Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

dzisiaj taka okropna pogoda- a na kafe cisza.....śpicie Mamuśki w ten deszcz ? :) ja za 2 h mam wizyte i jak zwykle się denerwuje bo ostatnio twardniał mi mocno brzuch i mam nadzieję,ze szyjka się nie skróciła....wogóle na ostatnim usg mało co widziałam moje maleństwo i już nie moge się doczekać, by je zobaczyć.... oglądałam dziś na style- mamo to ja - i fizjoterapeuta wypowiadał się na temat poduszeczek dla dziecka - że do 9 miesiąca abosultnie są one zbędne i niewskazane, a jak jakaś mama koniecznie chce - to niech sobie na prześcieradle namaluje flamastrem...hehe a co do kołderek - to mówił,ze leciutkie - takie, które dziecko może samo z siebie skopać, to jak najbardziej , dobre są też śpiworki, ale nie mogą być za długie, bo dziecko może w niego się wsunąć i udusić.. o kładzeniu niemowlaka mówił,że najlepiej jak śpi na boczku, nic mu wtedy nie grozi..ale jak to w praktyce działa to nie wiem :) dzidziuś na pewno się przekręci na plecki :) o ubrankach w sumie powiedzieli,że najlepsze są body i pajacyki - najwygodniejsze dla maleństwa.. to tyle z info, jakie \"wyoglądałam\" :) ok uciekam się szykować....narazie papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak weszałam na forum, wogóle nie pokazało mi wpisów..a teraz po odświeżeniu są - czyli jednak część z nas pojawiła się w tą paskudną pogodę :) Konwalia10 - wszystko co pierwsze to najlepsze - ale mimo wszystko nie żałujemy :) Ze spaniem to ja już od tygodnia mam problem, wszystko mnie boli ciągnie, co chwile się budzę - obawiam się, że tak juz będzie do końca..... aneta76 - jak mocno Cięboli weź np. paracetamol, nie zaszkodzi on maleństwu - a Ty nie będziesz się mordować... Dotex82 - zdjęcia wyślij do Pepetti lub do mnie - jak wejdziesz na blooga są tam podane miele ok ja uciekam , bo nie zdąze głowy wysuszyć papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane Wrześnióweczki:)) wczoraj byłam na wizycie i niestety płeć nadal jest tajemnicą;) kruszynka pupe wypieła i nie pokazała co miedzy nózkami. hihii. Rosnie jak na drozdżach. Wg pomiaru usg to juz wygląda na 33,5 tyg, a ja koncze 30 tydz. Doktor mówi, że będzie duza dzidzia:) Ruchliwa bardzo, cały dzień pokopuje i nadal połozenie poziome, wiec czuję przewaznie na bokach:) ale w nocy spi i dlatego ja tez spie i nie budze się nawet na siusiu:) Oby tak dalej. Kolejna wizyta za dwa tyg. Moze odsłoni rabek tajemnicy;) Pozdrawiam Was Wszystkie serdecznie i uciekam obiad kończyć:) buziaki posyłam:) A, kochana Peppetti, prosze o poprawki w tabelce, waga +11 kg i 107 obwód brzucha:) papa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniolekjg
Witajcie w ten zachlapany dzionek. Pogoda pod psem a u nas w sklepie żywego ducha nie widać wiec mam czas z Wami pogadać :-D. Byłam wczoraj w plusie po te body i pajacyk Ale powiem Wam, że to żadna rewelacja. Na zdjęciu wyglądały ładniej. Body były pakowane po 5 szt ale wszystkie w paczce były jednego koloru. A pajacyki odcienie żółtego i niebieskiego nieciekawe. Kupiłam różowe ale nie są ósmym cudem świata. Za to dobrałam sobie myjki do mycia Basi. Śliczne. kaska0110 ząbek już wyleczony? Współczuję bólu:-(. Jeślim chodzi o butelki to ja też uważam, że na początek wystarczą zwykłe a jak się okaże, że potrzebne będą specjalne to wtedy się kupi. Małagocha golenie zależy od szpitala. W jednym golą wszystko a w innym tylko najbliższą okolicę. Można nawet mieć króciutką fryzurkę byle wargi były gołe. Szczęsciaro witamy po przerwie 🌼 . Shaket tobie to dobrze. Obóz w Zawoi hu,hu. Aneto szkoda, że nie spełniły sie Twoje marzenia , ale zawsze możesz próbować dalej;-) do skutku. Zresztą przy tylu mężczyznach w domu to powinnaś mieć wygodę. Pewnie