Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suri

a my rodzimy w sierpniu 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

to jesteś starsza :) tak przynajmniej dzidziusie urodzą się w tym samym miesiącu :D Dzieci ur w sierpniu są z pod znaku panny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos na temat bólów krzyża w ciązy Bóle krzyża mogą wystąpić dlatego, że w czasie ciąży zwiększa się waga ciała, a środek ciężkości przyszłej mamy przesuwa się do przodu - musi ona przeciwdziałać temu prostując się „nadmiernie”. Już od początku ciąży należy przyzwyczajać się do chodzenia w wygodnym obuwiu na niskim obcasie, co sprzyja zachowaniu odpowiedniej postawy ciała i może zapobiec wystąpieniu tej dolegliwości. Przyszłą mamę niepokoją czasem bóle występujące w podbrzuszu, nad pachwinami. Spowodowane są one najczęściej tym, że powiększaniu się macicy towarzyszy rozciąganie się więzadeł, które jakby nie dotrzymują kroku rosnącej macicy. Niektóre leki przeciwskurczowe mogą zmniejszyć te dolegliwości – bardzo proszę zwrócić się o poradę lekarza. Guzki krwawnicze (hemoroidy) mogą zatruć życie – w czasie ciąży w związku z utrudnieniem odpływania krwi żylnej z miednicy mniejszej, dolegliwości te mogą się nasilić. Bólom i krwawieniom można zapobiegać lub zmniejszyć ich nasilenie stosując odpowiednie czopki i kremy – zaproponować musi je jednak lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soldeluna - mi tez powoli wraca apetyt ale tak jak tobie nie zawsze. Wczoraj znow mi sie zdarzylo zwymiotowac ale dzis jestem po duzym dobrym obiadku. No i brzusio zrobil sie od razu wieeeelki ;) A wynikami sie nie martw bo w ciazy czesto sa odchylenia od normy. Moonisia - A prosze cie powiedz mi gdzie zamierzasz rodzic? Nie jestem pewna gdzie mozna zrobic samo USG - moja ginka ma w gabinecie i zdaje sie ze ten jej aparat jest bardzo dobry i 3d tez robi. Jesli chcesz to podam ci telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska201
hej ja nie stety neie mam apetytu za bardzo i troszke wam zazdroszcze brzuszek rosnie to super ale za to na buzi mam cały czas takie rózowe plamy wygląda jak bym miała jakos wysypke no ale cóz zrobic no codziennie tak o 18 bym juz szła spac a za to rano o 6 bym juz wstawała a nie mam takiej potrzebynati83 ja jak na razie nie mam bóluw pleców ale wnet pewnie przyjdą chociaz z pierwszym synem nie miałam za to bule porodowe miałam prawie same z krzyza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za pocieszenia. Już coś znalazłam. Może to być po prostu złe pobranie próbki moczu (nie ze środkowego strumienia). No i ewentualnie jakieś zakarzenie lub stan zapalny układu moczowego lub układów przylegających. Nie panikuje:) Chciałabym tylko wiedzieć, że z dzieckiem jest wszystko w porządku i że ciąża nie jest zagrożona. Najbardziej mnie marwią bóle brzucha, które dokuczają mi od rana i to, że o mało nie zemdlałam rano. Biore no-spę i ide się położyc. Małą nakarmiłam, w domu trochę posprzatałam, wiec ide zadbać o Siebie i Dzidzie. Spokojnego wieczorku:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sol de Luna ..ja tez miałam bóle brzucha i w niedziele w kościele mało nie zemdlałam a wszystko jest ok z dzidziorem.Byłam wczoraj na wizycie z moim mężem9 :D było super :D lekarz zrobił mi usg i mąż miał oczyska wielkie jak kot ze shreka hehehe tłumaczył mu gdzie stopa ręka pięta itp..chyba mu sie podobało hi hi zaprosił go jeszcze w 28 tygodniu i powiedzial zeby przyszedł to zobaczy co zmajstrował hi hi hi..tak oględnie i na pierwszy rzut oka powiedzial ze chyba mężowi wyszła powtórka z rozrywki (mamy córeczke) ale nie powie na 100% teraz bo jeszcze słabo widac..Mam nadzieje ze coś urośnie tej powtórce bo chciałabym mieć synka :) ale oczywiście jak bedzie c órcia to przynajmniej garderoby niebede zmieniac hi hi hi pozdrawiam pędze na śniadanko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suri......Żaneta.....24..woj.kuj.-pom.........16....... ..01 .08.07....+1 Molinezja...............28.....Kraków...............16.. ...01.08.07.....