Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

ha ha ha - pomarańczowa osóbka chciała być złośliwa i dowcipna, ale się nie udało, bo okazało się, że jest nieuważna i niedokładnie czyta posty innych dziewczyn. :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to-tylko-ja - w takim razie spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń 🌼 🌼 🌼 A co do pampersów, to mój mąż długo zajmował się branżą chemiczną i tak jak napisałaś, uważa, że pampersy są najlepsze. Choć moje koleżanki testują różne. Jedna sprawdzają się bardziej, inne mniej, ale też stwierdziły, że pampersy są the best :) Poza jednym mankamentem - ceną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny..jestem juz po obronie:) zdałam na 5:) jeszcze miałam tyle stresu, bo miałam zdawać o 1245 a o 10 zadzwoniono ( chodziłam w pidżamie) z wydziału, że mam szybko przyjeżdżać... bo komisja na mnie czeka, bo tak szybko to idzie:) tak więc pojechałam od razu wpadłam do sali..było bardzo miło, poszło szybko. Tylko pytania wylosowałam beznadziejne, ale chyba nie było źle skoro 5 dostałam:) Ciesze się bardzo. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diana 24 rany jak ja ci zazdroszcze, ze juz jesteś po. Moje serdeczne GRATULACJE!!!!!!!!!!!!:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochane👄 Co za dzień, co chwilę leje, mam jakiś podły humor a jeszcze mąż wyjeżdza dzisiaj w delegacje do soboty:O Może to i lepiej, przynajmniej nie będę mu marudzić nad uchem!!Ciąża to jest super stan ale te moje zmiany nastrojów są dobijające- z wielkiej radości ku załamaniu:P Diana G🌼R🌼A🌼T🌼U🌼L🌼A🌼C🌼J🌼E🌼!!Szkoda, że mieszkamy tak daleko od siebie bo jakieś oblewanie....przy soczku by się przydało :D Ale dużo dawnych wrześniówek się odezwało:) Ja co prawda nie pamiętam Was ale serdecznie pozdrawiam🌼Piszcie do nas jak najczęściej!! Miśka wprost nie mogłam uwierzyć, że ZUS potrafi być tak złośliwy!!"...ciaża to nie choroba, a cieżarne wykorzystują ten stan, żeby wykorzystać zus i muszą to sprawdzać"!Idąc na L4 3 miesiące przed rozwiązaniem ciężarne wykorzystują ZUS??????Paranoja!!Oby tylko szybko dali odpowiedź i co ważniejsze przelali pieniążki🌼 Aneta76 łóżeczko śliczne a pościel jeszcze ładniejsza!!Przez pół godziny oglądałam wzory pościeli i nie mogłam się zdecydować, którą bym wybrała:)Wszystkie są takie słodkie!! Mysza jak najbardziej trzeba już pomyśleć o swoim niezbędniku do szpitala.Ja dostałam dokładny spis, co i w jakiej ilości mam zabrać ze sobą.Myślę, że jak kupisz wszystkie akcesoria w hurtowni bądź sklepie to będzie OK.W aptece będzie to napewno droższe. Shiva24 u nas też leje i bardzo wieje więc też więcej siedzimy w domach niż oddychamy świeżym powietrzem🌼 Aniołkujg czyli razem z Lukrecją i Wiśniową możemy jako pierwsze rozpocząć wrześniową sesję porodową🌼Damy radę:)Hasło:"macica nie zając, nie ucieknie" nieźle mnie rozbawiło:D :D :D Czasami z tych naszych dolegliwości musimy się trochę pośmiać a nie tylko zamartwiać!! Koniecznie napisz, czy promocja od poniedziałku w Plusie jest czegoś warta :) Vanilam, Peppetti bardzo Wam dziękuję za odpowiedź w sprawie legitymacji ubezp.👄Jutro jadę po nią do pracy, na wszelki wypadek żeby nie mieć jakiś nieprzyjemności przed samym porodem!!Koniecznie pogratuluj siostrze i imprezuj spokojnie🌼 Peppetti fajnie, że wszystko dostaniesz ze szpitala, nie musisz się martwić, że czegoś zapomnisz!!Tylko żeby te koszule były w stanie dobrej używalności!!