Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość katarzyna81

Czy mozna zrezygnowac ze stazu?

Polecane posty

Gość katarzyna81

Czy mozna zrezygnowac ze stazu? ide na staz do urzedu mista i niewiem jak tam bedzie bo byc moze w styczniu bede miala wyjazd za granice weic za te grosze nie bede pracowac? jakie sa konsekwencje rezygnacji , mozna sonie wnawet po tygodniu zrezygnowac? na ile sie podpisuje umowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Były stażysta
Wszystko jest wyszczególnione w umowie którą podpiszesz, albo już podpisałaś. Ja miałem staż finansowany ze środków MUP, a konsekwencje zrezygnowania ze stażu były takie, ze miałem obowiązek zwrócić wypłacone mi pieniądze do momentu przerwania stażu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzyna81
czyli jak popracuje 2 miesiace to mude to wszytsko zwrocic? ile godzin dziennie sie jest ? 8? i na ile sie podpisuje umowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak juz podejmiesz staz
tzn przepracujesz iles to rzeczywiscie tez slyszalam ze bedziesz musiala zwrocic pieniadze jakie dostalas z urzedu bezrobotnych. ja kiedys staralam sie o staz i sama sobie znalazlam firme jednak kiedy pojechalam zobaczyc warunki pracy to sie prawie poplakalam. podpisalam umowe przyjecia ale potem to odwolalam (dziwna sprawa niebede sie rozpisywac) a pracodawca zaczal mnie straszyc ze teraz to juz musze zostac bo podpisalam umowe. chcial mnie zatrzymac bo nikt do niego na staz nie chcial przyjsc. poszlam na drugi dzien do UB;) i oni mi powiedzieli ze skoro teoretycznie podjelam staz to wylanczaja mnie z ewidencji na 3 miesiace i w tym czasie nie moglam ubiegac sie o staz ani chyba o prace tez. generalnie moje doswiadczenia z up sa na tyle niemile ze nie poszlam tam nigdy wiecej i na dobra sprawe w tej chwili nawet ubezpieczenia niemam. w lutym jednak wyjezdzam do angli i tam chce sprobowac zycia. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
dlaczego laske straszycie oddawaniem kasy. Opdowiadajac na twoje pytanie to staz trwa minium 3 miesiace ale przewaznie pracodawcy biora na 6 miesiecy. Jesli przerwiesz staz to tracisz status osoby bezrobotnej (chyba na okolo poł roku) i jedynie co moga domagac sie kasy to za badania lekarskie nic poza tym , bo przeciez UP wyplaca stazowe z dołu, wiec to co przepracujesz jest twoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik UP
Bedziesz zwracac kase za badania lekarskie i ewentualnie za dojazdy. Nie jest to jednak pewne, poniewaz mozna staz przerwac na podjecie pracy i wtedy nie ma zadnych konsekwencji finansowych. Swoja droga to po co ubiegasz sie o staz skoro masz zamiar wyjechac za granice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po co starasz sie o staz
i zabierasz komus miejsce jak i tak wyjezdzasz za granice i za niedlugo zrezygnujesz ze stazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia2292
Mam takie pytanie,nurtuje mnie ta sprawa...dzisiaj dzwonili do mnie z UP, że mam odebrać wniosek o staż, bardzo się ciesze,ale też dzisiaj kontaktowałam się w sprawie pracy i możliwe że coś z tego mogło by być...czy w takim razie będę musiała ponosić jakieś koszty związane ze stażem jeśli go zerwę??? I że mnie skreślą na jakiś tam okres czasu??? pomóżcie bo nie wiem co mam robić?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwerty30
możesz powiedzieć w urzedzie,ze starasz się o pracę, jak dostaniesz umowę idziesz do up i wyrejestrowywujesz się. Weź zadzwoń na ich infolinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajne, fajne
staż można zerwać bez konsekwencji w przypadku podjęcia pracy :) także bez stresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia2292
dzięki za odpowiedź :) i za rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staż u szmaciarza prywaciarza
albo jeżeli organizator nie dopełni wszystkich formalności jak np nie zorganizuje miejsca pracy czy będzie kazał robić coś innego np na stażu biurowym wyśle do kuchni , był taki przypadek w małopolskim i to w szkole , lasce kazali spieprzać z kuchni do księgowej jak była kontrola sanepidu , przedszkole albo szkoła klasy 1-3 coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość można z 2 powodów
z winy pracodawcy który nie dopełni obowiązków lub jak znajdziesz zatrudnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam pytanie jestem na stażu unijnym od 01 czerwca 2015 i wlasnie sie dowiedzialam ze mam okazje wyjechac w sierpniu za granice i nie wiem czy jezeli zrezygnuje ze stażu to czy bede musiala coś zwracać do urzedu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×