Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

Szczęściara28 ---> nie jestem pewna na 100%, ale chyba + kosci nosowej wyklucza zespół Dawna. Hej dziewczyny miłego wieczorka ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laura_28..........Aga.......Gliwice.......... 24.11........01.09.........32 LuKrEcJa :*.......Ania.........Zabrze.......25.11..........5.09...... ...25 justme.............Justyna...Radom...........25.11...... .05.09.........26 Szczęściara28....Monika...Łódź.............26.11........ 02.09........29 Wisniowa.........Ewa.....Bydgoszcz..........26.11....... 02.09........22 Agnieszka79.....Agnieszka...Wrocław.......26.11........0 3.09.......28 syliak...............Sylwia....pomorskie.......26.11.... ....09.09........27 aniołekjg..........Julia ......Skierniewice....26.11.........??............28 missarajevo.......Monika...Gdańsk...........28.11....... 05.09........22 Edyta79............Edyta....Oświęcim........28.11....... .07.09........28 azazella...........Gosia.......Poznań..........02.12. .....17.09.........27 esa..................esa.......kuj-pomorskie..05.12..... ..11.09.........34 tristeza............Monika...podkarpackie..05.12........ 12.09........28 sakahet........... Gosia......Gliwice..........05.12.......12.09......... 23 soophiee..........Zosia.........Kraków.......5.12....... ...12.09........21 ***niunia***........Dorota....Wolverhampton.05.12....... ( ? )..........30 Tofikowa ..........Gosia......Bielsko-B. .......06.12......12.09.........30 ewapiano...........Ewa.......Szczecin.........06.12..... .14.09........27 Diana 24............Diana.....Olsztyn..........06.12. ....14.09. ........24 mysza,3.............Iza........Kielce............08.12.. ....13.09........32 Kaja 72..............Kaja......Praga............08.12......14.09. ........34 Shira23............Magda.....Bydgoszcz......09.12...... 15.09.........23 monia12...........Monika.....Ciechanów.....09.12......1 8.09.........28 Irysek .............Ania.......łódzkie...........09.12......23.09 .........31 julllka................jula........warszawa.....10.12... .... 17.9..........25 ........................................................ ..... ......................... destiny.............Ania.......Siemianowice...11.12..... .(?).............28 GosiaD............Gosia........Gdańsk.........12.12..... ...19.09........28 Jolla25.............Mariola.....Łańcut..........13.12... ...18.09.........26 Peppetti.......... Sylwia......łódzkie..........14.12......20.09..........31 kamyczek-80.....kamila.....dolnoślaskie....14.12...... 25.09..........26 Sisterone.........Aśka....zachodniopom....15.12........2 6.09.........34 diana shanti.......Ania.......pomorskie.......15.12......20.09... ......27 Miśka_26 .........Marta......lubuskie.........17.12.......23.09..... ...26 Shiva24............Klaudia....Baden Wür......18.12......23.09..........24 to-tylko-ja....karolina........łódzkie.........20.12.... ..24,09........24 zielony_talerzyk...Kasia.......Kraków.....11.12...... 24.09.........25 Samara.............Ola........Śląsk.............22.12... ....28.09.........28 ksemma..........Kasia........Torun............22.12..... ..28.09..........31 Luiza342..........Kama......Poznan..........23.12....... .26.09.........25 lka i jeszcze tylko tabelke troche zmienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, możecie sobie sprawdzić płeć dziecka http://jolmys.webpark.pl/ ja już sprawdziłam wszystkie koleżanki które urodziły, no i niestety jest zgodność z tabelką. Czyli u mnie wychodzi na dziewczynkę :( Niby zawsze chciałam córeczkę, ale mężuś mnie przekabacił i teraz chciałabym synusia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oznaczenie ze jets kosc nosowa to znaczy dokladnie tyle ze plod rozwija sie prawidlowo i nie ma podstaw do podejrzewania zespolu Downa :-) A nie badano Ci jeszce pzreziernosci karku dzidziusia? I dlaczego lekarz nei informuje Cię co oznaczają wyniki badania? Szok! Wymagaj! To Twoje prawo!Musisz wiedziec co sie dzieje z dzidziusiem. Ja mojego w poprzedniej ciązy tak męczylam ze rozszyfrowal mi wszystkie skróty którymi sie poslugiwal w opisie USG :-) Twoja dzidzia jest zdrowiutka !! A propos tabelki! Mi się nie sprawdzila!