Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Androcur

Androcur

Polecane posty

Gość o włosach
No to błysnęłaś inteligencją i obyciem, nie ma co. Spytaj koleżank o jakie włosy jej chodziło zamiast tak wiedzą "szpanować" :P :)))))) Załamka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podpytujaca
a ile placicie za androcur?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli w zasadzie nikt sie nie wyleczyl? :( Wlasnie ostatnio szukam odpowiedzi na to pytanie,ale chyba niewiele ludzi o tym pisze.Czyli po odstawieniu wszystko wraca tak? Ja biore Diane.Poprawe widze jedynie na dekolcie i moze nieznaczna na plecach.Biore 3 listek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marina*
Jesli chodzi o dobrego ginekologa endokrynologa w Warszawie to polecam Dr. Wieslawa Kuracha na ul.Polnej. Moja b. bobra pani dermatolog powiedziala ze on i tylko on z jej znanych lekarzy jest godny polecenia. Wszystkim dziewczynom ktore maja problem z tradzikiem wlosami nadwaga nieregularnym cylkem radze domagac sie od lekarza wykluczenia zespolu policystycznych jajnikow. Bardzo czesto jest to zrodlo wszystkich problemow i moze spowodowac wiele duzo grozniejszych. Ja tez bralam diane przez 1,5 roku i okazalo sie ze majac PCOS w ten sposob tyko pogarsza sie sprawe. Poczytajcie sobie o PCOS, zrozumiecie caly mechanizm naszych klopotow. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fruzienka
Hej! Słyszeliscie moze cos o endokrynolog-ginekolog Zalewskiej w Wawie?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna219
hej dziewczyny, ja tez mam problem z hormonami... mam 2x wiekszy testosteron niz powinnam mieć. eh kobiece problemy dostałam od ginekolożki Minulet- srodek antykoncepcyjny i Androkur- lek niby na owłosienie... ale czytajac wasz opinie troche jestem zmartwiona, przyjmuje A. dopiero od 3 dni, i w porównaniu do was, ja mam brac go jak tabletki anty.. czyli 21 dni i 7 przerwy mam mały problem z owłosieniem szczególnie uda.. i kilka włosów na brodzie... ale nigdy nie miałam problemów z trądzikiem, no chyba że kiedyś jako nastolatka... mam za to cere naczynkową, rozszerzone naczynka.... które jak sie kiedyś doczytałam w pewnej ulotce u dermatolozki są właśnie problemem zwiazanych z hormonami.. Androkur nie refundowany kosztuje około 14zł a refundowany ok 4zł (chyba tyle o ile pamietam) pozdrawiam E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna219
i apropos... tak dr Joanna Zalewska.... to świetny i fachowy ginekolog... między innymi moja dr. ma prywatny gabinet w warszawie na Zwycięzców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna no co ty
Ja za Androcur (50 tabletek) zapłaciłam ponad 70zł a normalna cena była na pudełku to ponad 140!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teeej
masakra;/ ja tez mam owłosienie jak facet;/ uda, ręce, posladki, brzuch a nawet wąsik i rośnie mi mała bródka;/ i to msakrycznie czarne są te włosy, ;/ wąsik zaczełam usuwać u kosmetyczki ... bolesne ale opłaca się ... przynajmniej już się go nie wstydzę. Zauważyłam, że większość dziewczyn u mnie w sql ma wąsik ;/ tragedia jakaś ;/ ogólnie to chciałam się wybrac do endokrynologa ale wizyta w moim mieście kosztuje 150 zł. ;o p.s. ile macie lat.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asfourti
Dziewczyny, chciałabym powiedzieć Wam o moim sposobie, a właściwie nie moim, tylko takim jaki poleciła mi moja pani ginekolog. Możecie wierzyć lub nie, ale z moim problemem zawyżonego androstendionu poradziła sobie witamina B6. Od pół roku biorę, na początku 3 razy dziennie po dwie tabletki, taka wzmocniona dawka, teraz juz po jednej. Wyratowało mnie to od androcuru, na który recepta już była wypisana. Dwa tygodnie temu dostałam ponowne wyniki - jest 2,7 !!! Dodam, że cera na tym tylko zyskała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napisz coś wiecej
