Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suri

a my rodzimy w sierpniu 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Gość oliwka2
Ja też mam takie uczucie z tym mlekiem-przycisnełam ostatnio jedną piers i trochę mleka wyciekło. Co do rozstępów mysle ze dużą role odgrywa typ skóry. Ja po poprzedniej ciąży nie mam zadnych śladów. Teraz stosuję tą samą metodę co poprzednio-codzinnic biorąc prysznic masuję ciało rękawica do masażu, szczególnie brzuch, piersi , posladki i uda a potem wmasowuję balsam do skóry bardzo suchej, za jakiś czas zacznę używać fissanu ( maść na rozstępy). Jest bardzo tłusta i bardzo skóteczna. Masaż piersi taka rękawicą hartuje sutki przed karmieniem piersiom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od poprzedniej ciąży a minęło już 5 lat mam cały czas mleko w piersi, ale to dlatego, że karmiłam ponad dwa lata, nawet teraz przed ciążą to wyciekała mi taka siara. Jeśli chodzi o rozstępy, ja w pierwszej ciązy smarowałam sie fissanem codziennie a i tak mam rozstępy na piersiach i brzuchu. To zależy od urody. Ja jestem blondynką niebieskooką o jasnej cerze i tak juz mam. A w pierwszej ciąży nie przytyłam dużojakieś 11 kg. Natomiast teraz już zaczyna być widać po mnie ciążę. Jak wciągnę powietrze to zostaje mi taka kulka u dołu brzucha której sie nie da wciągnąć :) Zresztą mąż mi komplemencik rzucił że albo przytyłam, albo widać ciążę :) taktowny jak zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam jasną cere - nawet bardzo jasną oczy też mam jasne- szaro zielone a włosy naturalnie mam taki mysi szatyn. teraz farbuje i są brązowo rude. Może rzeczywiści to wina typu skóry i cery. Poprzednio do końca 6 misiaca miałam pięknie gładką skóre. pod koniec zaczeły się robić rozstępy. A w ciąży też dużo nie przytyłam - 12 kg. Normalnie mam bardzo delikatną skóre -wrażliwą, suchą i wystarczy byle stuknięcie czy mcnie mnie ktoś chwyci i zaraz ma gigantycznego siniaka. Ten fissan jest drogi? Jakiej jest firmy? I gdzie go można kupić?? Apteki, hipermarket, zwykła drogeria czy avon albo coś takiego?? wczoraj weszłam na stronkę gdzie są zdjęcia ciężąrnych babeczek i np.: orginalne zdjęcia z USG. Super:) Może i my zaczniemy fotografować swoje brzuszki:)?:)?:) A namiary na stronkę są tu: http://www.dziecko-info.com/galeria_usg/galeri a_usg.shtml Spokojnej Niedzieli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ,hej,ja kupiłam sobie kremik na rozstepy,do stosowania od 4m-ca.Poki co prysznic naprzemienny:)i masaż gąbką:) Mam pytanko,podobno kobieta w ciązy powinna pić pół litra mleka dziennie,jak to jest u Was??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SoldeLuna Ja nie wiem czy jest sens w drugiej ciąży stosować kremy na rozstępy jeśli w pierwszej Cię dopadły i i tak zostały. Nie wiem, sama się zastanawiam. Fissan można kupić w aptece, ja miałam taką różową tubę. Ten krem jest bardzo tłusty i wchłania sie powoli. Dobre ba jędrnosć skóry jest kończenie prysznicu zimna wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beta elzbieta
Tak powinno sie pic ale ja pije tak co drugi dzień po szklance wieczorem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-dziki storczyk- tak właśni i ja myśle, że to będzie zbędny wydatek i tak wygladam jak biało czerwona zebra i nic na razie tego nie zmieni a czy rozstępów bedzie więcej to juz nie robi mi żadnej różnicy i tak nie zamierzałam odsłaniać brzucha teraz czy po porodzie. już wcześniej pogodziłam się z faktem, że dwu częściowe stroje kapilowe są nie dla mnie:)) I jakoś wcale mnie to nie martwi. Jutro rano jade na pierwsze badania w tej ciąży : krew, mocz, wr, toksolplazmoza i cukier. Bolje się, że jak rano zcegoś nie zjem to albo nie dojade albo nudności skończą się w.... . Jak myślicie mogę zjeść jakiś mały jogurt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Dzięki za rady co do Usg. Poczytałam troszkę i popytałam się tu i ówdzie i wiem że bez problemu mogę poczekać do 5 lutego na Usg. SoldeLuna - wiesz co nie wiem czy możesz zjeść jogurt, ale wydaje mi się że raczej nie. Ja jak byłam po słabej zupce mlecznej to nie zrobili mi badań. Musiałam byc całkowicie na czczo. Miłej niedzieli życzę wsystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchata
Czesc rodze w sierpniu 2007. Mozna sie przylaczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cafetka1
Souris, Hanuś pozdrawiam:)Też jestem z Tarnowa:).To już 10 tydzień i USG we wtorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny.Czy bolalała Was kiedys bardziej glowa bo ja wczoraj moze i z wlasnej glupoty zdenerwowalam sie ponad miare i dostalam migreny calą noc nie spalam tak mnie bolala glowa z jednej strony nad okiem niestety nie wytrzymalam i wzięlam panadol bo wiem ze w ostatecznosci wolno. Ja mam lepszą sprawe z dentystą poniewaz mam aparat na zębach i co miesiac babka sciska mi zęby drutami co tez niezle boli,a wyciek z piersi to byl u mnie pierwszym obiawem ciązy.Bo tak to nigdy niemam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość souris
cafetka1-witam Cię serdecznie. A które USG masz teraz? Ja w ten piątek też ide na USG-już 3 raz będę widzieć maleństwo.Moi znajomi dziwią się,że tak często chodze na podglądanko.Jestem w 11 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy wasze terminy z usg zgadzają sie z wyliczonymi termianmi według ostatniej miesiączki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchata
Macro Termin miesiaczki jest najdokladniejszy, z usg jest roznie, poniewaz dzieciatko moze sie rozwijac w swoim tempie np moze byc za male jak na 12 tydzien a wg miesiaczki jestes w 15 rozumiesz? Mysle ze jesli zna sie dokladna date ostatniej miesiaczki to jest najlepszy termin do wyliczenia. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha ale termin wg @ to raczej się sprawdza przy regularnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchata
Wiec jesli masz nie regularne miesiaczki to nastapi pomylka tylko kilku dni a nie tygodni. Ja bym polegala jednak na terminie miesiaczki. W tej chwili tak samo mam obliczony termin a wg usg zawsze jestem jakby dalej w ciazy. Nie da sie terminu dokladnie okreslic co do dnia. Sa wyjatki np ja urodzilam sie w terminie-tak mowi mi mama. tak naprawde 9 miesiac jest calym miesiacem oczekiwan bo nie wiadomo kiedy to nastapi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzuchata--no tak:)a jak jest u ciebie z mlekiem???Odzywiasz się jakoś wyjatkowo dobrze czy jeszco ci się podoba???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny! Chciałam się zapytać jak sie czujecie? Macie jeszcze mdłości? Ja do tej pory miałam mdłości bez wymiotów, ale weekend był okropny - co zjadłam to zwróciłam, nawet jak się napiłam herbaty czy wody to ją zwymiotowałam :( Mysłałam ze czym bliżej 4-miesiąca tym bedzie lepiej, ale u mnie chyba jest odwrotnie :( Tez tak macie? Aha co do tabletek, to ja łykam tylko kwas foliowy, ale jutro ide na wizyte do gina wiec pewnie zaczne tez lykac jakies inne witaminki. Pozdrawiam :) NICK..........IMIĘ......WIEK..MIEJSCOWOŚĆ......TC....TE RMIN ....KG.. suri.........Żaneta......24......woj. kuj-pom.......7........01.08.07...0 a_ga2.....Agnieszka....27.....Starogard Gdański.10.....02.08.07....+1 kika30..... Monika ......30....woj.zach-pom.......8.......03.08.07.... pluszka... Beata ........31 ...woj.kuj-pom ........11......03.08.07 ...+2 moonisia....Monika....21....Poznań..............10... ..ok4.08.07...+0,5 sokratynka....Ola.......24.....Trójmiasto..........11... ....05.08.07..+2 Dżiska....................23.....woj.lubelskie.........6 .......08.08.07..-4 -dziki storczyk-.Maja..25.....Śląsk.................9......10.08.07 ....-1 oliwka2.....Magda......30.......Trójmiasto.........9... ... 12.08.07...0 darias...Daria...........23......woj.kuj.-pom...... 6.......11.08.07...+1 slonko26....Joanna......26.....warm-mazur........7..... ..12.08.07..+1 doti....Dorota...........28......opolskie.............6 ......15.08.07....+2 betika...Beata..........30.......Toruń...............5.. .ok..15 -16.08.07 Olinka76....Ola..........30......Trójmiasto..........9.. .....15.08.07....0 ANKA79.....ANIA.........27.....WOJ.SLASKIE........6..... ..16.08.07....0 kasztanowo-ruda......26.......woj.śląskie......... 8......19.08.07....