Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suri

a my rodzimy w sierpniu 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Gość aggappe
Cześć Dziewczyny, ja raczej z tych poczytujących Was. Ale jak to dobrze móc się z kimś podzielić swoimi lękami, obawami i doświadczeniami. U mnie zaczął się 37t. We wtorek byłam u lekarza i wszystko było ok. Szyjka długa, zamknięta. Termin mam na 10 sierpnia, a dziś rano pojawiły się na mojej bieliźnie brązowe plamki śluzu. Czyżby to był czop? Lekarka zaleciłą 3 xnospe w ciagu dnia, duzo odpoczywac, a gdyby pojawily sie mimo to skurcze albo zywa krew, musze jechac do szpitala, bo to podobno początek porodu. Póki co leżę i jak opętana nasłuchuję swoje ciało. Już sama nie wiem czy mam lekkie skurcze, czy mnie tylko mrowi w dole brzucha. Wolałabym, by mój mały poczekał jeszcze jakieś dwa tygodnie... Czy ktoras z Was przezywa cos podobnego, jak to jest z tym czopem i plamieniami? PS. na spuchniete dlonie polecam aspargin - trzeba go odstawic n a dwa tyg, przed porodem bo magnes blokuje skurcze, a na zgagę migdały, bardzo pomagają i głowa wyzej niz klatka piersiowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki wczoraj zlapal mnie taki mocny skurcz ze myslalam ze nie wytrzymam z bolu .w nocy niemoglam spac ale brzusio mnie nie bolal Dzis wstalam i czuje sie jakbym miala dostac okres ,Bylam u lekarza powiedziala ze mam rozwarcie i glowka dziecka znajduje sie w kanala rodnym .Wiec w kazdej chwili moge zaczac rodzic ,Spakowalam torbe do szpitala i siedze u rodzicow ,bo tam bede miala blisko do szpitala .Maz dopiero jutro wraca .LEkarz zyczla mi powodzenia to wiec chyba niedlugo urodze mam lerzec .,Zobaczymy,corke przenosilam 2 tyg a teraz bedzie przed czasem .TRoche boje sie porodu i tych skurczy ale mam nadzieje ze porod bedzie lekki i ze wszystko sie uda .Zobacze jak jutro bede sie czuc to napisze jeszcze no i oczywiscie jak urodze .to narazie trzymajcie sie powodzenia , PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mamuśki Dziki storczyku,ja zapłaciłam za pessar 300 zł,za założenie i pózniejszą kontrolę nie płaciłam.Lekarz powiedział,ze najlepiej zdjąc pessar przed samym porodem.Opowiadał,ze ostatnio zdjął pacjentce pessar w gabinecie,w 36 tyg i od razu miała rozwarcie.Prosto z gabinetu pojechała do szpitala.Ale wiem,ze czasem jak wyjma pessar w 36-37 tyg,to dziewczyny jeszcze długo noszą,czasem do samego terminu. Ciekawe jak będzie u nas:) ? Dziewczyny,czy boli was czasem w pachwinach?Taki ból promieniujący w stronę ud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kika - trzymam kciuki, żeby wszystko było jak najlepiej - i trochę Ci zazdroszczę, że jesteś już tak blisko zobaczenia swojego maleństwa. Mysza - ja nie odczuwam takiego bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza w pachwinach to mnie najczęściej ból łapie jak długo leżę. Lekarka mówiła, że to wiązadła puszczają, miednica przygotowuje się do porodu. Ja nie znoszę tego bólu, nie wiem jak się ułożyć, chodzić nie chodzić, leżeć nie leżeć. Koszmar. Kupiłam Rennie na zgagę i działa. Ciekawe jak będzie na dłuższą metę. Kika trzymaj się. Trochę Ci zazdroszczę, że niedługo zobaczysz maleństwo. Daj nam znać koniecznie, czy to już, czy nie. Szkoda, że nie podałaś nr telefonu byśmy się smsowały. Ja w razie czego mam kontakt do NovemberRain i Smiglo, także będę pisać albo Wy piszcie dziewczyny. Ja jeszcze mam kupę czasu :-) Tak mi się przynajmniej wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój Szkrab znalazł nową zabawę. Odbija się od biodra i wali w drugą stronę. Cholerka boli i to bardzo. :-0 Takie uczucie ciągnięcia mam czasem w nocy jak leżę na