o tej wit. B wierzyć mi się nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nne
proszę, napiszcie coś więcej o zależności pomiędzy przyjmowaniem wit. B6 a spadkiem poziomu androstendionu!!!! mam z tym spory kłopot a lekarze nie są zgodni co do metod leczenia. W związku z tym pozostaję nieleczona, co średnio mi się podoba. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaczynam brac androcur i jeanine dokładnie za tydzien. czytajac wasze wypowiedzi to mowiaz szczerze zaczynam sie bac ... trodzik lecze od zawsze, 4 miesiace trucia sie tetracyklina, wszystkie kremy i masci przetestowane, ostatnio zabiegi u dermatologa (złuszczania kwasami, efekt jakis byl, ale ciagle nie ten wymarzony) androcur przepisała mi lekarz ginekolog/endoktrynolog, gł na tradzik i dosc silne owłosienie. androcuru mam brac 1/4 tabletki przez pierwsze 10 dni cylku. po 3 miesiacach ide na wizyte kontrolna. mam nadzieje ze bedzie jakis efekt. a Wy jak go brałyscie, w jakich ilosciach? przez jaki czas? martwie sie tylko zeby nie bylo pogorszenia, bo jezeli nie bedzie efektu to zgłosze sie poprostu znowu do mojej dermatolog (ale to jesienia), zrobie peeling TCA, bede chodzic przez tydzien ze strupem na twarzy ale przynajmniej pozbede sie pare warstw naskorka i nie ma opcji zeby skora sie nie wygładziła. dla bardzo zdesperowanych - polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krostaMOIMwrogiem
bardzo prosze o informacje dotyczaca czasu w jakim wystepuje poprawa(mam bardzo nieladna postac tradziku hormonalengo) po pierwszym zastosowaniu androcuru( wposmne ze przyjmuje androcur 2x1 przez 10 dni oraz jeanine) jestem w 12 dniu cyklu pierwszego opakowania jednego jaki i drugiego srodka...po jakim czasie zauwazylyscie poprawe..bardzo prosze o jak najwiecej info..z gory bardzo dziekuje!!! pozdrawiam serdecznie PS. namiary do dobrego lekarza w Wa-wie podaje link : http://www.wieslawkurach.ginweb.pl/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cassis
Też chodzę do Kuracha, jade na zestawie Androcur + Yasmin ale 5-10 minutowa wizyta u niego kosztuje 150 zł, oczywiście wszelkie badania dodatkowo ona ma pacjentki pozapisywane co 5 minut ! tragedia fakt, że mi pomógł ciekawe czy wszystkie pacjentki wysyła do niego ta sama pani dermatolog z Kazimierzowskiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karrolina79
Witajcie!! Widze, ze pani dr z Kazimierzowskiej wszystkie swoje pacjentki wysyla do Kuracha. Ja leczylam sie u niego 1,5 roku, tez myslalam, ze mi pomogl, ale to tylko sie tak wydaje. Oczywiscie mowie o swoim przypadku. Okazalo sie, ze leczyl mnie objawowo, a to najlatwiejsze, bo kazdy tak umie. Po ostawieniu lekow wszystko wraca, wiec jaki sens lykac to wszystko i potem miec nawrot. Bo jaki jest sukces w leczeniu, skoro dobre efekty sa tylko jak sie bierze leki. Dla mnie to naciaganie pacjentek. Oczywiscie zleca duzo badan, ale nie umie interpretowac wynikow. Ma jak widze po tym co piszecie dziewczyny staly zestaw lekow, ja tez bralam Androcur, Yasmin, Bromergon. ODNOSNIE witaminy B6, ktora pomaga w wyregulowaniu poziomu PRL i androsedionu. To prawda. Nalezy poczytac dokladnie jaki to ma zw z hormonami, ale ma i to duzy, bierze miedzy innymi udział w syntezie hormonow. A czy nie uwazacie, ze czasem najprostsze rozwiazania sa skuteczne, a nie te co najczesciej stosowane?? Ja teraz to widze jak wiele niepochlebnych opinii pojawia sie na temat znanego i niby swietnego ginekologa na Polnej. Pozdrawiam wszystkich. Jedna zasada nie ufac na 100% lekarzom. Ja teraz zmienilam na innego endokrynologa, jestem przed kolejna wizyta, a w trakcie robienia zleconych badan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izulinka
