Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suri

a my rodzimy w sierpniu 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Agnieszko---to już końcówka ciąży,uwierz mi żadna z nas nie czuje sie rewelacyjnie.Moje koleżanki bez ciąży gwęgają że im ciężko a co dopiero my:)to juz tylko dni do końca a już 99proceny ciąży za nami:)nos do góry:)Siła dopiero nam będzie potrzebna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To fakt makro po porodzie zresztą znajdą się inne problemy ,zawsze jakies będą,pewnie bedziemy narzekac na brak snu co teraz mamy go w nadmiarze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka będzie dobrze zobaczysz :) ciekawa jestem jak to u mnie bedzie wyglądać na wizycie 16 czy coś się ruszy?? ja już też mam dość czasami czekania a z drugiej strony czuję wielki strach przed porodem i wcale mi się nie spieszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
śmigło---nigdzie od porodu nie uciekniemy:)trzeba nastawiać się pozytywnie:)to magiczna chwilka spotkania sie z Maluszkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga obejrzałam :) faktycznie nie jest taki zły :) gorzej by było jakby mamuśka się darła :) aż trudno uwierzyć,że przez pipkę wychodzi takie duże dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli masz się stresowac to pewnie nie oglądaj bo poco,zresztą ja uwazam ze kazdy porod jest inny jak kazda kobieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A t1. Obniżenie dna macicy. Wiąże się ze wstawianiem się części przodującej (część ciała zagłębiająca się w miednicy matki, najczęściej jest to główka). U pierworódek występuje to w ostatnich 2-3 tygodniach ciąży, a u wieloródek najczęściej dopiero w trakcie rozpoczęcia akcji skurczowej. Rodzące z reguły wyraźnie to odczuwają. Określają: \" łatwiej mi się oddycha, zmniejszył się ucisk na żołądek, czułam, jakby cały brzuch obsunął się do dołu\". Wtedy pojawiają się też inne dolegliwości: częstsze oddawanie moczu, wrażenie ucisku na pęcherz moczowy, zaparcia stolca, częste bóle mięśniowe kończyn dolnych. 2. Częste skurcze macicy (w podręcznikach położniczych określane jako skurcze przepowiadające). Są to skurcze o charakterze zbliżonym do skurczów porodowych, z tą różnicą, że są one zwykle krótsze, słabsze, nieregularne i nie powodują rozwierania szyjki macicy. Występują one najczęściej w ostatnich dniach przed porodem. 3. Odejście krwistego czopu śluzowego zamykającego szyjkę macicy. Dzieje się to na kilka godzin, ewentualnie dni, przed porodem. Domieszka krwi pochodzi z bardzo drobnych naczyń krwionośnych szyjki macicy, które zostają uszkodzone podczas rozpoczęcia jej rozwierania. 4. Dojrzewanie szyjki macicy. Niedojrzała szyjka macicy jest zamknięta, ma twardą konsystencję, długość ok.. 2 cm i znajduje się bliżej kości krzyżowej. W ostatnich tygodniach przed porodem staje się ona miękka, bardzo rozciągliwa. Dojrzałość szyjki macicy, czyli tzw. gotowość porodową u pierworódek stwierdzamy, gdy szyjka jest częściowo lub całkowicie \"zgładzona\" znacznie skrócona) i otwarta co najmniej na 1 cm. Procesowi temu towarzyszy przemieszczanie się szyjki macicy w oś kierunkową porodu. O gotowości porodowej u wieloródek mówimy, gdy szyjka jest skrócona, a jej ujście otwarte jest na 2 cm. Świadczy to o tym, że macica przygotowana jest do wystąpienia akcji skurczowej. Są to objawy bliskiego porodu. 5. Objawy ogólne. Przed porodem może wystąpić ogólny niepokój, kołatanie serca, nerwobóle uciskowe (najczęściej w okolicy nerwu kulszowego), nawracające bóle okolicy krzyżowej itd. Mogą pojawić się objawy ze strony przewodu pokarmowego, jak wymioty, biegunka, uczucie parcia na kiszkę stolcową oraz objawy ze strony narządów płciowych, np. w postaci zwiększenia wydzieliny pochwowej. Kobieta najczęściej zgłasza osłabienie ruchów dziecka przed porodem. o juz ciekawostka ktora kazdą teraz zainteresuje;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boża_krówka
żadna wrzesniowka jeszcze sie nie rozpakowała,skąd ta wiadomość???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z innego forum :) nie na kafeterii przeczytałam ,że jakaś panna rozpakowała się o ile dobrze pamiętam w 33 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga z tych wszystkich objawów to ja mam lekką biegunkę hehehe od tygodnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie filmy bardzo się podobały. wszystko spokojnie i nikt nie biegał z jakimiś nożyczkami. Położna wręcz przytrzymywała główkężeby się powoli rodziło dzieciątko. Taki poród to ja chcę mieć choćby dzisiaj. :-) A ja dzisiaj zapracowana od rana. Zdążyłam już wypucować samochód bo nie pamiętam kiedy był ostatnio myty. No i oczywiście jest zatankowany. :-) Wczoraj wieczorem śmiałam się z męża bo pytał czy gdzieś jedziemy. ja zdziowiona o co mu chodzi a on trzymał piwko w ręku, bo miał straszną ochotę na niego. biedaczysko :-) Ale wypił. Noc spokojna. tylko 3 razy do toaletki. Odnośnie