Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suri

a my rodzimy w sierpniu 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

w razie czego to trzeba to wypełnic bo na decyzję czeka się jakieś 6 tygodni albo miesiąc a kiedy tobie minie 182 dni?tzn. ile po planowanym terminie porodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra dziewczyny ide sie kapac i do lozeczka,mam nadzieje,ze przespie te noc!!!! Zycze Wam slodkich snow!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Ja się trochę przespałam, coś mnie dziś muli i brzusio dokucza. Taki jakiś śpiący dzień, brzydko, mokro i zimno ..brrr… Mój mąż się deklaruje, że chciałby być przy porodzie aczkolwiek szczerze powiedziawszy jakoś sobie tego nie wyobrażam, bo on ma awersje do lekarzy, szpitali a widząc igłę czy słysząc o zastrzyku to słabo mu się robi. Także podejrzewam, że i owszem może pojedzie, ale sam poród to chyba przeczeka albo go wyniosą ;p Właściwie ja sama tak do końca nie wiem czy chcę, żeby był. Na pewno chcę żeby był w pierwszej fazie, bo mnie jego obecność zawsze uspokaja, poza tym bliskość pewnie robi swoje no i zawsze ktoś pogada pomoże pomasuje. A dalej to pewnie będzie się toczyło swoim rytmem. Z drugiej strony szwagier był przy dwóch porodach i mówi, że jakby miał okazję to by chciał być i przy trzecim. Każdy indywidualnie podchodzi. Co do kasy to fakt leci nie wiadomo, kiedy i na co. Nasza wyprawka z wózkiem koło 5 tys. także jak na polskie realia to dla większości jest to kwota, za którą żyją przez pół roku. Właściwie mi też szkoda tyle na raz oddać, ale czego się dla swojej małej kruszynki nie zrobi. Sylwia twój wyjeżdza a mój już na szczęście w następnym tygodniu wraca. Był w Norwegii miesiąc i mówi że to za długo bez nas. Tak też jestem tego samego zdania. Muszę zjeść jakąś kolacje, ale mam teraz taki okres że mnie normalnie odrzuca od jedzenia. Prawie, że wmuszam. Dziwne bo pierwsze 4 miesiące to nie wyłaziłam z lodówki :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak to liczyc bo na 1 zwolnieniu byłam od 21 lutego 14 dni ,ale wróciłam na 1 dzień do pracy ,więc ciągłości nie ma ,a potem dostałam od 7 marca już je ciągnę ,i nie wiem czy ten jeden dzień niweluje te pierwsze 14 dni czy liczyć mam od początku.Jeśli od 21 lutego to mija mi 22 sierpnia.Jeśli od 7 marca licząc to mija mi 5 września ????? Nie wiem jak sądzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak to jest ja mam 166 dni zwolnienia do planowego dnia terminu porodu to mam składac czy nie ???? a pozniej macieżynski cholera zwariowałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy jasno napisałam o tym zwolnieniu ,wrazie co idę 16 na wizytę to dam lekarce do wypełnienia ,ale myślę że nie przekroczę ze zwolnieniem 182 dni jakby nie liczyć,czas pokaże co i jak ,tylko nie wiem od którego zwolnienia liczyć ten czas ,wydaje mi się ,że od ciągłości bo w końcu ten jeden raz byłam w pracy między zwolnieniami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To liczy Ci się Sylwia od tego pierwszego zwolnienia. Bo tak to każdy by mógł wziąść urlop na żadanie jeden dzień i z głowy. Więc musiałabyś być 60 dni w pracy między jednym a drugim zwolnieniem, żeby Ci się nie liczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak to jest, jeżeli widzą, że zgodnie z terminem nie minie te 182 dni. Ale mi mija 19 lipca więc na 6 tygodni przed zakład przysłał mi papiery wypełnione o rodzaju wykonywanej pracy itd. Potem ja wzięłam z zusu dodatkowe papiery dla lekarza, wypełnił mi i dołączył kartę wszystkich wizyt, skserowałam kartę ciąży i wypełniłam sama jeszcze