+2 a_ga2.....Agnieszka....27.....Starogard Gdański.15....02.08.07....+2 kika30..... Monika ......30....woj.zach-pom......17.....02.08.07....+3 pluszka... Beata .......31 ...woj.kuj-pom ........16......03.08.07..+3 enais......................24...małopolskie..........16. ......03.08.07..+3 moonisia....Monika....21....Poznań................16.... ..4.08.07...+2,5 sokratynka....Ola.......24.....Trójmiasto..........15... ...05.08.07..+2 Magduśka................29.......Kraków.............16. .....06.08.07.. Dżiska....................23.....woj.lubelskie.........6 .......08.08.07..-4 Kasiaka..........28...........wielkopolskie.........15. ....09.08.07..-3 ?? -dziki storczyk-.Maja..25.....Śląsk..................16.....10.08. 07 ...-1 SoldeLuna...Marta....28.......Warszawa..........15...... 11.08.07..0 oliwka2 - Magda - 31 - Trójmiasto - 14tc - 12.08.07(+2kg) - 99% synek slonko26....Joanna......26.....warm-mazur........14... ..12.08.07..+2 gosiafrancja.............27.......Francja.............8. .....14.08.2007.. doti....Dorota...........28......opolskie.............15 .....15.08.07...+5 jaga77...................29.......woj.lubelskie........9 ......15.08.07... betika...Beata..........30.......Toruń...............5.. .ok..15 -16.08.07 Olinka76....Ola..........30......Trójmiasto.........15. .....15.08.07..+1 ANKA79.....ANIA.........27.....WOJ.SLASKIE........6..... ..16.08.07....0 nati83 ...Natalia.....24......... Śrem ............14.......18.08.07.+4 myszka24......Ewelina.......24......Łódź............14.. . .....20.08.07.. mientuska ...MAłgosia.25 ......Białystok ..........12....21.08.07..+1kg julianna29......29.............warszawa...........13.... .....21.0807...-2 dragonka73........33......Wroclaw/usa............14..... ..22.08.07..-1 Agnieszka31.....31...........podkarpackie........12.... ...26.08 07...+ Halinamalina .....31..........dolnośląskie...........10.........26.08.07. .. Anuśka2007.......24...........zach-pom.............13.. ..29.08.07..+4 mama-i-ja.........27............podlaskie..........15... ......07.08.07..+3 dominika-80.......27...........małopolska.........15.... .....13.08.07..+0,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Porządki terminowe
Suri......Żaneta.....24..woj.kuj.-pom.........16....... ..01 .08.07....+1 Molinezja...............28.....Kraków...............16.. ...01.08.07.....+2 a_ga2.....Agnieszka....27.....Starogard Gdański.15....02.08.07....+2 kika30..... Monika ......30....woj.zach-pom......17.....02.08.07....+3 pluszka... Beata .......31 ...woj.kuj-pom ........16......03.08.07..+3 enais......................24...małopolskie..........16. ......03.08.07..+3 moonisia....Monika....21....Poznań................16.... ..4.08.07...+2,5 sokratynka....Ola.......24.....Trójmiasto..........15... ...05.08.07..+2 Magduśka................29.......Kraków.............16. .....06.08.07.. mama-i-ja.........27............podlaskie..........15... ......07.08.07..+3 Dżiska....................23.....woj.lubelskie.........6 .......08.08.07..-4 Kasiaka..........28...........wielkopolskie.........15. ....09.08.07..-3 ?? -dziki storczyk-.Maja..25.....Śląsk..................16.....10.08. 07 ...-1 SoldeLuna...Marta....28.......Warszawa..........15...... 11.08.07..0 oliwka2 - Magda - 31 - Trójmiasto - 14tc - 12.08.07(+2kg) - 99% synek slonko26....Joanna......26.....warm-mazur........14... ..12.08.07..+2 dominika-80.......27...........małopolska.........15.... .....13.08.07..+0,5 gosiafrancja.............27.......Francja.............8. .....14.08.2007.. doti....Dorota...........28......opolskie.............15 .....15.08.07...+5 jaga77...................29.......woj.lubelskie........9 ......15.08.07... betika...Beata..........30.......Toruń...............5.. .ok..15 -16.08.07 Olinka76....Ola..........30......Trójmiasto.........15. .....15.08.07..+1 ANKA79.....ANIA.........27.....WOJ.SLASKIE........6..... ..16.08.07....0 nati83 ...Natalia.....24......... Śrem ............14.......18.08.07.+4 myszka24......Ewelina.......24......Łódź............14.. . .....20.08.07.. mientuska ...MAłgosia.25 ......Białystok ..........12....21.08.07..+1kg julianna29......29.............warszawa...........13.... .....21.0807...-2 dragonka73........33......Wroclaw/usa............14..... ..22.08.07..-1 Agnieszka31.....31...........podkarpackie........12.... ...26.08 07...+ Halinamalina .....31..........dolnośląskie...........10.........26.08.07. .. Anuśka2007.......24...........zach-pom.............13.. ..29.08.07..+4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anuśka2007