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mobie to super że tobie się tabelka nie sprawdziła. Mam coraz większe szanse na synusia :) Z tym usg idę do lekarza za 2 tyg. Tam jeszcze było: CRL - 64mm = 12,5 hbd NT szer. 1,4 mm Kosmówka homogenna, bez cech oddzielania. Prawidłowa ilość płynu owodniowego Budowa płodu w obrazie usg na obecnym etapie rozwoju ciąży jest prawidłowa. no te kości nosowe (+) (ja zawsze mysłałam że jak coś jest na + to niedobrze) Przydatki obustronne bez tworów patologicznych. no to na tyle na tym wyniku. pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NT to własnie przeziernosc karku.Jetsw normie, co tylko potwierdza to co napisalam wczesniejze masz zdrowiutka dzidzie.HBD to tydzien ciązy wg USG :-) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jestem tu nowa. Leci mi 11 tydz. ciąży i jeszcze nie byłam na badaniu USG. Wybieram się za 1,5 tyg. Ponoć maleństwa tego nie lubią i lepiej robić USG nie za często. Gratuluję pozostałym przyszłym mamom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki. ja jutro pędzę do lekarza. Podobno usg nie będzie konieczne, ale może wreszcie usłyszę bicie serduszka???? ❤️ Całuję wszystkie wrześniowe mamuśki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, W moim przypadku tabelka się sprawdzila, ale u wszystkich moich koleżanek niestety ni, więc prawdopodobieństwo = 50% - sprawdzi się albo nie. Szczęściara, ja te badania będę miała za 2 tygodnie, trochę się boję, ze względu na wiek pobrano mi także krew do badań genetycznych.Oczywiście jak wszystko w Czechach refunduje kasa chorych. Pozdrawiam wszystkie mamuśki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepetti, ja miałam cesarkę w znieczuleniu miejscowym. Nie mogę porównać swoich odczuć do porodu naturalnego, ale ja po zabiegu czułam się o.k. już następnego dnia chodziłam, blizny prawie nie widać, pokarmu miałam bardzo dużo. Znam też dziewczyny, które miały takie odczucia jak ty, więc myślę, że różnie jest z tymi cesarkami. Oczywiście chciałabym urodzić naturalnie, jeśli to będzie możliwe, ale z góry nie nastawiam się na nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia 12
Kochane Kobietki - wczoraj odebrałam wyniki z awidności toksolazmozy - 47%. Myslałam, że jest to wynik kiepski, ale wieczorem byłam u lekarza i on mi powiedział, że jest to na szczęście przebyta choroba. Wczoraj też miałam USG - moja dzidzia ma 10 tygodni i 3 dni i ma 3,52cm. To był milutki widok. Pozdrawiam Was serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie na blogu nowa fotka - zielonego_talerzyka :) Szczęściara - masz dużego i zdrowego bobaska!!! :) tabelka mi się sprawdziła - teraz wychodzi mi córeczka. Zobaczymy.. Taticia - witaj! Pisz i zaglądaj często Kaja72 - dawno Cię nie było... Nie bój się badań, wszystko będzie dobrze. wracając do cesarki - to ja też na drugi dzień już chodziłam. Ale nie bolał Cię brzuszek przy wstawaniu, kichaniu??? A odnośnie mleka to miałam jego ogrom, dosłownie lało mi się po nogach :) ja też odebrałam wyniki - wszystkie są w normie. Ciągle zastanawia mnie to, że nigdy nie chorowałam na toxo. Całe życie miałam do czynienia z kotami, psami i innymi zwierzakami. gdy byłam dzieckiem łaziłam po piwnicach z jedzeniem dla bezdomnych kotów, znosiłam ich tysiące do domu... i wyniki toxo mam ujemne! zajrzę tu za godzinke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Mamuśki i kruszynki :-) Za oknem pada śnieg, jest szaro i ponuro. A miała być wiosna 😭. Szczęściaro gratuluję