Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suri

a my rodzimy w sierpniu 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Aksa ja tez ostatni @ mialam 11.19 takze jestesmy na tym samym poziomie rozwoju dziecka.Czytam wasze wypowiedzi na temat Usg i powiem Wam ze teraz to juz ja sie boje czy wszystko jest ok pierwsze USG mialam jak jeszcze malo bylo widac a drugie to chyba zrobie 12 tyg nie chce sie stresowac co ma byc to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam MAMY!!! proszę Was o odpowiedź- czy będąc zatrudnioną na czas okreslony do np.: 2010 r jestem chroniona przed zwolnieniem z powodu ciąży , czy pracodawca może mi rozwiązać umowę przed upływem 3 miesiąca ciąży? czy moge powiadomic pracodawce o ciązy bez obawy o utratę pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRACODAWCA NIE MOZE CIE ZWOLNIC W OKRESIE CIĄŻY . A TO CZY MU POWIESZ TERAZ TO CHYBA BEDZIE LEPIEJ BO JAK ZLE SIE POCZUJESZ TO ZAWSZE LEPIEJ JAK WIEDZĄ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halinamalina - jesteś chroniona przed zwolnieniem z pracy po upływie 3 miesiąca ciąży. I napewno nie mogą Cię zwolnić do rozwiązania. Potem... decyzja pracodawcy. z informowaniem moim zdaniem poczekaj jak będziesz już w 2 trymestrze. Lekarz wystawi Ci wtedy zaswiadczenie. A co do mamus, które ymiotują tak jak ja przez całą dobę i tracą na wadze to można schudnąć do 5% masy wyjściowej bez strachu jak chudnie się przez wymioty więcej to należy się zgłosić o lekarza. być może konieczna będzie krótka hospitalizacji i podanie specjalnych leków przeciwwymiotnych i uwaga bardzo często preparaty witaminowy mogą wzmagać nudności i wymioty. właśnie obejrzałam program na tvn style- mamo juz jestem. To tak dla pocieszenia:) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SoldeLuna -------> nie masz racji piszac ze kobieta w ciąży jest chroniona dopiero od 3 miesiaca ciąży, sęk w tym ze kobieta jest chroniona od poczatku ciąży , a dokładnie od momentu jak złozy pracodawcy zaświadczenie potwierdzające ciążę pracodawca nie ma prawa jej zwolnić, wyjatkiem jest gdy kobieta jest na umowie próbnej krótszej niz miesiąc, albo na umowie na zastepstwo, w przypadku umowy na czas okreslony która kończy sie po upływie 3 m-ca ciązy zostaje przedłuzona do dnia porodu: Art. 177. § 1. Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie ciąży, a także w okresie urlopu macierzyńskiego pracownicy, chyba że zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia z jej winy i reprezentująca pracownicę zakładowa organizacja związkowa wyraziła zgodę na rozwiązanie umowy. § 2. Przepisu § 1 nie stosuje się do pracownicy w okresie próbnym, nie przekraczającym jednego miesiąca. § 3. Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu. § 31. Przepisu § 3 nie stosuje się do umowy o pracę na czas określony zawartej w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy. § 4. Rozwiązanie przez pracodawcę umowy o pracę za wypowiedzeniem w okresie ciąży lub urlopu macierzyńskiego może nastąpić tylko w razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy. Pracodawca jest obowiązany uzgodnić z reprezentującą pracownicę zakładową organizacją związkową termin rozwiązania umowy o pracę. W razie niemożności zapewnienia w tym okresie innego zatrudnienia, pracownicy przysługują świadczenia określone w odrębnych przepisach. Okres pobierania tych świadczeń wlicza się do okresu zatrudnienia, od którego zależą uprawnienia pracownicze. § 5. Przepisy § 1, 2 i 4 stosuje się odpowiednio także do pracownika-ojca wychowującego dziecko w okresie korzystania z urlopu macierzyńskiego. Art. 185. § 1. Stan ciąży powinien być stwierdzony świadectwem lekarskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halinamalina ------> mozesz spac spokojnie, zaświadczenie lekarskie o ciąży powinnaś dać, masz umowę do 2010 roku czyli zdążysz urodzic, byc na macierzyńskim i potem normalnie wrócić, zwolnic cie nie mogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
normalnie porażka, chyba się przeziębiłam !! może znacie jakieś naturalne metody na przeziębienie, proszę o radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uxi
