Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ratujcie

pryszcze na plecach

Polecane posty

Gość prawie wyleczona
Dziewczyny! tez mialam ten problem i chodzilam po dermatologach i domowe leki stosowalami wsyztko! dopeiro kiedy trafilam do starszej kobiety dermatolog udalo mi sie pozbyc tych pryszczy. przede wszytstkim to to ze skad sa te krosty zalezy od skory i nie ma jednego sposobu na wszytkie! ja stosowalam wiele roznych az w koncu ta kobieta powiedziala mi ze mam problem z ROGOWACENIEM skory i stad te krosty. skad ten problem? otoz z taka skora sie rodzisz.... poprostu ale nie myslcie ze od dziecka mialam problemy z krostami - wyszly mi na plecach dopiero w klasie maturalnej! i co polecila mi ta doktor to tak: witamina A,B,cynk i kwas borny(w proszku nie gotowy!) - wszytko jakies 10 zl; taka siarkowa packe na recpete do wyrobienia i alkoholwy roztwor - tez razem 10 zl i plecy myc tylko i wylacznie emulsja DERMACID PLUS - taz jakies 10 zl,to wsyztko.... aha jeszcze powiedziala ze mozna stosowac taka emulscje SQUAMAX czy jakos ktora ulatwia przyswajanie lekow - czyli tej zoltej packi, ktora wieczorem smaruje placy i potem rano scieram, roztworem kwasu a potem alkoholem smaruje. i efekty sa! po miesiacu mam juz gdzies o polowe mniej tego swinstwa :) kiedy juz mi wszytko zniknie a mysle ze to jeszcze kolejny miesiac albo troche dluzej to odwiedze jeszcze raz ta pania doktor i zapytam co robic zeby juz nie wrocilo :) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wikulacia96
mam ten sam problem mam dużo fajnych ciuchów na ramiączkach i z gołymi plecami. Mam je jakiś rok. Zaczęłam próbowac różnych srodków przczyszczających skórę. Najbardziej pomógł mi piling i krem do tego który używa sie po przeczyszczeniu pilingiem i pomogło i tez na jakiś czas. Powoli zaczeły same znikać .Ale polecam takie kremy z firmy Crelasil i to pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozalia66
Witam wszystkich)Kiedys myslalam ze to tylko ja mam ten okropny problem z pryszczami na plecach i na dekoldzie tez(Stosowalam wiele masci typu-benzacne,isotrex i nic.Pomagalo na chwile a potem znowu to samo.Traktowalam tez plecy kwasami,pozostaly tylko przebarwienia a pryszcze dalej sa i kupe kasy wydalam.Wyprobowalam tez chinska medycyne-tabletki ziolowe,herbatki i kosmetyki,a efekt slaby(Jedyne co pomaga to mydlo od tych chinczykow,ktorym myje tylko plecy i efekty sa,ale nie jakas rewelacja(Za jakis czas mam zamiar wybrac sie do endokrynologa i mam nadzieje ze moze badania cos pomoga.powodzenia wszystkim w leczeniu zycze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozwiązanie
Może sie to wydawać dziwne ale uczulenie na "alkaloid piperyny" pieprz który jest w większości produktów spożywczych to on jest przyczyną pryszczy na plecach wszelakiego rodzaju wyprysków stosujesz maść antybioty który które łagodzą obiawy rany szybciej sie goją i ogólnie widać poprawę jedne maści łagodzą bardziej inne mniej - hahah dopuki nie zjesz czegoś z piepszem nie wierzysz sprawdz sam zjedz 1-2 łyżeczki piepszu nie kazę Ci jesć łyżeczki na raz poprostu zjedz troche wiecej niż zwykle rano popołudniu i wieczorem z czymś z surówką w bigosie z czym kolwiek a sie przekonasz ze jest przyczyną twojej choroby !!! - jak sie juz przekonasz wyeliminuj go całkowicie z diety po paru dniach zobaczysz efekty poprostu twoj organizmu traktuje go jak toksyne a ty nieswiadomie cały czas go spożywasz. !!! nie dziękuj uswiadom innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozwiązanie
(unix@wp.pl) i co działa ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozwiązanie
ta pani pisze o tym wyzej chodzi tu o pikantne produkty jest blisko rozwiązania - chodzi o pieprz wierzcie mi sami sie przekonacie Boulinka Po kilku tygodniach stosowania diety zauważyłam znaczną poprawę tzn. na twarzy pryszcze zniknęły mi całkowicie, niestety na plecach trochę zostało ale naprawdę niewiele, może potrzebują więcej czasu . Sądzę, że oczyszczenie organizmu z toksyn jest najskuteczniejszą metodą, odstawienie słodyczy, ************************* pikantnych potraw***************, produktów wzbogacanych substancjami chemicznymi itp. powinno pomóc a już na pewno nikomu nie zaszkodzi, wręcz przeciwnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozwiązanie
A najgorsze w tym wszystkim ze trudno go wyeliminować bo dodają go wszędzie ogórki konserwowe bigos sórówki i setki innych produktów wiec trzeba sie pilnować do tego dobry kosmetyk który poleciła pani wyżej ja z kosmetyków polecam betakaroten !! najlepiej doustnie w postaci tabletek który zamieniany jest w organizmie na witaminę B12 zaden krem nie daje takiego efektu jak betakaroten nawet na najbardziej zniszczoną cere Na blizny polecam contratubex - niewiem co to za maść i jak oni ja kurwa zrobili ale działa nawet na stare blizny po poparzeniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prisila
ja nigdy w zyciu nie mialam pryszczy,tzn. przed miesiaczka pare malych tam wyskoczylo czasami,ale oglnie nigdy nie mialam z tym problemu i nie musialam nic uzywac na to. Teraz mam juz 25lat i od 2 tygodni zaczelo mnie obsypywac,ale na plecach i szyji :( Ciagle analizuje dlaczego i co ja takiego robie? Czy to ten upal,czy to zmiana jedzenia,czy przez uprawianie sportu i wieksza potliwosc? Kiedys ktos pisal o tym,ze to toksyny wychodza z organizmu i wlasnie sie nad tym zastanawiam...bo faktycznie od ok.2-3tygodni zmienilam styl zycia,odzywianie i robie sport. To by moze mialo jakies znaczenie? Tak organizm sie odtruwa? Dbam tez bardzo o higiene,zmieniam codziennie koszule i myje plecy szarstka gabka. Mam nadzieje,ze to sie skonczy kiedys,bo jak nie to bede musiala sie do dermatologa wybrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziomalnnn
Gdy kiedyś zacząłem ćwiczyć na siłowni i jeździć na rowerku też mnie mocno wypryszczyło. Po prostu pociłem się o wiele więcej niż normalnie, a pot nie miał jak ujść przez zatkane pory. Najlepiej pilling, szorstka myjka i nie zrażać się. Pory po kilku dniach się odtykają, a pryszcze znikają. Na moje pryszcze plecowe, które ma prawie każda osoba o jasnej cerze pomógł szampon Dermena, który zacząłem stosować regularnie na łysienie męskie. Myję codziennie rano głowę pod prysznicem na początku, a spłukuję na koniec. Pomógł na łysienie, ale przy okazji zniknęły mi pryszcze na plecach które miałem przez 20 lat. Wydaje mi się, że od szamponu, bo przestała mi się robić tłusta skóra na czole i zakolach, a tam również miewałem kiedyś pryszcze - teraz ich nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julaaa
polecam krem do niedoskonalosci cery loreal pure zone .Dziala!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Horeszkówna
Kobiety i nie tylko!!! pomidory są super na pryszcze.. ja jem conajmniej 2 pomidory dziennie-rano przy sniadaniu i na kolacje, jem jak jabłko... do tego peeling jakies 2 razy w tyg (oczywiscie robiony w domu - miód z kawą mieloną, ewentualnie z drobnoziarnistym cukrem - mieszam to w opakowaniu po żelu i normalnie stoi na półce w łazience:) ale pomidory to podstawa (gorzej jak ktos ma uczulenie albo nie lubi) ograniczac się z czysto chemicznymi produktami spożywczymi-np zupki w proszku albo jakies chipsy - najgorsze gó**no. Osobiście wolę zjesc tabliczkę czekolady 70% niz np truc się batonami-fuj... ale POMIDORKI podstawa!! POLECAM;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kimono
