Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suri

a my rodzimy w sierpniu 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Czesc dziewczyny! wlasnie wcinam granata (ale to smiesznie brzmi)--uwielbiam te ziarenka , dopiero skonczylam tez graipfruta---musze myslec teraz o mojej morfologi bo w poprzedniej ciazy musialam przyjmowac zelazo a czy sa wogole jakies owoce zabronione w ciazy--bo ja slyszalam tylko o malinach i serach plesniowych umowilam sie na pierwsza wizyte 28.12 mam slabe mdlosci--tak ,ze jak ktos wtedy do mnie mowi musze jakos tak dziwnie odpowiadac przez zeby mi sie tabelka sprawdzila--chociaz rzeczywiscie w pierwszej chwili pomyslalam ,ze nie ,ale przeciez w chwili poczecia trzeba miec skonczone iles tam lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betika
Wychodzi na to, że będę miała druga córcię hehehe (co do pierwszej to się sprawdziło:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betika
ja też o malinach coś słyszałam że nie wolno. Ale dlaczego to nie wiem, i wątróbki za dużo też ponoć nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam Was, dziewczyny :) a szczególnie anik :) ja też miałam termin na sierpień, z tym, że rok temu :) biegnie ten czas jak szalony i wy za niedługo też cieszyć się będziecie swoimi dzieciaczkami :) życzę wam spokojnej i radosnej ciąży i szczęśliwego rozwiązania 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazlam taki artkul - wklejam jego fragment po spodem jest jego autor - to odnosnie tych malin- szukalam bo sama pije ostatnio sko z mailn i malin tez zajadam bo przeziebiona jestem i gardlo mnie pobolewa Doczytalam tez ze szkodliwe to moga byc herbaty z suszonych lisci malin W jadłospisie przyszłej mamy powinny znaleźć się pokarmy bogate w witaminę C (natka pietruszki, pomidory, kalafior, brokuły, papryka, kalarepa, szpinak, kapusta, owoce sezonowe: grejpfruty, pomarańcze, truskawki, MALINY), w witaminę A i E (morele, marchew, botwina, brzoskwinie, dynia), w żelazo (chude mięso, podroby, kapusta, dynia, ziemniaki w łupinach, szpinak, suszone owoce) i w kwas foliowy (mleko i produkty mleczne, żółtko jaja, świeże owoce i warzywa, kiełki zbożowe, nie rafinowane oleje roślinne, świeże grzyby, soja). -------------------------------------------------------------------------------- MARIUSZ WILK, ur. 1972, lekarz medycyny, ukończył Wydział Lekarski Śl. A. M. w Katowicach (1997), pracuje jako asystent Katedry i Oddziału Klinicznego Położnictwa i Ginekologii Śl. A. M. w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Tychach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ptysia z kremem
Witam wszystki oczekujące mamusie, ja też mam termin na sierpień - 19.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość życzliwa pomarańczowa
Malin nie zaleca się w I trymestrze, ponieważ działają rozgrzewająco na organizm. Powinnyście też uważać na kąpiel - nie powinna być zbyt gorąca. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM MIŁE KOLEŻANKI! ja na razie mam cztery testy z dwiema kreseczkami, po świętach pierwsza wizytę, mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku. wciąż się zastanawiam kiedy powiedzieć pracodawcy o ciąży jesli sie wszystko potwierdzi- wiem ,że nie będzie łatwo i strasznie obawiam się reakcji dyrektorki-grożna i zimna z niej kobieta. kiedy powieecie w pracy o swojej ciąży??/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