noszą Cie na rękach.:-) Irysek mam nadzieję, że już gardło wyleczone Katusia nie martw się. Trochę Cie pomęczą z badaniami ale przynajmniej będziesz przebadana na wskroś. A lepiej się upewnić. Moze Ty po prostu lubisz słodycze :-D Gabi trzymamy za Ciebie kciuki. Cieżko jest spróbować pierwszy jeszcze raz ale pewnie dojrzejesz. Nawet tu na forum mamy koleżankę , która miała mieć termin razem z nami i niestety nie dotrzymała. A teraz parę dni temu napisała, że znowu ma w sonie fasolkę. Więc głowa do góry i sie nie poddawaj👄 Vanilam gratuluję wygranej z zusem . 🌼 Konwalio na skurcze łudek bierz magnez z potasem. Ja dostałam Aspargin ale są też i inne środki na rynku. A najlepiej to jedz dużo pomidorów i orzechów włoskich.:-) Miśka nie panikuj, nie wolno Ci! :"-) Pola strasznie wstydliwą masz dzidzię. A ja swoją zobaczę już jutro. hurrrrrrrraa:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniołekjg-jezeli chodzi o próbowanie to raczej się nie zdecyduje to bedzie moje trzecie ciecie ces. i moja macica juz wysiada przy tych kolosach (nie schodze poniżej 4,kg) tak więc zostane ta jedyną wszystkich panów w moim domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ten pochmurny dzien! Troche sie nie odzywalam, bo bylam poleniuchowac u rodzicow :) Nie ma to jak wydluzony weekend, z pysznymi smakolykami podtykanymi pod sam nos (w trosce o zdrowie pierwszego wnuka ;) ) Szkoda tylko, ze pogoda taka ... barowa ;) Ostatnio na szkole rodzenia mielismy spotkanie z psychologiem rodzinnym. Bylo super. Kobieta bardzo rzeczowo opowiadala o wychowaniu malenstwa, najczesciej popelnianych bledach wychowawczych, najtrudniejszych okresach w zyciu dziecka i o roli komunikacji w calym procesie wychowania (pewnie kolezanki po pedagogice wiedza o czym mowie). Niby oczywiste sprawy, ale dobrze jest posluchac o wychowaniu i roli rodzicow (w tym ojcow!!!) gdy obok siedzi maz. Zwlaszcza w czasach, gdy rola ojcow czesto ogranicza sie do zapewnienia bytu materialnego, i w calej tej gonitwie nie maja czasu dla dziecka. A w pierwszych latach zycia dziecka to wlasnie wspolnie spedzony czas jest najcenniejszy... Aneta76 - widac skazana jestes na samych mezczyzn... moze zdecydujesz sie kiedys na 4 szkraba - małą ksiezniczke ;) Jak slusznie napisalas - najwazniejsze, ze jest zdrowe! Pola40 - moj smyk tez jest ulozony poziomo i tez dostaje regularne kopniaki po bokach ;) Mam nadzieje, ze sie jeszcze przewroci glowka do dolu! Jezeli chodzi o skurcze lydek, to dla mnie tez sie to zdarza i w nocy budze sie z okropnym bolem. Najlepiej lykac magnez (ja biore MagneB6). Miska26 - dzieki za info o poduszeczkach - nie bylam pewna od kiedy je stosowac (bo przeciez po cos je wynaleziono!). Teraz juz wiem, ze po 9 mcu :) A co do wyprawki, to musze Wam powiedziec, ze faktycznie allegro jest tanie, ale sprawdzalam ceny w sklepach we Wroclawiu (konkretnie w 2 hurtowniach dzieciecych) i ceny sa takie same!!!! Te same zestawy (posciele, lozeczka), a mozna podotykac i obejrzec na wlasne oczy :) Zatem ja chyba skupie sie na tych hurtowniach :) Ufff... Koncze ten elaborat. Trzymajcie sie cieplutko i byle do slonecznego weekendu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza iza