Cześc dziewczyny jestem dzisiaj umówiona do mojej lekarki rodzinnej, niestety ciężko się dostać, mnie nadal plecy bolą, wynika to też z mojej pracy, gdyż niestety siedzę cały dzień, dzieki za rady. A co do daty urodzin, to ja się urodziłam też w sierpniu i mam nadzieje że urodzę w swoje urodziny, w ogóle to nie mogę sie doczekać, mój brzuszek powoli staje sie widoczny, wieczorem mi się wydaje większy, pozdrawiam i zyczę miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja bylam wczoraj u gina z tymi plecami i nic madrego mi nie powiedzial, ale za to dal posluchac serduszka. i jak je uslyszalam to mi ciezar spadl z serca i juz mnie moze bolec dalej! lekarz powiedzial, ze moge brac nospe, a jakby nie ustepowalo, to do internisty szukac dalej. milego dnia. w warszawie piekne slonce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wybieram się do gina 23.02 dziś robiłam morfologie i mocz, ciekawe czy dobrze wyjdzie.. ? Mam do Was pytanie czy któraś robiła badanie na toksoplazmozę ?? Jeśli tak to jak to jest na jedną czy dwie próby ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak z postem dzisiaj ? myślę że dziewczyny w ciąży nie powinny pościć przynjmniej pod względem ilościowym, a Wy jak myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anuśka2007
mnie lekarz pytał czy mam zwierzęta, a że ja się zwierząt strasznie boję to ich nie mam, i kazał mi zrobic próbę na na chyba igm? tzn. czy mam teraz te przeciwciała, i wynik wyszedł ujemy. powiedział że to dobry wynik. ale i tak jeszcze raz w 5 chyba miesiącu będę musiała zrobic. Marzy mi się łóżko, mam tyle sprzatnia w domu, mąż w delegacji,a ja się poruszam jak żółw:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olinka-76
Jaga ....ja robiłam dwa razy ....moja kuzynka pracuje w laboratorium i mi mowiła ze te co ja robiłąm to sa na jedna próbe i to wystarczy a u mnie wszystko gra....tak czytam wasze wypowiedzi i tak sobie mysle czy to na pewno ruchy dziecka skoro zadna z was nic nie czuje....ale podpytuje ti u tam i mowia ludziska ze to mozliwe....ruchy czuje tylko z jednej strony w tym samym miejscu...przy pierwszej ciazy to corcia bardzo leciutko sie ruszała a teraz jest całkiem inaczej...sa delikatne ale odczuwalne....kurcze wizyte mam w poniedziałek wiec sie leakrza podpytam co i jak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za odpowiedzi fajnie mieć takie forumowe koleżanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie robilam na toksoplazmoze ale wczoraj pytalam pielegniarki i mowila ze jak zrobie to zrobie ale nie nie musze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie to ciekawe, bo mój gin też nie kazał mi robić badań na toksoplazmoze, ale jak zapytałam to dał mi skierowanie, jak powiedział że skoro mam być spokojniejsza.. Mam jeszcze jedno pytanie ile kosztuje u Was cytologia bo ja 2 lata temu płaciłam 20 zł. a teraz to nie wiem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olinka-76
ja prywatnie płace za cytologie 10 zeta a co do toksoplazmozy....to mi zlecił zrobic dwa razy...kiedy planowałam zajscie w ciaze i w drugim miesiacu ciazy....i mimo ze ja tez jakos nie przepadam za kotami to i tak musiałam bo powiedział ze to moze nawet byc od stycznosci z surowym miesem....a wiadomo kazda z nas gotuje i ma z tym stycznosc....tak wiec u mojego gina takie badania to mus....no chyba ze klienka nie ma za duzo pieniazków....bo wiadomo to kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ja chodzę do lekarza prywatnie i mam do niego zaufanie. Prowadził moja pierwszą ciaze i jest bardzo wyrozumiały i cerpliwy. Ja na pierwszym