Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyna M.

jest tu jakas staraczka o tej porze?

Polecane posty

surfi u nas byś wyszła w czwartek rano po skonczonej 4 dobie urodzeniowej dziecka - niestety takie sa przepisy :) 4 doby przepisowe po naturalnym porodzie jak nic sie nie dzieje to puszczaja a po CC 7 dób przepisowe - chyba ze sie nic złego nie dzieje to puszcza tak jak mnie też po 4 - ale ze mna była dziweczyna po naturalnym i wyszła tak jak ja - mimo że urodziła dzien wczesniej ale jej mały nie miał solarki - tylko jakąś infekcje w kazdym razie nie miał wyników takich jak powienien miec... po 3 by nie póścili raczej nikogo bo pewnie NFZ by im nie zwróicł kasy!! Martunia ja ci nie pomoge bo sie nie znam i nie mam szwów w wiadomym miejscu - ale mam nadziej że wszystko bedzie u ciebie dobrze!! DZIEWCZYNY PROSZE WEJDŹCIE NA STRONKE Z LINKU KTÓRY PODAJĘ I ZAGŁOSUJCIE NA GABRYSIA W KONKURSIE PAMPERSA, PROSIMY PIEKNIE http://www.rosniemyrazem.pl/competition_details.php?id=1049&cat=nb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolko - mówisz masz :) Z resztą Gabryś jest taki słodki że nie ma wyjścia - zagłosować trzeba :) Fuck - cała pocięta tam jestem i teraz jeszcze co coś. Kurde raz rodziłam a cięto mnie 3 razy! Ot takie tam babskie zabiegi. Wrrr wstyd się pokazać komuś :P Pamiętam że ja rodziłam w niedzielę a we wtorek mnie puszczono do domu. Wiem że czasami szpitale praktykują wypisy już na drugi dzień jak wszystko z mamą i dzieckiem w porządku. Ale to już chyba przesada. Biedna Jagoda - musi nie dość że się nudzić, to jeszcze się martwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fosolka Konradek juz zagłosował :) Gabrys sliczniusi :* martunia a moze przejdz sie z tym do lekarza, to nigdy nic nie wiadomo, buziaczki kochana my zapraszamy na Konradkowe zdjecia na NK miłego dzionka wszystkim pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja z małą porcją humoru w ten smutny, mglisty, szary dzionek: Wraca gość z delegacji wcześniej niż zapowiadał. Wchodząc do domu zauważył że w sypialni spod kołdry wystają dwie pary stóp: małe i duże. Nabrał pewności co do niewierności żony. Z przedpokoju wziął kij baseballowy i zaczął bić nim od stóp aż po głowy przez kołdrę, z lubością wsłuchiwał się w jęki bitych. A że się trochę zasapał, poszedł do kuchni się napić. Wchodząc do kuchni zobaczył żonę przy zlewie. - A, to ty, kochanie - powiedziała. - Przywitałeś się już ze swoimi rodzicami?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka__głos oddany :-) Tez przysłali mi na meila o tym konkursie i nie moge dokńczyc rejetracji 😭 Po 3 kroku, cztli po wpisaniu komentarza do zdjecia, opisu zdjęcia wyskakuje mi czysta strona, nie wiesz co jest grane??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
męzatka -- nie mam pojecia :( poza tym wogóle sie zastanawiam jak ludzie to robią - najwyzej oceniane zdjecie ma 300 parę głosów...jak to możliwe ?? ja rozesłałam do wszystkich znajomych - rodziny - a Gabryś ma 32 głosy - nigdy nie uida nam sie przebic takich co to już dziś maja po 100 - 200 -300 głosów :( buuuuu doprawdy nie wiem jak oni to robia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka, Gbarys ma juz 33 :) Ale chcialam jeszcze raz to mozna jutro chyba, bo powiedzieli, zapraszamy w dniu jutrzejszym :) Buziaki dla wszystkich, ale mam duzo pracy i tak tylko wpadlam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki uciekam z tabelki, przestaje się starać, to takie dołujące kolejny miesiąc wisze, kiedyś się odezwę, ale to jeszcze nie ten czas :( staraczki Nick_______________Wiek_________ilość cykli_______________data @ Milka..................33..........................20... . ....................... Martuniadiablica.....32.........................12...... . . ............08.03 A.N.N.A...............30.........................12..... ..................25.01 Ciężarówki Nick_______Wiek_____tydz ciąży_____data Voltare..........31.............32.........