Hej kochane Wpadłam na momencik,jestem strasznie zagoniona-remont na 102,chciałabym by już sie skończył a tu hoho daleko w polu jesteśmy,oby zdążyć do września. Co do skurczu łydek ja też łykam Aspargin ale mimo to sie zdażają ,oprócz orzechów podobno bananki się sprawdzają. Moje kochanie ma dzisiaj urodzinki na objadek dostał swoje ulubine golonko,a wieczorem bedzie deser❤️ ❤️ Trzymajcie się cieplutko kochane wrzesnióweczki🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Kochane :) ale się dziś nasiedziałam u ginki, wróciła z urlopu i ludzi było multum.. na szczęscie szyjka ok nie skraca się , ładnie pozamykana.. Mateuszek cały czas główkę ma na dole, po ewej stronie :) za dwa tygodnie mam iść na takie szczegółowe usg - wiec wtedy poznam wymiary i wagę :) spotkałam koleżnake, która urodziła 2 tyg. temu- więc na świeżo wypytałam co jak wygląda w naszym szpitalu, ona miała cesarke i jest bardzo zadowolona - mówiła,że jak słyszała te krzyki z porodówki, to aż jej się słabo robiło :) maleństwo jest w naszym szpitalu cały czas przy mamie, tylko pierwszą noc po cesarce zabierają, każdy ma w pokoju przewijak z półkami i tam kładzie się pieluchy- wiec położna ich nie zabiera..na początek przychodzi pokazać jak się szkraba przewija i robi się to samemu.. Pokazała mi zdjęcia swojej Zuzi - cudna kruszynka, już nie moge doczekać się swojego maleństwa, aż mi się łezka zakręciła w oku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:):) Wreszcie na chorobowym, koniec stresów i bieganiny a z rugiej strony strraszne nudy w domu:) nam ciężarnym nic ani nikt nie dogodzi:) Z moją szyjką wszystko ok! wydaje mi się że to lekarz spanikował bo po tygodniu moja szyjka miała długość 37 mm ale i tak zabronił mi wracac o pracy:( powiedział że już dosć pracy no wiec sieze w domu, marudze i tyję i tyje....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny 🌻 Byłam dziś u gina i czeka mnie szpital... będą mi badac glukozę kilka razy dziennie i ustalą dietę, bo choć nie mam cukrzycy ciazowej, to ten wynik po obciążeniu glukozą jednak nieznacznie przekroczył normę. Jutro jadę do szpitala umówic się na termin, pewnie spedzę tam ze 3 dni. No trudno. Do tego szyjka skróciła mi sie do 2,5cm (miałam 3 cm), a wszystko przez to, że za mało leżę - dziecko rośnie i grawitacja robi swoje. Ale poza tym wszystko ok, lekarz powiedział, że jeszcze tylko 4 tygodnie i będę mogła urodzić bezpiecznie (będę wtedy w 35 tc). Oczywiście to nie prognoza przedwczesnego porodu, ale granica bezpieczeństwa. Idę się zatem położyć, pozdrawiam Was wszystkie i oczywiście dam znać, kiedy ten szpital, a potem opiszę Wam wrażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie brzuchatki azazella --> trzymaj się z tym szpitalem. ciekawe co mi pani doktor powie w czwartek na ten mój cukier...:( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kochane 🌻 Na wstepie pozdrawiam Was i Brzuszki. daria123 spoznione ale szczere GRATULACJE z okazji 2 rocznicy slubu 🌻 kaja72 🌻 malagocha333 🌻 mysle, ze chusteczki nawilzajace Pampers sa b.dobre. Co prawda nie mam jeszcze dziecka, ale uzywam ich dla siebie, po wizytach w toalecie :P aniolekjg 🌻 kaska0110 biedulko 🌻, lepiej Ci juz po wizycie u dentysty? Zycze zdrowka 🌻 Szczesciara28 fajnie ze jestes 🌻 i ze wszystko dobrze u Was. Twardy brzuszek ma juz chyba wiekszosc z Nas, mi tez od kilku dni towarzyszy to uczucie. mysza3 🌻 milo mi, ze wozek Ci sie podoba 🌻 Jest firmy Hauck, a linia nazywa sie i´coo, model Plasma. Wisniowa 🌻 Peppetti 🌻 sakahet 🌻 malagocha333 🌻 aneta76 GRATULUJE duzego chlopaka 🌻 irysek 🌻 srednica mojego wozka, tez jest niewielka - 20cm, ale za to mozna obracac kolka o 360°. Jest bardzo lekki w prowadzeniu i wazy niewiele. Jesli chodzi o gondolke, to jest ona dosc mala i wystarczy jedynie do 6m-ca zycia dziecka. Duzo zdrowka irysku 🌻 Czujesz sie juz lepiej? Katusia 🌻 wspolczuje Ci, tej diety, ja jestem teraz strasznym glodomorem i wyobrazam sobie co musisz przezywac, stosujac diete. Ale czego nie robi sie dla babysia 🌻 Takze duzo wytrwalosci zycze :) gabi27 przykro mi, ze stracilas malenstwo. Mam nadzieje, ze niedlugo bedziesz mogla podzielic sie z nami, wiadomoscia ze jestes w ciazy. Zycze Ci tego 🌻. Nie rezygnuj. Na pewno bedzie dobrze. Mysl