+2 Nicolla......Ania.........26......Warszawa..........6? z OM..24.08.07?.0 gosiafrancja.............27.......Francja.............8. ......14.08.2007 mientuska ...MAłgosia.25 ......Białystok ...........5? z OM 29.08.2007 SoldeLuna...Marta....28.......Warszawa..........10..Z OM. 11.08.2007 Molinezja...............27........Kraków.............. ........01.08.2007..0 beta elżbieta........... 37 .....podkarpackie .....7 ...........15.08 myszka24......Ewelina.......24......Łódź.........7...... .....20.08.2007 Magduśka................29.......Kraków.............11.. .......06.08.2007 jaga77...................29.......woj.lubelskie........9 .........15.08.2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc! Sokratynka - ja mam podobnie tzn juz mi sie wydawalo ze mdlosci przechodza a tu czasami jak wieczorem mnie zemdli to musze szybko leciec do WC - mam wtedy takie silne odruchy wymiotne ale z reguly niczym nie wymiotuje. Ja tez mam nadzieje ze niedlugo to przejdzie bo strasznie to meczace. Wczoraj wieczorem strasznie mnie mdlilo. Nie moglam zasnac. U mnie to 11 tc (tzn 10 tc + 2 dni) Moze niedlugo bedzie nam lepiej?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..........IMIĘ......WIEK..MIEJSCOWOŚĆ......TC....TE RMIN ....KG.. suri.........Żaneta......24......woj. kuj-pom.......7........01.08.07...0 a_ga2.....Agnieszka....27.....Starogard Gdański.10.....02.08.07....+1 kika30..... Monika ......30....woj.zach-pom.......8.......03.08.07.... pluszka... Beata ........31 ...woj.kuj-pom ........11......03.08.07 ...+2 moonisia....Monika....21....Poznań..............10... ..ok4.08.07...+0,5 sokratynka....Ola.......24.....Trójmiasto..........11... ....05.08.07..+2 Dżiska....................23.....woj.lubelskie.........6 .......08.08.07..-4 -dziki storczyk-.Maja..25.....Śląsk.................9......10.08.07 ....-1 oliwka2.....Magda......30.......Trójmiasto.........9... ... 12.08.07...0 darias...Daria...........23......woj.kuj.-pom...... 6.......11.08.07...+1 slonko26....Joanna......26.....warm-mazur........7..... ..12.08.07..+1 doti....Dorota...........28......opolskie.............6 ......15.08.07....+2 betika...Beata..........30.......Toruń...............5.. .ok..15 -16.08.07 Olinka76....Ola..........30......Trójmiasto..........9.. .....15.08.07....0 ANKA79.....ANIA.........27.....WOJ.SLASKIE........6..... ..16.08.07....0 kasztanowo-ruda......26.......woj.śląskie......... 8......19.08.07....+2 Nicolla......Ania.........26......Warszawa..........6? z OM..24.08.07?.0 gosiafrancja.............27.......Francja.............8. ......14.08.2007 mientuska ...MAłgosia.25 ......Białystok ...........5? z OM 29.08.2007 SoldeLuna...Marta....28.......Warszawa..........10..Z OM. 11.08.2007 Molinezja...............27........Kraków.............. ........01.08.2007..0 beta elżbieta........... 37 .....podkarpackie .....7 ...........15.08 myszka24......Ewelina.......24......Łódź.........7...... .....20.08.2007 Magduśka................29.......Kraków.............11.. .......06.08.2007 jaga77...................29.......woj.lubelskie........9 .........15.08.2007 Kasiaka..........28...........wielkopolskie......11.......11.08.2007. -1kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze mam jedno pytanie - czy badania typu morfologia, mocz kaze wam ginekolog robic przed kazda wizyta??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Kasiak juz myslalam ze to tylko u mnie sa takie objawy. Ja jutro mam 3 wizyte u gina i dopiero dostane skierowanie na badania: morfologie, mocz, WR, Gruype krwi, glukoze i chyba cos jeszcze. Ale z tego co wiem badan nie robi sie przed kazda wizytą, lekarz dokladnie Ci powie kiedy i jakie badania wykonac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie nic mi ostatnio nie powiedziala a mialam robione juz te badania a gdzies z kolei wyczytalam ze morfologie i mocz robi sie przed kazda wizyta. No ale ona pewnie wie lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokratynka widze ze jestes o tydzien dalej. Pojawil ci sie juz brzuszek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysle ze przed pierwsza wizyta ale w trzecim trymestrze, teraz raczej nie jest to konieczne. tak mi sie