(Ania)..... ..............05.05.09 Babcie topikowe Omega3...........starawa r***ra, aczkolwiek jeszcze nie zardzewiała Nelcia1958........ A oto nasze kochane wnuczęta i ich mamuśki Nick_______Imie krasnala________waga_________data ur. Justynka.........Adrianek......................4050..... .......08.10.07 Mimi...............Natalia........................3300.. ..........04.12.07 Surfitka...........Nina ..........................3490.............16.06.08 Aisza..............Bartuś ........................2750.............03.07.08 Malolepszaa.....Marcelinka....................2480...... ........20.07.08 Mężatka..........Kubuś.........................2800..... ..........08.08.08 Moniś-27.........Konrad........................3570..... ..........12.08.08 BETTY83.........Natalia.......................3330...... ..........30.08.08 milla77...........Maciuś .......................3440...............17.10.2008 Agness28.......Roxanka.....................3300......... .......21.10.2008 Fasolka 81......Gabryś......................3820................22.1 0.2008 Ryba__lufa.... Olgierd.......................3250................28.01.2009 Jagody..........Michał.......................3650....... .........07.03.2009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ani - nie zostawiaj mnie w tej smutnej górnej tabelce, szczególnie że Milka i Anna zaginęły gdzieś w akcji :( A tak poważnie rozumiem Cię, smutno mi z Twojego powodu. No kurcze no! Fasolko - jutro i pojutrze też kliknę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc babole dziewczynki nie odzywalam sie bo mialam ciezko przeprawe z Bartuniem :( przedwczoraj Bartus byl jakis nie w sosie , niezadowolony no ale pomyslalam ze to pogoda...usnal o 18 a wstal o 5:20 nastepnego dnia!! i juz mi cos nie pasowalo...no ale poszlam do pracy i maly zostal z M na 11 pojechali do Nelci bo M mial rozmowe w sprawie pracy i ja z pracy dzwonie jak tam synus a tu placz slysze i mama mowi ze maly tylko na rekach w ogole nie spi i ze ciagle placze a do tego nie chce jesc!wrocilam z pracy i juz wiedzialam o co chodzi! Zeby przebija sie drugi no i maly dostal goraczki biegunki wymiotow i nie chcial jesc M polecial do apteki po zel na dzisla i paracetamol w syropie i bylo lepiej dzsiejsza noc byla straszna od 1 nie spie i ogolnie padam - maly spal ze mna ale i tak niewiele to dalo...zab sie jeszcze nie przebil ale juz widac i stuka wiec mam nadzieje ze na dnaich sie pojawi...byl troszeczke podenerwowany i troszke plakal ale bylo o wiele lepiej :) dzisiaj zostalam w domu ale za to musze isc w sobote do pracy buuuu mam nadzieje ze jutro wreszcie tego zebola zobacze ale jak pomysle gdzie tam koniec wyrzynania i mam dosc ... ja urodzilam Bartuska w czwartek rano i wyszlismy w niedziele rano - maly tez byl na solarce ale szybko mu zeszlo wiec wyszlismy :) Fasolka glos 34 na Gabrysia oddany :) Martunia slyszalam ze czasami zdarza sie ze szwy sie nie rozpuszcza kurcze ale zeby az tak dlugo? jezeli cie to boli to idz lepiej do lekarza - bylo oki ale teraz to ruszylas i masz ranke takze jakby co to sie nie ociagaj i idz! Surfi mam nadzieje ze cie juz nie boli po wyrwaniu tego zebola :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ani :( zastanow sie jeszcze i pamietaj ze u nas zawsze znajdziesz dobre slowo i pomocna dlon!!i tak jestesmy z toba!