pozytywnie. A Twoja coreczka ile ma latek? vanilam 🌻 Widze, ze goraczka zakupow trwa :) mam nadzieje, ze znajdziesz jakis fajny wozek, odpowiadajacy Waszym oczekiwaniom. Dotex82 🌻 czekamy na fotki z wesela :) Konwalia10 🌻 ja mojego meza tez juz we wrzesniu nigdzie nie puszcze :P Zreszta chyba by sobie nie wybaczyl, gdyby go nie bylo przy porodzie pola40 🌻 widac Twoj maluszek nie chce sie ujawnic ;) moze jest wstydliwy :) dziddzia rzyczywiscie spora, wiec rozmiar 56 nie bedzie Ci potrzebny ;) Ja tez jeszcze nie wiem, czy to chlopiec, czy dziewczynka, na tydzien mam USG to moze sie uda cos podpatrzyc kamyczek-80 🌻 Fajnie, ze wypoczeliscie :) Nie ma to jak szczesliwa mama, wtedy i dzidzia ma sie dobrze 🌻 iza iza wiem, co to remont. Nie przemeczaj sie i mkilego wieczorku z mezulkiem zycze 🌻 Miska_26 super ze wzystko dobrze 🌻 Ja tez juz nie moge sie doczekac mojego malenstwa. Ciekawe do kogo bedzie bardziej podobne ;) NINKA78 ja juz w domku od kwietnia i czasem narzekam mezowi, ze mi sie nudzi, a on ma sie dobrze bo do pracy chodzi :P Ale juz niedlugo nudzic nam sie nie bedzie ;) azazella 🌻 dbaj o siebie w tym szpitalu. Najwazniejsze, ze lekarz cie uspokoil. Lez duzo i odpoczywaj. to-tylko-ja 🌻 jesli chodzi o butelki to tez mam z tym problem, zastanawiam sie takze czy laktator nie bedzie zbedny. Mam nadzieje, ze lekarz powie, ze jest o.k. z tym cukrem. Ale sie rozpisalam :) Dziewczynki u mnie i maluszka dobrze. Jedynie to od kilku dni \"ciagnie\" mnie brzuszek. Dzis byla u mnie kolezanka, ktora ma termin dokladnie m-ac po mnie. Porozmawialysmy sobie o obawach i ogolnie o ciazy. Fajnie bedzie za kilka tyg. wymieniac sie doswiadczeniami na temat wychowania dziecka :) Milego wieczoru. Wszystkim ktore pominelam to-tylko-ja 🌻 jesli chodzi o butelki to tez mam z tym problem, zastanawiam sie takze czy laktator nie bedzie zbedny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki, u mnie wszystko ok, cały czas jestem na diecie z powodu tego podwyższonego wyniku glukozy, nie jest tak źle ale niestety słodycze musze omijać szerokim łukiem, jak na razie jest ok. choć nic nie pisze to regularnie was podczytuję i śledzę dyskusje:) azazella a jaki miałaś wynik po 2h obciążenia 75g glukozy? mój wynik też był podwyższony, ale doktorek kazał tylko trzymać dietę, robię codziennie pomiary glukometrem w domku i wszystko raczej jest w normie, mam nadzieję że uda mi się wytrwać jeszcze te 2 miesiące bez żadnych komplikacji. teraz już zmykam do łóżeczka słodkich snów dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam 2 pytanka: 1. jaki rozmiar kupujecie do szpitala 56 czy 62, bo jak się dzisiaj pytałam w sklepie to pani mi powiedziała że 56 wystarczy i wszystkie mamy kupują ten rozmiar 2. jaki wkład do wanienki jest lepszy? ten z gąbki czy ten plastikowy wysoki? Pozdrawiam i życzę dobrej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór 🖐️ Ale wstrętny był dzisiaj ten dzień, ciągle lało:OMoże jutro będzie już ładniej:) Na kolację wsunęłam banana, zagryzłam orzeszkami - tak łatwo nie dam się tym skurczom:D Aneta76 trzeci chłopak to trzecie szczęście!!Najważniejsze, żeby dzidziuś był zdrowy 🌼Moi rodzice mają trzy córy i zawsze mówili, że chłopców to dostaną już gotowych:D I teraz mają trzech synów-zieńciów:D Miśka_26 ja też bardzo lubię program Mamo to ja!Z niego dowiedziałam się m.in. że bardzo popularne kubki niekapki są niezdrowe dla zgryzu dziecka i mogą powodować późniejsze wady wymowy!Człowiek całe życie się uczy!! Super że z Tobą i maleństwem wszystko w porządku🌼 Pola40 ale tajemniczy ten Wasz bobasek:D U nas lekarz obstawiał chłopczyka a teraz zasiał w nas wątpliwości czy aby napewno...i też do końca nie jesteśmy pewni:D Aniołekjg dzięki za radę 👄 Kamyczek80 ja też już zauważyłam, że nie wszystkie rzeczy na allegro są w takiej super cenie!Ostatnio w sklepie znalazłam wózek tańszy o 90 zł od wystawionego na Allegro.A nie ma to jak kupować coś co można najpierw dotknąć i zobaczyć gołym okiem. Iza iza miłego wieczoru z solenizantem :D 🌼 Ninka78 teraz korzystaj z zasłużonego wypoczynku!!Relaksuj się i regeneruj siły po pracy!!