Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maxmara37

avocado... propozycje podania .

Polecane posty

mam w lodowce zielony owoc i chcialabym go zjeść nim zgnije :(( Sęk w tym , iż nie wiem jak go przyrzadzić . To owoc bez smaku wiec .... czekam na propozycje:)) wiem , iz mogę na Was liczyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madlen85
moja kolezanka uzywala tego zamiast masla nie wiem jak to smakuje bo nie lubie avocado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aplet
moja koleżanka też smarowała tym chleb, ale mnie to nie s,akuje - mdłe więc nie próbowałam.Innych możliwości wykorzystania avocado nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maxmara37*
po co go kupowałas głupia babo -skoro nie wiesz jak to sie je!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozna zrobic salatke
Mozna rzogniesc i zrobic sos do chipsow. Ja uwielbiam. Mozna takze pokric w paseczki i polozyc na kanpke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i mamy złośliwy komentarz :(( zawsze znajdzie się jakiś ćwok . Tak wiec odpowiem .. kupiłam właśnie po to by spróbować !!całe zycie próbujemy , całe życie się uczymy ...inaczej byłoby ono nudne ... szare jak rolka papieru w miejskim szalecie . :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z winegretem
tzn oliwe z oliwek 3 lyzki zmieszaj z octem balsamicznym 1lyzkai odrobina musztardy przekroj awokado na pol wyjmij pestke wlej w dziurki sosi zjadaj lyzeczka jako przystawke! winegret nadaje smako mdlawemu awokado mozna tez jesc z maonezem albo jako dodatek do zlonej salaty tez z winegrete smacznego!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madlen85
jem kupe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aplet
witaj w klubie ja dodaje kupe do salateki swiatecznej,chcesz moge dac ci przepis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z winegretem
ja poprosze ten przepis chetnie posmakuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz dodać do sałaty. Ma bardzo oryginalny smak. Możesz z niego zrobić pastę. Do ziemniaków, mięs, dipów, kanapek. Musi być miękkie. Rozcierasz je wtedy, dodajesz oliwyę z oliwek, ocet balsamiczny, przyprawy, można dodać biały ser albo inny smakowy. Taką pastą możesz posmarować pieczywo, posypać żółtym serem i zapiec. Czasami zapiekam z tuńczykiem i żółtym serem. Przekrój na pół, wyjmij pestkę, wypełnij dziurkę tuńczykiem z puszki. Ja nakładam dość czubato, dość dużo. Posyp startym żółtym serem i do piekarnika. Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aplet
ona zmeczona a lubisz jesc kupe bo ja ja uwielbiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kluska ślaska
Rozkroj na pół, wyciągnij pechę, do środka nałóż 2łyżki twarożku grani, do tego tościk pszenny... Pycha:) Oczywiście jemy łyżeczką wyjadając owoc ze skórki wraz z serkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak uwielbiam avocado, ze nic z nim nie robie, tylko rozkrawam, sole, pieprze, czasem bazyliuje i wyjadam lyzeczka. to raj dla mej paszczy :D moj luby lubi sobie zas do dziury po pestce nalac octu balsamicznego. tez niezle. szkoda by mi bylo avocado marnowac na jakies pasty czy inne mamalygi. i nie zgodze sie, ze jest bez smaku - ma pyszny, delikatny smak, troche przypominajacy jajko na twardo, tylko musi byc dojrzale, czyli brazowe z wierzchu i lekko miekkie w dotyku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja uwielbiam sałatkę
avocado, banan i pomidory (wazne, żeby to były dobre, pachnące, smaczne słodkie pomidory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uwielbiam paste z awokado do jagnięciny najczęściej jej używam ale można tez do pieczonych ziemniakow np. albo do warzyw lub innego mięsa: awokado musi być dojrzale- rozgniatasz je widelcem, solisz, pieprzysz, sok z cytryny i czosnek rozgnieciony. I bardzo ważne- pasta musi być schłodzona!! Pyyycha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny wstyd sie przyznać ,a le owoc ten nie przypadł mi do gustu :)) zrobiłam go na trzy sposoby korzystajac z waszych przepisów :(( jak mawiaja są gusta i gusciki :)) Nie mozna lubic wszystkiego ..ozostane zatem przy swoim szpinaku :)) szparagach , brokułach czy kaparach :)) dzięki za wszelkie porady :)) jeden pyta a reszta sie uczy :)) to fajnie móc na Was liczyć :)) dama szpinakowa vel maxmara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulka1