a ja też niedługo bede zaczynała terapię androcurem i to razem z Cyprestem. Podobno ten drugi lek jst idealny na owłosienie i łagodzi objawy androcura. Moje pytanie dotyczy tego czy po tym androcurze to się tyje? bo bardzo boję siue że po antykoncepcji mogę przytyc. Czekam na odpowiedz:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga_isaki
Po Andro się nie tyje ot tak ale jak bierzesz z hormonami to masz ich więcej wiec tyjesz. Androcur likwiduje testosteron. Diane35 też zawiera Androcur ale w minimalnej ilości (2mg) a w butelce z Androcurem masz tabletki 50mg więc dawka jest mordercza. Po Andro jest rewelacyjna cera i świetne wlosy. Kiedyś mi się przetłuszczały po jednym dniu i tak samo z cerą na twarzy, teraz cera jak 12-to latka a włosy świerze przez kilka dni, może trochę zbyt wysuszone więc używam odżywki nawilżqającej. Aaaa i ja używam plastrów EVRA bo nie lubię łykać tabletek, niektóre dziewczyny narzekają, że się paskudzą ale widocznie naklejały na brudną skórę. Ja je uwielbiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izulinka
Ahaś to znaczy że jednak mogę przytyć? esz... A co do rezultatów to chociaż długo one się utrzymują? Bo mój dermatolog powiedział że on polecił mi by jakąś inną kurację półroczną i bardzo drogą ale na pewno skuteczną i pozbyłabym się trądziku raz na zawsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reni9
No cóż, ja też trafiłam do Kuracha na Polnej. Zaczynam właśnie kurację Androcur + Yasminelle.nie pociesza mnie fakt, ze jak piszecie, jest to w pewnym sensie never ending story. Czy ja to mam brać do końca życia?? jakiś koszmar! Mam już 26 lat a to nie mija. Cieszy mnie tylko fakt że przynajmniej znam przyczynę: hormony. Kiedyś mnie faszerowano antybiotykami. Polecam wszystkim metody naturalne. Może nie przynoszą oszałamiających rezultatów, ale np tzw \"surówka piękności\" poprawiła kolor mojej cery. Jem ją rano. Wieczorem trzeba wsypać do miseczki 6-7 łyżek płatków owsianych, dodać łyżkę miodu i garść posiekanych orzechów włoskich. Zalewa się tę mieszankę 8 łyżkami przgotowanej wody. Rano trę do tego 1/2 jabłka i dodaję troszkę mleka i cytryny i cynamonu dla smaku albo jakiś owoców. Ta surówka zawiera wszystkie witaminy, które wypłukujemy z organizmu np pijąc kawę. Pozdrawiam! PS A czy mocno przytyłyście po tej kuracji hormonami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D22
Czy komuś Androcur pomógł na stałe obniżyć poziom Testosteronu? Ja mam Testosteron na poziomie 11 ale dodam że jestem facetem. Androcur biorę na trondzik który mam od 7 lat. Interesuje mnie czy po odstawieniu tego leku tradzik testosteron znowu nie pójdzie w górę.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aknemycin
witam. czy ktos stosuje aknemycin i brevoxyl 4% ??czy sa jakies zmiany po ich stosowaniu?? dziekuje za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chockie
witam dziewczyny moj problem jest taki: majac 16/17 lat mialam problemyz tradziekiem i tlustymi wlosami,ale zadnych z miesiaczkami czy owlosieniem. Wprawdzie mam sporo wlosow na przedramionach,ale jestem blondynka, wlosy sa jasne i nie przeszkadza mi to. Ginekolog przepisal mi Diane, wtedy moj testosteron wynosil 140 (gdzie max powinien byc 70),bardzo mi pomogla na cere i wlosy. Bralam ja prawie dwa lata kiedy dowiedzialam sie od dwoch innych ginekologow,ze mam natychmiast przestac bo rozwale sobie watrobe. Diana jest bardzo silnym lekiem, ktory choc przynosi efekty w postaci lepszej cery i wlosow, nie moze byc przyjmowana dluzej niz 3-6 miesiecy Znam