Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kasia C.

MÓJ GIN ZAŻYCZYŁ SOBIE ZA PORÓD 3000 !!!!SKANDAL!!!!!

Polecane posty

Słuchajcie jestem w szoku i potrzebuje Waszej porady.Otoz jestem prawie w 33 tygodniu ciazy no i na wczorajszej wizycie zapytalam:Zbliza sie termin panie doktorze ,na jaka kwote powinnam sie przygotowac,by moc na na pana liczyc przy porodzie??A on na to,ze jesli ma byc na wezwanie 24 ha a dobe,to 3 tysiace!!!!Gdy spytałam czy moge w dwoch ratach,to odmowił.Ze wzgledow zdrowotnych i z tego ze mały jest juz bardzo duzy najprawdopodniej bede miala cc i widzac moja zszokowana na jego cene mine zszedł do 2 tysiecy,pod warunkiem ze ewentualne cc odbedzie sie w dzien i bedzie wczesniej termin ustalony.Kurcze nie wiem co o tym myslec,ten moj gin to ordynator,liczylam sie ze jakas kwote trzeba bedzie wysupłac,ale nie az tyle!!!! Czy zmienic lekarza pod koniec ciąży???Co o tym myslicie??A moze to norma???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to prywatny szpitał??????!!!!!! bo jak państwówka to zgloś to policji!!!!!.tyle. i te trzy tyś przytuj na roprawy sądowe.to sie wgłowie niemiści na co ludzi epozwalają. byłas na konsultacji u innych lekarzy? skąd wiesz czy z małym/a jest cos nie wporządku, może postawił taka diagnożew w celu własnie przestraszenia ceiebie i wyłudzenia kasy.kobieto zacznij mysleć. sama widzisz skoro schodzi z ceny to sam sobie ja wymyślił!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to panstwowy szpital w Poznaniu,on jest tam ordynatorem,przez całą ciążę chodziłam do niego co 3 tygodnie prywatnie do gabinetu,mały jest bardzo duzy,to wiadomo,bo na usg wysyłał mnie do \"swojego\" szpitala i robił mi je jego podwładny bardzo dokładnie.Poza tym corke tez urodziłam przez cc,bo porod nie postepował i od dwoch tygodni wysiadł mi kregosłup,nie moge chodzic,wysuwa mi sie krąg w czesci ledzwiowej ,dlatego te przesłanki na cc,ale taka kasa????????Serio zatkało mnie,zmieniłybyscie na tym etapie ciąży gina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym zmieniła lekarza i to szybko! to się nazywa łapówkarstwo i to się nadaje do gazety!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny,no niestety u mnie w mieście ceny też są takie.Nie ma się co dziwić.To ie jest nic szokujacego.Myśle,że powinnaś w ogóle zrezygnować z lekarza przy porodzie.Jeżeli planują Ci cesarke to wiedzą co robią.Przecież nie zrobi Ci tego położna tylko lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Kasiu Ja tez cała ciaze chodziłam prywatnie do lekarza, ktory jest Ordynatorem . Gdy zblizał sie termin porodu ustalił mi date, taka, zeby akurat miał dyzur w szpitalu (tez miałam cc )W życiu bym nie zapłaciła za porod. Chyba ze jest to szpital prywatny Ps. Śliczna masz córcie i jak bardzo do Ciebie podobna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej czarna z topiku \"łóżeczkowego\" :):) I za to cc nie skasował Cie nic? Kurcze jestem w kropce,szoku i ....jeszcze raz szoku... P.S.Dzieki za skomplementowanie Moni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackpot79 ----------> to jest szokujące bo: 1. ludzie zarabiają po 600 zł 2. jest to łapówkarstwo 3. chodzi się prywatnie i jeszcze na koniec chcą ''zedrzeć'' kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu, niewział odemnie ani grosza Jakby zaproponował mi zebym mu zapłacila, to poprostu olała bym go :) Na Twoim miejscu poszłabym normalnie do szpitala i zdala sie na lekarza, ktory akurat bedzie miał dyzur, a jak wypadnie na Twojego gina, to wtedy jemu bedzie glupio a nie Tobie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, co, skoro będziesz miała cesarkę, to i tak będzie przy Tobie lekarz a nie położna. Ja bym olała tego ordynatora. I tak powinnaś mieć dobrą opiekę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to chyba go oleje,skoro tak radzicie,boje sie jednak by sie nie mścił na mnie na oddziale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ogole zrobilas blad ze sie go zapytalas o jakas kwote. Z jakiej racji masz placic za porod w panstwowym szpitalu? Albo zglos sie do innego lekarza albo do innego