boku i muszę podłożyć poduszkę bo nie da się usnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankakoza posłałam zdjęcia w miare aktualne. Ja ostatnio też siadłam za kierownicę, ale młody się buntował :D jednak już wolę żeby mężunio prowadził, bo coś małemu się nie podoba jak mamusia za kierownicą siedzi. Aggappe -- Ja też łykam nospę 3x dziennie i mam leżenie. Mój gin kazał mi też obserwować brzusio jak by się pojawiły silne skurcze i krew to mam dzwonić po karetkę. Mówił, że lekkimi skurczami nie ma się, co przejmować. Ja jestem w 34 tc tabletki mam brać jeszcze tydzień, a potem odstawić, czyli wychodzi, że mogę urodzić już w 36 tc. Są dni, kiedy silnie mi się spina brzusio szczególnie, gdy się zdenerwuje :p ale są, że wcale ich nie odczuwam. Ja się też strasznie bałam na początku, ale po czasie jakoś mi przeszło. Wcześniej można powiedzieć, że leżałam i czekałam na wcześniejszy poród. Każdy skurcz i mocniejszy upławy wzbudzał mój strach a to stres i tak się napędzało wszystko w kółko. Teraz jakoś spokojniejsza jestem i wychodzi mi to na dobre. Może to też, dlatego, że to już 34 tc., Bo rodzić w 34 a 28 to duża różnica. Kika31 trzymaj się, ja pomimo strachu przed porodem też bym chciała już jechać. Mam przeczucie, że wcześniej pojadę :D Mnie nic w pachwinach nie boli i nic mi nie puchnie, nawet mam wrażenie, że mi palce się chudsze zrobiły, bo jakoś mi obrączka lata. Zgaga to u mnie też raczej rzadko, kiedy, a jak już się pojawiła to łyk mleka to załatwiał. Po prostu staram się jeść ostatni posiłek i to lekki o 18-19 i się nie kłaść plackiem od razu po jedzeniu. Mnie zaczął dokuczać kręgosłup ostatnio i jakoś taka ogólnie zdechła jestem. Nic mi się nie chce, nic nie robię a się czuje jak bym tonę ziemi sama przerzuciła My dziś z mężem byliśmy zamówić sobie nową komodę do pokoju i sofę. Mebelki mają być za tydzień a sofa za trzy :/ mam nadzieję, że jeszcze będę w domu jak ja przywiozą. Uciekam poleżeć, bo młody atakuje żebra, do tego jakoś od kilku dni czuje pieczenie albo palenie w okolicach żeber.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ka nie mam żadnych oporów przed jazdą samochodem. Zresztą zazwyczaj sama jeżdżę. Dzisiaj byłam sama u lekarza, sama jeżdże po sklepach kupuję płytki, farby itd. Położna powiedziała, że nawet jakbym była sama to spokojnie mogę podczas skurczy przyjechać do szpitala. Mały czasem rozrabia jak jeżdże a wtedy albo przesuwam pas albo (jak jeżdżę po mieście0 odpinam go zupełnie - niezbyt często. Ostatnio znajoma powidziała mi że jestem odważna, bo ona całą ciążę nie jeździła. Teraz dodatkowo pomimo tego że jestem na chorbowym to jeżdżę na kilka godzin do pracy uczyć nową dziewczynę. Dzisiaj już 12 lipca i nawet się nie obejrzę jak będzie połowa sierpnia. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zonamundurowego dzięki za zdjęcia. Boże, Ty wogóle brzucha nie masz i już chcesz rodzić. Jejku ja to mam balon w porównaniu z Twoim. Normalnie jestem pełna podziwu. Super wyglądasz, naprawdę. Wogóle bym nie powiedziała, że w ciąży jesteś. Śliczne zdjęcia 🌼Wogóle to zazdroszczę Ci braku objawów. Ja dzisiaj łykam rennie, zgaga to koszmar. A jutro idę oddać krew i mocz na badania, ciekawe jakie wyniki będą. Co do jazdy samochodem to ja też jeżdże i nie zamierzam przestać do porodu. Fakt, czasami mały się stawia i wypina pupę, jak już mu niewygodnie, ale jak gdzieś jedziemy to ja wolę prowadzić, bo dla mnie to lepiej. Wiem, kiedy skręcam, kiedy hamuję itp. więc nie latam po całym samochodzie i jest mi tak wygodniej. A pasów to nie zapinam od 4 miesiąca, bo się boję. Mimo wszystko wydaje mi się, że ten brzuch uciskają, mimo iż wkładam go