🌼 Azazella przykro mi, że musisz iść do szpitala ale wszystko dla dobra maluszka!!Może zrobią wszystkie badania, poobserwują Cię i wrócisz szybko do domku!!Trzymam kciuki🌼 to-tylko-ja jak się trzymasz przed obroną??Jeszcze kilka dni i w końcu odpoczniesz🌼 Shiva gdy odczuwasz ciągnięcie brzuszka to koniecznie się połóż i odpocznij!!Wszystko jest prawidłowe gdy po czasie te objawy mijają!! Eve81 dzielna dziewczyna z Ciebie!!Tyle czasu bez słodyczy...ale największą słodycz nosisz w sobie i już potem będziez się nią rozkoszować na całego🌼 Malagocha ja większość ubranek mam od rozmiaru 62, w mniejszym rozmiarze mam jakieś pojedyńcze sztuki.Co do wkładu do wanienki to kiedyś znajoma mi mówiła, że lepszy jest ten plastikowy bo szybciej schnie niż gąbka.Ale to było jej zdanie, ja jeszcze swojego nie mam na ten temat:) Dobra, zbieram się do łóżeczka!!Spokojnej nocy!!Buziaki👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie o poranku :) mie dziś o 3 obudził dziwny ból brzucha - nie potrafiłam zlokalizować gdzie mnie boli.. ale na szczęście przeszło.. malagocha333 - z tymi rozmiarami to różnie :) ja naszykowałam sobie do szpitala 2 rozmiary i 56 i 62, moja kolezanka - mimo,że ona i mąż są postawni - urodziła maleństwo mające 51cm - to ciuszki na 56 jak najbardziej wykorzysta, a znowu inni rodzą np. 58 - więc 56 jest na dzień dobry za małe :) Z resztą i tak wszyscy bębnią,żeby rzeczy na 56 mieć mało - bo dzidzius z tego rozmiaru w expresowym tempie wyrasta.. u nas w szpitalu na szczęście mają dla dzidziusia wszystko prócz pieluch, nawet rożki - więc ja wezme tylko po jednym komplecie, a reszte w zależności od rozmiaru Mateuszka mama mi dokupi :) azazella - trzymaj się, nikt nie lubi szpitali..ale czasem dla dobra sprawy, trzeba go przecierpieć 🌻 oby jak najszybciej minął Ci w nim czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze odnośnie wkładu do wanienki - to czytałam na kafe, że dobra jest \"foczka\" ale co to jest nie mam pojęcia :) gąbką - to zbiór bakterii.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane brzuchatki wszystkie razem i każda z osobna!!! Ja to dzis tak jakoś dziwnie sie czuję jakby mi mały siedział na samej szyjce ale wiem że z szyjka ok jest na 4 cm w porzadku tyle tylko że ja krótka jestem i mały szuka kazdego wolnego miejsca w moim brzuchu.Mimo że to mój trzeci szkarab zawsze mam problem z wyprawkami bo na drugiego wzięłam do szpitala 52 i wszystko było małe teraz wezme dwa komplety wiekszy i mniejszy.ale najważniejsze że mi moja pani doktor pozwoliła na barabara z mężem którego nie było 3 m-ce i bedzie tylko tydzień...ALE FAJOWO!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny Pare dni mialam lenia, mimo ze zagladam codziennie jakos do pisania nie moglam sie zabrac :( Dzisiaj jestem juz na nogach od 5, maz ma na rano i jak on wstaje to ja juz tez. Ostatnio mialam pare kiepskich nocy, raz potworny bol plecow, raz brzucha taki ze sie nawet na bok nie moglam przekrecic, a ostatnio zgaga :( ale naszczescie zdarzaja sie noce ze przesypiam bez problemow cala :) co do dyskusji o pieluszkach, to mysle ze raczej zdecydujemy sie na pampersy, w tetrowych przeraza mnie pranie i prasowanie. przeznam sie ze nie przepadam za tym wiec jak moge to sobie tego oszczedze, poza tym na poczatku wszystkie czynnosci przy dziecku beda zajmowaly mi duuzo czasu zanim