🌼Ja to muszę zabrać totalnie wszystko, łącznie z lewatywami, podkładami i papierem toaletowym:O Vaniliam napisz Kochana, czy udało Ci się dostać krótkie koszule nocne rozpinane na guziki??Takie byłyby najlepsze ale sama takich nie spotkałam🌼 To-tylko-ja moja siostra powiedziała mi, że te nieco tańsze pieluszki mogą się przydać dla większego dziecka (ponad rok), wtedy one nie są złe.Natomiast dla takiego maleństwa to tylko Pampersy zdają egzamin!! Jeszcze trochę i Tobie będziemy gratulować jak Dianie!!Głowa do góry 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diana 24 GRATULACJE!!!:)))) Konwalia 10 Moglabys sie podzielic wiadomosciami ? napisac w jakich ilosciach dokonac zakupu tych niezbednych rzeczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kochane! jestem po wizycie wczoraj i nic nie pisałam bo chyba jakos ten wyjazd \"rozdraznił \" moją macice bo dziś cały czas twardnieje mi brzuch, wzielam juz dwa razy no spe ale na razie poprawa jest niewielka. Leze wiec caly dzien i mam nadzieje ze jutro juz bedzie lepiej :) A jutro kolejna wizyta lekarza tym razem w kwestii przeziębienia . Jeśli chodzi o krążek to dobrze sie usadowil i dobrze trzyma, mała wazy 1770 g - 29/30 tydz. ciazy. moj lekarz nic nie powiedział a ja dopiero dzis troche poczytalam o wagach i chyba moja dzidzia jest dosyć duza ! Dostalam liste rzeczy do szpiatala, wiekszość mniej wiecej odnalazlam w necie ale mam problem z jednym artykułem . I tu prośba zwłaszcza do dziewczyn które juz rodziły mam w spisie podkład fizelinowy pod pupe 1mx1m szt.5 czy wiecie gdzie cos takiego mozna kupic , ja nigdzie nie znalazłam, jak nadal nie bede wiedziec to najwyzej zadzwonie na oddział i spytam gdzie to sie kupuje. jeszcze jedno pytanie o ubranka, w kilku miejscach dziewczyny pisaly ze odradzają kaftaniki a polecaja body i pajacyki. Rozumiem że te body zamiast kaftaników to są takie zapinane w nozkach ale bez nogawek z krótkim albo długim rekawkiem czy tak? I na to zakłada sie pajacyka czyli z kolei z nogawką ale bez rekawków? Sorry za takie głupie pytanie ale mam problem z tymi ubrankami a brakuje mi wiedzy podstawowej. Vanilam- jesli masz skaner albo mozesz zrobic zdjecie tej swojej listy z wyprawka to wrzuc tutaj albo na bloga, zawsze warto porównać czy o czyms sie nie zapomniało. to-tylko-ja ale cie te kamienie wymeczą, masz 4 nerki a mowia ze od przybytku glowa nie boli, nieraz nadmiar tez bywa uciazliwy:) Diana 24 - gratulacje,podziwiam was wszystkie uczace sie w tym stanie Konwalia10 - tez szukam krotkich koszul rozpinanych, na razie znalazłam tylko te z allegro za ok 20-25 zł, ale one sa raczej na pozniej bo do porodu to chyba troche ich szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza nie ma sprawy!! Oczywiście w każdym szpitalu wymagania moga być inne ale napewno nie różnią się bardzo!! Rzeczy niezbędne dla mamy: - podkłady jednorazowe (3 sztuki) - majtki jednorazowe (3) - koszule nocne (2) - szlafrok -kapcie - lewatywa(2) - podpaski duże (1 paczka) - pieluchy jednorazowe dla położnicy (1 paczka) - szklanka, sztućce - termometr -aparat jednorazowy do golenia -woda mineralna niegazowana - karta ciąży, legitymacja, ubezpieczeniowa Rzeczy niezbędne dla dziecka: - pieluchy jednorazowe (1 paczka) - pieluchy tetrowe (3 sztuki) - ubranka potrzebne w dniu wyjścia ze szpitala Podobna lista znajduje się na naszym blogu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konwalia10 - moze wiesz jaka jest róznica miedzy pieluchy jednorazowe dla położnicy (1 paczka) podkłady jednorazowe (3 sztuki) bo u mnie w spisie