Sokratynka :) Sluchaj skarbie przeciez w momencie skonczenia umowy bedziesz miala skonczony 3 miesiac ciazy :) Wiec umowa automatycznie przedluza sie do porodu i masz prawo do macierzynskiego i pracodawca laski Ci zadnej nie robi :) A ja na Twoim miejscu powiedzialabym otwarcie o tym, ze jestem w ciazy i ze chce pracowac, bo z dzieckiem jest narazie wszystko dobrze a praca mi sie podoba i juz :) A przy okazji dowiesz sie jaki z niego/niej czlowiek :) Moj pracodawca dowiedzial sie o ciazy pierwszej zaraz w 6 tyg bo pomyslalam ze to uczciwe bedzie, choc umowa mi sie tez za dwa miesiace konczyla. Balam sie bardzo, bo slyszalam, ze dziewczyna rok wczesniej byla w podobnej sytuacji i jej przedluzyl umowe tylko tyle ile musial i potem papa. Powiedzialam mu co mialam do powiedzenia. A on na to, ze ok, zapytal czy wszystko dobrze i czy jak bedzie dobrze to do kiedy bede pracowac? ustalilismy termin, kiedy kogos na zastepstwo sobie ma znalezc i juz. Ja mu potem mowie, ze sie balam tej rozmowy, bo slyszalam o tej dziewczynie... A on, ze tamta byla nieuczciwa, ze zaszla w ciaze nic nie powiedziala a od 7 tyg byla na zwolnieniu bo zagrozona ciaze miala. I wszystko byloby dobrze gdyby on wczesniej wiedzial o co chodzi... I ze ceni sobie ludzi uczciwych i ze nie mam sie co martwic o prace. Niestety wtedy po 3 tyg poronilam, a on podpisal ze mna umowe na czas nieokreslony :) Od tego czasu wiem, ze mam szefa, ktory jest Czlowiekiem! Wiec glowa do gory! Dobrej nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wiem kiedy powiedzieć w pracy. Umowe mam do czerwca i chce pracować jak najdłuzej. Ale wiem, ze mogą ze mną tej umowy nie przedłużyć. I tak raczej bedzie. Pracuję w szkole, nie rozpoczęłam awansu bo prace podjełam od października a według karty nauczyciela musiałabym od wrzesnia. Umowe w szkolnictwie podpisuje sie do końca czerwca i od pierwszego wrzesnia. Jeśli urodze w sierpniu to musiałabym do pracy wrócic we wrzesniu i rozpocząc awans. Szczerze wątpię czy podpisza ze mną umowe i wogóle nie wiem co z tym fantem robić, ani kiedy im powiedzieć. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
Dziki Storczyku Jezeli myslisz, ze i tak nie podpisza z Toba umowy to nie masz nic do stracenia. Musza Ci ja i tak przedluzyc do porodu i tu nie ma mocnych- takie jest prawo. i przysluguje Ci macierzynski! A w szkole jest przeciez roznie. Jak powiesz, ze jestes w ciazy to Cie przynajmniej zwolnia z dyzurow :) U mnie dyrekcja jest bardzo zyczliwa :) I wszyscy trzymaja kciuki, zeby wszystko bylo ok. Zwolnienie na razie mam do Swiat czyli do dzis, ale dzis mi powiedzieli ze na ten tydzien po switach juz mam zastepstwa zrobione i zebym siedziala w domu, bo inaczej po d...e dostane :P Komfort :D Trzymajcie sie dzielnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podnoszę !!! temat powiadomienia pracodawców przełożonych i koleżanek z pracy!!!! mysle zeby powiedziec jednej koleżance z biura wcześniej ponieważ jest to osoba mi przyjazna , ale raczej nie bedzie zadowolona, bedzie sie obawiala o swoj urlop w lecie bo to jedyne wolne dni na jakie do tej pory mogla sobie pozwolic,ja natomiast zaczynam miec odruchy wymiotne i tego raczej nie ukryję, myslę ze będzie gorzej!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupup
NICK...........IMIĘ......WIEK..MIEJSCOWOŚĆ......TC....TERMIN....KG.. sokratynka....Ola.......24.....Trójmiasto.........7.......05.08.07....+1 moonisia......Monika....21.....Poznań.............7.....ok4.08.07.....0 -dziki storczyk-.Maja..25.....Śląsk................6?....ok10.08.07....0 a_ga2.....Agnieszka....26.....Starogard Gdański..7.....02.08.07....0 pluszka... Beata ........31 .....woj.kuj-pom .......8......03.08.07 ....0 doti....Dorota...........28......opolskie.............6 .....15-17.07.....0 darias...Daria...........23......woj.kuj.-pom...... 6....11.08.2007...+1 betika...Beata..........30.......Toruń...............5...ok15 -16.08.2007 kasztanowo-ruda......26.......woj.śląskie..... 6........14.08.2007...0 oliwka2.....Magda......30.......Trójmiasto.....6?......~10.08.2007...0 suri.........Żaneta......24......woj. kuj-pom....7........01.08.2006...0 ANKA79.....ANIA.........27.....WOJ.SLASKIE.....6........16.08.07......0 LUB NRW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betika