nabiore doswiadczenia i pewnosci w tym co robie wiec nie mam zamiaru jeszcze na zlamanie karku biegac od pralki do zelazka, bez tych pieluszek i tak bedzie tego troche. Do tego jeszcze troche czasu potrwa przeciez zanim calkiem dojde do siebie po porodzie wiec poco sobie zycie utrudniac. To moje pierwsze dziecko i pierwszy porod ale kilka lat temu zdarzylo sie tak ze bylam szyta, krocze i pochwa, wiec pamietam ile czasu bylam obolala i jak dlugo dochodzilam do siebie w piatek wszkole rodzenia polozna podawala nam co mamy ze soba zabrac do szpitala, mysle ze w wiekszosci pokrywa sie to z tym co juz dziewczyny pisaly. Oczywiscie karta ciazy, legitymacja ubezp. dowod osob. wyniki badan, grupa krwi dla siebie - koszule nocne rozpinane z przedu, tak zeby swobodnie mozna bylo odslonic cala piers przy karmieniu(istotne zwlaszcza dla tych co beda karmic pierpwszy raz) szlafrok, kapcie, klapki pod prysznic, przybory toaletowe jakich zazwyczaj uzywamy(nie kupowac nic nowego do higieny intymnej, tylko sprawdzone produkty) tantu rosa, reczniki, mozna wziasc kubek i sztucce swoje ale niekoniecznie i mamy sobie kupic wlewke enema lub rektanal, lignine albo podpaski duze i majtki jednorazowe z siateczki dla panow - obuwie zmienne, moga wziasc ubranie na przebranie, a jesli nie maja to dostana w szpitalu i co do picia i jedzenia dla dziecka - ewentualnie kilka pampersow i ubranko do wyjscia a wczoraj omawiala pierwszy etap porodu - do pelnego rozwarcia mowila kiedy powinnysmy sie zglosic do szpitala : skurcze regularne co 5 minut, albo odeszly wody albo jestesmy 7 dni po wyznaczonym terminie porodu - oczywiscie jesli mamy watpliwosci czy top napewno juz i mialybysmy sie denerwowac w domu to lepiej sie wczesniej zglosic do szpitala. Potem omowiala jak bedziemy przyjmowane, gdzie sie zlosci, kto sie nami zajmie, uprzedzila ze polozen przeprowadza wywiac zeby sie nie denerwowac ze zasypuja nas gradem pytan ( maja pytac o przebyte ciaze i porody, miesiaczke, o choroby w rodzinie o nasze powazne choroby i o ta ciaze) pozniej idziemy na oddzial do pokoju gdzie sie przygotowujemy, tam jestesmy badane przez polozna, ktora sprawdza na jakim etapie porodu jestesmy i slucha tentna dziecka, wazy nas, mierzy potem golenie (tylko tego miejsca gdzie pozniej ewentualnie bylybysmy szyte) nastepnie wlewka jak jest na nia czas ( to zalezy od etapu porodu i tego jak szybko postepuje) pozniej prysznic i przebioeramy sie ( mozna miec swoja koszule ale w szpitalu daja takie specjalne do porodu) i na sale. Radzila zeby w pierwszym etapie szukac sobie wygodnej pozyci, raczej satrac sie przyjmowac pionowe pozycje. Mowial kiedy sa wskazania do lezenia, o tym zeby skoncentrowac sie na oddychaniu torem brzusznym w czasie skurczow. A teraz w piatek mamy miec cwiczenia z panami, ma pokazac w czym moga nam byc pomocni w czasie porodu, a pozniej ma mowic o 2 i 3 fazie porodu Ale wam zdalam relacje :) Mam nadzieje ze sie nie gniewacie ze tyle sie rozpisalam :) A tak poza tym to czujemy sie dobrze, Piotrus sobie bryka, dzisiaj byla na badaniach ale wyniki dopiero za tydzien cziekawa jestem jak moja morfologia, czy zelazo 2x dziennie dalo jakies efekt Jutro jade sprobowac zajestrowac sie do kardiologa. Terminy masakra w jednym szpitalu do konca roku juz maja zajete, a tam gdzie jutro jade to dopiero pazdziernik listopad ale jak powiedzialam pani o co chodzi ze musze isc na wizyte przed porodem ktory mam w drugiej polowie wrzesnia to powiedziala zebym przyjechala i pogadala z lekarzem, ze moze mnie przyjmie :) zobaczymy jutro Wogole dzisiaj w kolejce do labopratorium przepuscil mnie facet, mimo ze byla 2, tuz za nic, powiedzial ze to nie wypada zeby kobieta w ciazy stala w kolejce przed nim :) i