pod spód to i tak wraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie Panie :) Ja tez jeżdżę jeszcze samochodem, ale staram się robić to raczej rzadko, bo jednak wolę unikać stresujących sytuacji jakie czasem powstaja za kierownicą, a tak to siedzę sobie z tyłu i podziwiam krajobrazy :D Do niedawna siedziałam z przadu na miejscu pasażera, ale jak przeczytałam, że to najniebezpieczniejsze miejsce w samochodzie, bo zazwyczaj w wypadkach najbardziej cierpi pasażer obok kierowcy, to odrazu przesiadłam się do tyłu. Co do pasów to ja zapinam, chociaz czasem mnie denerwuja, bo tak jak napisała ankakoza mam wrażenie, że dolna część pasa nie przebiega dokładnie pod brzuszkiem, ale troche wyżej. Jednak mimo to zapinam pas i staram się pilnowac, żeby był jak najniżej... Tak pozatym to ja się dzisiaj fatalnie czuję.. Od rana mam jakieś mdłości i co bym nie zjadła to zaraz mi niedobrze i w ogóle jakaś taka ogólnie rozbita jestem. Brzuszek mnie pobolewał więc łyknełam No-spę forte i jak na razie przeszło.. Dzisiaj na szkole rodzenia mówilismy o szczepieniach.. Zamierzacie szczepić swoje maleństwa na własną rękę szczepionkami skojarzonymi??? Bo ja raczej jestem na to zdecydowana. Mniej kłuć i więcej szczepień podanych za jednym razem... Tylko trochę to kosztuje, bo jedna szczepionka stopare złotych, ale chyba sie zdecyduję.. A teraz uciekam do wyrka odpocząć sobie. Życzę Wam spokojnej i bogatej w piękne sny nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) Dzisiaj ja się melduję pierwsza moje małpiątko wcześniej wstało chyba wie, że dzis do lekarza idziemy :) JA bym sobie jeszcze pospała tym bardziej , że wczoraj mojemu mężowi i maluszkowi się zabrało na zabawy o 23 :D tak się nabawili, że potem małpeczka miała czkawkę chyba z 15 minut ;-) CO do jeżdzenia to ja jeżdziłam całą ciąże i nie było problemów, pasy też cały czas zapinałam bo to jednak mimo wszystko mówią, że jest bezpieczniejsze od niezapinania. Ostatnio jednak jakoś jak siedzę a młode mi włazi pod żebra i nie jedziemy daleko to zdaża mi się nie zapiąć. Ja jak znam siebie to bym pewnie jeżdziła do tej pory a nawet do porodu ( moja sąssiadka sie tak sama zawiozła :D) ale jak się wystaraszyłam tą szyjką to już zdecydowanie unikałam jazdy za kierownicą. Ankakoza dzięki, do 6 miesiąca to praktycznie miałam tylko poszerzoną talię, w 6 mi brzuszek wyszedł a teraz rosnie w ekspresowym tempie z dnia na dzień widać. I może nie jest ogromniasty ale wszystkie standardowe \"przyjemności \" z nim związane mam :-P jakoś mi tak ciężko, wygina do przodu, poza tym ostatnimi czasy jak wstane do pionu jest napiety i twardawy a to nie jest przyjemne uczucie :-o nie mówiąc już o siadaniu i wstawaniu, bo dziwne pozy wtedy muszę przybierać :D. Misiakówna w tej hurtowni na Słonecznym są także rzeczy dla mamusi? Czy jednak jakaś wizyta w aptece mnie będzie czekała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no cześć dziewczyny, żona mudnurowego- czekam na zdjęcia od ciebie!!! ja wczoraj byłam u lekarza, maluszek waży 2500 kg, do konca tygodnia mam jeszcze łykać fenoterol(przeciw slurczom) a potem go odstawiam..aspargin też mam odstawić...i co najważniejsze- lekarz stwierdził, że maluch się obrócił, jest główką do dołu, więc pytania o znieczulenie to chyba juz nieaktualne...chociaż może się jeszcze obrócić( w co nie wierzę)] no to teraz od nowa muszę się nastawiać na poród naturalny, wiecie, taka huśtawka to ciężka rzecz..ale ja się cieszę mam tylko nadzieję ,że poród nie będzie bardzo bolesny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyneczki ja jak zwykle od 6 na nogach,jakoś nie śpi mi się w nocy za to odsypiam w dzień:) Ja już POMAŁU zaczynam kompletować rzeczy dla dzieciaczka:)wiecie jakoś najpierw było za wcześnie na zakupy,a teraz czasu coraz mniej:)na szczęscie wóżek,fotelik i przewijak mam w spadku:nosidełko wygrałam w konkursie prenumeraty gazety Dziecko)ubranka też są,więc zostaje tylko łóżeczko i do łóżeczka:) Mam pytanko kupujcie pościel,poduszki i kołderkę????