tak mam fajną bo nie kasuje mnie wg jakiegoś cennika tylko od tego co robi. Mam tylko nadzieję że pieniążki wyłożone na aparacik dadzą efekt i będę mieć piekniusie ząbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strachliwa - zakladanie nie boli wcale, chociaż dziwnie się leży tyle czasu z otwartą buzią, jeszcze orto ma taką specjalną maskę do tego, z otworem na usta, i w okularkach specjalnych. Ale boleć nie boli ani trochę. Jedyny dyskomfort to smak tego kleju w ustach - długo sie nie mogłam go pozbyć :) Zuza - fajnie, razem raźniej i będziecie mogli porównywac efekty. Moje słonko też miało aparat ale zanim się poznaliśmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strachliwa widzę że jesteśmy w podobnej sytuacji, ja też planuję ślub na wrzesień ale wyszłam z założenia ze fotograf zawsze zrobi retusz aparatu;) a co do mieszkania razem to w sumie racja, jak już się mieszka ze sobą to prawie tak jak ze ślubem tylko nie masz obrączki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIĘKI DZIUBDZIUB:)Właśnie tak dzisiaj zaczęłam się zastanawiać czy to bli:)Wcześniej bałam się wizyt u dentysty i wyrwania ząbków...Stwierdziłam, że jak przeżyje to wszystko to będę z siebie dumna:))Nigdy cześniej nie pomyślałabym, że się na to zdobędę:) Zuza naprawdę fajnie, zę razem ze swoim chłopakiem zakładacie aparaciki:) Tylko żebyście się nie połączyli \"na zawsze\" przy całowaniu...hehehehe....to żart oczywiście;)Będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka85...to może razem będziemy wyczekiwać ściągnięcia aparatu i ślubu:) Ja mam datę ustaloną na 20 września...a Ty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli lekko mowiac- dobrze, ze nie mieszkam jeszcze z Moim :D:D:D:D Jesli zakladanie zwyklego aparatu nie boli... to ciekaawe , czy zakladanie hyrax`a boli :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje, ze przy calowaniu faktycznie sie nie zepniemy :D:D:D:D Oczywiscie to jest chyba male piwko :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wstępnie chciałabym 6 września ale to tylko wstępnie,( bo nie mamy nic zarezerwowane) mam nadzieję że się sprawdzi:) o ściągnięciu narazie nie myślę bo do tego jeszcze daleko, teraz muszę wyrwać trzecią czwórkę - 28 sierpnia znowu bede chodzić naćpana:) ehhh tyle zachodu aby pięknym być:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie w ogóle wyrwanie nie bolało!!Miałam wyrwane dwie 5 na górze...po trzech godzinach już normalnie jadłam...a po dwóch dniach już nic nie czuję. My juz rezerwowaliśmy termin w styczniu tego roku...chciałam na ten wrzesień, ale facet się zaśmiał, że zostały mu dwa terminy na następny rok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy wyrywaniu pierwszych czwórek naraz też nic nie czułam ale 2 godz przed wyrwaniem miałam zakładane separatory wiec jak znieczulenie zeszło to poczułam co to znaczy jak się zęby ruszają. u mnie większość znajomych załatwiła wszystko ze ślubem w 3 miesiące wiec narazie się nie boję w przeciwieństwie do mojego mężczyzny którego to trochę przeraża:) ale oni chyba wszyscy tak mają;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uwaga, proba mikrofonu czy zadziala kwiatek w stopce :):) Kurcze ! widze, ze zeby wyprawic slub, trzeba to z wyprzedzeniem 2-letnik :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻No i mam kolejne pytanie: Czy kazdy musi miec separatory? Bo sie tak wlasnie zastanawiam..hmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie nie każdy musi mieć separatory :) zależy od stopnia ściśnięcia zębów :) poszukaj na forum, prawie każda z nas opisywała już swoje przygody z separatorami (lub ich brak :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, to dobrze:) ale ja chyba ma mocno scisniete zabki.. wiec.. zobaczymy... A te separatory zaklada sie jakos wczesniej..? bo ja mam zakladany aparat za tydz i nic nie mowila mi o tym.. Pozdrawiam wszystkie aparatki:) Za tydz do Was dolacze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli Ci nic nie mówiono, to albo obędzie się bez separatorów, albo włożą na 10-30 min przed zakładaniem aparatu :) ja nie nosiłam separatorów, tylko na 15 min przed zakładaniem aparatu właśnie, mimo że mam dość ściśnięte żeby na górze :) różnie bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja separatory nosiłam 2 tyg (chyba 2 najgorsze tyg. w moim życiu) ale przeżyłam i teraz aparat to sama przyjemność i ani troche mnie nie boli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuza_87 he he sie wyspałam :D pfy ja tam mam miec jeszcze cztery 8 ktorych jeszcze nie mam a sa juz widoczne na zdjeciu ale mam je miec bo ma byc dla nich zrobione miejsce po o mialam usowane dwie 6 na dole i jedna 6 u gory i 4 u gory :) zeby byly zdrowe ale juz leczone i salbe wiec nie bylo Mi ich szkoda :D Oj wlasnie o smoczku nie snilam :D he he ... :) a jesli chodzi o zakladanie hyraha to wiesz jest to dziwne uczucie i wiesz ja tez nie mialam separatorow czy czegosc tam tylko tego hyraxa bo mialam waska szczenke :P i stloczenie :) he he wiesz co przy calowaniu nawet hyrax nie przeszkadza :P ale przyznam sie ze to musi byc dziwne uczucie gdy chlopak o to zachaczy bo ja sie nigdy nie calowalam z kolesiem w aparacie :D a cemu ja ne widze swojej stopki :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello Karolcia OsOs - zgadza się, dół u mnie póki co nie podciągnięty do łuku, ale orto 2 dni temu mi powiedziała, że być może już na następnej wizycie go podciągnie, a jak nie to trudno, nie pali mi się, bo w ogóle mi to już nie przeszkadza, dzięki tej gumowej rureczce, o której wspomniała Fantazya. Tylko na samym początku była makabra, wielka makabra, każde słowo, każde jedzenie, nawet każde zamknięcie do końca buzi sprawiało mi ból i raniło dziąsła do krwi, a to dlatego, że mojej orto akurat skończyły się te osłonki i trzeba było pechowo poczekać te pare dni, ale było minęło :). Zmykam na obiadek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efffcia he he ja mam wizyte teraz za 4 dni i mam nadzieje ze juz Mi dokreci aparat do konca :) bo ten drucik chodz mi juz nie zawadza ale miło by było miec juz caly aparat w komplecie :D widze ze nie masz 4 ? Mnie pozbawiono 6 :P he he ... u gory mam miec podobnie nie przywiazane jeszcze do wszytskich zebów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuza_87 a aparat metalowy rozni sie od kosmetycznego ceną :D ale Ja tam chciałam kosmetyczny ale moje ortodontka wybila Mi to z główki :) i moze to i lepiej :D a metalowy jest dla Mnie lepszy przy Mojej wstertnej wadzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do kosmetycznego aparatu wiele z nas się przekonało, że poza efektem estetycznym nie ma za wiele zalet, metalowy wręcz dodaje uroku czasami :) ps. nie wiem jak Wam, ale mi się średnio podobają te przydługie stopki :) więcej tekstu w stopce niż w poście ... może da się je skrócić do maks 6 linijek?? ciężko się czyta... może to tylko moje spostrzeżenie, ale warto pomyśleć :) pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×