zdrowiutkiego dzidziusia :-). Tobie Monia , też :-) Dziewczyny nie straszmy się wzajemnie porodami bo to nie poprawi nam humorku :-) . Ale Mobie dzięki za pozytywny przykład rodzenia z tatusiem. A teraz dowcip na rozchmurzenie dnia : Ławeczka w parku a na niej kobieta w ciąży i mały Jasio. Chłopczyk już od dłuższego czasu przygląda się kobiecie i wreszcie pyta czemu ona ma taki duży brzuch. - Bo mam tam dzidzusia- odpowiada kobieta - A kocha go Pani? - Ależ oczywiście, że bardzo go kocham. - To czemu go Pani ZJADŁA ?!!!!!!!!!!!!!! :-))))))))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Długo mnie nie było (i tak pewnie nikt nie zauważył). Wczoraj byłam u lekarza z badań ok no i mam pierwsze USG na 1 marca. Teraz zaczynam 11 tydzień, a w 20 tyg bedę miała badania plenatarne ( u mnie za darmo). Zawsze byłam w miarę szczupła a teraz mam oponkę z tłuszczyku po bokach no i brzuszek. W pierwszej ciąży brzuszek miałam dopiero około 4,5miesiąca a teraz jestem w szoku :) Zauważyłam że stworzyła się grupa dziewczyn które między sobą piszą a \"reszcie\" odpisuje się wtedy gdy coś faktycznie się wydarzy. Nie wiem może to moje mylne spostrzeżenie, ale moja koleżanka czytając nasze strony ma takie same odczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
****niunia**** !! Bo Ci paluszkiem pokiwam. Nie insynuuj czegoś czego nie ma. Gdy ktoś wpada tu na chwilę, pisze tylko o tym, że u niej wszystko jest ok to co jej odpisywać. Ile razy można gratulować, ile razy można mówić super. natomiast gdy któraś dziewczyna pisze o obawach, zastanawia się nad czymś, ma jakieś wątpliwości to nie wolno tego zignorować i przejść obok. A odnośnie Twojej długiej nieobecności to ja zauważyłam!!!!! Wiele dziewczyn, które pokazały się tutaj teraz wcale nie zagląda. Być może już nie zajrzą, bo nie mają możliwości, nie chce im się, albo wydarzyło się coś o czym nie chcą pisać. Dlaczego będziesz miała badania prenatalne?? Czy masz jakieś wskazania?? Mam nadzieję, że tym pytaniem nie ingerowałam za bardzo w Twoją prywatność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystki mamusie. Wczoraj byłam na usg trójwymiarowym, wrazenia niesamowite. Widzialam swoja dzidzie. Na szczescie wszystko u mnie ok. Strasznie sie balam i dlugo zastanawialam czy robic to usg, ale chłopak mnie namówil i nie żałuje. Własnie zaczynam 13 tydzien ciazy. Dzidziusia ogladałam pół godziny. Moj chłopach tez byl zachwycony!!! Wreszcie jakos bardziej dotarło do mnie to, że mam dzidziusia w sobie. Do tej pory było to takie nierealne, dopiero jak wczoraj zobaczyłam :)) Wrażenie cudowne, wrecz wzruszające!!!! Pani doktor stwierdziła, ze moj dzidzius to straszny leń, bo cały czas spal, hihiihi. Dzieki temu usg troche sie uspokoilam, bo bardzo balam sie ze moze byc cos nie tak. W zasadzie od poczatku ciazy jest to juz moje 4 usg. Podczas kazdej wizyty u mojej gin., robi mi usg. Ale chyba wie co robi. W koncu ciagle prowadzi jakies ciaze. Czuje sie juz o wiele lepiej, bo mdlosci mi chyba przeszly. Pojawiam sie nie za czesto na forum, bo mam strasznie duzo zalatwiania ze slubem. Wczoraj byłam zamówic suknie ślubna. Nie wiem jak w nia wejde, bo jak bede brala slub bede na poczatku 6 m-ca. No ale mam nadzieje ze nie bedzie mocno widac. Pozdrowienia dla wszystkich i milego dnia!! Pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, niunia, Pepetti i inne Nie obrażajmy się na siebie bo to dziecinne. Te które mają czas wpadają częściej i nic dziwnego, że niektóre z nich są bardziej zaprzyjaźnione.Ja pracuję i nie zawsze mam czas na pisanie, ale staram się czytać wpisy na bieżąco. Pepetti ma rację, że nie potrzeba odpisywać tym, u których wszystko o.k., ciągle gratulować tego samego.Nie spotkałam się z tym, że jak ktoś zapyta o coś konkretnego to nie dostanie odpowiedzi. Pozdrawiam szczególnie niunię, żebynie myślała, że nikt o niej nie pamięta....