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badeve posłałam meila :D Ja im więcej myślałam o porodzie i im więce czytałam tym gorzej się czułam. Już nawet jakieś koszmary w tym temacie miałam, spać po nocach nie mogłam ;p teraz nie czytam i mam spokój. Jak się zacznie to się zacznie, ja tez mam nadzieję że pojadę i urodzę :p o bólu nie chcę nawet myśleć :-o Będe robić tak potem tak i tak 💤 a potem będzie już maleństwo ;-) Macro to ty już prawie wszystko masz :) Pościel a i owszem muszę kupić, kołderkę chyba jakąś mam od siostry ale pewna nie jestem także jest w planach zakupowych. Poduszka narazie niekoniecznie bo przecież maluszki śpią generalnie na płasko. Z drugiej strony jak kupujesz komplet to najczęściej wszystko jest razem. Oho mąż mi się wypindrował :D także ja uciekam do lekarza ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja wczoraj byłam u lekarza ale wizyta sie przeciągneła bo duzo pacjentek i same ciężarówy mały zdrowy głową do dołu waży 2620g mocno serduszko bije wszystko ok i mi tez weszło na plus w wadze :P no i mi sie przyplątało jakieś dzidostwo bo mnie znów szczypie i swedzi ale lekazr kazał kupic lactowaginal lub tantum rosa wole to drugie bo mówi żeby już na tym etapie ciąży nic nie dawac mocnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggappe
Cześć Dziewczyny, Zona mundurowego - dziękuję za ciepłe uspokajające słowa. Noc minęła mi spokojnie choć każde siusiu bacznie obserwowałam. Rano razem z siusiu pojawił sie lekki brązowawy śluz, ale moja położna mówi, że teraz tak już będzie, że schodzi mi czop. Cóż, nie pozostaje mi nic innego jak łykać nospę i odpoczywać. Mam obserwować wkładkę, bo gdyby zrobiła się mokrusieńka - taka, ze mozna ja wycisnac - to mam się zbierać do szpitala. Mam jednak nadzieję, że moje maleństwo poczeka jeszcze z 2 tygodnie. Jeśli chodzi o wyprawkę to u mnie nie było rzeczy w spadku i wszystko kupuję nowe :/ W zasadzie wszystko juz mam. We wtorek powinna przyjsc przesylka z lozeczkiem i kompletami poscieli. Wozek 3 w 1 juz mam. Kupilam tez lezaczek z FisherPrice, podobno rewelacja na pierwsze tygodnie, bardzo ulatwia funkcjonowanie mlodej mamie. Cena byla przyzwoita, wiec mam nadzieje, ze to bedzie trafny zakup. Dzis piatek 13, wiec powinien byc mily dzien. Pozdrawiam Was wszystkie i zycze udanego dzionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurcze widze że zaczyna sie powoli ja też sie boje i bacznie oglądam wkładke no bo nigdy nic nie wiedomo kiedy nasze skarby zechcą wyjść a u mnie szyjka długa zamknięta łożysko ok ale i tak kazał obserwowac bo to róznie bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was, Ja tylko na chwilę, jadę dzisiaj do ojca zrobić pranie (jak ja już się nie mogę doczekać, aż małżonek wreszcie wróci i zrobi miejsce na pralkę!) Wczoraj kolega męża przywiózł ubranka dla syna po swoim - w horrendalnej ilości - na szczęście, wszystko wyprane w Loveli, więc tyle tylko, że będę musiała to wyprasować. Prasowanie na szczęście jeszcze lubię :) Powoli wszystko zaczyna nabierać kształtu. Zrobiłam się w ciągu ostatnich kilku tygodni okropnie wrażliwa i płaczliwa - wzrusza mnie wszystko - od reklamy plusa (wiecie - aby nie zabrakło Ci czasu...) po wszlelkie teksty o tym jak to się rodzą dzieci, jak wygląda poród i w ogóle. Aż mi się nie chce