choc wielkiej roznicy to nie robilo bo tam szybko idzie to naprwde milo mi sie zrobilo :) Mamy juz w domciu lozeczko, wczoraj brat meza przywiozl nam od ich dalszej rodziny, mimo ze oni tez maja, ale teraz mamy mnie klopotui z materacem bo to jest standardowe 120x60 a tamto bylo 120x70 Jak sie nie odzywam to pare dni ale jak juz napisze to wypracowanie :) Buziaki dla wszystkich, szczegolnie dla azazelli - trzymaj sie kochana w tym szpitalu tych pare dni :) i iryska - oby cie te choroby jak najszybciej zostawily w spokoju i zebys miala wiecej usmiechu na twarzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniolekjg
Cześć dziewczyny. Własnie wczoraj na szkole rodzenia kąpaliśmy nasze dziecko.Nawet dostaliśmy je do domu by poćwiczyć;-). I teraz jestem już zmuszona kupić akcesoria do kąpieli naszej Basieńki. Ale to dobrze że zostałam zmobilizowana bo tak to odkładałam na ostatnią chwilę. Piszecie o wkładach do wanienek. Też pytaliśmy o to wczoraj położną.Leżaczki uważa za zbędne, chyba,że ktoś bardzo sie uprze albo będzie miał kłopoty z utrzymaniem dziecka. Mogą być wkłady plastikowe ale ona też nie poleca bo dziecko może sie z nich zsunąć.Ona najbardziej poleca wkłady gąbkowe albo tradycyjnie pieluchę tetrową włożoną w rąb do wanienki. Z pieluchą jest o tyle dobrze, że wyschnie i jest do powtórnego użycia, bez problemu. No i nie ma dodatkowych kosztów. Zresztą jak zauważyłam nasza położna jest raczej zwolenniczką tradycyjnych metod.Oczywiście, nie narzuca zdania ale gdzie można przyoszczędzić to mówi. Aneto to jesteś księżniczką w domu :-D Kamyczku, nooooo nie ma jak u mamy.......... iza,iza🌼 MIśka 🌼 Ninka to nasze prawo nieco pomarudzić , a co ;-) azazello lepiej dmuchać na zimne. Dobrze, że lekarz tak dba o Ciebie i dziecko. A szpital, no cóż, zło konieczne ale czasem warto. Trzymaj sie Kochana 👄 to tylko ja już niedługo i będziesz mieć obronę z głowy . To w piątek , tak? Trzymamy kciuki. Shiva dobrze mieć kogoś z kim można pogadać. Ja mam szwagierkę, która jest w 4 miesiącu i to ja robię za eksperta;-). Też zastanawiam się nad laktatorem .Jednak po kilku rozmowach z doświadczonymi mamami dochodzę do wniosku, że kupię jak będzie potrzeba bo niektóre kupiły i ani razu nie użyły albo ze 2-3 razy. Lepiej te pieniążki przeznaczyć bezpośrednio na dziecko. eve dietka antysłodyczowa? Pewnie po dzisiejszej wizycie też usłyszę taki wyrok. Już mam zakaz używania soli a czasem to aż boli jak się je mięsko niesolone. Ale Baśka ważniejsza. malagocha ja mam nieco ubranek na rozm.56 ale teraz kupuję 62-68. Bo dziecko szybko z nich wyrasta. konwalio🌼 aneto no to życzymy pozwolenia od gina;-) joasiu ranny ptaszek z Ciebie:-).Oby było więcej takich ludzi którzy przepuszczają cięzarne. Na pewno było to bardzo miłe. Nie ma to jak przedwojenna kultura.Powodzenia u kardiologa🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny Widze, ze sporo ostatnio piszecie, ja wszystko czytam, tylko jakos siedzialam cichutko i sie nie odzywalam:). Jak kazdy poniedzialek i wtorek spedzilam u rodzicow, mam tam sporo ciuszkow, ktore dostalam i robilam segregacje, zeby tez pomalu sie zaczac przygotowywac. Wydrukowalam sobie liste rzeczy, ktore musimy wziac do szpitala i bede uzupelniac po malu. Dzisiaj zaczelam 33 tydzien, widze, ze juz wiekszosc z Was jest po wizytach, ja niestety musze czekac jeszcze do poniedzialku, a juz nie bylam ponad miesiac :( (najpierw nasz urlop pozniej lekarza). Dziekuje za wszystkie informacje, to moje pierwsze dzieciatko i dzieki Wam naprawde duzo mozna sie dowiedziec 🌼 Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki. U mnie od rana szaro i ponuro i już mnie to zaczyna denerwować 😠 Do tego ząb dalej mnie ćmi i nie mam pojęcia comam robić. Wyobraźcie sobie, że byłam u dentysty ale powiedziano mi, że najwcześniej mogą mnie przyjąć za 5 tygodni. Więc mąż mówi do babki, że chcemy prywatnie...a o na, ze jej przykro ale to nie ma znaczenia. Wcześniej mnie nie przyjmie...