Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hhhh

nawiedzony obraz

Polecane posty

nie sadze ze gorsze..ten obraz jest straszny,patrzylam na niego przez chwilke i mam go przed oczami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja skopiuję
Wysłany: 2006-06-03, 05:56 The Hands Resist Him - Przeklęte malowidło -------------------------------------------------------------------------------- Oglądając w necie "rozne" rzeczy natrafiłem na ten obraz... bylo to malowidlo Billa Stonehama pt. "Hands Resist Him" gdy juz sie napatrzylem na to piekne lecz nieco straszne dzielo zaczalem czytac co bylo pod nim napisane. no i wyczytalem ze ow obraz jest przeklety, nie zamierzam go tutaj opisywac ani wklejac grafiki, dlaczego? wklepcie sobie w google "hands resist him" i poczytajcie na jego temat. osobiscie odradzam dlugie patrzenie sie na fotografie, sam zaczalem bardzo dziwnie sie czuc zanim jeszcze przeczytalem ze nie bylem jedynym takim przypadkiem. wydygalem sie troche, ale nastawialem sie pozytywnie przez reszte dnia, jednak moja wyobraznia a co za tym idzie pewnie i podswiadomosc lyknela ten strach. podobno ludzie ktorzy patrzyli sie na samo zdjecie miewali w nocy potworne koszmary... oczywiscie wiem ze mozna to na rozne sposoby tlumaczyc, ale jest cos... gdy mysle teraz o tym obrazie, mam wrazenie ze z emanowalo z tej foty potworne zlo, jestem tego pewien.. nie potrafilbym sie przemoc i popatrzec na niego drugi raz, wiem ze mam bardzo wybujala wyobraznie, lecz z drugiej strony nie sadze ze moglbym sie zasugerowac do tego stopnia. zawsze staram sie nie sugerowac niczym i zakladam wszelkie mozliwe warianty. jednak interesuje sie nawiedzonymi i przekletymi miejscami/dzielami sztuki, wiem ze nie nalezy tego lekcewazyc.. Wygooglajcie sobie ten obraz...jeśli macie odwagę:P:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja tez........
co tam jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhh
no wlasnie ogladalam i powiem wam ze terwz sie dziwnie czuje.Moze to juz autosugestia,nie wiem.Ciekawe czy tak samo bym sie czula gdybym wczesniej nie znala historri tego obrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja skopiuję
Chłopiec i lalka. Ale obraz jest bardzo dziwny...:O:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tym artykule nizej jest ten obraz,w tym linku pierwszym,nie musicie szukac w googlach caly czas mam go przed oczami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhh
ale radze wam nie ogladac,naprawde.Dziwne rzeczy ludzi spotykaly jak to ogladali.Mozecie poszukac na google