Większość leków nie wchodzi w grę.Gin ciężarówką polecają syrop z cebuli oraz czosnek(do kanapek, zapiekanek). Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uxi
A tak na marginesie to ja także mam termin na sierpień(wg moich obliczeń)Wczoraj byłam na usg i widziałambijące serduszko.Wg gin wczoraj było 7t 6d.Czyli dziś koniec 2 miesiąca!Dzidzia ma 14 mm. Pozdrawiam wszystkie sierpnióweczki-niektóre z Was kojarzę z innego forum.Zresztą właśnie jedna z Was kiedyś podała mi link do tego forum:)))dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwka2
Dla dziewczyn z 3miasta i okolic, dzwoniłam do INViCTA i zrobiłam mały wywiad o usg 3d-4d. Robi sie je w 22tygodniu bo wtedy wszytko jest juz ukształtowane. Koszt 100zl bez nagrania, 180zł z nagraniem. Zapisac sie trzeba jakis miesiąc wcześniej. Ja sie wybiore z czystej ciekawości (ufam swojemu lekarzowi i wiem ze jak mówi ze jest ok to jest ok). Chce poprostu zobaczyc moje maleństwo wbrzuszku i przy okazji potwierdzic czy wszystko ok. Mi juz mdołości tez chyba mineły bezpowrotnie uff. Czy mozna pić wapno w ciąży, dostałam jakiegos uczulenia i muszę sie go jakos pozbyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Przyszłe Mamusie! Alez jestem szcześliwa :) Wczoraj miałam wizyte u gina i lekarka robiła mi usg - maluszek tak sie wiercił, ze nie moglismy go zmierzyc ani zrobic mu zdjecia. Czułam ze cos mi bulgocze w brzuchu, ale nie sadziłam ze sie az tak przewraca :) W kazdym razie w koncu udało nam sie zrobic zdjecie i maluszek ma 6 cm :) Dostałam tez skierowanie na wszystkie badania i do konca 12 tygodnia mam brac tylko folik, a pozniej Prenatal albo Feminatal (ale juz bez foliku bo tam jest). W kazdym razie wrociłam z tej wizyty taka szczesliwa i jakby z dodatkową dawką energii :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka2 to dobrze ze tam dzwonilas, ja chcialam zadzwonic wczoraj i sie wypytac, ale troche pozno wrocilam do domu. Tez chce sie tam wybrac, a pytalas sie czy mozna to usg robic również w soboty? Wiem ze tam jest czynne w sobote, ale nie wiem czy wtedy robią usg? Sobota to jedyny dzien kiedy moge tam jechac, a poza tym mąż przyjezdza tylko na weekendy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stokratynka, to w którym jesteś dokładnie tygodniu? bo ja juz w 12-stym :) i nasze dzidzie sa mniej więcej takiej samej wielkości :D mój brzdąc akurat słodko spał, więc nie było problemów, widziałam tylko jak mu serduszko bije, szok!!!!! a dzis idę po dyskietkę z jego fotkami, juz nie mogę się doczekać :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj przepraszam za literówkę miało być sokratynka 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwka2
Nie pytałam czy w sobote mozna robic to usg, zupelnie o tym nie pomyslałam a jestem w identycznej sytuacji jak Ty-mój mąż tez jest w domu tylko w weekendy i w moim przypadku tez tylko sobota wchodzi w rachubę. Zadzwonie jeszcze raz i sie zapytam. Ja mam wizyte u gina 8 lutego, odliczam juz dni. Kiedy można sprawdzic płeć???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suri, wczoraj z usg wyszło ze jestem w 11 tc i 6 d, do tej pory mysłałam ze jestem w 11 tyg i 3 d, ale maluszek jest troszke wiekszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka2 jak bedziesz wiedzila czy w sobote robia to usg to daj znac. Czytałam gdzies ze płeć można sprawdzic od 14 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jestem chora:(( lekarz pozwolił mi brac witaminę C i leki homeopatyczne typu oscilllolococillum czy grip-heel. No i oczywiście herbata z cytryną miód z mlekiem i czosnkiem i syrop z cebuli na kaszel. Do tego mam strasznego dołka... Nawet z łóżka nie chce mi sie wstawać. Dziś rano... po prostu szkoda gadać. Mój mąż nie rozumie mnie ja z reszta też siebie nie rozumiem. Wczoraj dostałam prace a jestem nieszczęśliwa. To pewnie te zmiany nastrojów. Mam nadzieję, że u was jest znacznie lepiej. Trzymajcie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..........IMIĘ......WIEK..MIEJSCOWOŚĆ......TC....TE RMIN ....KG.. suri.........Żaneta......24......woj. kuj-pom.......11........01.08.07...-0,5 a_ga2.....Agnieszka....27.....Starogard Gdański.10.....02.08.07....+1 kika30..... Monika ......30....woj.zach-pom.......8.......03.08.07.... pluszka... Beata ........31 ...woj.kuj-pom ........12......03.08.07 ...