wierzyć, że to już tak blisko... Że już sobie egzystujemy z synem razem 8 miesięcy... Teraz mu tylko powtarzam, żeby się nie spieszył zanadto, bo 2 sierpnia dopiero będzie msza w intencji jego szczęśliwych urodzin, a 4 sierpnia wujek bierze ślub... :) Zobaczymy, co mi lekarz powie na wizycie 27 lipca. Ale coś czuję, że raczej odradzi wojaże poza cywilizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, to znowu ja... muszę się przypominać codziennie byście miały linki na moje zdjęcia... mam nadzieję że wytrzymacie ze mną jeszcze kilka dni ? ;-) dziekuję :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kika31……….Monika………. 30………..woj.zach-pom ……36…….02.08…...+10.. syn moonisia.......Monika......21,5.....Poznań..... 36.....04.08.....+15...Zuzanna Maja Limetka82.......Danka.......25........Wolsztyn.......... 35.....04.08.....+11...ponoć synek sokratynka.......Ola..........24.......Trójmiasto....... .36......05.08.....+14...synek mama-i-ja.......Aga..........27........Białystok........ ..36.....07.08.....+14...KUBUŚ Dżiska..........................24........woj.lubelskie. ....31.... 12.08…….+14... Aniusiek..........Ania........25........Warszawa........ .35......11. 08....+18...synek Kubuś Kasiaka........... .......28.........wielkopolskie.....34.11.08 /04.08..+6...Inga Barbara dziki storczyk…..Maja.......25........Śląsk................3 6....10.08.... +8….Zosia SoldeLuna........Marta.......28.5…….Warszawa ..........35.....11. 08....+1,2….DAWIDEK NovemberRain...Paulina.....22……….Warsz awa..........35....11-12.08...+15...synuś Mysza30….Joanna……..30....woj.podlaskie.....27.....13.08.....+12…..na 99%synuś Kasia_22..........Kasia........22.......Rzeszów......... ....29.....14.08.....+5.....Wiktor Olinka76..........Ola..........30.......Trójmiasto...... ....20.. ...15.08....+3......synek badeve............Ewa_........26.......podkarpackie..... ..36......10.08...+13,4.....SYNEK Agunia81 .......................26.......małopolska..........34.....1 9.08....+10.….synek myszka24.........Ewelina....24........Łódź.............. ....34... ..20.08...+11….…SYNEK julianna29.....................29.........warszawa...... ......28. ....21.08...+2......dz zona_mundurowego……26……zach-pom&# 8230;……….... 33……..21.08…..+4…...???? dragonka73....................33.........Wroclaw/usa.... ...34.... .22.08....+6……..synek gokata..........................26.........kuj.-pom..... ........26.....22 .08....+4…...Synuś misiakówna.......Basia.......24 .........Szczecin.............34.....23.08….+14… …Córcia Agnieszka31...................31..........podkarpackie...... ..33.. ..26.08....+10….synek Halinamalina..................31..........dolnośląskie.. .......31.... .26.08....+6…..SYNEK!!! smiglo7............Asia........28..........Wrocław...... .......33......26.08….+16...Dominika lacertaa........................27..........Katowice.... ........25.......27.08...??.... córcia ankakoza..........Anka.......30........Wrocław.......33. ......28.08...+17...synek Kubuś Anuśka2007....................24..........zach-pom...... ......26….....29.08...+15… syn Catrina33......................25.......... Śrem........33........26.08....+7… córka Gabrysia gosiafrancja.......Gosia…….28......Francja.. ....37.........?????....+17..synek Nicolas _______________________________________________ __ __ Koleżanki z drugiego forum: Suri.................Żaneta......24……… ..woj.kuj.-pom...........21......01.08.....+2 …..syn Molinezja.........................28........Kraków...... ............16….....01.08…...+2 a_ga2...............Agnieszka...27........Starogard Gdański…...22......02.08…..+4 pluszka... ………….Beata .......31 .......woj.kuj-pom ...........36......03.08...