przypadek dziewczyny,kora po zbyt dlugim przyjmowaniu Diany starcila okres na jakies 2 lata. Mi wrocil,choc musialam go wywolac przyjmujac progesteron w tabletkach. Teraz mam lat 19, mierzylam testosteron ponownie, w nadzieji,ze jest on nizszy ale wynosi 142,przy normie do 70. Czeka mnie wizyta u endokrynologa,ktory bedzie chyba sklonny przepisac mi plastry zeby mniej obciazac watrobe. Jestem dziewica, nie zalezy mi na antykoncepcji, ale problemyz cera wrocily (hoc nie tak silne). Co myslicie? Czy powinnam zmierzyc sobie inne hormony? Czy to jest cos powaznego? Czytalam o komplikcjach z zajsciem w ciaze.... i jej donoszenia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość missasia
czy jest ktos kto bierze androcur dluzej niz 6 miesiecy biore androcur i sindy 35, androkur od ponad 6 miesiecy oczywiscie wszystko wygladalo super tzn cera sie bardzo poprawila ale ostatnio mnie zaskakuja coraz bardziej dziwne wykwity, jestem troche zdziwiona nimi bo wszystko bylo ok czy mial ktos podobne problemy czy stosuje androcur i nic sie nie pojawia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanieważne
Też trafiłam z Kazimierzowskiej na Polną! Do krostaMOIMwrogiem i innych dziewczyn biorących Androcur i pigułki. Ja mam dawkę 2 tabletki na dzień plus Jeanine. Jak się czułyście po tych lekach? Ja jestem dopiero w 3 dniu pierwszego cyklu brania i potwornie mnie mdli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Ja tez bralam diane przez 1,5 roku i okazalo sie ze majac PCOS w ten sposob tyko pogarsza sie sprawe.\" naprawde?? Ja mam PCOs i wlasnie dlatego dostalam Diane!! Tak mi zapisano w klinice w ktorej to wykryto, biore juz ponad pol roku!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość missasia
2 tabletki dziennie to konska dawka ale widocznie tyle ci potrzeba wkoncu to lekarz decyduje ile i w jaki sposob ja obecnie mam zredukowane do 1/4 tabletki dziennie, na poczatku bralam 1 cala potem pol a teraz 1/4 na poczatku leczenia rowniez bralam androcur z jeanone i te mdlosci byly ale przejda ci organizm sie do wszystkiego przyzwyczaja w kazdym razie teraz jest juz prawie rok odkad biore androcur i jakby to powiedziec pomalutku ratowal mi buzie i dalej to robi jestem zadowolona z leczenia i widze efekty takze jest dobrze a moj organizm dobrze znosci lekarstwa czuje sie zupelnie normalnie i nic dziwnego sie nie dzieje jestem pod stala kontrola i badania hormonalne mam wtkonywane co 3 miesiace lekarstwa antykoncepcyjne zostaly zmienione w moim przypadku z jeanine na syndi35 poniewaz nie mozna brac caly czas tych samych i tak pana doktor wlasnie mi oswiadczyl tydzien temu ze syndi tez biore ostatnie 6 miesiecy a potem musimy wszystko zmienic no wiec jesli na poczatku ktos zle sie czuje to przejdzie a na cere i lojotok pomoze napewno pozdrawiam asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia3
Ja szukam czy ktos nie mialby odsprzedac androcur. Tez mam straszny problem z cera. Bralam flutamid, ale po dlugim okresie stosowania teraz mysle o zmianie wlasnie na androcur czytalam na jednej stronie ze jest skuteczny, ale tylko na recepte a nie chce mi sie jechac do endokrynologa, niewiem czy moglby przepisac to dermatolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co myślę że większości osób Androcur został przepisany dopiero po stwierdzeniu hormonów bo to jest ciężki lek. A ty miałaś badania? Nie pakuj się w to jeżeli masz hormony ok... Zazwyczaj przy tych tabletkach skutkiem ubocznym jest podłamka psychiczna...xP A słuchajcie dziewczyny czy to prawda że na czas przyjmowania Androcuru dziewczyna staje \"bezpłodna\"? tzn jak jest skojarzony z lekami anty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×