jeden świstek z zusu i zaniosłam. Po 2 tygodniach chyba przysłali mi termin, kiedy mam się stawić, chociaż nie wszystkich wzywają, to podobno jest losowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak czytam Was i widzę, że dzisiaj prawie wszystki ledwo żyjemy. I noce nieprzespane. Ja na szczęście trochę zdrzemnęłam się po południu, to teraz pewnie znowu będę siedziec do 12 i tak w kółko :-) Do jutra, idę się wykąpać i położyć, bo plecki bolą. papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak czytam Was i widzę, że dzisiaj prawie wszystki ledwo żyjemy. I noce nieprzespane. Ja na szczęście trochę zdrzemnęłam się po południu, to teraz pewnie znowu będę siedziec do 12 i tak w kółko :-) Do jutra, idę się wykąpać i położyć, bo plecki bolą. papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak czytam Was i widzę, że dzisiaj prawie wszystki ledwo żyjemy. I noce nieprzespane. Ja na szczęście trochę zdrzemnęłam się po południu, to teraz pewnie znowu będę siedziec do 12 i tak w kółko :-) Do jutra, idę się wykąpać i położyć, bo plecki bolą. papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja już zjadłam :) bułeczkę z białym serkiem na deserek brzoskwinka i też uciekam do łóżeczka. Dobrych przespanych nocek :D wam i sobie życzę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja juz po USG.Matko ile sie naczekałam ale warto bylo. Maluszek w 34 tygodniu waży 2400 więc tak dość sporawo. Napewno bedzie to chłopiec bo pochwalił sie dzisiaj co ma miedzy nożkami :D Ciśnienie znowu mi skacze.Mam już dość tego bo w ciągu 2 minut zaczyna boleć mnie głowa nagle i zasypiam.Boje sie ze może być cos nie tak:( Wracając z USG zaszłam do sklepu i kupiłam reczniczek i myjke dla maluszka.A i pierwszą zabawke-samochodzik z materiału. Jezu znowu mi chyba ciśnienie skoczyło.Wiem ze to niebezpieczne bo mozna dostać wylewu.Jeśli mi nie przejdzie pojade na ostry dyżur.Ide sie połozyć.Przepraszam ale mam nadzieje ze rozumiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja juz tez powoli zaczynam odczuwac dyskomfort ciazy. Na razie glownie zgage i dretwienie nog, ale i rwa sie czasem trafi. No, ale coz byle tylko wytrwac do konca. Dziewczyny, ktorym sie konczy 182 dni zwolnienia po terminie porodu, moze byc tak, ze juz nie dostaniecie tego zasilku chorobowego tylko po prostu zasilek macierzynski, ktory przysluguje ciezarnej juz 2 tyg przed terminem porodu. Ankakoza ma jeszcze troche czasu, ale jak np Smiglo mowisz, ze po terminie porodu skonczysz 182 dni to moze byc, ze juz dostaniesz po prostu zasilek maciezynski na 8 tyg, a jak urodzisz to reszte Ci przyznaja. A te 182 dni liczy sie w danym roku kalendarzowym, ewentulanie z ciaglosci (jesli zaczelyscie zwolnienie np w grudniu), chyba ze byla przerwa miedzy zwolnieniami minimum 60 dni A ktoras pytala o wage z usg i urodzeniowa czy sie zgadzala. U mnie nie. I to o dosyc duzo, bo powiedzieli mi na usg, ze cora wazy 4600, a wazyla niecale 4000. Ale wynikalo to z tego, ze oni wlasnie licza z wymiarow dziecka, a moje dzieci maja bardzo dlugie nogi i np pod koniec pierwszej ciazy bylo juz im trudno okreslic dokladnie termin porodu, bo przy obliczaniu dlugosci kosci udowej maszyna (znaczy sie usg ;-) ) mowila, ze nieprawidlowy wymiar. Teraz mam podobnie, tzn synus jest w ogole wiekszy niz cora byla, ale wlasnie nogi ma najdluzsze. A ja jeszcze o tej szyjce, bo to tez roznie bywa. W poprzedniej ciazy od 7 msc nie mialam szyjki, mialam sie oszczedzac i nie bralam zadnych lekow, bo sie nie zgodzilam, a moj lekarz po namysle uznal, ze faktycznie powinnam wytrzymac. No i wytrzymalam