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aisza - biedny Batulek - ucałuj go goraco ode mnie 👄 Gabryś tez był na solarce 24 godziny + dwa razy kroplówkę miał i jakos mu zeszła ta zółtaczka...ale wiem ze niektóre dzidziołki maja taka wysoko ta biliburine ( czy jak to sie tam nazywa) ze nawet potrafia 3 dni na solarce być...:( - wiec trzeba trzymac kciuki za Michałka... a przeciez nie wypuszcza ich dopóki nie bedzie ok... jutro rano napisze smska do Jagódki - dowiem sie co i jak u nich... uciekam ogladac posciagane filmy ... Ani77 - :( szkoda że uciekasz -ale rozumieme ze jest ci ciezko i źle...pamietaj o nas i zawsze mozesz wrócić i zagladać do nas choćby nawet wizytowo jesli nie chcesz na stałe...🌻 bądź dzielna i trzymaj sie ciepło!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aisza, boli jeszcze. Jestem na prochach i nawet nie czulam ze @ przyjechala do tego :( A zawsze przed brzuch pobolewa. Nie chce cie dolowac, ale Ninie dwa wyszly, a teraz mam wrazenie ze ida 4 na raz, jedynki gorne i dwojki dolne. Biedulki te nasze dzieciaki sie umecza jako male, a potem cale zycie z tymi zebami cos...:o Ani, przykro mi ze nie wychodzi. Ale moze dystans cos pomoze. Chociaz ja nie umialabym sie odciac od tematu. Przykro rowniez, ze wpadasz tylko wtedy jak czekasz na pozytywna bete. Moze powinnas pisac czesciej, wyrzucic z siebie caly ten bol. Przeciez skoro podchodzisz do kolejnych IVF myslisz o dzidziu. Zapraszam do czestszych odwiedzin. My tu piszemy nie tylko o dzieciach, ale o zyciu tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a podam wam cztery spisy dziennego karmienia dzieciaczków w wieku Gabrysia, wzięłam to z forum październikowego - tam dziewczyny pisały co i w jakich godzinach daja swoim szkrabom.... pierwszy plan dnia: dziecko urodzone 06.10. 2008. ok 6/7 : mleko ok 11 : warzywa (+/- 100g) + mleko ok 15 : owoce (+/- 50g) + mleko ok 19 : mleko z kaszka ok 23 : mleko drugi plan dnia: urodzone 11.10. 2008 U nas to wygląda mniej więcej tak 7 120 ml mleczka + kleik kukurydziany na gęsto 9 owoc ze słoiczka lub deserek 10-11 (przed wyjściem na spacer)120 ml mleczka + kaszka ryżowa 13-14 zupka ze słoiczka lub słoiczkowy obiadek(ale po nich Zuźka chyba nawet nie czuje że coś jadła) 15 120 ml mleczka + piure ryżowe(marchewka z groszkiem, lub dynia) 19 150 ml kaszki smaczny sen bobovity i na tym koniec W między czasie wiadomo picie głównie to herbatki, bo soczków nie za bardzo lubi no chyba że marchewkowy trzeci plan dnia: urodzone 11.09.2008. Jak już tak piszecie to i ja napisze... 6 - mleko w zalerznosci od humoru od 240-370ml 10 - mleko ale to juz sladowe ilosci lub soczek 12 - zupka ze sloika 190g 14 - obiadek ze sloika 190g 15 - mlesio 150m 17 - owoc 18 - mlesio 150ml 21 - kaszka na smaczny sen z 260ml wody czwarty plan dnia: urodzone 27.10.2008. No to i ja napisze... 8 - mleko 180ml 11:45 - warzywko 1/2 słoiczka 12 - mleko 180ml 14 - jabłuszko ze słoiczka 100g 16 - mleko 180ml 19:45 - mleko 180ml i w nocy jak sie obudzi je 180ml i tak w kółko .. i co wy na to???? ja jestem w lekkim szoku.... napisze wam co mój Gabryś je rano koło 6 - 125 ml mleczka 12 - 125 ml mleczka 16 - pól słoiczka warzyw lub deserek ale warzywa mu lepiej smakują czasem sie nie naje tym to popije mleka 125 ml. ale nie zwsze ma ochotę 19-20 wypija 220 ml kaszki na smaczny sen i czasem około 4 sie obudzi to mu zrobie mleko 180 ml i nie zwsze wszystko wypije, a czasem wcale sie nie obudzi tylko je około 6 rano w miedzy czasie wypija jakies 6 butelek herbatki po 125 ml. nie znam sie ale wg. mnie chyba te mamusie troszke rozpychaja maluszki swoije ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć:) Ja mam dzisiaj jakiś denny humor - rozdrażniona jestem od samego rana i właściwie sama nie wiem z jakiego powodu. A ponadto humor też jakiś do kitu:( A ponadto zabrałam się od wczoraj za pranie ciuszków. Tak bardzo bym chciała mieć już kogo w te ubranka ubierać;) Fasolka - głos oddałam z samego rana, jutro też to zrobię i tak do oporu;) Szkoda, że nie można głosować z adresów mailowych, wówczas mogłabym puścić aż z trzech;) Ani77 - No cóż - mam nadzieję tylko, że wkrótce będziesz miała powód, siłę i ochotę na to aby do nas powrócić. Trzymaj się jakoś:) Aisza - ech zębole - w sumie każdy przez to niby przejść musi - szkoda tylko, że tak małe dzieciaczki tak przy tym cierpią:( Nie rozumieją przecież dlaczego nagle coś je tam zaczyna boleć. Oby jak najszybciej wykluło się to co ma się wykluć. 