obajwów to u mnie: - jest wstawienie się dziecka do kanału - skrócona szyjka i minimalne rozwarcie, - dużo, bardzo dużo śluzu ale nie zabarwionego krwią, - skurcze??? - hmmm ból brzucha jak przed okresem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Hej Jestem żyje, jeszcze nie rodzę :D chociaż bym już chciała :p Wczoraj byłam popracować trochę w terenie skoro lekarz zalecił spacery a na poród się nie zapowiada. Trzy godziny w terenie, niby nic nie robiłam bo ja tylko spisywałam z natury a kurcze nogi mnie wieczorem bolały jakbym z 40 km zrobiła. Noc dziś u mnie fatalna. Od pierwszej nie spałam a jak spałam to tylko przysypiałam na chwile. Najpierw mnie coś łapało, brzusio mi się lekko spinał. Potem mi się śniło, że poszłam do wc a tam cała wkładka w krwi. Szybko do szpitala, cieli mnie i dali na chwile małego. A był taki malutki, maluteńki karykaturalnie miał może z 15 cm i potem gdzieś zabrali. A za chwilę scenka z karmienia jak rośnie w oczach i jak jest już duży mówi a ja go nadal karmię cycem. Potem znów mały się wiercił i to dość boleśnie. Potem chyba znów przysnełam i nie wiem czy śniło mi się że mam skurcze, czy je faktycznie miałam. Normalnie mam dość już tego miesiąca. Chyba już faktycznie psychika siada. A w lustro to już patrzeć nie mogę :D Męża rano do pracy odprawiłam i jakoś się dziś czuję jak zdechlak. Mały jakoś dziś nie bryka, raz czy dwa się przeciągnął. Chyba takie nocki też go wykańczają. Idę chyba się zaraz walnę jeszcze poleżeć. Obejrzałam ten filmik co Agnieszka wkleiła, faktycznie poród spokojny też takiego sobie życzę i Wam oczywiście ! Po tym filmie to aż mi się zachciało rodzić. Chciałabym już mieć malutkiego przy sobie. Zresztą mąż już też chodzi i pyta kiedy :p A jak tylko głośniej stękne to już leci i pyta co się dzieje, w nocy też kilka razy sprawdza czy wszystko ok., nie mówiąc że ciągle mnie przykrywa a mnie jest gorąco i duszno tak, że najlepiej mi spać bez kołdry. Później jak podłączę laptopa do neta to wstawię zdjęcia malutkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje mężowe też auto pucowało na weekend mówi że musi być czyściutkie dla malutkiego :D nawet tapicerke przeleciał :) a co do piwa to ja co drugi dzień widzę te proszące oczy :D na noc ma zakaz picia w dzien jak sie dobrze czuje jedno może wypić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój też czasami wypije jedno piwko :) w sumie to sama bym się napiła ale cóż nie można ewentualnie karmi :) a JA MAM DZISIAJ W PLANACH UMYć MEBLE NA BALKONIE I może okno umyję? zobaczę jak się będę czuła bo szaleć nie chcę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staralam się wam wkleic film jak najbardziej delikatny zresztą wierze w takie porody pomimo ze sama tak nie urodze bo niemoge to tez bym sobie zyczyla takiego.jednak porod naturalny jest kazdy lepszy niz CC tak uwazam ale moja macica tego nie wytrzyma bo rzeczywiscie to jest duza sila miesni macicy.Znam ze swojego otocznia dwie dziewczyny ktore rodzily szybko i prawie bez bolesnie czego i Wam Zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wczoraj zrobiłam małe pranie ręcznie i miałam dosyć :p za okna jakoś mi się brać nie chce. Najlepiej to bym się położyła i obudziła już z małym u boku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka najważniejsze zdrowie maleństwa i twoje. Pewnie że to wielki stres, bo cc to tak jak operacja, ingerencja w organizm. Ale skoro tak będzie najbezpieczniej i najlepiej dla was to trzeba jakoś się z tym pogodzić. Wszystko będzie dobrze !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziendoberek! u mnie zadnych objawow z tego co na tej liscie. filmiku boje sie ogladac, bo poki co nie czuje zadnego strachu przed porodem, ale moze to sie zmienic jak zobacze jak to wyglada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez u mnie po tym filmie pojawila się tęskonota za maluszkiem i ciągle się zastanawiam jak takie duze dziecko miesci się tam miedzy w brzuszku normalnie niewiem ,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde ja jeszcze nie wyszłam na zakupy tylko prysznic wzięłam :P mam do was pytanie co kupić babce po 40 -ce na urodziny ??? własnie mąż dzwonił do mnie ,że jego koleżanka z pracy ma urodziny i wypadałoby coś jej kupić bo ona akurat wczoraj dała nam dla małej 100zł żebyśmy sami kupili jej coś co chcemy :) teraz mam dylemat co jej można kupić macie jakieś pomysły ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej a ja jak zwykle melduje sie ostatnia :P w ciaży uwielbiam spać nigdy tyle nie spałam co teraz a co do objawów mam dużo sluzu , bole jak przed okresem nieregularne i o róznej sile , i krzyż boli ale to przez cała ciąże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smigło - wibrator jej kup ;p nie wiem sama mam zawsze problemy :/ kosmetyki mogą być zle odebrane, perfumy każdy ma inny gust. Może coś z biżuteri jak lubi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×