awokado podaje sie....posypane sola i piepszem.proste i pyszne,ale tuczace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaja z pasta z awokado Składniki: - 5 jajek ugotowanych na twardo - 15 dag miąższu awokado - 1 ogórek konserwowy (7 dag) - 1 łyżka smietany 18-procentowej - 2 łyżeczki soku z cytryny - 1 łyżka natki pietruszki - sól - pieprz Do przybrania: - 10 połówek orzechów włoskich Sposób przyrzadzania: Jajka obrac, opłukac zimna woda i przekroic wzdłuż na pół. Wyjac żółtka i rozetrzec z awokado i smietana na gładka mase. Ogórek opłukac, osaczyc i posiekac. Do masy dodac ogórek, natke pietruszki, sok z cytryny, sól oraz pieprz i starannie wymieszac. Pasta napełnic połówki jajek i przybrac połówkami orzechów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagienka1
Ja robię z tego ukochaną sałatkę męża 2 awokado, 2-3 jajka na twardo (niekoniecznie), serek camember lub pleśniowy typu rokpol, pomidorki, majonez. Można dodać tuńczyka lub ekskluzywniej łososia wędzonego, paluszki krabowe. Wszystko kroje w kostkę, solę, porządnie pieprzę i mieszam z majonezem. Najlepsza bez dodatków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakiś czas temu jadłam przepyszna pastę z awokado, do tego była pasta krabowa i bita śmietana z makiem - doskonała przystawka, bardzo smaczna, a czy łatwa w przygotowaniu, to nie wiem, bo byłam wtedy w restauracji i właśnie tam mia,łam okazję skosztować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cosi
Jadłam coś bardzo podobnego- duet z kraba z awokado z bitą śmietaną . Coś pysznego. A wszystko to podane na toście ( a może to był po prostu chrupiący chleb) - nawet jadło to sie mile:) Naprawdę fajne danie,ale spotkałam je tylko w le scandale w Krakowie, jak próbowała je "odtworzyć" w domu to już nie wyszło takie smaczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nalesniki (jak ja to nazywam) portugalskie :) nalesniki maja byc nie slodkie, tylko slone z ziolami. a w srodku nadzienie takie: sardynki z oliwy (bez skory i osci), plastry avocado, czarne oliwki pokronone w krazki i ew. szczypior. voila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps. wlasciwie to moze byc tez jakakolwiek wedzona ryba, ale o konkretnym smaku, bo avocado jest mdle/delikatne w smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmosmo
Składniki Guacamole na dwie osoby - 2 miekkie avowado - pol cebuli drobno posiekanej ( wrecz startej) - sok z polowy limonki - pol pomidora bardzo drobno pokrojonego - sol - pieprz - szczypta chili w proszku lub ostra papryka fakultatynie - wycisniety zabek czosnku - lyzka gestej smietany Wszystko zmiksowac.Do chipsow,kanapek ,...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paskuda26
ja lubie chyba w kazdej postaci, choc przyznam, ze nie byla to milosc od pierwszego wejrzenia, musialam sie troche "obyc" z tym, faktycznie, nieco mdlawym smakiem. jak ktos ma kilka dojrzalych avocado i nie wie co z nimi zrobic, a kwaskowy winegret nieszczegolnie podchodzi, to ja proponuje kanapke sobie zrobic, uwaga, podaje przepis :D pieczywko jakie kto lubi, moze byc chleb, moze byc bulka, pelnoziarniste, pszenne, zytnie, jakie tam chcecie i do tego piers z kurczaka (upieczona albo ugotowana w rosolku albo zgrillowana, albo usmazona po uprzednim zamarynowaniu w ziolach, byle bez panierki) pokrojona w plastry, posmarowana majonezem, na to polozyc avocado w plastrach. pyszne :) mozna tez, bazujac na tych samych skladnikach zrobic cos na ksztalt salatki - kurczaka w niezbyt duza kostke, avocado tez w kostke, doprawic sola i piperzem, dodac majonez, delikatnie wymieszac i tym smarowac kanapki. mysle, ze nawet, jesli ktos nie lubi avocado saute, to taka kombinacja mu zasmakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krem z awokado do kanapek (pychota) -dojrzałe awokado - 1 cebulapokrojona w drobną kosteczkę - 1 łyżka siekanego szczypiorku - 1 łyż.oliwy z oliwek - szczypta soli i pieprzu awokado przeciąć w zdłuż,owoc rozdzielić wydrążyć miąż i rozgnieść widelcem, dodać wszystkie składniki i całość dokładnie wymieszać,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×