Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pirx

Szukam przepisu na pierniczki z IKEA.....................

Polecane posty

Gość sate
upiekłam są przepyszne tylko zamiast tych przypraw w przepisie wsypałam przyprawe do piernika duuuuużo.Wyszły rewelacja.Dziękuje za przepis.Wesołych Świąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniara
oooooooooooooooooo 500 to dudzio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniara
Szwedzkie pierniczki pepparkakor Autor: martencja (marta.sosnowska@gmail.com) Data publikacji: 2005-09-16 13:55:59 Porcje: ok. 500 ciasteczek Koszt: ? zł Trudność: średni Czas: ? min. Kaloryczność: ? Składniki: 30 dag miodu, 40 dag cukru, 35dag masla lub margaryny, 30 dag śmietanki kremówki, 1,5 łyżki stołowej imbiru, 1,5 kg mąki, 1,5 łyżki cynamonu, 1 łyżka goździków, 1 łyżka proszku do pieczenia. Jak przyrządzić? Wymieszać masło, miód, cukier i przyprawy. Ubić śmietankę i powoli dodawać do ciasta. Rozpuścić proszek do pieczenia w niewielkiej ilości wody i dodać do ciasta. Dokładac stopniowo mąkę, tak aby ciasto nabrało stałej konsystencji. Ciasto zawinąć w folię i odłożyć do lodówki. Następnego dnia rozwałkować, wyciąć dowolne ksztalty, ułożyć na blasze i wstawić do gorącego piekarnika. Piec w temp. 175 stopni przez 10-15 minut lub aż się zarumienią. Gotowe pierniczki można udekorować pudrem. Uwagi: Z podanej porcji uzyskamy około 500 ciasteczek - w sam raz na całe Boże Narodzenie i Nowy Rok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniara
ale to som szweckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konia
ej a mleko mam pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniara
jhb kjhj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniara
fajnie co nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuuuuuuuuuup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No to dzis
zabieram sie za robienie ciasteczek :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No to dzis
Aaaaaaaaaaa no i wlasnie natknelam sie na problem ;( POMOCYYYY Ta margaryne (maslo) mam wczesniej roztopic i dodac do masy, czy po prostu posiekac? Jak mocno ubic smietanke kremowke? Prosze bo za chwile sie za to zabieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Upppppp
Utarłam masło z cukrem ale nie wiem czy to o to chodzilo :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooIga
No i muszę piec kolejną partię, bo z poprzedniej zostało już tylko wspomnienie :D a Świąt jeszcze nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooIga
o co do masła czy margaryny - ja roztapiam z cukrem. Smietankę ubijam na bitą śmietanę (dla początkujących - ostrożnie, bo jak za długo się ubija śmietankę to można zrobić masło :D). Wiem upppppp, że Twoje pierniczki są już gotowe, ale może uwagi przydadzą się komuś innemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KONIAAR
Trudność: średniSZWECKIE Składniki: 30 dag miodu, 40 dag cukru, 35dag masla lub margaryny, 30 dag śmietanki kremówki, 1,5 łyżki stołowej imbiru, 1,5 kg mąki, 1,5 łyżki cynamonu, 1 łyżka goździków, 1 łyżka proszku do pieczenia. Jak przyrządzić? Wymieszać masło, miód, cukier i przyprawy. Ubić śmietankę i powoli dodawać do ciasta. Rozpuścić proszek do pieczenia w niewielkiej ilości wody i dodać do ciasta. Dokładac stopniowo mąkę, tak aby ciasto nabrało stałej konsystencji. Ciasto zawinąć w folię i odłożyć do lodówki. Następnego dnia rozwałkować, wyciąć dowolne ksztalty, ułożyć na blasze i wstawić do gorącego piekarnika. Piec w temp. 175 stopni przez 10-15 minut lub aż się zarumienią. Gotowe pierniczki można udekorować pudrem. Uwagi: Z podanej porcji uzyskamy około 500 ciasteczek - w sam raz na całe Boże Narodzenie i Nowy Rok ;) LUB Składniki: - 30 dkg mąki, - 1/2 szklanki miodu, - 20 dkg cukru pudru, - 10 dkg masła, - 1 jajko, - 1 łyżeczka sody, - przyprawa do pierników (gotowa), - papier do pieczenia. Jak przyrządzić? 