tak, ze 2 tyg po terminie musieli porod wywolywac. Teraz tez nie mam szyjki i mam male rozwarcie, ale zaczelo sie troszke pozniej. Nic nie biore, mam sie oszczedzac, co jest praktycznie niemozliwe przy 2 letniej corce, no i na razie ciagne. Mysle, ze to kwestia budowy kobiety. Jeden pozytek z tego byl taki, ze jak mi juz wywolali porod to urodzilam w 3 godz od pierwszego skurczu zanotowanego przez ktg (ja go nie czulam) a dla mnie porod trwal ze 40 min. Tzn z pol godziny jak zaczelam bole odczuwac i 10 min parcia. I po wszystkim. Ale niestety zalecany niektorym seks na przyspieszenie porodu tez nie odniosl zadnego skutku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisywalam u was na samym poczatku bo rowniez mialam byc mama sierpniowa, ale sie nie udalo. Obecnie jestem w 9 tyg i jak narazie jest wszystko ok, wiec bede mama lutowka 2008:) pozdrawiam was serdecznie i zycze lekkich prodow;), bo to juz niedlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokas- a jak sie czujesz wszystko teraz jest ok???Mam nadzieje ze ciąza bedzie przebiegac bez zarzutow,tez kiedys bylam lutówką przy moim pierwszym dziecku ,fajny termin na porod bardzo milo ten czas wspominam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć :) powracając do tematu z zusem to u mnie też nie minie 182 dni do planowanego dnia porodu ale na wszelki wypadek złożę te papiery w zusie i wam też radzę, żeby później nie było, że leci mi macierzyński :( bo nie po to walczyłam o wszystkie zaległe urlopy żeby teraz przed urodzeniem małej wybierać macierzyński :) a mój wspaniały mąż załatwił sobie w pracy ruchomy urlop i jak urodzę to on zaraz idzie na 3 tygodnie urlopu żeby mi pomóc w domku :) kochany jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i mam zakaz chodzenia po sklepach bo wczoraj znowu małej coś kupiłam chociaz zarzekałam się, że więcej nic nie kupię bo wszystko mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaokas - jak przeczytalam Twojego posta to sie rozpłakałam .. Trzymam Kciuki i zyzcę wam dużo zdrowia - dbaj o Siebie i bądz dobrych mysli, będę Cię odwiedzać na lutówkach :)))))))))))))))) Jokas bradzo się cieszę :))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie kafeteria to też chyba nałóg .... Ale wczoraj miałam dziwne uczucie. Pojechaliśmy z mężem do sklepu po materac bo na tej podłodze za nic nie da się spać, wychodzę z samochodu i tak mnie nogi bolały tak w kroczu przy chodzeniu że ledwo szłam ale to jeszcze nic bo czułam takie parcie na pęcherz pomimo że chwilę wcześniej byłam 2 razy w toalecie. Miałam takie uczucie jakby mały ustawiał sobie główkę i bolało. Trochę się wystraszyłam że już coś się dzieje - a tu lekarz na urlopie i polożna też :-( Oby do czwartku bo wtedy mam wizytę u lekarza i zobaczymy jak tam moja szyjka i synek się miewają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agunia ja tak mam prawie codziennie :) to jest takie wrażenie jakby dzidzia chciała już wyjść :) bolą nogi zaraz przy samej pipce i wydaję się, że chce się strasznie siusiu a jak pójdzie się do toalety to nic nie leci :) dosłownie czuć jak dziecko napiera główką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokałdnie smiglo. Wszystko zaczyna boleć jak chodzę, jak siedzę czy leże jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam.A boli ktorąs zebro bo mnie boli od zewnętrznej strony nad sercem czuje to tak jakby bylo stluczone bo ta kosc mnie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka mnie nie boli żebro tylko czasami jak siedze to mam wrażenie, że mała wchodzi mi między żebra albo próbuje conajmniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokas GRATULACJE!!!!! i oby bylo wszysko juz dobrze 🌼 pozdrowienia dla wszyskich , pocztalam was i ide liczyc dni ile juz jestem na zwolnieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kika31.... ..Monika ...30....woj.zach-pom...34...02.08..