+2 moonisia....Monika....21....Poznań................10.... .ok4.08.07...+0 sokratynka....Ola.......24.....Trójmiasto..........11... ...05.08.07..+2 Dżiska....................23.....woj.lubelskie.........6 .......08.08.07..-4 -dziki storczyk-.Maja..25.....Śląsk..................9.......10.08. 07 ...-1 oliwka2.....Magda......30.......Trójmiasto.........9... ... 12.08.07...0 darias...Daria...........23......woj.kuj.-pom...... 6.......11.08.07...+1 slonko26....Joanna......26.....warm-mazur........7..... ..12.08.07..+1 doti....Dorota...........28......opolskie.............6 ......15.08.07....+2 betika...Beata..........30.......Toruń...............5.. .ok..15 -16.08.07 Olinka76....Ola..........30......Trójmiasto..........9.. .....15.08.07....0 ANKA79.....ANIA.........27.....WOJ.SLASKIE........6..... ..16.08.07....0 kasztanowo-ruda......26.......woj.śląskie......... 8......19.08.07....+2 Nicolla......Ania.........26......Warszawa..........6? z OM..24.08.07?.0 gosiafrancja.............27.......Francja.............8. ......14.08.2007 mientuska ...MAłgosia.25 ......Białystok ...........5? z OM 29.08.2007 SoldeLuna...Marta....28.......Warszawa..........10..Z OM. 11.08.2007 Molinezja...............27........Kraków.............. ........01.08.2007..0 beta elżbieta........... 37 .....podkarpackie .....7 ...........15.08 myszka24......Ewelina.......24......Łódź.........7...... .....20.08.2007 Magduśka................29.......Kraków.............11.. .......06.08.2007 jaga77...................29.......woj.lubelskie........9 .........15.08.2007 Kasiaka..........28...........wielkopolskie..........11. .. .....11.08.07..-1 Agnieszka31.....31...........podkarpackie........9.ZOM...................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwka2
Myślałam, że tego uniknę ale wkońcu mnie dopadło, moja córcia przyniosła z przedszkola jakiś paskudny wirus. Czuje jak mnie dopada, tak strasznie mnie boli gardło, jakby było pocięte. Nie wiem jak bez jakis silniejszych leków niż Wit c, rutinoscorbin itd. dam sobie z tym rade. Koszmar jakis mała chora-strasznie marudzi, ja jestem tez w nienajlepszej formie, mąż wraca dopiero jutro. Najchętniej położyłabym się do łóżka i w ogóle nie wstawała. W poprzedniej ciąży nie miałam nawet małego kataru a teraz co chwile coś. I tak żyje w strachu ze lekarstwa które brałam nie wiedząc o ciąży jakoś źle wpłyną na maluszka to teraz znowu będę musiała się czymś faszerować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko sie modle zeby mala nic nie przyniosla mam egzaminy i tak slabo sie ucze bo spie pół dnia a jak jeszcze zachoruje to bedzie zle bo jestem strasznie slaba,chyba zrobie sobie prywatnie badanie krwi bo i tak mialam dosc slabe wyniki 2 tygodnie temu,moze będe musiala brac cos na wzmocnienie biore witaminy ale dalej jestem slabiutka,poprostu nawet nie chce mi sie ubierac i co chwile spie z ksiązką z boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rotka dorotka
Agbieszka 31 jesteś z podkarpackiego ,jeżeli z Rzeszowa to do jakiego lekarza chodzisz?Gdzie planujesz rodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny musze sie z wami jednak pozegnac--wczoraj mialam zabieg i dzisiaj juz jestem w domku i tym razem sie nie udalo ale jeszcze nie odpuszczam !!! wracam na moj stary topik dla starajacych sie zagladne jeszcze zobaczyc co slychac u Joaskipelaski--ma miec usg w poniedzialek-- Trzymam za CIEBIE kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doti_28
Cześć przyszłe mamusie Chcialam Was zapytać o coś ; Ostanią miesiączkę dostałam 08.11.06r. Jestem w 9 tyg od poczęcia.Termin według kalendarzy w internecie mam na 15.08.07. A według lekarza i USG jestem w 10 tyg a termnin też na 15.08.07. Czyli jak to się w końcu liczy ? Czy w tabeli piszecie od poczęcia czy od odstatniej miesiączki ? Pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja piszę od ostatniej miesiączki, muszę właśnie poprawić tabelkę:) z tego co wiem, większość dziewczyn też:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja piszę od poczęcia i termin z usg tez wychodzi od poczęcia. Anik31 przykro mi bardzo, ale trzymaj sie dzielnie i zaglądaj do nas czasem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×