Hej! Mam pytanie co do zwolnienia. wiem ze przysługuje mi 182 dni zwolnienia a reszta to tzw. zasiłek rehabilitacyjny. Teraz przed swiętami byłam 3 dni na zwolnieniu od lekarza ogólnego (przeziębienie:(). Jeżeli wezmę za 2 lub 3 tyg. zwolnienie ciążowe od gina to czy ono się sumuje z tym od lekarza ogólnego??? Wiecie coś na temat jak to się liczy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betika nie orientuje sie w tym temacie Ja z kolei mam pytanie czy ktoras z Was pracuje na nocki? ja mysle je pociagnac tylko do konca roku tzn. mam jeszcze 3 chociaz wcale ich tak zle nie znosze---w ciagu dnia moze jestem troche senna ale jak pracuje w nocy jest spoko Tylko mam pytanie czy nie szkodze tym dziecku?a jesli tak to w jaki sposob? rano odsypiam ile sie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️ Gdy pierwsza gwiazdka na niebie zabłyśnie niech Was aniołek ode mnie uściśnie i przekaże serdeczne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. 🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesołych Świąt!! bez zmartwień, z barszczem, grzybami, z karpiem, Z gościem co niesie szczęście! Czeka nań przecież miejsce; Wesołych Świąt!! A w te Święta... niechaj się snuje kolęda! I gałązki świerkowe Niech Wam pachną na zdrowie. Wesołych Świąt!! a z Gwiazdką- pod świeczek łuną jasną Życzcie sobie najwięcej- zwykłego ludzkiego szczęścia, radości i zdrowia!!! Życzy Wam czerwcówka 2006!! 😘 zatroskana ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnych niespodziewanych prezentów. Świąt dających radość i odpoczynek, oraz nadzieję na Nowy Rok, żeby był jeszcze lepszy niż ten, co właśnie mija. Wesołych Świat sierpnióweczki:) i radosnego oczekiwania na ten magiczny miesiąc sierpień:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doti_28
W tym dniu radosnym, oczekiwanym, gdzie gasną spory, goją się rany życzę Wam zdrowia, życzę miłości, niech mały Jezus w sercach zagości, szczerości duszy, zapachu ciasta, przyjaźni, która jak miłość wzrasta, kochanej twarzy, co rano budzi, i wokół pełno życzliwych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rowniez dolaczam do grona skladajacych zyczenia swiateczne: Przede wszystkim duzo zdrowia i milosci wspanialej atmosfery przy stole Wigilijnym, pelnej serdecznosci i zyczliwosci, wiele lask Nowonarodzonego spelnienia marzen i realizacji planow Jeszcze raz: Wesolych Swiat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny. Dziś test potwierdził ciaże - Śliczny prezent Bożonarodziniowy. Według ostatniej OM poród przypada na 24/08/2007. Pozdrawiam was wszystkie serdecznie i mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swojego grona. W dniu Bożego Narodzenia; Dziś składam Wam życzenia, Aby raźniej w duszy było, Aby Wam się dłużej żyło, Aby szczęścia i radości, Pomyślności i miłości Z życia nigdy nie ubyło, Aby Wam się lepiej żyło. W życiu bez smutku i cierpienia, Oto dla Was są życzenia. PS. Z tabelki wychodzi, że urodzę córeczkę - Czego bardzo bym chciała. Z pierwszym dzieckiem się sprawdza więc mam nadzieję, że teraz też się sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×