Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kafeterianka18

Kosmetyki Faberlic - co o nich sądzicie?

Polecane posty

Gość Izabela B.
Ja mam niewiele,bo zamówienie narazie na 3 produkty,ale za to już wynosi ponad 60zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co sądzicie o żelu pod prysznic Mango i papaja? Mam nadzieję że nie śmierdzi tak jak Pomarańcza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabela B.
Śliczny ma zapach, przynajmniej dla mnie i klientki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedź, bo to nowa klientka i tak się zastanawiałam ;) Swoją drogą ciekawe dlaczego tak z tą pomarańczą coś im nie wyszło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabela B.
Niewiem,ja nie wąchałam innego tylko te z papji, zamówiłam jeszcze z kiwi ale już nie było :/ dodam, że było to przed 10 września..początek miesiąca a już braki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anamaria24
ZOSTAŃ KONSULTANTKĄ FABERLIC Zalety współpracy: -WPISOWE - 0, 00 zł a także specjalny program dla nowych konsultantek -RABAT - 27% opustu bez względu na wysokość zamówienia -kupujesz to co chcesz, ile chcesz i kiedy chcesz -masz możliwość korzystania z dodatkowych rabatów, promocji itd. -czas realizacji zamówienia - do 72 godzin -zbierasz dodatkowe punkty (możesz mieć nawet 53% upustu) -promocje tygodniowe dla konsultanta -odroczona płatność -nie ma obowiązku składania zamówień Napisz do mnie !!! Wiecej informacji pod nr 517 44 31 31 lub faberlik-anna@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anamaria24
ZOSTAŃ KONSULTANTKĄ FABERLIC Zalety współpracy: -WPISOWE - 0, 00 zł a także specjalny program dla nowych konsultantek -RABAT - 27% opustu bez względu na wysokość zamówienia -kupujesz to co chcesz, ile chcesz i kiedy chcesz -masz możliwość korzystania z dodatkowych rabatów, promocji itd. -czas realizacji zamówienia - do 72 godzin -zbierasz dodatkowe punkty (możesz mieć nawet 53% upustu) -promocje tygodniowe dla konsultanta -odroczona płatność -nie ma obowiązku składania zamówień Napisz do mnie !!! Wiecej informacji pod nr 517 44 31 31 lub faberlik-anna@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funieczka
Wkurza mnie to, bo nie mam zam ówień na wrzesień, a te gadżety mi się podobają. A tak w ogóle to jest według mnie źle pomyślane, przecież to mogło być w katalogu, byłoby ciekawiej, ładniejszy katalog, a tak to klientka nie ma na czym oka zawiesić, jednak gadżety też przyciągają wzrok, szkoda...Niestety nie skorzystam z oferty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funieczka
szkoda, że nie mam już zamówień, bo te gadżety mi się podobają... a tak w ogóle, to żal że ich nie było w katalogu, bo przyciągają wzrok. A tak to katalog lipny, październikowy też...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabela B.