badaniu zapytałam sie o toksoplazmoze i lekarz mi to wytłumaczył. Ze jak chce to mogę zrobić, ale on wie ze to nie ma sensu. Bo moze być tak, ze miałam toksoplazmoze nawet o tym niewiedzac. W 80% mozna ja nabyć w kontakcie z niemytymi owocami, mięsem, brudne ręce po pracy w ogródku itp. a tylko w 20 % od kotów. Jeśli miałam tokso to mam przeciwciała i wtedy to wyjdzie w wyniku a ja bede sie niepotrzebnie denerwowac. A jeśli nabędę w trakcie ziąży to w pierwszym trymestrze do czwartego miesiaca dojdzie do poronienia a widac to na usg że dziecko nie rozwija sie prawidłowo. Jeśli chodzi o progilaktykę, to nie sprzątać kuwety i myć ręce po kontaktach z kotem. Myc owoce i nie jeść surowego mięsa np. tataru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez robilam toxoplazme, dostalam skierowanie zaraz na pierwszej wizycie. Na karteczce z wynikiem byly jakies dwie pozycje. co do cytologi to ja chodze do lekarki, ktora przyjmuje tez na kase wiec za cytologie nie place

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) a ja juz nie mogę się doczekać jutrzejszej wizyty...mam nadzieję że wszystko bedzie oki. Zrobiłam sobie zdjęcia brzuszka, może chce któraś zobaczyć i porównać...lub też wymienić się zdjęciami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o cytologię to ja tez robię na kasę chorych, a Warszawie to droga impreza - 4 lub 5 lat temu zapłaciłam za cytologię w prywatnym gabinecie 40 zl. Jeśli chodzi o toksoplazmozę to jest to badanie zalecane - robi się 2 oznaczenia jeden czy się już kiedyś chorowało, a drugi czy się aktualnie choruje ( w Warszawie kosz rzedu 85-120 PNL za oba oznaczenia). Jak juz kiedyś chorowałaś to maszto z głowy a jak nie to tzreba uważać i powtarzać badanie w każdym trymestrze. to prawda, że jak zachrujesz w I to możesz poronić , bo toksoplazmoza podobno bardzo uszkadza dziecko, a jak zachorujesz w następnych to mogą być różne konsekwencjie. A taka toksoplazmoza musi być leczona u i matki w trakcie ciąży i koniecznie sprawdzone dziecko po urodzeniu i jeśli jest chore to też leczone przyczym toksoplazmozę wrodzoną u noworodków leczy się bardzo długo (ponad rok) a i tak nie ma pewności czy nie będzie jakiś innych konsekwencji. Mój lekarz ma na tym punkcie bzika i ja muszę robić badania i uważać - w kuchni robię w rękawiczkach, kota nie mam, a po spacerach zawsze myje ręcę. Podobno równie wazne jest badanie na cytomegalię, ale ja nie robiłam (brak kasy:(). 🌻 Miłego dnia:) 🌻 PS. Tylko szkoda, że w Warszawie słonko się schowało i zrobiło się bardzo zimno:( Julianna 29 , gdzie mieszkasz w Warszawie? Jesteś w tym programie \"Zdrowie, Mama i Ja\"? Ja chodzę do przychodni przyszpitalnej na Solcu a pierwszy poród miałam w szpitalu na Karowej. Myślałaś już o szpitalu lub szkole rodzenia??? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy któraś z was kupiła sobie gazetkę \"M jak Mama\"? To jest nowość, pierwszy nr już jest w kioskach, kosztuje 2,99. Z rekalmy wynika że to fajna prasa może być, jak ją gdzieś spotkam napewno kupię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nati ja myślałam o zrobieniu galerii brzuszków na Naszym forum. trzeba tylko sprawdzić czy da się wkleić zdjęcie tak jak tekst. ale ja nie mogę tego zrobić - u mnie się jakoś nie daje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soldeLuna galeri na forum nie da się chyba zrobić, chyba że ktoś ssie na tym zna i umieście je na serwerze i poda nam adres i wtedy wszystkie bedziemy mogły to pooglądać. Fajnie by było, bo byśmy miały porównanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nati no niestety się nie da. Pogadam z moim mężem - bo mamy swoją domenę i czy dało by się zrobić taką stronkę z tymi naszymi brzuszkami i jak. Jak coś uda mi się ustalić to wam powiem i może galeria wypali:) A teraz siadam do pracy, bo Oliwka śpi a ja mogę wreszcie trochę kasy spróbować zarobić. Zajrzę później:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! zdjecia mozna umiescic na przyklad na fotosik.pl i potem dac linka na strone. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×