wydaje, ale jutro dowiem sie dokladnie, wiec napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co mam juz malutki brzuszek i juz nie zapinam sie w swoje spodnie (zapinam tylko zamek ale guzików juz nie moge dopiąć), tak samo jest ze spodniczkami. Powoli zaczynam sie rozglądać za luzniejszymi spodniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja od dzis mam troche wolnego, bylam zmierzyc cisnienie i wyszlo mi 120/80 (czyli ok) moze sama mysl wolnego obnizyla mi cisnienie, mam nadzieje ze przez kolejne dni bedzie podobnie. Ja to niestety przed ciaza mialam juz kilka zbednych kilogramow i niby sylwetka mi sie nie zmieniala ale w domku zdaza mi sie ze odpinam guzik przy spodniach, ale o zakupach jeszcze nie myslalam. Mdłosci minely mi juz chyba definitywnie;-) i ogolnie czuje sie ostatnio lepiej;-) Dzis mam zamiar zabrac sie za porzadki bo ostatnio zaniedbalam troche mieszkanie, dobrze ze w weekend maz z grubsza posprzatal jak ja sie szkolilam;-) milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..........IMIĘ......WIEK..MIEJSCOWOŚĆ......TC....TE RMIN ....KG.. suri.........Żaneta......24......woj. kuj-pom.......7........01.08.07...0 a_ga2.....Agnieszka....27.....Starogard Gdański.10.....02.08.07....+1 kika30..... Monika ......30....woj.zach-pom.......8.......03.08.07.... pluszka... Beata ........31 ...woj.kuj-pom ........12......03.08.07 ...+2 moonisia....Monika....21....Poznań................10.....ok4.08.07...+0 sokratynka....Ola.......24.....Trójmiasto..........11... ...05.08.07..+2 Dżiska....................23.....woj.lubelskie.........6 .......08.08.07..-4 -dziki storczyk-.Maja..25.....Śląsk..................9.......10.08.07 ...-1 oliwka2.....Magda......30.......Trójmiasto.........9... ... 12.08.07...0 darias...Daria...........23......woj.kuj.-pom...... 6.......11.08.07...+1 slonko26....Joanna......26.....warm-mazur........7..... ..12.08.07..+1 doti....Dorota...........28......opolskie.............6 ......15.08.07....+2 betika...Beata..........30.......Toruń...............5.. .ok..15 -16.08.07 Olinka76....Ola..........30......Trójmiasto..........9.. .....15.08.07....0 ANKA79.....ANIA.........27.....WOJ.SLASKIE........6..... ..16.08.07....0 kasztanowo-ruda......26.......woj.śląskie......... 8......19.08.07....+2 Nicolla......Ania.........26......Warszawa..........6? z OM..24.08.07?.0 gosiafrancja.............27.......Francja.............8. ......14.08.2007 mientuska ...MAłgosia.25 ......Białystok ...........5? z OM 29.08.2007 SoldeLuna...Marta....28.......Warszawa..........10..Z OM. 11.08.2007 Molinezja...............27........Kraków.............. ........01.08.2007..0 beta elżbieta........... 37 .....podkarpackie .....7 ...........15.08 myszka24......Ewelina.......24......Łódź.........7...... .....20.08.2007 Magduśka................29.......Kraków.............11.. .......06.08.2007 jaga77...................29.......woj.lubelskie........9 .........15.08.2007 Kasiaka..........28...........wielkopolskie..........11... .....11.08.07..-1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchata
Macro. Z karmieniem był u mnie problem. Nie mogłam jeść wszystkiego bo dość szybko wykryto u mojego synka skaze białkowa. Wytrzymałam na diecie 2 miesiace potem pokarm zaczal byc chudy bo i po czym mial byc tlusty i synek sie nie najadal. zaczelam wprowadzac sztuczny pokarm Bebilon pepti to mloczke na recepte dla dzieci ze skaza. I tak zakonczylam swoje karmienie piersia. Ale z tego co czytam 2 miesiace to jest jakis sukces kobiety karmia tylko 3 tygodnie albo dwa. Jakby synek nie mial skazy to karmilabym do 6 miesiecy i jadlabym wszystko, oprocz grochu fasoli i kapusty-bo to wzdyma najbardziej. Kobieta powinna wszystko jesc bo najbardziej przy karmieniu nasz organizm sie wyjalawia i slabna kosci zeby wlosy paznokcie, mozna dostac anemii. Nie wiem co bedziesz miala? jak dziewczynke to lepiej ja karmic bo dziewczynki maja mniej kolek i wtedy mozna duzo wiecej jesc. Chlopcy sa delikatniejsci i byc moze bedziesz musiala eliminowac z diety wiecej pokarmow ale nie przejmuj sie za wczasu. bedzie dobrze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×