Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tefal

jaka woda do żelazka?

Polecane posty

Gość tefal

powiedzcie prosze, jakiej wody używacie do żelazek?Ja kupiłam destylowaną, ale w instrukcji napisano, że nie należy używać samej destylowanej, tylko mieszac z kranówą. Nie wiem, co robić?mam wode w kranie z ogromnymi ilościami kamienia, i wolałabym uzywać destylowanej. Jak Wy robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze coca-cola
:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tefal
wydaje mi sie, że "nakaz"uzywania kranówki przez producenta to działanie na naszą niekorzyść, bo przecież "dzięki "wodzie z kamieniem żelazko szybciej sie zepsuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko destylowana. Mam taka kranowe, jak autorka - kamienia mnostwo. Szkoda zelazka i ubran - kiedys kombinowalam przez krotki czas z kranowa i para z zelazka zostawiala brudne zoltawe plamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupuję perfumowaną wodę do żelazka, nie ma problemów z kamieniem, i przy okazji prasowania unosi się miły zapach... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coś takiegoo
Limonka a gdzie się taką wodę perfumowaną kupuje ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W każdym hipermarkecie, na pewno jest w Carrefourze ( np brzoskwiniowa ) i w BOMI jest oryginalna niemiecka w kilku zapachach. Trzeba się tylko rozejrześ na stoisku chemicznym - duże 1 lub 1,5 litra przezroczyste butelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i_co_bedzie_
W instrukcji mojego żelazka (Brown) zalecana jest tylko kranówka... serio. Zelazko ma wkładkę antykamieniową. A stopka jest z takiego fajnego metalu, że przypalenia moge czyścić drapakiem do garnków...i tak robię. Zelazko to mam juz około 5 lat i działa bez zarzutu. Każde żelazko ma jednak inne zalecenia i trzeba się stosować do instrukcji obsługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mieszam
Takie zalecenie było na instrukcji żelazka. Ma ono funkcję samooczyszczania, więc chyba wiedzą, po co napisali, żeby mieszkać kranówkę z destylowaną. W poprzednim żelazku używałam tylko destylowanej i jakoś specjalnie nie przedłużyło to jego żywotności, a producent w instrukcji niczego nie zalecał:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszac z kranowa
to mieszac, pracowalam dla Tefala to wiem :) te funkcje oczyszczania sa przeznaczone wlasnie dla wody z kranu i taka powinno sie stosowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja z czajnika
wlewam przegotowną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzę, że większość z Was stosuje wodę destylowaną, jednak ja od jakiegoś czasu poszukuję aromatyzowanej wody do prasowania o ciekawym egzotycznym zapachu, która ułatwi mi prasowanie :) Może jesteście w stanie mi coś zaproponować w tym temacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo ladne wody perfumowane bywaja w Biedronce ana pewno stale sa w Rossmannie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja używałam przez rok wody destylowanej i tylko raz wlałam wodę zapachową, którą wcisnęła mi sprzedawczyni razem z zakupem żelazka. Żelazko PHILIPS -zaczęła lecieć woda i czerwona lampka nie gasła. Oto odpowiedź serwisu: " ODMOWA NAPRAWY GWARANCYJNEJ- BYŁA UŻYTA WODA ZAPACHOWA, LUB WODA ZE ŚRODKIEM CHEMICZNYM NIEZGODNIE Z INSTRUKCJĄ OBSŁUGI" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uluszka
wszystko zalezy od tego jakie żelako kupimy, czy będzie zbierało kamień czy nie, ja kupiłam ostatnio żelazko Tefal FV9745 które posiada wyjmowaną szufladkę antywapiennąz Calc Collector, która ma za zadanie zbieranie kamienia, co w konsekwencji przekłada się na dłuższą żywotność żelazka i umożliwia bezpieczne stosowanie wody z kranu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No moim zdaniem destylowana najlepsza, nie posiada żadnych zarazków ani innych takich. Destylarki do wody są na stanie u krawcowych czasami nawet, bo one tej wody używają najwięcej. Znalazłam taki artykuł na temat tej wody https://yeson.eu/co-warto-wiedziec-o-wodzie-destylowanej to można sobie poczytać, że jest dobra dla żelazka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Woda, która ma dodany olejek zapachowy nie jest już woda destylowana i nie można jej stosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×