Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość naczyniakmózgu

naczyniaki mózgu

Polecane posty

Gość lacose13
Giadia co do operacji to mieć nie miałam ale jak byłam w styczniu w Lublinie to był jeden przypadek, że operowali 19 latkę, 5 lat wcześniej miała embolizację no ale z racji, że rosła to naczyniak też urósł. W Sylwestra zaczął jej krwawić i zrobili jej operację .... wszystko dobrze się skończyło, po 3 dniach wyszła do domu. Co do operacji to tylko chyba Lublin brałabym pod uwagę - no ale czasami jest tak, że nie mamy już czasu na wybory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lacose13
Giada a Ty też ze śląska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Giada
Tak, ja jestem z Chorzowa, ale mieszkam w Niemczech. Narazie muszę poczekać co że mną chcą zrobić. narazie jestem na psychiatrii i chyba dzisiaj mam rezonans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inezja23
Giada ja jestem po Gamma Knife. Z tego co wiem to do 3 cm naczyniaka można naświetlać tym sposobem czyli jak masz tam jakieś resztki to mogłabyś sie zakfalifikować.Ja też 7 lat temu miałam większego ale sie zmniejszył i tą gamme w Pradze zrobiłam prywatnie bo tu w Pl musiałabym przeszło rok czasu czekać na swoją kolej.A tam w Niemczech nie możesz sie leczyć?? Bo słyszałam że tam na gamme nie trzeba tak długo czekać z kasy chorych.Powiedz mi czy masz rente? bo ja nie ale jestem w trakcie załatwiania.Ja mieszkam w Zabrzu ale wcześniej mieszkałam bliżej Chorzowa bo na Goduli:)Ja też mam dziecko i ciąże przeszłam dobrze z naczyniakiem ale po gammie jeszcze 2 lata nie moge mieć drugiego a lekarze mówią że potem będe mogła mieć ale ja juz nie chce.A depresje też mam juz 7 lat.Brałam leki ale rok juz nie brałam i czuje że to mi wraca też.Tego chyba nie da sie wyleczyć bo mamy blizne w psychice po tym wszystkim.Ale teraz jest taki okdez przejściowy z zimy na wiosne a ja co roku w takim okresie mam depresje.Ale juz zapisałam sie do psychiatry i pewnie znowu na lekach będe.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podczas embolizacji dowiedziałam się że naczyniak sączył i po niej dostałam udar. Gołym okiem nie widać że miałam paraliż ale mam troche wolniejsze ruchy prawą ręką i nogą. Po prawej stronie buzi nawet nie umiem min ustami robic heh ale ogólnie cieszę się jak jest, że wszystko sama umiem zrobić i nie jestem od nikogo zależna !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Giada
Inezja.. Ja teraz będę sie tu leczyć w Gunzburgu, podobno maja tu najlepszą neurochirurgie w Eurpie. A po tej gamma dowiesz się dopiero do 2 lat czy przyniosła efekty? Ja miałam podobnie z naswietlaniem, które miałam w Lublinie. Gabi.. Więc masz podobnie jak ja, ale nogę mam normalną tylko mam zaburzenia czucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inezja23
Ja w tamtym roku miałam gamme i powiedzieli mi ze 3 lata musze czekać więc 2 lata mi jeszcze zostały.A ty będziesz mieć tą gamme? Rozmawiałas z lekarzem o tym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Jak dobrze,że jesteście dziewczyny ! Czytam wasze wypowiedzi jak dobrą, mądrą książkę medyczną ,do której często wracam.Ja jadę za tydzień na 7 embolizację (dużego miałam naczyniaka).Dzisiaj nasz dzień "Dzień Chorych"- pijemy dziewczynki!-(no cuż abstynencja się kłania niestety). Pozdrawiam Śląsk i nie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Giada
Nie, jeszcze nie. Dzisiaj na wizycie dowiedzialam się, że zrobią mi termin do neurochirurga jak tu jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inezja23
Dycha ty też ze Śląska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lacoste1E
Dycha75qrcze przy takiej ilości embolizacji to od narkozy można sie uzależnić :D przepraszam za żarty ale czasamiysle ze tylko dobry humor moze nas uratować :) gdzie robisz embo? I czy masz jakieś powikłania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lacoste1E
Dycha jak Duzy był Twój naczyniak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam do Was pytanie z innej beczki :) Czy jak się posiada Pana Naczyniaka to można robić sobie masaże? Mam na myśli zwyczajny masaż odchudzający ud, myślicie, że to może mieć jakiś wpływ? Rozmawiałyście może z lekarzem na takie tematy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi lekarz mówił że żadnych masazy nie można bo to działa na krazenie i chyba coś w tym jest bo kiedyś byłam na masażu pleców bo strasznie mnie bolały to chwilę miałam a zrobiłam się cala czerwona i glowa mnie trochę bolała. Ale każdy przypadek jest inny - Tobie może być ok a komuś innemu to samo zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Giada
A ja myślę że można, też miałam masaże i na rękę i plecy po wylewie na sanatorium. A tak w ogóle to czy nie macie jakieś wiedzy na temat jak długo po wylewie ćwiczenia np. Ręki dają efekty? Ja jestem 5 lat po drugim i nie wiem czy rehabilitacja coś da. Kiedyś słyszałam, że do 3 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj jak ja bym chciała z Wami wszystkimi porozmawiać przy kawie w rynku w Gliwicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem totalnie za :) Spotkanie Pań i ich naczyniaczków :) Ja 19 marca jadę na drugą embo. Może jeszcze przed tym terminem, co pozostałe dziewczyny na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inezja23 - w Gliwicach chodziłam do Studium Medycznego.W Zabrzu też uczęszczałam do w/w szkoły, pierwsze badania główki tam robiłam i 2 lata mieszkałam. Lacoste1E-dopiero "coś mi dali" lekarze przy 6 embolizacji,że nic nie czułam, bo wcześniej lekarz uważał, abym była w pełni świadoma i nie dawali mi nic. Embolizację robią mi w Warszawie. POWIKŁANIA? Jasne,że mam. PROSZĘ ,ABY NAPISAŁ KTOŚ KTO ICH NIE MA PO EMBOLIZACJI. O moim naczyniaku lekarz napisał " ogromny".Rozmiarów nie podał.Ale miałam 1% życia.A ja sobie żyję i żyję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lacoste13 to ja chyba odpadam.To wypada na tygodniu ,a ja jeszcze 300km muszę przebyć ,by dotrzeć na miejsce do was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inezja23
Hej dziewczyny.Ja moge sie spotkac:) to kiedy i gdzie dokładnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale Wam fajnie, że tak blisko mieszkacie, ja aż z podlasia, też bym chętnie wpadła na takie spotkanko :)) Dycha - a w którym szpitalu w Warszawie się leczysz? bo ja w bródnowskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Giada
Super pomysł. Ja też chętnie bym się spotkała, ale w polsce będę dopiero tak w kwietniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja jestem jak najbardziej za spotkaniem. Napiszcie gdzie i kiedy to zawieram kiece i lece heh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lacote13
to może Katowice, skoro Dycha nie może, to nie będziemy jechać do Gliwic, tylko KTW co WY na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inezja23
ja jestem za:) jest mi obojętne gdzie.dojade sobie.najlepiej w jakąś sobote może żebym miała komu dziecko dać bo tak wszyscy pracują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Halina 125 !!! Witam. Czy wiesz już co z Twoim synem? Pisałaś że będzie coś wiadomo pod koniec stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Giada
Mi sie kojarza takie palenia ciała z nerwica. Kiedyś jak leżałam w szpitalu to jedna dziewczyna tak miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×