😘 dla Bartusia:) Surfitka - przypomniałaś mi o moim zębie:( Mam jednego, który zaczyna mi się chyba do wyrwania kwalifikować. Ale najpierw kazali mi go prześwietlić. Ja wiem, że niby jeżeli chodzi o prześwietlanie zębów w ciąży to różne są opinie na ten temat, w tym takie, że niby wolno bez konsekwencji dla dziecka. Ale ja tam w życiu nie pójdę w tej chwili na rentgen! Promieniowanie to promieniowanie! Jakby się coś małej stało - w życiu bym sobie tego nie wybaczyła. Póki nic mi się gorszego nie dzieje i mnie nie boli (odpukać) - to jeszcze te niecałe 2 miesiące powinnam wytrzymać:O Martunia - niestety (albo i \"stety\";) )nie mam doświadczenia z wrastającymi szwami. Raz miałam zakładane 4 szwy w tamtej okolicy po usunięciu jakiegoś włókniaka, szwy nie zdążyły się rozpuścić, bo wcześniej wszystkie samiutkie powypadały. Jakoś tak się wszystko pozrastało, że wyleciały (a może właśnie to co było w środku się rozpuściło, a reszta won - nie wiem, nigdy się nad tym nie zastanawiałam) No i od wczoraj zaczęliśmy kolejny tydzień:) staraczki Nick_______________Wiek_________ilość cykli_______________data @ Milka..................33..........................20... . ....................... Martuniadiablica.....32.........................12...... . . ............08.03 A.N.N.A...............30.........................12..... ..................25.01 Ciężarówki Nick_______Wiek_____tydz ciąży_____data Voltare..........31.............33.........(Ania)..... ..............05.05.09 Babcie topikowe Omega3...........starawa r***ra, aczkolwiek jeszcze nie zardzewiała Nelcia1958........ A oto nasze kochane wnuczęta i ich mamuśki Nick_______Imie krasnala________waga_________data ur. Justynka.........Adrianek......................4050..... .......08.10.07 Mimi...............Natalia........................3300.. ..........04.12.07 Surfitka...........Nina ..........................3490.............16.06.08 Aisza..............Bartuś ........................2750.............03.07.08 Malolepszaa.....Marcelinka....................2480...... ........20.07.08 Mężatka..........Kubuś.........................2800..... ..........08.08.08 Moniś-27.........Konrad........................3570..... ..........12.08.08 BETTY83.........Natalia.......................3330...... ..........30.08.08 milla77...........Maciuś .......................3440...............17.10.2008 Agness28.......Roxanka.....................3300......... .......21.10.2008 Fasolka 81......Gabryś......................3820................22.1 0.2008 Ryba__lufa.... Olgierd.......................3250................28.01.2009 Jagody..........Michał.......................3650....... .........07.03.2009 Buziaczki dla wszystkich! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ani_wierze ze pewnego dnia znwou podejmiesz wyzwanie, poprostu nie wierze ze odpuscisz, trzymam mocno kciuki za ciebie Fasolka___strasznie duzo jedza te dzieciaki, moja w zyciu by tyle nie zjadla, porcje sa ogromne! kazde dziecko ma inny apetyt ja juz sie nauczylam nie patrzec na normy a tymbardziej na inne dzieciaki. moja mala za chwile bedzie milala 8mscy i zjada mniej wiecej 140ml i okolo tyle samo kaszki, gdzies 170ml zupy, je lacznie gora 6 posilkow dziennie lacznie z deserkami. Aisza_biedny Bartus:( my jeszczse zabkow nie mamy, dzisiaj moja panna plakala w nocy, ale juz jej w buzke nie zgladam bo od paru mscy wszystko zwalam na