Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hhhh

nawiedzony obraz

Polecane posty

Gość evvela
rany a nigdy nie widzieliście dzwi na taras takich rozsuwanych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zycie jest pionowe
dlaczego lapki to zlo? ciagle ktos tu pisze, ze go nawiedzilo, to moze dlatego :) ale swoja droga takie obciete dlonie w ciemnosci raczej nie maja symbolizowac nczego pozytywnego.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evvela
one pukają w ono: puk, puk, puk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tytuł „The Hands Resist Him” da się przetłumaczyć jako „dłonie stawiają mu opór”, co może oznaczać, że bezpośrednie poznanie zbiorowej nieświadomości jest dla chłopca niedostępne, gdyż treści w niej zawarte nigdy nie przedostaną się do jaźni. Umożliwia to dopiero przewodnictwo lalki. Z nią dziecko przekracza barierę i wkracza w sen, w którym ujawniają się archetypy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhh
a moze philipsa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabobonna
w życiu na to nie spojrzę, nieźle mnie nakręciliście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zycie jest pionowe
besia, ja umiem czytac. i nie chodzi mi o to co autor mowi, tylko smybolike uryta w obrazie, o ktorej NIE mowi. a takich wieloznacznych sybmboli jest tam pelno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko w takim razie, jaką moc ma ta lalka?? A ten chłopiec sprawia wrażenie złego, a nie dobrego... Jego mina zdaje się mówić \"nie zbliżaj się\"... Idę dalej rozmyślać nad tym obrazem przy spóźnionym obiedzie... Jak wymyślę coś nowego, światłego, to napiszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Loren24
Wg mnie ta lalka trzyma jakas lampe, widac od niej jakies kable

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhh
czekolada czeka.Tylko chce miecdowod ze obraz wisi nad lozkiem.:)Jakies zdjecie np:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabobonna
A Ty Schizofreniczka oglądałaś ten obraz dłużej? Dzieje się coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ona nie trzyma jakiegoś woreczka zawiazanego sznurkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oglądam go cały czas. Nic dziwnego się nie dzieje. Tzn. nic nadzwyczajnego. Prócz obawy. Nawet nie wiem przed czym. Obraz znam już chyba na pamięć i obawa jest cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evvela
Wydawałoby się że to tylko obraz, a jednak wyraz twarzy postaci jest tak odpychający że nie ma ochoty się zbyt długo im przygladać, a potem znowu zwycieża ciekawość .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evvela
....ciekawość w czym leży istota grozy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba też skuszę się na czekoladę i medal ;) Nad moim łóżkiem wisi już \"Krzyk\" Edwarda Muncha i parę innych obrazów, więc może odważę się powiesić płaczącego chłopca, lub hands resist him ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evvela
Porcelanowa, a potem jak ktoś wejdzie do Twojej sypialni to stwierdzi żeś niezły świr i sie ewakuuje, heh już widzę minę kolesia, którego przyprowadzasz na rozbieraną randkę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po obejrzeniu tego obrazu
œniła mi się moja przyjaciółka której nie widziałam całe wieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale wy się nakręcacie :D Nie trzeba oglądać tych obrazów, żeby się porządnie wystraszyć ;) Gdzie ta topielica? Już się nie mogę doczekać kiedy zobaczę jej oczka świdrujące :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zycie jest pionowe
ta lalka jest slepa. ona nie moze byc przewodnikiem. przed czym dlonie powstrzymuja chlopca? przed wejsciem do domu? on wcale nie wyglada jkby chcial tam wejsc. on wyglada jakby wlasnie stamtad wyszedl....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obraz przedstawia dwoje dzieci stojących na tle przeszklonych drzwi lub okna. Do namalowania chłopca autor wykorzystał zdjęcie samego siebie w wieku pięciu lat; gdy przyjrzymy się dziewczynce, dojdziemy do wniosku, że w rzeczywistości jest to lalka. Ma ona charakterystyczne usta i dziwne czarne, jakby puste w środku oczy. Jest niemal takiej wielkości, jak chłopiec. Znajdują się oni w jasnym pomieszczeniu, natomiast przez szybę za plecami postaci nie widać niemal nic. Można jedynie dostrzec coś, co przypomina księżyc w pełni, oraz liczne dłonie, jakby próbujące przebić się na drugą stronę. a tu link do jego zdjecia chyba: http://www.worth1000.com/entries/34000/34368diq_w.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zycie jest pionowe
besia, ale skąd ty to przeklejasz? kto powiedział, ze oni sa w pomieszczeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×