+15…… Szymon enais..............................24.........małopolski e.............22.....03.08....+5……..syn Magduśka.........................29.........Kraków...... ............16. ....06.08……… oliwka2……………….Magda. . 31………… Trójmiasto…….19̷…..12.08…… ; ; ; ;+4……..synek slonko26............Joanna......26..........warm-mazur.. ........20... ..12.08…..+4……. syn dominika-80......................27..........małopolska. ..........32.... ..13.08....+5…… córa doti.................Dorota.......28..........opolskie.. ............19 ......15.08…...+9…….syn? jaga77.............................29..........woj.lubel skie........16......15.08…...+4 betika..............Beata.........30..........Toruń..... .....................17.08………. SYNEK nati83 ………….....Natalia........24......... Śrem .................34......18.08……… Mateusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to mi przesłałam mamam z topiku brzuchatki z łodzi która już urodziła w marcu DO MYSZKI RADY DOŚWIADCZONEJ MAMY WARTO TEŻ PRZED SKONSULTOWAĆ SIĘ ZE SWOJĄ POŁÓŻNĄ, BO POTEM SĄ RÓŻNE SZKOŁY DO WSZYTSKIEGO WYPRAWKA 1. 4 pieluszki flanelowe jako ulewajki 2. z 6 pieluch flanelowych żeby kłaśc na przewijak 3. 4 kaftaniki - na górze zapinane na napę, na dole wiązane na sznureczki 4. czapeczka z przedłużeniem na uszy 5. 4 śpioszki 6. 1 rękawiczki 7. 2 skarpetki 8. rożek INNE 1. wanienka 2. termometr do kąpieli 3. termometr pokojowy 4. szczotka 5. oliwka 6. spirytus 75 % lub 90 % 7. nożyczki zaokrąglone 8. płatki mydlane lub proszek Jelp 9. gruszka do nosa 10. waciki kosmetyczne – do mycia pupki z przegotowaną wodą 11. ręczniki papierowe 12. pałeczki do uszu – tu: do pępka 13. chusteczki jednorazoweTYLKO na wyjazdy 14. pieluchy 15. Balneum do kąpieli DO SZPITALA 1. koszula sukienka 2. WSZYSTKIE DOKUMENTY DOT. CIĄŻY, KSIĄŻĘCZKA Z PRACY, GRUPA KRWI 3. kosmetyki, klapki, szlafrok PO PORODZIE 1. herbatka laktacyjna HIP 2. nakładki na piersi NUK apteka 3. odciągacz 4. wkładki do stanika 5. podkłady, do mycia WAGOSAN 6. stanik do karmienia 7. MAJTKI WYSZCZUPLAJĄCE, ja fajne za 10 zł kupilam pod centaralem w podziemiach, jedno stoisko z bielizną tam jest DIETA 1. 2 jaja tyg 2. udziec indyka 3. woda, herbatki owocowe 4. bułka słodka 5. kompot z jablek i gotowane jabłka 6. marchewka ziemniak buraki - gotowane 7. kurczak – niewiele, ostrożnie, u mnie: pojawiło się uczulenie u Julii (cała buzia w krostkach) 8. z czasem gotowany schab, wołowina 9. delikatny rosół, krupniczek, buraczkowa zupka 10. herbatniki 11. ser, twarożek też ostrożnie DZIECKO 1. przyjdzie położna, o wszystkim powie 2. DBAĆ BARDZO O BIODRA, u nas: pieluszkujemy 3 razy(uzywamy tetry) + pielucha flanelowa wykrochmalona, Julia ma bardzo szeroko nogi, żeby stawy zaskoczyły”, na to, żeby się wszytsko trzymało zakładamy takie majtki zwane NAPKINSAMI, dostępne w sklepie SŁOŃ ok. 6 zł lub w sklepie dzieciowym na pietrynie przy piłsudskiego, te majtki maja cerate, my ją wycielismy żeby skóra oddychała. 3. jak będą krostki na pupie, to lekarz przepisze skuteczną niedrogą maść robioną 4. ostrożnie z ubieraniem, żeby nie przegrzać, potówki są trudne do usunięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Mamuski Podczytyje was troche, piszecie o tym ile wazy wasze dziecko. Ja jestem teraz w 36 tc i ide do lekarza we wtorek. W kazdym razie jestem ciekawa ile wazy moj synus teraz, bo jak bylam w 32 tc to wazyl 2800 g, tak wiec nosze klopsa :) Termin z usg (z rozmiarów dziecka i ostatniej @) wychodzi mi na 22 lipca, natomiast z wyliczen gin (a liczymyu od dnia poczecia ) wychodzi na 5sierpnia. Az trudno sobie wyobrazic ze to moze byc juz za tydzien. W kazdym razie wszystko mam juz przygotowane na powitanie synka. Torba spakowana, ubranka wyprane i wyprasowane, łózeczko i wozek czekaja. Tak wiec czekam na sądny dzien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirela W