+7,5 kg...syn moonisia....Monika......21,5....Poznań.............33... 04 .08...+10...Zuzanna Maja Limetka82...Danka......25....Wolsztyn...........35... 04 .08...+11...ponoć synek sokratynka....Ola........24....Trójmiasto.........34...0 5.08...+14...synek mama-i-ja....Aga....27.....Białystok.....32.........07 .08...+12...KUBUŚ Dżiska................24....woj.lubelskie.........31.... 12.08...+14... Aniusiek....Ania......25......Warszawa.....34........11. 08...+18....synek Kubuś Kasiaka............28....wielkopolskie.......34......... 11.08 /04.08...+6kg...Inga Barbara -dziki storczyk-.Maja...25....Śląsk............24.....10.08... +3,5..Zosia SoldeLuna...Marta.......28.5..Warszawa........34.....11. 08...+1,2..DAWIDEK NovemberRain...Paulina...22..Warszawa.......34....11-12. 08...+14... synuś Mysza30 ..Joanna..30...woj.podlaskie....27.....13.08....+12..na 99%synuś Kasia_22.....Kasia...22....Rzeszów....29.....14.08.2007. ...+5.....Wiktor Olinka76......Ola.........30....Trójmiasto..........20.. ....15.08...+3...synek badeve....Ewa_.26....podkarpackie.......34......19.08... +13...SYNEK Agunia81 ..................26....małopolska.........33.....19.08...+9 ..synek myszka24....Ewelina....24....Łódź......33... ..20.08...+9KG.. SYNEK julianna29.............29....warszawa............28. ....21.08...+2...dz zona_mundurowego…..26…..zach-pom…̷ ; ; ; ; ; ; 0;..33…..21.08…..+6….???? dragonka73.......33....Wroclaw/usa........33.... .22.08...+5...synek gokata...........26.....kuj.-pom.............26......22 .08.....+4...Synuś misiakówna.....Basia...24 ....Szczecin....32........23.08...+13 Córcia Agnieszka31.........31....podkarpackie........32.. ...26.08...+9synek Halinamalina........31....dolnośląskie......31.... .26.08...+6 SYNEK!!! smiglo7......Asia..........28....Wrocław.... .....32......26.08...+16...Dominika lacertaa.............27...Katowice..............25.....2 7.08....... córcia ankakoza...Anka.......30.....Wrocław.....32....... 28.08......+15...synek Kubuś Anuśka2007............24....zach-pom.............26.. ..29.08...+15 syn Catrina33........Śrem............25...........26.08.2007 __.....+7 córka Gabrysia gosiafrancja....28...Francja....36...........??????????? ??........+17.. ....sy nek Nicolas _______________________________________________ __ __ Koleżanki z drugiego forum: Suri.....Żaneta.....24..woj.kuj.-pom.....21....... ..01 .08.07....+2 syn Molinezja...............28.....Kraków...............16.. ...01.08.07.....+2 a_ga2.....Agnieszka....27.....Starogard Gdański.22....02.08.07....+4 pluszka... Beata .......31 ...woj.kuj-pom ......36.....03.08.07..+15 Szymon enais..................24...małopolskie..........22. ......03.08.07..+5 syn Magduśka.................29....Kraków..............16. ...06.08.. oliwka2 - Magda - 31 - Trójmiasto - 19tc - 12.08.07(+4kg) - 99% synek slonko26....Joanna......26.....warm-mazur....20... ..12.08.07..+4 syn dominika-80.......27......małopolska.......32.... ...13.08.07..+5 córa doti....Dorota...........28......opolskie.......19 .....15.08.07...+9 syn? jaga77.................29.......woj.lubelskie........1 6......15.08.07...+4 betika...Beata..........30.......Toruń..............17.0 8.07 SYNEK nati83 ...Natalia.....24......... Śrem ............33.......18.08.07.+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×