zeby:P, pewnie miala zly sen:P Jagodka____ja lezalam z marcela 6 dni pod lampami, wszystko zalezy od poziomu bilirubiny, no i dzieciaczek musi jesc, zeby ja wyplukiwac, ja w koncu zaczelam w tym czasie troche dokarmiac marcele bo mialam malo pokarmu, inaczej bysmy chyba w grudniu wyszly. trzymam kciuki za was Surfi_____co przeczytam o zebach, to sie klania wizyta u dentysty, auc! chcialam wam sie pochwalic...ze marcela wczoraj siedziala zupelnie sama i sie bawila na kocyku, a dzisiaj zachowuje sie tak jakby wszystko zapomniala...hahaha dzieci:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malolepsza - też mysle ze te racje posiłkowe sa dość spore, asle moze faktycznie maja takie apetyty - Gabryś takiego nie ma... ...ale z drugiej strony w ciagu dnia te maluchy dostaja tyle pokarmów stałych, że to sie nie pokrywa z tym o czym my tu niedawno rozmawiałyśmy.... i do tego szkoda mi dzieci - bo mamusie sie ostatnio zaliły ze ich maluchy nie robia kupki - jak juz to raz na 3 dni, albo im daja czopki albo termometr... nie bede im tam sie wymądrzać ale przecież to od tych jedzonek stałych maja twarde stolce i tak rzadko... a wy sie martwiłyscie o to jak ja karmie Gabrysia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, ja tylko poprawkę w tabelce bo się zgubiła po drodze jedna data:( staraczki Nick_______________Wiek_________ilość cykli_______________data @ Milka..................33..........................20... . ....................... Martuniadiablica.....32.........................13...... . . .............01.04 A.N.N.A...............30.........................12..... ..................25.01 Ciężarówki Nick_______Wiek_____tydz ciąży_____data Voltare..........31.............33.........(Ania)..... ..............05.05.09 Babcie topikowe Omega3...........starawa r***ra, aczkolwiek jeszcze nie zardzewiała Nelcia1958........ A oto nasze kochane wnuczęta i ich mamuśki Nick_______Imie krasnala________waga_________data ur. Justynka.........Adrianek......................4050..... .......08.10.07 Mimi...............Natalia........................3300.. ..........04.12.07 Surfitka...........Nina ..........................3490.............16.06.08 Aisza..............Bartuś ........................2750.............03.07.08 Malolepszaa.....Marcelinka....................2480...... ........20.07.08 Mężatka..........Kubuś.........................2800..... ..........08.08.08 Moniś-27.........Konrad........................3570..... ..........12.08.08 BETTY83.........Natalia.......................3330...... ..........30.08.08 milla77...........Maciuś .......................3440...............17.10.2008 Agness28.......Roxanka.....................3300......... .......21.10.2008 Fasolka 81......Gabryś......................3820................22.1 0.2008 Ryba__lufa.... Olgierd.......................3250................28.01.2009 Jagody..........Michał.......................3650....... .........07.03.2009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FASOLKA-41 od nas oddany ani-nie poddawaj sie voltare tez dlugo czekala i sie starala a za pare tygodni bedzie juz miala swoje wymarzone najukochańsze dzieciatko-nie trac nadzieji dziewczyno(wiem ze to sie tylko tak latwo mowi)wiara i chec -czynia cuda ja zaraz dzwonie do dr na wizyte domowa dla dziewczat. jak sie nie wyrobi to mnie juz nie bedzie bo o 12 jade do lodzi zawiesc pity do urzedu i do pracy musze a nie wiem czy sie wyrobie ale musze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! a ja dopiero dziś zaczynam plamić a to mój 53dc. lada moment @ się rozkokosi. więc w poniedziałek wyruszam na badania, najpierw FSH,LH, estradiol i prolaktynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny Gabryś dzis był bardzo dzielny na szczepieniu :D prawdziwy facet - nie płakał - tylko przez sekundę coś tam kwilnął i zaczał zaraz normalnie gaworzyć :P więcej hałasu było jak mu sweterek nakładałam bo on nie lubi ubierania rękawów :P waży: 8000 mierzy: 72 cm w siatce centylowej wzrostu też przekroczył 97 centyl tak jak Maciuś u Milli :) a z wagą mieści się w siatce w połowie, czyli pomiedzy 50 - 97 centylem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry :) Fasolka, jej, te maluszki naprawde duzo jedza. Moja ma 9 miesiecy i tyle nie zjada :o Na twoim miejscu wprowadzilabym Gabrysiowi danie warzywne i owocowe kazdego dnia, a nie zamiennie. Ja traktuje owoce jako deser, je same. A z warzywami zaraz bedziesz podawala miesko, i niech to bedzie jako jeden soolidny posilek. Voltare, mnie pobolewal zab w ciazy. Ja mialam sytuacje taka, ze pojechalam do Polski i poszlam do dentysty. I kazala robic rentgen, ale spytala czy w ciazy nie jestem. Ja , ze chyba nie, ale w sumie to bylo juz 3 dni do @, wiec sie wstrzymalam, i po @ mialam zrobic..i juz nie zrobilam :) No i zab tez nie zostal naprawiony. W ciazy troszke bolal, a zanim sie wybralam i zrobili rentgena okazalao sie ze nie ma juz co naprawiac :( I dalej nie usunelam bo sie balam, ale teraz rozbolal. I juz go nie mam. Nie ma co czekac z zebami. Ale rentgena w ciazy tez bym nie robila, w zyciu ! Malolepsza, Nina tez przestala wstawac w lozeczku :) Ale za to nauczyla sie sama siadac z raczkow. I wciaz to cwiczy. Siedzi, siega po zabawki kladac sie na czworaka, i wstaje z powrotem. A najgorsze, ze nawet w wannie tak chce :P I musze ja trzymac, bo mi sie utopi jeszcze, bo wody jej wiecej lejemy, zeby cieplutko miala. ;) Dzieci :D Pozdrawiam wszystkiech i z niecierpliwoscia czekam na Michalka !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surfi - problem polega na tym ze Gabrys nie chce teraz wcale jesc nic ze słoiczka - ani owoców ani warzyw - :( juz nie wiem co mam z nim zrobić .... wmuszac nie chce bo sie zrazi całkiem ...ale jak zachęcić takiego brzdaca???? a moze weźcie mi powiedzcie jak gotować dania dla takiego malucha - jakies przepisy dokładne macie ??? może takie domowe zje ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka, ja gotuje zupki. Na poczatku gotowalam jej 1 marchewke, 1 ziemniaczka, 1 mala pietruszke ( po sprawdzeniu ze jej nic nie jest po marchwi i ziemniaku wczesniej) przez 20 min do pol godz. To wszystko pokrojone bylo w kostke by ladnie sie ugotowalo. I miksowalam, dodawalam lyzeczke oliwy z oliwek, odpoiwednia ilosc wody spod jarzyn. To byla porcja na 2 dni. Potem zaczelam dodawac gotowane miesko ( krolik, indyk, kurczak) ( nie daje wywaru z miesa). I miksuje miesko z wazywami. Teraz juz zmieniam warzywa - brokuly, buraczki, slodki ziemniak, mozena groszek, kalafior, pomidor itd., ale podstawa jest marchew i ziemniaczek. Gabrys powinien miec jeszcze dobrze zmielone jedzonko. A jak bedzie starszy mozna dolozyc jeszcze kaszke manna, albo ryz, makaron.. - jak do zupy :). A z owocow to sprobuj mu podac surowego banana. Albo ugotuj mu jablko w calosci i podaj ten mus ze srodka. Nina owoce je z Gerbera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki surfi :) tak własnie dziś zrobiłam z owocami dodałam do kaszki w porze obiadowej :) a jutro spróbuje ugotować te warzywka tak jak ty :) zobaczymy a czy zamiast oliwy z oliwek moge dodać troszkę masełka osełkowego ??? może to tylko taski ma okres jakiś wydziwianka - ze nie chce mi jesc tych warzyw i owoców, moze leniwy i nie chce mu sie łyzką jeść - bo jak kaszke mu łyzeczka daje to to samo jest - wypluwa marudzi jęczy... a jak dam z butkli to kasz pociska aż gwiżdży... hmmm no ale musze być twarda z ta łyzeczka bo przecież wczesniej jadł nia normalnie i az sam otwierał buźkę do łyżki tak mu sie śpieszyło ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×