Czesc dziewczyny. Ja tez coraz czesciej mysle o porodzie. Termin mam na 5.08. Rano siostra wpadla do mnie, i pomogla mi wyprac wszystkie ciuszki dla malego. Jak ten czas zlecial. Jeszcze 3 tygodnie i nasz synus bedzie razem z nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja torba do szpitala też już spakowana - wczoraj się do tego zmusiłam - chociaż czekam jeszcze na koszule dla mnie. Dostałam dzisiaj dokumenty od księgowej odnośnie zasiłku rehabilitacyjnego więc jak ktoś chce to mogę przesłać. Wczoraj było śmiesznie bo zebrało nam się z mężem na amory i synek nam przeszkadzał. Walił tatusia gdzie popadnie. :-) Mężczyźni o mnie walczą. hihih Ale się ubawiliśmy :-) :-) :-) :-) :-) :-) Sokratynka i Mirella ale Wam zazdroszczę tego że szybciej będziecie mieć swoje Szkraby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamy! Ile kupiłyscie lub kupicie pieluch tetrowych, jeśli będziecie chciały uzywac jednorazówek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halinamalina. Ja kupiłam 20 pieluch tetrowych i kilka flanelowych. Jakby było za dużo to przydadzą się do sprzątania. :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciliśmy od lekarza, wszystko w porządku szyjka się nie ruszyła czyli na razie jestem spokojna. Dziwna tylko ta moja waga. Tydzień temu schudłam 2 kilo w tym mam 1,5 na plus. Mąż się cieszy bo ostatnio krzyczał, że chudne :) A co mnie zdziwiło najbardziej to, to że gin kazał mi liczyć ruchy dziecka od 9 do 21 ma być 50 ruchów. Ja nie wiem przecież weż tu siedz i licz ja się zaraz zapomnę albo pomylę :/ my też macie liczyć ruchy w ten sposób ? Aggappe będzie dobrze musi być , my właściwie dostaliśmy tylko łóżeczko i jakieś ciuszki ale jak przejrzałam to się okazało, że to na sporo większego dzieciaczka, czyli też mamy wszystko do kupienia. Dopiero będziemy robić zakupy w środę ;p Jaki kupiłaś leżaczek ? możesz umieścić linka ? bo ja jestem skołowaciała. Co do porodu i wód to na Allegro widziałam jakieś wkładki, które niby mają się zabarwiać jak wody odpłyną, ale ja wiem czy wydawać na takie głupoty kasę. NovemberRain ja jakoś też płaczliwa jestem ostatnio chociaż wcześniej to mi się raczej nie zdarzało. Pieluszki tetrowe myślę z 10 – 15 szt. + 5 szt. Flanelowych i starczy. A teraz uciekam poczytać gazetkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kika31……….Monika………. 30………..woj.zach-pom ……36…….02.08…...+10.. syn moonisia.......Monika......21,5.....Poznań..... 36.....04.08.....+15...Zuzanna Maja Limetka82.......Danka.......25........Wolsztyn.......... 35.....04.08.....+11...ponoć synek sokratynka.......Ola..........24.......Trójmiasto....... .36......05.08.....+14...synek mama-i-ja.......Aga..........27........Białystok........ ..36.....07.08.....+14...KUBUŚ Dżiska..........................24........woj.lubelskie. ....31.... 12.08…….+14... Aniusiek..........Ania........25........Warszawa........ .35......11. 08....+18...synek Kubuś Kasiaka........... .......28.........wielkopolskie.....34.11.08 /04.08..+6...Inga Barbara dziki storczyk…..Maja.......25........Śląsk................3 6....10.08.... +8….Zosia SoldeLuna........Marta.......28.5…….Warszawa ..........35.....11. 08....+1,2….DAWIDEK NovemberRain...Paulina.....22……….Warsz awa..........35....11-12.08...+15...synuś Mysza30….Joanna……..30....woj.podlaskie .....27.....13.08.....+12…..na 99%synuś Kasia_22..........Kasia........22.......Rzeszów......... ....29.....14.08.....