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam sie z Pepetti i Kają. Niunia a jak sobie wyobrażasz pisanie z kimś kogo aktualnie nie ma na czacie? Przecież gada się z tymi , którzy w danej chwili są przy kompie. A przecież nie każda z nas dysponuje takim samym czasem i takimi samymi godzinami. Więcej wiary w ludzi Niunia:-) A odnośnie usg, to trochę się dziwię bo ja mam 13 tydzień, żadnych kłopotów a to badanie miałam już robione 2 razy sondą domaciczną ( to całkiem bezpieczne dla dzidzi) a ostatnio to już normalne usg przez brzuszek. Teraz wybieram się 7 marca na 3-wymiarowe :-) Duża buźka dla Ciebie Niunia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jadłam przed chwilą śledzie. Jakie pyszne!!! Ja nigdy nie przepadałam za tego typu przekąską. Ale od kilku dni chodziły za mną. Mamusia zrobiła mi słoiczek i już pół zjadłam!!! Czy Wy też macie już jakieś zachcianki? Czy jadłyście coś czego normalnie nie jecie? Albo w dziwnej konfiguracji?? tak jak ja w poprzedniej ciąży jadłam makrelę wędzoną zagryzając winogornami. :) aha - któraś pytała mnie co to jest diprophilina. to są leki rozkurczowe, mają działanie podobne do nospy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepetti, widzę, że tw.ój piękny brzuszek ma swoją przyczynę.... Mi na razie nic nie smakuje i jest mi zupełnie obojętne co jem, więc narazie jestem płaska jak deska.W poprzedniej ciąży nie miałam żadnych zachcianek ani nadmiernego apetytu. Każda z nas jest jak widać inna...Pisałyście o ubraniach ciążowych.... Ja nosiłam je dopiero ok. 6-7 miesiąca. W tej ciąży jestem tak zmęczona, że nie chce mi się wogóle chodzić po sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny 🖐️ Na wstepie pozdrawiam wszystkich i witam nowe kolezanki 🌻 U mnie wszystko dobrze, czuje sie bardzo dobrze, mdlosci nie mam, apetyt nawet na miesko wrocil ;) . U nas zawitalam wosna, jest cudownie, slonko swieci i tak przyjemnie na dworze, nawet pachnie jak wiosna :) Podobno pod koniec tyg. ma spasc snieg, ale mam nadzieje, ze to bledna prognoza. Zagladalam juz na nasz Bloog - jest swietny, podziekowania dla Peppetti, ze go stworzyla 🌻 Zdjecia wszystkich dziewczyn sa swietne i fajnie wkoncu Was zobaczyc. Dziewczyny dopisujcie sie, wysylajcie fotki. Ja jeszcze brzuszka nie mam, ale jak sie pojawi, na pewno przesle foto. Wydaje mi sie, ze zamiast przytyc, to na poczatku jeszcze schudlam, mam takie wrazenie, ale na pewno nie dlugo pojawi sie brzuszek. Sama juz jestem ciekawa, jak bede wygladac, juz nie moge sie doczekac ;) Jeszcze raz pozdrawiam i trzymajcie sie wszystkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihhi - Kaja72 tak wcinam jak szalona, nie potrafię się opamiętać Shiva - super że jesteś, już się martwiłyśmy o Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peppetti 🌻 Ostatnio wogole nie wlaczalam kompa, weekend spedzilismy z rodzinka, a w poniedzialek bylismy na imprezce karnawalowej (tutaj w poniedzialek robia takie bale) , we wtorek odpoczywalam, wczoraj pracowalam i tak nawet nie bylo kiedy do Was zajrzec, ale dzis jestem :) juz sie za Wami stesknilam. Fajnie ze masz apetyt Peppetti, ja tez nie moge narzekac, wieczorami np. objadam sie orzechami i owocami, do tego w ciagu dnia czekoladki ;) Wiecie na co mam najwieksza ochote?! Na takie kwasnie zelki, zawsze je musze miec pod reka, doszlo juz do tego, ze nosze w torebce :D Moj maz mowi, ze przez to moje wieczorne jedzenie slodkosci, to i jego figura na tym ucierpi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wreszcie Shiva się odezwałaś. Już martwiłyśmy się co się z Tobą dzieje. Jeśli chodzi zachcianki to postanowiłam sobie nie folgować bo i bez ciąży daleko mi do idealnej sylwetki:-(((. Ale ostatnio chodziły za mną lody i wreszcie się skusiłam. Przedwczoraj wieczorem mąż przyniósł mi całe pudełko. Zjadłam 1/4 i juz miałam dość. Za to rano......... Śniadanko weszło dopiero po 13. Taaaaaak się objadłam. Ostatnio też mam ochotę na piergi z mięsem. Chyba zaserwuję je na dzisiejszy obiadek. A co do śledzi, to stanowczo odmawiam!!!!!!! To nie jest to, co tygryski lubią najbardziej . Za to kiszona kapustka pycha!