podkłady jednorazowe to włąsnie te pieluchy belli juz sama zgłupiałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to u mnie niestety lista szpitalna jest nieco dłuzsza, do szpitala trzeba zabrać : -rozek lub becik -5 koszulek/kaftaników do wyboru - spioszki lub body ok 4 szt - czapeczka -rekawiczki - pampersy - chusteczki nawilzane do pupy - linomag/krem bambino/oliwka do wyboru - pieluchy tetrowe 4 szt w prezencie dla oddziału -pieluchy jednorazowe bella 2-3 paczki - majtki siateczkowe - podkłady fizelinowe pod pupe 1m x 1m szt.5 -koszula nocna rozpinana do karmienia szt2-3 - odciagacz pokarmu - welfrony zielone szt.2, rózowe szt. 1-rózowe nie koniecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie dodatkowo wszystko co potrzebne do naszej higieny szlafrok, klapki, płyn tantum rosa, lewatywa lub czopki glicerynowe,sztucce, reczniki, itd a i jeszcze 2 reczniki dla dzidziusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irysku napewno doświadczone mamy napiszą nam coś więcej ale podkład jednorazowy to taki kawałek materiału (najczęściej wykonany z folii i bibuły absorbującej ciecz), który zabezpiecza przed zabrudzeniem łóżko, prześcieradło lub materac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!! Diana 24 serdeczne gratulacje przesyłam!!! Znam tą radość. Peppetti to samo u mnie w nocy się dzieje. Dzisiaj 5 razy wstawałam siku i pić. Nie mogę znaleźć sobie miejsca. Na obu bokach niewygodnie, dzidzia uciska mi narządy, a nie wspomnę jak się leży na plecach. Wreszcie przyszło mi z Zusu, będą mi płacić przez 2 miesiące. Co do pogody to dla mnie lepsza jest ta niż upały. Wolę się cieplej ubrać i czuć komfort niż pocić się w sukienkach no i te dolegliwości z puchnącymi kostkami. Koszmar. Pozdrawiam wszystkie wrześnióweczki i życzę dobrej nocy!🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konwalia10 🌻 no faktycznie, są podklady fizelinowe ,co prawda nie ma rozmiaru metr na metr ale najwyżej kupie te 90 cm na 140 cm z tego wynika , że chodzi tu jedynie o nazewnictwo , u Ciebie podkład to podkład a pielucha to pielucha u mie jedno i drugie to podkład :D dzięki za linka, znalazłam na allegro jakieś podkłady ale do przewijania dziecka i mniejsze 60 x 60 i nie z fizeliny tylko z ceratka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak sie wpisze poscie drewex to wyskakuje ich troche wiecej, z baldachimami i w wiekszej kolorystyce :) dobra zmykam bo pisze juz sama ze soba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane Kobietki! przepraszam, ze nie kieruje do każdej z osobna mojego posta. witam dziewczyny, które znowu sie pojawiły, gratuluję wszystkich sukcesów!!!!!!!! przepraszam, ze teraz się tak często tu nie pojawiam, ale latam od lekarza do lekarza, na badania itp. by w końcu mi powiedzieli czy mam , czy nie mam tą cukrzycę ciążową. wczoraj miłam robione badania, dziś znowu jadę na krzywą cukrową i moze w poniedziałek mnie przyjmie lekarz. mam już wymieszaną glukozę 75 g i zraza idę z psem na DESZCZOWY DWÓR! potem wsiadam w autobusik i jadę na badanka! serdecznie Was wszystkie pozdrawiam!! wysyłam 1000siące buziaków 👄 i zyczę dobrego humorku i żadnych niemiłych niespodzianek, macie mieć cały czas uśmiech a usteczkach. 