Faktycznie są dość ciekawe, ale szkoda że pod koniec miesiąca i że faktycznie mogłyby być w katalogu a klieci by coś napewno zamówiły z tego i coś jednak by przyciągnęło uwagę ;) no ale cóż.. Najbardziej mnie wkurza,że promocje są pod koniec miesiąca,wtedy kiedy zamówienia dawno złożone a na drugie nie da się uzbierać chętnych :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funieczka
no doprawdy nie rozumiem" polityki firmy" , przecież to absurd dawac teraz upust, a mogłoby to być tańsze, więcej by sprzedali, gadżety powinny się znaleźć w katalogu....no nie wiem, to naprawdę zniechęca konsultantki, to po co pracować na większy upust, jak teraz jest aż tyle extra. Nie powinno być takich niespodzianek, a jeśli już to powinny konsultantki wiedzieć z miesięcznym wyprzedzeniem, to jest po prostu nie fer!!!!!!!!!!! co mają powiedzieć te osoby, które zamawiają na poczatku miesiąca? mnie osobiście to bardzo wkurzyło?????!!!! Więc jeśli ktoś z firmy to czyta, to proszę się te ż wypowiedzieć!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funieczka
Czy to ma być dla mnie motywacją do zbierania zzmówień, no nie do wiary, bo dla mnie to wręcz odwrotnie!!!!!!!!!!!!Przecież nie będę wyczekiwać promocji, bo każdy chce wiedzieć kiedy otrzyma towar!!!!!!!!!!!!!!!! AAAAAAAbsurd!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga86
bo ta firma wogóle jest dziwna wiecie co oni pewnie nie mają zamówien juz w ostatnich dniach miesiąca i to ma pewnie skusic konsultantki do robienia kolejnych zamówien i namawiania klijentek wiekszość pewnioe skłąda zamowienie jedno czy dwa i to pewnie gdzies w połowie miesiąca, przypuszczam, że to ma byc własnie taka motywacja z ich strony mi ostatnio przysłali katalog wrzesniowy chyba, choc nie zamawiam juz ponad pół roku..bez sensu wyrzyuciłam, bo nie bede już nic napewno z tej firmy zamawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabela B.
Też tak myślę.. A teraz nie mają już nawet żadnych promocji i nagród za to, że zachęci się kogoś do współpracy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia1808
Dziewczyny nie wiem jak wy ale ja nie moge narzekac na brak zamowien. Mam jedna stala klientke ktora zamawia co miesiac kosmetyki i zawsze jest to zamowienie na ponad 100 zl. A nigdy mi sie nie zdarzylo zeby jakiegos kosmetyku braklo. Zamowienie skladam na koniec miesiaca zawsze i nie mialam nigdy rzadnych problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ta narazie jako takich braków nie miałam. tylko oststnio mi jedenj próbki nie dosłali. ale powiem tak nadal żadnego zamówienia na październik. niebedę w tym m-cu składała zamówienia. zobacze co będzie w listopadowym, jak przedrukuja znowu katalog to tez nie będę składała zamównienia nie opłaca sie to wcale. Teraz jak pokazałam katalogi to klienyki stwierdziły że po prostu nie znalazły nic ciekawego co ny zwrócło ich szczególną uwage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na brak zamówień nie narzekam. Miesiecznie mam spokojnie 150-200EP z zamówień. Mam pare stałych klientek i kilka takich z doskoku. Klientki mam nawet z Anglii i to dwie. Opłaca im sie zamawiać i płacić za wysyłkę. A grupa też sie rozrasta, spokojnie po 1-2 osoby miesięcznie wpisuję. Jestem jak narazie zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabela B.
julia1808 może masz po prostu szczęście, że zamawiają klientki takie kosmetyki których nie brakuje..trzeba się z tego cieszyć. paoleczunia mam to samo, klientki we wrześniu oddając katalog powiedziały, a jakoś nic nie znalazłam ciekawego co bym mogła zamówić, lub że nic nie zaciekawiło ich w tym katalogu i nie ma nic ciekawego. Także było kiepsko. fabe, gratuluje tak dobrego interesu, ja nie mogę się pochwalić bo miesięcznie nie mam nawet 100EP :/ a klientki chciały wejść do firmy ale się nie rejestrują.. nie wiem czemu. Na październik mam zamówienie takie sobie, lepsze niż poprzednio, ale nie wiem jak będzie z następnym katalogiem, na pewno nie czekam aż będzie dostępny bo płace za katalogi a zamówienia marne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mockingbird
Witam Dziewczyny!Wyobraźcie sobie że zamówiłam kosmetyki i katalog na listopad(bo był dostępny)i go nie otrzymałam.Już nic nie rozumiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katalogi są dostępne przeważnie po 10, czyli listopadowe też pewno koło 10 pojawia sie w sprzedaży. Weszłam na formularz i jest niedostepny na dzień dzisiejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabela B.