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O jeny a wy odrazu o obrażaniu. Ja sie nie obrażam, tylko mam ZŁY DZIEŃ ryczeć mi się chce i już, bo tak mi się podoba. Normalnie jakbym w ciąży była :) Ja mieszkam w UK od (3 lat) i u mnie jest to normalne że proponują plenatarne bo muszą, dużo kobiet się nie zgadza, a ja stwierdziłam że chcę mieć - tak po prostu (strasznie sie ich boję -wyników). Wierzę że wszystko jest dobrze ale jak jest możliwość to robię. Nie wiem czy wam pisałam, pierwszym pytaniem jakie usłyszałam od lekarza po stwierdzeniu że jestem w ciąży \"czy chce pani utrzymać ciążę?\" a ja szok mówię że tak \"ale na pewno, jest Pani pewna swojej decyzji ?\" .... słuchajcie byłam w ciężkim szoku. Wyszłam i mówię do męża Mariusz słyszałeś on proponował mi okrężną drogą aborcję. Poszłam do innego lekarza a tam to samo. Dziwne. Pytałam ostatnio położnej czy u nich to normalne a ona że tak. A USG robią 2 razy właśnie między 10-12 tygodniem i w 20 tygodniu, a reszta tylko w stanach wyjątkowych. Ale muszę wam powiedzieć że opieka nad ciężąrnymi i dziećmi jest SUPER. Mam wszystkie leki za darmo nawet witaminy, dzieci do 16 roku też. Po porodzie mleko za darmo i pampersy ileś tam paczek na miesiąc tez za darmo. Oczywiście opieka medyczna łącznie z dentystą tu tez jest za darmo. Wiele osób pomyśli następna która wyjechała za chlebem, ale każdy ma inne życie. Mąż dostał kontrakt w pracy w polsce i musielismy wyjechac i co zrobić (Akurat padło na anglię wcześniej hiszpania 2 lata). Ale naprawdę tu jest fajnie, jeżeli chodzi o komfort życia, bo polska to piękny kraj a ja zawsze zostane POLKĄ :) A tak na marginesie juz nie mogę sie doczekac wyjazdu na urlop między innymi Polska (we wtorek) :) Buziaki dla wszystkich pa ale mam doła idę jeść !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ależ w tej Anglii macie fajnie. A u nas płać za wszystko sam. Nawet badania kosztują , nie mówiąc już o tym co się dzieje po porodzie. A rząd myśli , że becikowym się wywinie. Przecież to starczy jedynie na wózek i łóżeczko, a gdzie reszta?!!!!!!!!!!! A tą okręzną aborcją to mnie zaskoczyłaś. To angielki nie chcą mieć dzieci czy co? Smacznego!!!!!!1 Trzeba zaspokoić sączek , co ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniolekjg 🌻 Nie chcialam Was martwic swoja nieobecnoscia, obiecuje, ze teraz bede sie czesciej odzywac. Teraz jak o lodach wspomnialas, to tak sobie mysle, ze tez bym zjadla, o nas jest taka fajna lodziarnia, prowadza ja Wlosi i maja rewelacyjne lody, wlasnie zaczal sie sezon i tydz. temu bylo otwarcie, wiec chyba sie tam jutro przejde ;) ***niunia*** nie badz zla, pomysl, ze w Tobie rosnie malenstwo i nie dlugo bedziesz je juz tulila w swoich ramionach. Problemy dnia codziennego, nie sa warte, by sie nimi zamartwiac. Rzeczywiscie w tej UK sa jakies dziwne metody, ja mieszkam w Niemczech i tu wrecz namawia sie do rodzenia dzieci. Aborcja jest co prawda zalegalizowana, jednak mozna wykonac ja tylko raz ( po uprzedniej rozmowie z psychologiem i wizycie u 2lekarzy). Pozatym trzeba za nia zaplacic ok.400-500euro i potem taka kobieta powinna wybrac dla siebie, jedna z metod antykoncepcyjnych. Z tego co wiem, procedura jest przeciagana tak dlugo, zeby kobieta, jednak zdecydowalam sie urodzic dziecko, ma takze zapewniona pomoc socjalna i pomoc psychologiczna, jesli zachodzi taka potrzeba, wiec nie jest pozostawiona sama sobie. Tutaj badania prenatarne przed 35rokiem zycia sa platne, badanie przeziernosci karkowej i test PAPPA; kosztuje lacznie 250 euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×