1) Przesiać mąkę. Zagrzać miód i wrzucić do niego przyprawy - tym razem wyjątkowo gotowe, z torebki. Są bardzo drobno zmielone, a więc pierniczki będą cienkie. 2) Gorącym miodem zaparzyć mąkę. Wymieszać miód nożem z mąką. Po ostygnięciu dodać cukier i sodę. Następnie jajko. Wyrobić ciasto przypominające konsystencją ciasto na makaron. Ciasto pozostawić w chłodnym miejscu na 1 godz. 3) Odkroić kawałek ciasta i rozwałkować na stolnicy na grubość 5 mm (mogą być grubsze, ale nie cieńsze). Z placka wykrawać za pomocą krótkiego noża figurki wg własnego pomysłu. Mogą to być gwiazdki, aniołki, choinki, łezki - jednym słowem wszystko, co podpowie Wam i Waszym dzieciom fantazja. Drugą, tępą stroną noża można porysować wycięte kształty w różne esy-floresy. Oczywiście zawsze można się połużyć foremkami. Figurki nie powinny być większe niż 5 cm. Podczas pieczenia rozrosną się. 4) Rozgrzać piekarnik. Na blasze położyc papier do pieczenia, a na nim układać figurki w odległości ok. 2 cm od siebie. Piec w nagrzanym piekarniku 10-15 min. 5) Po wyjęciu odczekać kilka minut i delikatnie zdejmować z blachy. Są jeszcze miękkie i podatne na odkształcenia. Układać na drewnianym blacie. Po kilku minutach zrobić za pomocą noża dziurki w pierniczkach przeznaczonych do wieszania na choince. Później staną się twarde i zrobienie dziurek będzie niemożliwe. 6) Przygotowujemy lukier (patrz: lukier w przepisie na makowiec). Za pomocą małej łyżeczki spuszczamy lukier na ciastka robiąc nieskomplikowane wzorki. Jeśli nasze dzieci nie radzą sobie z takim sposobem dekoracji, odłóżmy pierniczki przewidziane wyłącznie do dekoracji choinki osobno. Możemy pozwolić dzieciom mazać po nich flamastrami. Będą bardzo kolorowe. A dzieci będą wiedziały, że te które wiszą na choince nie nadają się do jedzenia. 7) Pierniczki bardzo szybko stają się twarde jak kamień. Trzy dni przed przewidzianym terminem pałaszowania, wkładamy je do blaszanego pudełka wraz z kawałkiem jabłka. Powinny zdążyć zmięknąć. Uwagi: Jeśli zrobimy więcej lukru, możemy go włożyć do rożka torebki plastikowej i wyciskać z niej ozdoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupupppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angela*
Ja mam przepis na Pepparkokor;))) Porcja na 300 ciasteczek Składniki: 5dl cókru 15dl mleka 2 msk cynamonu 1msk bikarbonat 1msk goździki 2tsk kardemumma 1msk imbiru 1dl sirop 300g masła 2dl wody Piecze się je 7min. w temteraturze175 stopni;)))) To szweck przepis tu są miarkim na których są oznaczenia msk,tsk i niestety niewiem jak one się nazywają po polsku ten przepis jest sprawdzomy ponieważ sama piekłaqm te ciasteczka;))) Sorki niekturych składników nieumiem przetłumaczyć na polski;((( Życzę smacznego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja poszukam przepisu, jak znajde to go tu wpiszę. a jak masz daleko do ikea, to wejdź na ikea24.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babajaga6655
jeżeli chcesz to podam przepis na super pierniczki, ale od zrobienia ciasta można je upiec dopiero po ok. 30 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakby ktoras z was dzis chciala piec pierniczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×