Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mysica

Pessar - czy ktoś miał??

Polecane posty

Gość misalami
Z jakich badań wyszło? A ja dla odmiany mam cukier podwyższony po teście glukozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robiłam posiew z szyjki, zawsze miałam infekcje grzybiczne a te podobno nie są tak groźne dla skracajacej się szyjki jak bakteryjne ... aż się doczekalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia1709
ja miałam tylko raz posiew przed założeniem pessara w 19tc a infekcje grzybicze też miałam często. Teraz biorę raz w tygodniu tabletkę przeciw zapaleniom bo przy krążku to podobno częste. Raz w miesiącu mam tylko badanie ogólne moczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misalami
Ja tez miałam przed pisałem w 17 tyg. Lekarz stwierdził że teraz lepiej w tej szyjce nie grzebać. Biorę provag i lactovaginal no i miałam kuracje gynalginem a potem clotrimazol. Najgorzej jak to się leje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie mój gin i jeszcze 2 inni twierdzili ze lepiej nie dawać nic tak zapobiegawczo a ze ja mam tendencje do infekcji nawet bez krążka to stwierdzili ze jak będę brała jakieś globilki to flora bakteryjna tak się przyzwyczai że później jeśli coś złapie to może być ciężko sobie z tym poradzić. Pierwszy powiew miałam robiony przed założeniem krążka w 21tyg później złapałam infekcje 24tydz przeleczylam się i teraz w 26tc kolejny posiew wyszła bakteria. po przeleczeniu na pewno będę miała jeszcze raz w 31 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika to wspolczuje! Oby udalo się szybko wyleczyć! Ja od 2 nie spie:(boje się ze nie zdaze nic dla dziecka przygotować. Chyba od dzis zacznę pic melisę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mussia Ty za chwilę 32 tyg więc dolaczasz do grona bezpiecznych . A odnosnie wyprawki ja już sporo kupiłam wózek kupię na samym końcu łóżeczko wybrane tylko zamówić. W zasadzie większość rzeczy wybrałam wcześniej część już zamówiłam pościele kocyki i pierwsze ubrania listę kosmetyków mam już zrobiona wyślę męża za jakiś czas a resztę planuje kupić jak już będę mogła chodzić po 37 tyg . A Wy wózek już macie jakiś na oku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misalami
Ja mam wózek po starszaku ale nie wiem czy się nada ale podobaja mi się camarelo. Zobaczymy. Ja oblegane intetnetowe apteki itp bo mój mąż i tak już ma dużo na głowie od tego mojego leżenia. Teraz boje się tej cukrzycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie odpowiednie dieta może załatwi sprawe i będzie dobrze, gin na pewno cię poprowadzi odpowiednio. Nie jedna kobieta z tym się zmagala. Kiedy masz wizytę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wózek i łóżeczko mam.po starszym. Ubranek pelno po córce siostry i szwagierki dokupić chce jakies polspiochy. Kocyki otaaczko itp Ale musze te ubranka poprac poprasować i gdzies zrobić na nie miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misalami
We wtorek i nie moge sie doczekac.A dodatkowo po wypiciu tej glukozy to prawie odlecialam. Ciemność przed oczami niedobrze i ponad godzinę przelezalam na kolejce. Nigdy tak nie miałam. A wogole Monik85nowa to kupiłam sobie nowość lactacyd przeciwgrzybiczy w czerwonym opakowaniu. Normalnie w Rosmanie go maja ibpowiem ze rewelacja juz kilka otwartych innych stoi w szafce i chyba wreszcie trafiłam. Może na infekcje ci się przyda innym tez rzecz jasna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dola mam dzis strasznego. Jestem na sali z dziewczyna co skonczyla juz 41t I druga co skonczyla 37 i zaczyna 38 Obie jęczą ze by chciały juz urodzić. Narzekają ze skurczy nie maja. Mi dzis w nocy zaś sie stawial brzuch. Rano jak polozna tętno mierzyla to tez sie stawial ale pod ktg mnie nie podlaczyla. Za to jak byl obchód to lekarka powiedziała żeby takie cos zgłaszać i mam miec ktg wtedy. pierwszego syna urodzilam 3 dni po terminie może teraz nie bedzie zle tylko więcej strachu a urodzę w terminie. Na przeciwko na sali jest kobieta co 4 dzieci juz rodzila przed terminem w tym bliźniaczki w 28 t i teraz jest w 33 i juz ma rozwarcie i kroplówki żeby skurcze wyciszyć to ja nie jestem w zlej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misalami