+5.....Wiktor Olinka76..........Ola..........30.......Trójmiasto...... ....20.. ...15.08....+3......synek badeve............Ewa_........26.......podkarpackie..... ..36......10.08...+13,4.....SYNEK Agunia81 .......................26.......małopolska..........34.....1 9.08....+10.….synek myszka24.........Ewelina....24........Łódź.............. ....34... ..20.08...+11….…SYNEK julianna29.....................29.........warszawa...... ......28. ....21.08...+2......dz zona_mundurowego……26……zach-pom……….... 34……..21.08…..+5,5…...???? dragonka73....................33.........Wroclaw/usa.... ...34.... .22.08....+6……..synek gokata..........................26.........kuj.-pom..... ........26.....22 .08....+4…...Synuś misiakówna.......Basia.......24 .........Szczecin.............34.....23.08….+14… …Córcia Agnieszka31...................31..........podkarpackie...... ..33.. ..26.08....+10….synek Halinamalina..................31..........dolnośląskie.. .......31.... .26.08....+6…..SYNEK!!! smiglo7............Asia........28..........Wrocław...... .......33......26.08….+16...Dominika lacertaa........................27..........Katowice.... ........25.......27.08...??.... córcia ankakoza..........Anka.......30........Wrocław.......33. ......28.08...+17...synek Kubuś Anuśka2007....................24..........zach-pom...... ......26….....29.08...+15… syn Catrina33......................25.......... Śrem........33........26.08....+7… córka Gabrysia gosiafrancja.......Gosia…….28......Francja.. ....37.........?????....+17..synek Nicolas _______________________________________________ __ __ Koleżanki z drugiego forum: Suri.................Żaneta......24……… ..woj.kuj.-pom...........21......01.08.....+2 …..syn Molinezja.........................28........Kraków...... ............16….....01.08…...+2 a_ga2...............Agnieszka...27........Starogard Gdański…...22......02.08…..+4 pluszka... ………….Beata .......31 .......woj.kuj-pom ...........36......03.08...+15…… Szymon enais..............................24.........małopolski e.............22.....03.08....+5……..syn Magduśka.........................29.........Kraków...... ............16. ....06.08……… oliwka2……………….Magda. . 31………… Trójmiasto…….19̷…..12.08…… ; ; ; ; ;+4……..synek slonko26............Joanna......26..........warm-mazur.. ........20... ..12.08…..+4……. syn dominika-80......................27..........małopolska. ..........32.... ..13.08....+5…… córa doti.................Dorota.......28..........opolskie.. ............19 ......15.08…...+9…….syn? jaga77.............................29..........woj.lubel skie........16......15.08…...+4 betika..............Beata.........30..........Toruń..... .....................17.08………. SYNEK nati83 ………….....Natalia........24......... Śrem .................34......18.08……… Mateusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć mamuśki :) Ja dzisiaj wyprawiłam męża na szkolenie i wróci dopiero w niedzielę wieczorem :) jutro idę do teściów i chyba będę tam spała bo już boję się zostawać sama w domu :( zonamundurowego ja tez poproszę zdjęcia : smiglo7@o2.pl Dzisiaj miała przyjśc do mnie pościel z allegro ale znając naszą pocztę to dojdzie w poniedziałek :) Ja jeszcze się nie pakuję bo mam czas(termin na 26 sierpnia) ale jakby mała chciała wyjść tak ze dwa tygodnie wcześniej to ja się wcale na nią nie obrażę :) nawet rzeczy mam jeszce nie poprane :) w poniedziałek idę na wyniki, we wtorek mam wizytę u pani diabetolog a we czwartek u gina :) mam mieć robione na 100% usg i już się nie mogę doczekać :) dzisiaj jest piątek 13 a ja wycierając kurze zbiłam wazon :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×