szpitala. To jest bez kitu temat do gazety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, w sumie jak gin ma przyjechać wyjątkowo do ciebie np. w środku nocy, no to ja osobiście dałabym ten \"dowód wdzięczności\" - ale na miłość boską, nie w takiej kwocie!!! Mam ulubionego gina, chciałabym, żeby odbierał poród, ale nie zapłacę mu. W ogóle to slyszałam, że on praktykuje inaczej: wyznacza termin na cesarkę wtedy, kiedy ma dyżur. Pewnie coś mu tam potem ktoś daje w łapę ale nie tyle. Jak znam moje szczęście to trafię na największego rzeźnika szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie dlatego spytałam supermenko,bo chciałam tak jak piszy lilysnape miec go na wezwanie nawet w srodku nocy,ale niestety,zrezygnuje,bo wiedzialam,ze \"jakas\" kwote trzeba odlozyc,ale przyznam sie,myslalam ze becikowe wystarczy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu ja bym zglosila na policje. Skandal!!! Ja cala ciaze chodzilam do prywatnej przychodni. Ginekolog super. Ustalil mi cc i zaproponowal szpital gdzie szefem jest jego znajomy. Jest to prywatny szpital ktory ma podpisana umowe z nfz. wiec nic nie placilam za pobyt. Spytalam sie lekarza czy bedzie mnie operowal. Spytal tylko czy chce- odpowiedzialam ze tak, Powiedzial ze nie ma problemu. Nawet nie zasugerowal ze czegos sie spodziewa. *Byl zawsze pod telefonem. *Operowal mnie.(w szpitalu w ktorym nie pracuje) *dzwonil do mnie w trakcie mojego pobytu w szpitalu- i pytal sie jak sie czuje!!! *Zdjal mi szwy w przychodni *wczoraj jak bylam u internisty, przechodzil obok nas, zajrzal do wozka a mnie spytal sie o zdrowie TO JEST LEKARZ!!!!!! Jestem mu wdzieczna za tak dobrze poprowadzona ciaze i troskliwosc. Zycze kazdemu takiego lekarza!!!!! Polecam dr. Peszek promedis- kraków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liwinka
Kasiu, w Poznaniu macie całkiem sporo szpitali. Ja w ogóle zrezygnowałabym z tego szpitala i zdecydowała się na poród w jakimś bardziej cywilizowanym miejscu. Myślę, że powinnaś niezwłocznie zmienić lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czerwonka
Za taką kwotę to ja miałam CC na życzenie. Przyznam szczerze, że zwalił mnie ten topik z nóg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adunnkkka
no jak się hce być pod specjalna opieką i na zawołanie to nic dziwnego, że wymagają takiej kwoty. Co to by bylo jakby każdą w ciąży chciała być pod opieką na zawołanie. Po to mamy instytucje państwowe, które świadczą usługi ale w normalnych godzinach pracy i normalnie, nie jak pacjent sobie zarzyczy. Przecież każdy chory też chciałby miec swojego lekarza na zawołanie i za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adunnkkka --------> tu jest mowa o osobie, która ma być "prywanym lekarzem" w nie prywatnym szpitalu! ...rozróżniasz tę kwestię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małymiś ---------> przygotowanie kwoty, to chęć dania łapówki, dawanie w łapę to też przestępstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka 3 dzieci
adunka __ masz rację. A swoją drogą Kasiu jezeli chodzisz co 3 tygodnie do lniego i płacisz za kazdą wizyte to facet z zalozenia wychodzi, ze Cie na to stac. W dodatku jesli jest to ordynator ....i jeszcze chcesz miec go na "zawołanie" , Wziełas lekarza z gornej poły to nie wiem dlaczego dziwisz się , ze cI taką cenę rzucil. Tym bardziej, ze wie ze kazdej matce , ktora w pewnym sensie nie rodzi o wlasnych siłach i ma w mniejszym lub wiekszym stopniu komplikacjez apewnione przy porodze zalezec bedzie na tym, aby był przy niej fachowiec i aby czuła się komfortowo:) Mieszkam we Wroclawiu i 3 tys nie uwazam za kwotę wygorowaną :O.