Kozetce miało być a nie kolejce. Głupie auto uzupełnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muusia Ty jesteś w całkiem dobrej sytuacji nie jedna rodziła przed 31 tc wiec ciesz się z tego co już masz bo mogło być zawsze gorzej. Co mają powiedzieć matki rodzące w 28 cz 29 tc. Ja i tak Tobie zazdroszczę ze jesteś już tak daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia1709
Dokładnie tak, dotrwać do 30 tygodnia to szczyt marzeń zwłaszcza, że zaczyna się dopiero 24! Problemy ze snem mam praktycznie co 2 noc - dzisiaj czytałam książkę od 2 do 5, żeby nie myśleć o każdym kuciu w brzuchu. Odnośnie testu glukozy to pewnie będą kazali powtórzyć. Ze mną w szpitalu leżały na sali dwie dziewczyny z cukrzycą ciążową. Miały specjalną dietę i monitorowany cukier - pobyt w szpitalu około 10 dni. Przed ciążą nie leczyły się na cukrzycę dlatego odpowiednia dieta powinna załatwić sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulinkaz
Hej dziewczyny, ja posiewu odkąd mam pessar nie miałam robionego. Za to co 3 dni używam globulki macmiror. Monika, to niedobrze, że coś tam się przyplątało ale ważne, jest już leczone. A wyprawkę mam już całą. W większości po starszym synku. Pozdrawiam Was i miłej i spokojnej niedzieli życze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No aż mi głupio tu troche pisac ale w sumie nie mam z kim o tym pogadać . Nim w sumie mnie nie zrozumie lepiej od was. Byc może juz przed 30 tc juz mi sie cos dzialo ale mój gin w ogóle nie badal mnie na fotelu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulinkaz
Misalami a ile Ci tej glukozy wyszło po 2h? Powiem Ci, że mi test w 27tc wyszedł ok ale za to 2 tygodnie temu wyszła mi glukoza w moczu, później ketony, a glukoza na czczo 93. Mój gin się skrzywił, że jakaś cukrzyca zaczyna mi się kręcić i kazał na dietę przejść. Zero słodyczy, zero smażonego, zero białego pieczywa i mam jeść często co 3 h ale mało. W tym tygodniu idę na badania, więc zobaczymy co tam się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulinkaz
Musia a ile ma Twoja szyjka? Postaraj się tak bardzo nie stresować to naprawdę bardzo ważne. Stres wzmaga nie tylko skurcze ale i nie za dobrze wpływa na szyjkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabellla1986
Cześć dziewczyny. ja miałam dzisiaj straszną noc. już wczoraj wieczorem zaczęły mnie strasznie boleć plecy w okolicy nerek. po prysznicu trochę mi przeszło, ale w nocy się obudziłam z takim bólem i kłuciem że normalnie się popłakałam z bólu. kłucia były z tyłu oraz na bokach. nie wiem czy nerki mi szwankują. dziś bardzo dużo piję i już mi nieco lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulinkaz
Izabella może kolka nerkowa się zaczyna. Pij dużo wody. Monika- mój syn brzuszkowy to Kostek. Imię wybrane w pierwszych dniach po zrobieniu testu. Pierwszy syn to Jeremi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja szyjka w czy wynosiła 28mm ale od pn skrocila sie o 5 mm wiec ciekawe jak jutro będzie. Podobno po sterydach może się wydluzy . Ja wlasnie w nocy jak nie mogłam spac i sie stredowalam to miałam skurcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imie wybraliśmy jak poznaliśmy ple c i ma być Lilianka Jak maczkawke to czuje to czkanie w pochwie. Z synkiem to mi brzuch podskakiwał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulinkaz
Musia 23mm to jeszcze nie jest źle kochana. I z tym skracaniem to może być takie falowe jak u mnie. Ja w 15tc miałam 30mm a w 20tc 19. W 26tc jak mi zakładali to miałam 10mm. Między 20 a 26tc mierzoną miałam co tydzień. I cały czas mi się wachało między 19 a dwadzieścia pare. Dopiero w 26tc dopiero coś tąpnęło. No i ważny jest ogólny stan szyjki. Moja szyjka była przez większość ciąży miękka- co generalnie sprawiało, ze moje rokowania raczej słabe były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misalami
Glukoza po 2 h wyszła 141. Granica to 140. Wiec niewiele ale już spodziewam się 8j9wszystkiego bo w tej ciazy to już wszystko mnie chyba spotyka. Pierwsza była bez niczego zadnych przygód a tu co krok to kamień. Moj brzuch będzie nazywał się Jerzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misalami
Muusia ja czuję to samo co ty tylko nie wiem czy to czkawka czy kopanie. Ale uczucie okropne jakby chciał mi ten pessar wykopać. Wtedy tyle kładę bardzo wysoko żeby zjechał trochę w inne miejsce bo nie mogę tego wytrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×