też miałam z tym problem, ale znalazłam na to radę. 1. jak wiadomo - nie wyciskać, 2- raz na jakis czas (np po kąpieli, wieczorem) posmarowac miejsca najbardziej zainfekowane spirytusem salicylowym, za pomocą wacika. Po 2 dniach jest lepiej, bo wysusza, a potem już z górki. Wiadomo, słońce też działa idealnie, ale teraz już jest go coraz mniej, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kindza
najleprzy sposob by pozbyc sie tego swinstwa to leczyc je od srodka lekarz przepisal mi oxytetracyline tablets pomoglo a pryszcze to juz przeszlosc naprawde polecam i powodzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkd
ja też używałam maści benzacne i pomogła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CzArNa94
Mam okropny problem z pryszczami na plecach i ramionach . Kiedy już wydaje się,ze jest lepiej przychodzi "wysyp" i wyglądam koszmarnie . Ostatnio pryszcze pojawiły się w miejscu gdzie ich nigdy nie było ( niegdyś były tylko na górnej części pleców,teraz pokrywają je całe ) . Jakby tego było mało ramiona i plecy są całe w tragicznych bliznach i przebarwieniach .Próbowałam już wszystkiego ! Chodziłam do dermatologa i nic . Mam już tego dość ! Jestem młodą dziewczyną (16 lat) a przez to cholerstwo wstydzę się ubrać w lato bluzki na ramiączkach ,nie chcę chodzić z klasą na basen . Czy ktoś tu obecny ma podobny problem ? Błagam pomocy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luksus
ja mam taki rewelacyjny sposób. kazdemu dotychczas pomógł, musicie zzrobic sobie taka kapiel. nalac troche wody do wanny tak mniej wiecej za kostki, posmarowac plecy i okolce szyi miodem i mąką, spokojnie odczekac 15 minn i po jakims czasie zmyć, to jest taka jakby maseczka. poprostu rewelacja !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocy:*(
i co próbowalyscie tego sposobu z miodem i maka ?? jakie rezultaty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja slyszalam ze
po tym podobno robaki wychodza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adsdsd
Miałam podobny problem. Zmagałam się z trądzikiem na plecach przez kilka lat aż uratowała mnie wizyta u ginekologa. Okazało się,że mam poważne zaburzenia hormonalne- policystyczne jajniki, a po paru miesiącach stosowania pigułek hormonalno-antykoncepcyjnych pryszcze zniknęły. Myślę,że w wypadku w którym trądzik utrzymuje się latami, dobrze jest pójść na badania hormonalne, lub zainwestować w zwykłe antykoncepcyjne tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze pomoze
ponoc pryszcze na ramionach sa spowodowane mala iloscia kwasow omega 3.U mnie pomaga tylko słonce ale wyprubuje antyperspirant:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawiewolna:D
tez z tym problemem długo się męczyłam i nadal męczę ale ostatnio stosuję 2x dziennie tonik oczyszczający z nivei i taki krem no-scar(30 zł w aptece). stosuje tą terapię tak od tygodnia niecałego i są takie efekty jak nigdy!! nawet po dermatologu nie miałam takich;))) ale od razu mówię, miałam mało pryszczy ale dużo brązowych plamek, dzięki tonikowi znikają pryszcze i ładnie oczyszcza skórę pleców a ten krem działa cuda na plamki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peeeeling
a jakim peelingiem dobrze oczyszczać i złuszczać plecy? jakimkolwiek? czy macie jakiś sprawdzony konkretny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lepiej nie używać zbyt agresywnych peelingów z drogerii. Z tego co dowiedziałam się od kosmetyczki to jeszcze można sobie bardziej roznieść pryszcze. Ja mam problemy z cerą również. Kiedyś też na plecach wychodziły mi różne paskudztwa. Od jakiegoś czasu używam URT - Oil z naftą oczyszczoną, dwa razy dziennie przecieram tym twarz. Można spokojnie stosować również na pryszcze na plecach, pomoże na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1234.
