Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suri

a my rodzimy w sierpniu 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

zona_mundurowego nie masz co sie martwic,ze dzidzia nie jest zbyt duza,jedne dzieci rodza sie duze,drugie male.Na przklad tutaj we Francji dzieci rodza sie male tzn mniej wiecej w granicach 2-3kg maksymalnie i sa krotkie od 45-50cm.Jak moja bratowa urodzila malego 4kg to caly szpital do niej przychodzil ogladac duze dziecko :) A ja chyba nie bede tesknila za brzuszkiem,bo juz bym chciala tulic moje malenstwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BARTKOWA
TY GOSIU MIESZKASZ WE FRANCJI CZY DOBRZE MOWIE?A WIESZ ZE W ANGLI NIE CHODZI SIE DO GINEKOLOGA TYLKO DO NORMALNEGO LEKARZA,TU NIE BADAJA OD SRODKA NA WIZYCIE TYLKO W TEDY KIEDY SYTUACJA TEGO WYMAGA,I JEZELI Z CIAZA JEST COS NIE TAK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To było w 31tyg i 3 dniu. Zona mundurowego zaraziłas mnie teraz ja grzebie po allegro hi hi. A Twój ile ważył bo zapomniałam :-) Ja się urodziłam w 32 tygodniu i ważyłam 1500g. Także nie ma reguły. Gosia no co ty, u nas 4 kg ostatnio to prawie standard. Ja też bym chciała już tulić maluszka, wiadomo, ale tyle czasu z tym brzuchem już biegam, że dziwnie będzie bez niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartkowa tak ja mieszkam we Francji.Slyszalam,ze w Anglii inaczej podchodza do ciazy i inaczej ja prowadza. Ankakoza tak tutaj rodza sie male dzieci,dlatego 4kg to juz kolos :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartkowa ja byłam w Anglii przez 2 lata, wróciłam do Polski ale kontakt mam cały czas ze znajomymi i jak mi opowiadają o wizytach w ciąży to jestem w szoku. Moja jedna kumpela wogóle jeszcze nie widziała się z ginekologiem, a jest w 32 tygodniu, tylko z położną, bo podobno jak nie ma potrzeby to nie ma. Inna miała problem z wyegzekwowaniem usg, bo po co skoro nic nie boli, jeszcze jedna poszla do lekarza i mówi, że wyszło jej z testów dwóch, że jest w ciąży i żeby ją zbadał i powiedział, czy wszystko ok itd. A on, że proszę iść do szpitala tam zbadają. No poprostu porażka. Gosia z tego co piszesz to u Ciebie jest super, o wszystko dbają, ale cieszę się, że nie jestem teraz w Anglii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie to wygląda tak, że w 35 tc mały waży 2130 g. Z pomiarów wychodzi, że: - bpd ma na 36 tc - hc ma na 35 tc - ac na 33 tc - fl na 32 tc Także rozbiezność między głóką a nóżką jest dość spora. Ogólnie lekarz powiedział, że mały jest jakby o tydzień opóżniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankakoza ja nie moge narzekac na opieke medyczna (zadna).A bedac w ciazy pierwszy raz mialam tyle badan robionych i wgole kobieta w ciazy jest dla nich kims wyjatkowy :) Bartkowa a jak u was jest ze znieczuleniem zzo,proponuja je przed porodem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zona_mundurowego u mnie rozbieznosc miedzy glowka a nozka jes 3tygodnie,ostatnio az wzielam usg mojej bratowej iu niej ta roznica to bylo 5tygodni, maly urodzil sie zdrowy jak ryba,tylko ma krotkie nogi,tzn niski bedzie i urodzil sie krotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja gdzieś podczytałam na jakimś forum, że dziewczyna a Anglii rodziła i błagała o znieczulenie, nie chcieli jej dać. W końcu powiedziała, że w Polsce daja nawet koniom znaczy klaczom przy porodzie, żeby się nie męczyły to jej dali :-) Ale ile w tym prawdy to nie wiem, tak czytałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomyliłam się... W 34 +2 - ważył 1980g w 36 - 2447 g Mój ma za chudy brzuszek - pozostałe wymiary są zbliżone do terminu z OM i nie straszyli Cię hipotrofią? to tylko u mnie w przychodni takie panikary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BARTKOWA
