Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kin

austria

Polecane posty

Gość jeanette23
witam wszystkich... mieszkam w wiedniu od lipca zeszlego roku i jak dotad nie potrafilam sie odnalezc...nie znam jezyka,brak mi znajomych i w ogole teskno za Polska....:(( pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej a ile masz lat, jesli mozna wiedziec?:) a dlaczego nie uczysz sie niemieckiego?i co robisz,pracujesz?:)pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeanette23
nie ucze sie niemieckiego,bo calkiem niedawno urodzilam coreczke i teraz siedze z nia w domu...na kurs zamierzam isc ale jak mala podrosnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! mieszkam w wiedniu od kilku lat, pracuje w szpitalu i czasami bardzo brak mi bratniej duszy, wiadomo jak to jest z tymi pseudo przyjazniami na obczyznie... mam 5, 5 letnia cörunie, moze jest tu jakas mama z dzieckiem w podobnym wieku? chetnie nawiaze kontakt!pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mozna przeciez samemu sie uczyc slowek, probowac czytac gazety ksiazki, ogladac TV..szczerze to to ze niedawno urodzilas, nie usparwiedliwia Cie w tym ze sie nie uczylas..ale bylo minelo Tak wiec zanim pojdziesz na kurs to ucz sie slowek tak duzo jak sie da! bo na kursie nie nauczysz sie nic, bez wlasnego wkladu...a maz rozumiem tez polak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeanette23
witam!!! nie powiedzialam,ze nie znam podstaw jezyka...ale to co umiem niestety nie jest wystarczajace by sie porozumiec i zawrzec jakies znajomosci...:( odp.do monalisa74...mam synka ktory ma 5 lat...a z ktorej czesci wiednia jestes jesli mozna wiedziec??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Jeanette 23 mieszkam w 10 Bezirku, ale jestem na etapie poszukiwania mieszkania wiec mam nadzieje, ze ktöregos dnia bede mieszkala w innej dzielnicy..nie powiem, zebym byla zachwycona ta okolica, ale mniejsza o to. Pracuje w 16 wiec do pracy dojezdzam dosyc sporo, cöz , tak jak wspomnialam, pracuje nad zmiana tej rzeczywisosci. A TY? gdzie mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeanette23
ja mieszkam w 16 , faktycznie masz kawalek drogi do pracy...pracujesz moze w wilhelminenspital?? ja tam rodzilam...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie, pracuje w WSP, chociaz troche musze jednak dojezdzac to nie zamienilybym tej pracy na zadna inna, sprawia mi ogromna satysfakcje.A jesli chodzi o mieszkanie to wlasnie ze wzgledu na moja prace szukam go w okolicy 16 bez. Napisz cos o twoim synku, czy lubi sie bawic z dziecmi w grupie, moja cörka jest bardzo towarzyska i przepada za innymi dziecmi,ostatnio odkrylysmy fajny workshop w musemusquartier, super sprawa dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeanette23
czesc...moj synek lubi sie bawic z dziecmi i brakuje mu tutaj towarzystwa do zabawy na placu zabaw.teraz chodzi do przedszkola,ale sa to znajomosci typowo przedszkolne.pozdrawiam.idzie wiosna - moze sie kiedys spotkamy na placu zabaw z dziecmi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chetnie! a moze wybierzemy sie razem z dziecmi do mauseumsquartier? Np. 26, 27, 28 marzec jest przedstawienie w teatrze dla dzieci "Cocinella" o dwöch biedronkach, przedstawienie muzyczne dla maluchöw. Moje dziecko juz teraz nie moze sie doczekac! Przemysl to!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeanette23
czesc.chetnie bym sie wybrala,ale w tym czasie bedziemy w Polsce...wracam dopiero na poczatku kwietnia.moze jakis inny termin??a tak przy okazji zna moze ktos fryzjera polskiego,ktory robi wlosy w domu?jak tak dajcie namiary.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tej einzigartige
a niby ja ta janette ma sie jezyka uczyc..slowka i co bedzie mowic kali cos tam..skoro zna podstawy to tylko kontaktu jej z ludzmi brakuje...ja jej daje po wychowawczym 3 miesiace z bedzie szprechac jak szalona......bylam w podobnej sytuacji...wszytsko rozumialam ale nic nie mowilam bo tez siedzialam w domu z dzieckiem a z tv sobie przeciez nie pokonwersuje......i co poszlam do pracki i czary mary..pol roku i mowie..nie tylko rozumie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matko,ale nudy na tym topiku, co wy mamuski takie smutaski jestescie, nikt nic nie pisze, uciekam städ, poszukam cos weselszego i pelnego zycia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek36
A moze ktos moglby pomóc mi w znalezieniu pracki w Wiedniu..obeznie ejstem w polsce ale mam gdzie sie zatrzymac w Wieniu i juz tu pracowalem:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlody36
A może ktos by mogł mi pomoc w znalezieniu pracki w wiedniu, pracowalem juz w Wiedniu dosc dlugo w budownictwie, aktualnie ejstem w polsce gdyz od stycznia nie mam tam parcki. pozdrawiam i z gory dziekuje za jakis kontakt:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cati82
jakie sa zarobki w Austrii przecietnie?? Chodzi o opieke nad starsza osoba lub dzieckiem? albo praca kelenrki? I ile kosztuje zycie? Czynsz za mieszkanie lub wynajecie pokoju? jedzienie? Chcialabym pojechac na kilka mc do Austrii do pracy ale zastanawiam sie gdzie najlepiej..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, czy zagląda tu ktoś jeszcze? ktoś kto mieszka w Austrii a pochodzi z Polski..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahaha hahaha hahahha
witam jestem mama szesciolatka mieszkam w wiedniu od 8 lat..chetnie nawiaze nowe znajomosci z mamami dzieci w podobnym wieku.... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hussel
Jak sie cyzta ten topik, to normalnie same znudzone matki siedzace w domu wychowujace dzieci, mąż pewnie w pracy a one zrezygnowaly juz z zycia na rzecz basenów i teatrzyków. Najlepeij to se dzieci narobic w domu siedziec na zasilkach. A jak ktos studiuje albo ma inne aspiracje to jest bee. Tylko kupki i zupki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×