Ja zróbiłam wczoraj zamówienie, ale niewiele skorzystałam z tych promocji na październik,jedynie zamówiłam lusterko Aquamarin za 15zł choć to i tak uważam za zdzierstwo..i nie czekałam już na katalogi kolejnego miesiąca,nie opłaca się skórka za wyprawkę. A wkurza mnie niezmiernie kiedy chce się dostać na strefę a wciąż są prace konserwacyjne!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gilalti
Chciałam zostać konsultantką ale zanim się zdecydowałam zamówiłam na allegro te kosmetyki od dwóch sprzedawców. I dwa razy trafiły mi się kremy przeterminowane! Wogóle to te kremy albo nie mają zapachu albo zwyczajnie śmierdzą (na noc, neoskin, maseczka taka biała, krem rumiankowy). Podkład subtelny dotyk tez nie pachnie w dodatku jest strasznie rzadki...Nawet niezłe są za to preparaty do cellulitu, żel intymny :P no i w ciemno kupiłam Fruity Story - jestem zachwycona. Ogólne wrażenie - marne... W dodatku jeśli chodzi o kremy w tubkach które mają tylko nakleję na pudełku no to po wyrzuceniu albo zawieruszeniu tegoż pudełka taki kosmetyk nie wiadomo do czego stosować (nie znam ruskiego), maseczka to to czy coś do pięt? A i jeszcze zauważyć chciałam, ze taka naklejka to raptem 1 zdanie po polsku podczas gdy całe opakowanie kosmetyku obsmarowane jest cyrylicą...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabela B.
Niestety dostałam wiadomość z firmy,że lusterko Aquamarin nie doszło do firmy,ale mają mi dosłać jak się pojawi..mam nadzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie zamawiam nic już od prawie roku. Kiedyś zamawiałam , bo kosmetyki były dobre i tanie. Teraz są tylko dobre, ale w takich cenach wole pójść do Rosmanna i kupić taniej krem czy balsam podobnej jakości lub nawet lepszej. Nie wspomne o kolorowych kosmetykach , które wolę najpierw w sklepie zobaczyć, bo kolory w katalogu znacznie odbiegały od tych w rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Branicka
Kolorówka jest tragiczna!Podkłady niektore mogą być, ale ogólnie tylko na zimę, bo są same jasne kolory. Jak sie opalę, to wszystko blade. Tusz do rzęs jeden był w porządku, reszta do niczego. A pomadki i błyszczyki - KOSZMAR! Kolory takie "ruskie". Jak u pan zza wschodniej granicy! Albo intensywny kolor "świecący" albo wyblakły. Do tego ceny! Lepiej kupić coś w wymienianym tu nie raz Rossmanie (żeby nie było,że któraś sadzi na Faberlica bo promuje Avon czy Oriflame), zobaczyc, sprawdzic, powachac i .... taniej nabyć!Kremy polecam Bielendy, a jak ktoś ceny ceny te same co Faberlica a jakoś taka sama albo lepsza, polecam Nivea lub L'oreal!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabela B.
Nie przesadzaj, kolory pomadek i błyszczyków wcale nie są złe, są dobre i wcale nie 'ruskie'..chociaż niewiem co masz na myśli tak uważając?! Kolory są delikatne,podstawowe a niektóre mocne..tak jak ma być. Trwała seria Day to Night trzyma się świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Branicka troche przesadzasz z tą kolorówką jak dla mnie b.dobre są kremy do rąk, balsamy no i szampony do włosów plus odzywki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mockingbird
Ja mam coś do stóp i świetnie się sprawdza...nie mam już problemu z szorstkimi piętami...Uwielbiam wodę chocolate story.Ślicznie pachnie,wszystkie koleżanki są nią oczarowane.A co do Avonu to wole sie nie wypowiadać,jeżeli uzbieram zamówienie na 100 zł to jest sukces...ale to nie forum o Avonie czy Oriflame...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×