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ KASIU C to szokujace!!! moja gin prowadzaca przyjechalam w nocy aby zrobic mi cc, sama ,z wlasnej woli , po dyzuze , nie chciala ani grosza !!! musialam niezle sie nakombinowac by jakis prezent pozniej jej wcisnac :D jesteem zszokowana!! ale dobrze ci mowia dziewczyny niektore - i tak bedzie 2 lekarzy sztab personelu polozne anestozjolog neonatolog to trwa ok niewiem 15 minut \'niewarto placic 3 tys !!! gdyby naturalny porod a mowisz ze maly duzy itd ,,,byloby ryzyko,to tak ,, ale za cc !! nigdy!!! albo wlasnie -dyktafon i kamere :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na Twoim miejscu zmieniłabym lekarza i szpital. Jeśli chcesz ciągnąć tę sprawę dalej, tzn. udać się na policję, nagrywać rozmowę na dyktafon i szukać świadków, to oczywiście możesz to zrobić, ale licz się z tym, że takie sprawy zazwyczaj ciągną się latami i możesz stracić przez to sporo nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Wam za rady i sugestie,jestem juz upewniona ze to kwota nie do przyjecia i na pewno nie skorzystam z \"wzywania go o kazdej porze dnia i nocy\".Znając mnie,chyba jednak zmienie lekarza i szpital,za kazda wizyte płaciłam 100 lub 130 (jesli z usg) złotych i byłam przekonana ze to juz jest jakby \"zbieranie\" punktów na \"zaś\",ale widac przeliczyłam sie........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszędzie za wszystko chcą kase.Jeżeli nie chcecie dawać to nie róbcie tego.A czy jak w szpitalu jest wywieszona kartka ,że można opłacić sobie położną to nie przestepstwo?Przecież maja etat w szpitalu i tak samo powinny zająć się rodzącą.A lekarz w szpitalu zarabia 1500 zł (i to nie zawsze) więc nie dziwcie się ,że chcą dorobić.A to ile chcą to już inna kwestia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorry do założycielki topiku, że teraz może trochę nie na temat, ale wkurza mnie jak chce się \"coś\" naprawić w tym karju, a sami kopiemy sobie dołki. Tak brzydzimy się korupcją i łapówkarstwem i słusznie, bo to zmora naszego społeczeństwa! ...a z drugiej strony, zgadzamy się na nielegalne leczenie, wizyty, usługi medyczne. Bo to co idzie do kieszeni lekarza nieopodatkowane w szpitalach NFZ jest kopaniem dołków pod samych siebie. :-( Kasia C. --> ja na Twoim miejscu poszłabym do tego lekarza do którego chodzisz teraz i spytała jeszcze raz - jaka jest cena? na odpowiedź spytała, a w którym prywatnym szpitalu to będzie??? zaczekała na jego reakcję, odpowiedź, podziękowała i zmieniłabym lekarza. Ale decyzja należy do Ciebie i tylko Ciebie, nie sugeruj się mną!!!!! Byłam przy wielu porodach i wgladało to tak: 1. kobieta zawsze urodziła, albo z pomocą położnej, a gdy są komplikacje, to był wzywany lekarz i wtedy oceniało się stan i dziecka i matki i albo kontynuowało się poród siłami natury, albo byłao cc 2. dziecko przychodiło na świat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu ja bym nigdy nie dała lekarzowi 3000zł!!! :O i to za cc!!! ja chodze do gina na kase chorych-raz tylko byłam u niego prywatnie- za wizyte zapłaciłam 60zł-z usgi cytologią!!! a moja kolezanka która wlasnie dowiedziała sie ze jest w ciazy poszła do innego-zapłaciła 100zł i nawet nie powiedział jej w którym tc jest ani na kiedy moze miec termin ani co mozna w ciązy a czego nie, dosłownie nic....i ona stwierdziła ze bedzie chodzic do niego prywatnie... :O naszczęscie odwiodłam ją od tego pomysłu.... tez bym chciała zeby mój gin był przy moim porodzie, napewno zapytam sie czy bedzie taka mozliwość ale napewno nie wybule 3000zł, bo to istne zdzierstwo-po1 a po 2- bo mnie na to zwyczajnie nie stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackpot79 ------> jak wisi kartka, to można się spodziewać, że jest to legalne. Są to usługi ponadstandardowe, które można sobie dokupić. Taka położna ma umowę np. ze związkkami pielęgniarskimi i do nich idzie najpierw kasa, po odtrąceniu skladek położna dostaje kasę i to jest legalna forma dorobienia sobie do wypłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem w szoku. ale powiem ci tyle ze ja bede rodzic w prywatnej klinice i tam sie placi za porod od 400 zl do 800 w zaleznosci jaki pokoj sobie wybiore.im wieksze luksusy tym wieksz kwota.ale jak pisalam wczesniej najwyzsza kwota to 800 zl.zastanawiam sie tylko skad ten lekarz wyczarowal taka drastyczna sume i to za porod w panstwowym szpitalu.owszem jesli jest na kazde zawolanie to nalezy mu sie w podziekowaniu jakis drobny prezent w postaci koniaka i kwiatow ale 3000 tys to kpina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×