W ANGLI WSZYSTKIE BOBASY TO KOLOSY,ALE MAMY TEZ MAJA SWOJA WAGE,W POLSCE DZIEWCZYNY DBAJA O SWOJ WYGLAD I FIGURE A TU JEST NA ODMIAN ONE WOLA BYC PRZY TUSZY.NA JEDNO PODOBA MI SIE ICH PODEJSCIE JEDEN DRUGIEGO TU NIE OBGADUJE TAK JAK U NAS.POPROSTU CO KRAJ TO INNY OBYCZAJ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie November, duże dziecko masz a Ci o hipotrofi wtedy nagadali. O co tu chodzi. Pamiętam jak pisałaś, że za mały i że Cię nastraszyli. To w dwa tygodnie podrósł już taki duży jest? Kurcze ale teraz szybko rosną te nasze maleństwa. CZytałam, że nawet do 300g tygodniowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tutaj ja w porownaniu do francuzek w ciazy wygladam jak hipopotan,a brzuch mam jakbym trojaczki nosila :( One tutaj maja tylko malutki brzuszek i tyja max 11kg :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekarz nic nie mówił, powiedział że taka może być jego uroda, i że ma czas żeby jeszcze nadgonić. Sprawdził przepływ i płyn i wszystko jest super. Kazał się nie martwić na zapas. niby sie mieści w dolnej granicy normy, ale ma jakieś 300 g do tylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aż włącze film z usg , bo tam jest wykres i zerkne na te wagi w tygodniach. Zaraz dam znać. Oczywiście pierwsze co to spytał czy pale papierosy, bo to ma duży wpływ na maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mysle zonamundurowego ze taka jego uroda. Mojej kolezanki mala ma podobno duze stopy hi hi. Nie ma sie czym przejmowac. Lepiej Ci sie urodzi takiego maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankakoza masz racje!!!!!!!!!Ja sie na poczatku balam jak moj lekarz mi mowil co usg ze duzy chlopak,a jak bylam ponad tydzien temu to inny lekarz powedzial ze wazy 3kg,wiec tak duzo juz nie przytyje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BARTKOWA
GOSIU TU SIE RODZI TAK;PODCZAS PORODU NIE NACINAJA CHYBA ZE NAPRAWDE JEST TAKA POTRZEBA,ZNIECZULENIA NIE DAJA TO PRAWDA,ALE SLYSZALAM ZE JEZELI WCZESNIEJ SIE ICH POINFORMUJE TO PODADZA,PRZY PORODZIE JEST TYLKO JEDNA POLOZNA A NIE TAK JAK U NAS ZE 10 LEKARZY PATRZY CI SIE NA DU.....SKO!!!MOJA KOLEZANKA RODZILA MIESIAC TEMU TO CHWALILA SOBIE POROD.PRAWDOPODOBNIEZ NAJGORZEJ MAJA DZIEWCZYNY RODZACE PIERWSZY RAZ,CZAS ICH PORODU ZAZWYCZAJ TRWA OD 8 DO 30 GODZ SZOK PRAWDA,ALE CO TAM WARTO BEDZIE SIE PRZEMECZYC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak sobie właśnie czasami myślę, że jakby zrobić usg u jednego lekarza i zaraz pojechać do drugiego w ten sam dzień, to by się większość tych wymiarów różniła. Przecież np. obwód brzuszka jak mierzą, to zmierzy tylko tą powierzchnię płaską, którą widać i resztę sam komputer liczy. A jak brzuszek jest bardziej wypukły bądź płaski to skąd usg ma o tym wiedzieć. Przecież nie zmierzy tak jak centymentrem wkoło. A poza tym zależy też od sprzętu dużo i umiejętności lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BARTKOWA
CO JA BEDE TERAZ PISAC NAPISZE WAM JAK BEDE JUZ PO, ,KAZDA KOBIETA PRZECHODZI INACZEJ POROD.PORODU SIE NIE BOJE PRAGNE TYLKO BY BARTUSIOWI NIC SIE NIE STALO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tutaj przy porodzie sa dwie polozne,lekarza nie ma,ale jest zawsze jakis pod reka w razie komplikacji.Tez ne nacinaja krocza,jedynie gdy jest naprawde taka potrzeba.A znieczulenie sami proponuja i przed prodem musisz miec wizyte u anestezjolga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez Wam powiem juz po.Ale w marcu moja bratowa rodzila drugie dziecko,pierwsze w Polsce i powiedziala,ze nie ma porownania.Po pierwsze nie nacinali jej,polozne mile,komfort porodu bez porownania i jeszcze mowilaze tak ja dobrze wyczyscily polozne,ze po jednym dniu juz miala tylko delikatne krwawienie.Noi piewsze dziecko rodzila 2odzin,drugie od odplyniecia wod (bo tak sie zaczelo) 3godzinki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BARTKOWA
CHCIALABYM TAK RODZIC 2 GODZ I MIEC ZGLOWY.ALE MOGE TYLKO POMARZYC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartkowa dlaczego tak mowisz,nigdy niewiemy ile to zajmie.Moja kolezanka pierwsze dziecko rodzila w tak ekspresowym tempie,ze nie zdazyli dac jej zniezulenia i nawet maz ni zdazyl przyjechac!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartkowa nigdy nic nie wiadomo. Mówią, że pierwszy poród jest długi. Moja mama mnie urodziła mojego brata po 3 godzinach i duży byl bo 4kg ale bez problemowo. Moja kuzynka swojego syna po 3 także nigdy nie wiadomo. Gosia to Was całą rodziną wywiało do Francji widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałam napisać, że mnie po dwóch, ale ja byłam wcześniak, chciałam szybko wyjść na ten świat. Echhhh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×