🌼 papapapapapapapapap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny Diana - GRATULACJE :) jaka wstretna pogoda dzisiaj, mialam isc na rynek ale nawet mi sie niechce czubka nosa wychylic, zimno i caly czas pada dzisiaj mam kolejne zaljecia w szkole rodzenia, dzisiaj o pierwszym etapie porodu. jak nam polozna poda liste co trzeba za soba wziasc to wam napisze, ale tak jak widze sa juz spore roznice w tych listach. ja zastanawialam sie nad rodzeniem w dwoch szpitalach w oswiecimiu (tu chodze do szkly rodzenia) i w tychach bo tak pracuje moj lekarz. I juz wiem ze roznie jest w tych szpitralach jesli chodzi o rzeczy dla dziecka. Dowiedzialam sie ze podobno w o. nie trzeba miec ze soba kosmetykow dla dziecka i masy ubranek, bo tam polozne same kapiom i przewijaja dzieci (oczywiscie jak chcesz to robic sama to mozna, moga tez to robic przy tobie), i w szpitalu dziecko caly czas jest owijane w pieluszki, kolezanka sie smiala ze robia takie male kokony :) i ubranaka trzeba miec dopiero na wyjscie, a w tym drugim szpitalu trzeba miec ze soba wszystko dla dziecka, kosmetyki, pieluchy, i ubranka na zmiane i do wyjscia, i podobno od poczatku sama zajmujesz sie dzieckiem a polozne tylko dogladaja. Tyle wiem od znajomych. A mam nadzieje ze dzisiaj sie dowiem dokladnie co trzeba miec ze soba do oswiecimia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny!Ja po udanych zakupach łóżeczka i poscieli zapolowałm na pieluchy happy w sklepie internetowym gdyz sa o okoo 20-30 zło tańsze na paczce niz np.u nas w sklepie,więc kupie wieksza ilości gdyz powyzej 120 zło koszty transportu pokrywa sklep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kochane. U Was też tak mocno wieje. Masakra Nie wiem czy jest to wynik pogody czy też czegoś innego, ale dzisiaj po raz drugi w tym tyg. złapała mnie migrena. Bardzo boli mnie głowa, wszystkie części ciała mi drętwieją i do tego wszystkiego mam wymioty. Lekarz na izbie przyjęć powiedział, że taka dolegliwość jest normala i żebym zażywała apap. Tylko że gdy chciałam kupić dla siebie te tabletki to kobieta w aptece mi nie sprzedała mówiąc, iz to zaszkodzi dziecku. No i cierpie. A teraz trochę z innej beczki. Poruszyłyście kwestie wyboru pieluch. Ja ostatnio kupiłam 35 pieluszek tetrowych i na razie 1 paczke pappersów. Przez pierwsze miesiące będę w ciągu dnia używać zwykłych pieluszek a w nocy założę pampersa. Ja mieszkam w piętrowym domu na górze i tam zwykle jest troszkę chłodniej. Myślimy o dogrzewaniu pokoju w razie potrzeby piecykiem na naftę odsiarczoną. Podobno jest bezpieczny dla ludzi w przeciwieństwie do gazowego. Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jolla25 ja przez cały czas nie wiem co do pieluch jestem tradycjonalistką i wolałabym tetrowe ale rodzina mnie naciska że pampersy taniej bo pra i proszek nie zużywany, nie wiem co zrobić, znając życie kupię tetrowe i zrobie po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniolekjg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniolekjg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniolekjg
witajcie w ten koszmarnie smutny i wietrzny dzień :-) . Przydało by się nieco słonka. Co do pieluch to ja nastawiam się na tetrowe jako podstawę a Pampersy w razie wyjazdu, odwiedzin i chyba na noc. W końcu to są niemałe koszty. To-tylko- ja wszystkiego naj naj najlepszego z okazji imienin. I oczywiście super oceny na egzaminie 🌼 Diana gratulacje!!!!!!!! To teraz spokojnie mozesz zająć się sobą i dzidzią.:-D Konwalio te rzeczy w Plusie wypatrzyłam na razie w ofercie internetowej. W poniedziałek postaram się sprawdzić osobiście . Dam Wam znać. Buziaki dla Was wszystkich Wrześnióweczki👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniolekjg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesść Dzieweczyny, jestem juz po badaniach na tarczyce. Z usg tarczycy wyszło mi, że mam guzka na lewym płacie, ale teraz mam sie tym nie przejmowac, poczekac i po porodzie zdjagnozowac go. Natomiast moj wynik TSH to 2,67. Podobno jest w normie. Lekarz powiedział, że nie mam więc ani nadczynności ani niedoczynności. NIe skierował mnie na zadne dodatkowe badania. Czy ten wynik faktycznie wskazuje, że wszystko jest oki, bo nie ufam temu lekarzowi, bo to taki nieprzyjemny konował. Na wstępie opieprzył mnie po co w ogóle przyszłam w 32 tc, skoro to jest o około 8 m-cy za poźno. Ci lekarze u nas w kraju, to jedna wielka porazka!!! Pozdrowienia dla wszystkich!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniołekjg 🌼 jeśli chodzi o te pieluchy to podobno pampersy nie wychodzą tak bardzo drogo. Bo do tetrowych należy doliczyć koszt proądu na pranie i prasowanie, woda (u nas jest naprawde droga), proszek no i te kupione na początku nie zawsze wystarczaja aż do momentu jak dzidzia zacznie wołać. Po rozmowie z mamami, które zapierały się ze niegdy pampersy same mnie do tego przekonują. Wczoraj od koleżnki w prezencie dostałam ksiażke \"gry i zabawy z niemowlakiem\" fajna sprawa i ciekawe pomysły napewno nie rza z niej skorzystam. U nas też pogoda deszczowa a my z siostrą chciałyśmy wybrać sie w niedziele do Lichenia i później na ślesin ale w taką pogode to chyba nie uda sie nam ten wyjazd:( i niegdzie sobie nie pojadę a szkoda:( bo znowu łapią mie jakies smutki:( A czy wy też tak macie, ze każdy hałaś nawet drobny budzi was w nocy. Ja poprostu nie mogę spać budze sie co chwile, ni emoge zasnąć a do tego co chwilke toaleta wzywa. Moze to juz instynktownie przygotowuje sie do nieprzespanych nocy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale wstrętna pogoda :( Ale Szymonek tak baraszkuje, że non stop mam uśmiech na twarzy :) Chyba biedak próbuje się odwrócić, a miejsca coraz mniej. A tak w ogóle Peppetti mam prośbę o uaktualnienie tabelki: waga + 8kg i brzuszek 99 cm. Niestety brzuch mam niemal ciągle twardy. Mam brać 2xdziennie no-spę, ale nie wiem, czy to jest obojętne dla maleństwa. W przeciwnieństwie do przedostatniej nocy dzisiaj non stop się budziłam i myślałam, że oszaleję, bo nie mogłam zasnąć. Jest mi coraz bardziej niewygodnie. Imieninki u siostry się udały, ale oczywiście zjadłam za trzech :) Diana24 - gratulacje 🌼 Konwalia10 - ja mam cztery koszule (na wszelki wypadek). Trzy z krótkim rękawem, rozpinane, ale nie całości tylko do pewnego momentu. A jedną kupiłam taką na brzuszek wiązaną pod brzuszkiem. Tak w ogóle to szukałam takich, żeby rozpinały się całe, ale niestety nigdzie nie widziałam. Na allegro są te rozpinane, ale ja kupiłam w sklepie z bielizną. Irysek - widać, że dbasz o dzidzię :) Ja jeszcze nie wiem, czego wymagają u nas w szpitalu. Tą swoją listę zrobiłam na podstawie tego, co jest już na blogu - tylko po prostu wypisałam rzeczy, których mi brakuje. A jeśli chodzi o pościel, której link przesłalaś, to właśnie mam zamiar ją zamówić :) Katusia - daj znać, jak wyszła ta glukoza 🌼 Jolla25 - dziwne z tym apapem, bo to podobno jedyny bezpieczny środek przecibólowy. A o tej nafcie, to Ci powiem, że nie mam bladego pojęcia. Laura_28 - dużo wody upłynie zanim niektórzy lekarze zaczną szanować pacjentów. Głowa do góry - u mnie na wynikach norma TSH jest podana 0,25 - 5,01 uIU/mL. Także rzeczywiście jest wszystko ok. Trzymajcie się cieplutko 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×