Mi pomaga swoj wlasny mocz. Nacieram lopatki wacik nasiakniety moczem. To obrzydliwe ale skuteczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kak
Krosty wstępujące na plecach mogą niejednokrotnie drażnić. Jest to szczególnie denerwujące jeśli chcemy wyjść na miasto w wydekoltowanej bluzce. Ale nie musimy się zbytnio martwić, gdyż z nieestetycznym trądzikiem na plecach spokojnie można walczyć. Jest nawet kilka sposobów. Po pierwsze trzeba spróbować zwalczyć schorzenie domowymi sposobami. Tak, to dobre rozwiązanie, pod warunkiem systematycznego stosowania. W zaciszu domowym można spokojnie wykonać parę łatwych zabiegów, które pozwolą na usunięcie trądziku znajdującego się na plecach. . Z pewnością słyszeliście o cennych właściwościach najzwyklejszych drożdży . Te piekarnicze, które używane są do wypieków zawierają witaminy z grupy B, ale również szereg minerałów. Dzięki nim jest możliwe wyregulowanie pracy gruczołów łojowych, a co za tym idzie do zahamowania powstawania łojotoku. Z drożdży ( najlepiej browarnianych) bardzo dobrze jest zrobić maseczkę, albo skorzystać z wartościowych drożdżowych kąpieli. Z kolei punktowe pryszcze można potraktować cebulą. Jeśli takie domowe zabiegi Was nie przekonują, to warto spróbować zastosować kosmetyki. Jeżeli nie, to Skorzystajcie z cennych uwag zawartych na stronie http://tradzikmlodzienczy.info.pl/2010/06/25/tradzik-na-plecach-to-tez-klopot/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wygrałem!!!
Przepis: - 2 jajka - sok z ogorkow kiszonych - poł kostki smalcu - mąka ziemniaczana - szklanka - potarte 2 głowki cebuli - 3 ząbki czosnku - pół kilo byłki tartej Wszystko wymieszac, poczekać 1 h żeby sie przegryzło, a nastepnie posmarować sobie plecy i poczekac z 2h, efekt murowany, wystarczy zastosować tę kuracje jednorazowo, góra 3 razy, sposób sprawdzony polecam! Pisac czy u Was tez działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie moje drogie, mam ten sam problem i posłuchałam jednej z Was i powiem Wam, że mydło siarkowe działa niesamowicie i uważam, że z zapachem przesadzacie. Praktycznie w ogóle nie pachnie i powiem Wam, że nawet go na twarz stosuję. ;D A po za tym, pamiętajcie, że jak będziecie na wakacjach często opalać plecy! Po tyg. nie mam nic. Więc mydło siarkowe stosować tylko zimą i jak nie ma słońca, bo po prostu przesuszycie. :) A i jeszcze Wam powiem, że ostatnio zaczęłam na dodatek używać maseczki na trądzik. Bez spłukiwania. :)) I jest na prawdę super, a trądzik miałam straaaszny. Trzymam za Was kciuki.! :* A TUTAJ TA MASECZKA : http://cokupic.pl/produkt/Pollena-Eva-Eva-Natura-Brzoskwiniowa-maseczka-oczyszczajaca-brzoskwiniowa-maseczka-pielegnacyjna_53483927

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdbcjhdb
Ja również używam benzacne i pomalutku mi pomaga. :) Mam już od paru lat okropne pryszcze na całych plecach, robiłam spirytusem, żelami, maścią cynkową(trochę pomaga)...benzacne może i wysuszyło mi plecy..ale skóra jest strasznie gładka, po prostu miękka jak nigdy przedtem...i pryszcze snikają, mam tylko czerwone plamki...blizny, ale mam nadzieje, że znikną. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdedcecde
m pomaga atrederm. Jest to płyn apteczny, wydawany tylko na receptę, cena ok.30zł. Po 3 tygodniach stosowania skóra jest głądka i czysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×