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gupie zabobony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja tez........
ja tez podziekuje:) Najbardziej boje sie linkow z wyskakujacymi upiorami..brr..a ten obraz.Wierze wam na slowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja skopiuję
Ale na tamtym forum automatycznie się to zdjęcie pokazuje. A chyba nie wszyscy mają odwagę i ochotę na to patrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obraz jest faktycznie intrygujacy :-) Ciekawe, czy jak go wydrukuje to cos sie dziwnego stanie :P a tak serio to raczej nie powiesilabym go nad lozkiem. Jest w nim cos, ale strach to na pewno autosugestia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja obejrzałam
i nic się nie dzieje,to nasza wyobraźnia płata nam figla ,nie obraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhh
moze faktycznie zalezy od odbiorcy.I moze tez dlatego nic Ciki nie jest ze sie nie wpatrywalas jakos.Choc sama juz nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gupie zabobony
syfiaste badziewie - czego wu sie bac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooooo natia -- teraz dopiero za kare bedziesz miala koszmary hehe :P zobacz, nie ma sie czego bac, jak nie zobaczysz to sie bedziesz bala bo zaczniesz sobie wyobrazac nie wiadomo co :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wstukaj w googlach w grafice :P zobaczysz sobie miniaturkę tak jak ja :P bo dużego się stracham ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
on nie straszy! nie jest straszny tylko dziwny!!! i mam go przed oczami i nie chce zejsc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhh
do natia:on tego wlasnie nie malowal po pijaku:)Sam sie nawet zastanawial o co wszystkim chodzi z tym obrzem.Ale wiadomo ze juz na samym poczatku dwoch gosci umarlo co mialo do czynienia z reklama tego obrazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niemozliwe zeby od farby umrzec! nie gadajcie takich bzdur! obrz jak obraz tylko dziwny,facet mial dola jak to rysowal pewnie.ja tez czesto rysuje smutne buzki i nikt nie umarl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja obejrzałam
Jest tam chłopiec o dziwnym,magnetycznym i przenikającymspojrzeniu.Obok jest lalka.Za nimi w tle szklane drzwi za którymi widać dłonie wielu osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skopiowalam opis: Tu analiza literacka: „The Hands Resist Him” to obraz olejny na płótnie autorstwa współczesnego malarza. Trudno go zaklasyfikować do jakiegokolwiek prądu - najbliżej mu chyba do symbolizmu, gdyż odwołuje się do stanów nieświadomości i snu. Głównym elementem obrazu jest postać chłopca, którego autor utożsamia z sobą. Towarzyszy mu lalka o specyficznym, niepokojącym wyrazie twarzy, a na dalszym planie, za oknem widać dłonie. Można odnieść wrażenie, że szyba powstrzymuje coś (kogoś?), co znajduje się na zewnątrz i jednocześnie oddziela światło od ciemności. W oczy rzuca się wyraźny kontrast między obiema stronami drzwi. Pierwszy plan jest w jasnych barwach, na drugim zdecydowanie dominuje czerń. Całość sprawia, że obraz jest dość nietypowy, tajemniczy i budzi niepokój. Jest on przy tym bardzo statyczny, co wywołuje napięcie i wprowadza nastrój oczekiwania. Do namalowania obrazu zainspirowała Stonehama idea nieświadomości zbiorowej Carla Gustava Junga. Zdaniem autora ludzie sztuki w pewnym sensie odbierają sygnały w niej zawarte i artykułują je w swojej twórczości, są łącznikami z rzeczywistością. Na obrazie „The Hands Resist Him” występują cztery istotne elementy: chłopiec, lalka, rączki i szyba. Mają one znaczenie symboliczne. Dziecko jest personifikacją osoby autora, a dłonie to inne życia, inni ludzie, których łączy „wspólna, ponadosobowa psyche”. Szyba oznacza przesłonę pomiędzy jawą a snem, natomiast lalka stanowi symbol towarzysza i przewodnika między tymi stanami. Wprowadza ona chłopca-autora w świat archetypów. Tytuł „The Hands Resist Him” da się przetłumaczyć jako „dłonie stawiają mu opór”, co może oznaczać, że bezpośrednie poznanie zbiorowej nieświadomości jest dla chłopca niedostępne, gdyż treści w niej zawarte nigdy nie przedostaną się do jaźni. Umożliwia to dopiero przewodnictwo lalki. Z nią dziecko przekracza barierę i wkracza w sen, w którym ujawniają się archetypy. Wokół obrazu Stonehama krąży wiele osobliwych historii. Założyciel galerii, w której \"The Hands Resist Him\" był wystawiany, zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach, z życiem pożegnał się również człowiek, który jako pierwszy opisał go w jednym z katalogów. Ludzie, którzy zetknęli się z obrazem mieli zawroty głowy, niektórzy mdleli, wielu z nich widziało postacie z obrazu pojawiające się w ich mieszkaniach, dzieci zaczynały płakać, gdy patrzyły na niego. Wydaje się, że dzieło to powoduje jakiś rodzaj zbiorowej histerii. Pozostaje jednak pytanie, czy jej powodem rzeczywiście są siły nadprzyrodzone, czy może raczej zręczna propaganda i autosugestia…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autosugestia na pewno! kazde dzienko by sie rozplakalo na widok innych placzacych dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhh
dobra niech ci bedzie ze pijany,co z roznica skoro sie boja ludzie.A ztym dyrektorem muzeum i licytatorem to prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×