😠 Rozumiecie to?? Bo ja nie... Na szczęście nie jest to ostry ból ale chciałam to zrobić szybko i mieć z głowy...😠 Szczęściara - witaj po długiej nieobecności. Już się o Ciebie martwiłam i \"wywoływałam\" kilka razy. Cieszę się, że jesteś znowu z nami. Pisz jak najczęściej!!! Aneta - ogromniaste Twoje dzieciaczki :) Oj wierzę, że bardzo chciałaś małej księżniczki...no ale za to masz trzech królewiczów :) Gabi - :( jestem z Tobą słoneczko :( Azazella - ojejku...to nieciekawie się porobiło. No ale wytrzymasz. Pamiętaj, że jesteśmy z Tobą!!!! Głowa do góry! Vanilam pochwal się co za perełki znalazłaś na allegro!!! Ja właśnie zamówiłam łóżeczko i pościel na allegro :) Uwielbiam takie zakupki :) Irysku jak się czujesz?? Konwalia jak zwykle tryskasz optymizmem. To mi się podoba :) 🌼 Misia - świetnie, że u Ciebie po badaniach wszystko w porządku. Oby tak dalej. Co do foczki to widzę, że masz tak jak ja....jak coś nie wiem to muszę się dowiedzieć, bo by mnie ciekawość zżarła :P Pola - ale masz wstydzioszka :) Za to jaki duuuuży :) Najważniejsze, że wszystko jest ok. Aniołku - trzymam kciuki za dzisiejsze USG :) Czekam na relacje po. Kamyczek, to ciekawe były te zajęcia. Jak ja żałuje, ze nie mogę chodzić na takie :( Co do kopniaków po bokach to mam tak samo. Potrafi mnie maluszek na raz po dwóch bokach pokopać :P Iza Iza - powodzenia w remoncie. Oby się skończył jak najszybciej!!! Ninka - nadszedł upragniony czas relaksu :) Odpoczywaj kochana i tyj ile wlezie. Już Ci dużo czasu nie zostało :P To tylko ja - bądź dobrej myśli. Musi być dobrze!!! Jak nauka?? Pewnie stresujesz się biedulko... Shiva - nareszcie jesteś 🌼 Super, że masz taką koleżankę, będzie Wam fajnie wymieniać się spostrzeżeniami i doświadczeniem :) No i będzie ktoś kto zrozumie Twoje humory, nieprzespane noce itp :) Eve - trzymaj się dzielnie!!! Podziwiam Cię. Nie wiem jak ja dałabym radę... Malagocha - jeżeli chodzi o ubranka, to tu u mnie są od 0-3 miesięcy i takie kupuję. Ale mam też kilka dla noworodka (nie ma rozmiarówki tutaj) i to są maleńkie całkiem. Co do wkładów, to podobnie jak Miśka uważam, że gąbka to zły pomysł - idealna pożywka dla bakterii - nie jesteś w stanie tego zdezynfekować i schnie długo...Więc plastikowa nadstawka moim zdaniem jest lepsza (tzw. foczka). Tylko nie wiem czy się sprawdza. To musiałyby nam powiedzieć już dzieciate mamusie :) Joasia 😘😘😘 wielkie całusy dla Ciebie. Opisałaś to tak dokładnie, że poczułam się niemal jakbym była na lekcjach w Twojej szkole :) Dzięki Ci wielkie 🌼 Peppetti gdzie się podziewasz?? Zielony talerzyku odezwij się!!!! Soophiee co z Tobą i Twoją córeńką??? Dziewczynki odzywajcie się i dawajcie znać co u Was!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniolekjg
Jeszcze tylko podzielę sie z Wami radością, że za 3 godzinki idę na usg i zobaczę Basieńkę. Już nie mogę sie doczekać. .............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale trafilysmy, akurat w tym samym czasie, odswiezam patrze a tu juz nie tylko ja zagladam :) aniolku - to musialo byc fajne przezycie, ciekawe jak to bedzie z naszymi bobaskami, jejq ale ja juz sie nie moge doczekac! Powodzenia na usg, no i czekamy na wiadomosci po, oby Basia pokazala sie ladnie mamusi. Kasia - to ja przesylam troszke slonka, bo tutaj od rana calkiem ladnie, chmur sporo, ale pogodnie i cieplo. Z tym zebem to wspolczuje, moze jakis inny dentysta, bo 5 tygodni czekac to cos strasznego, zwlaszcza jak boli! Kurcze jakis blad mi wyskoczyl, sprobuje jeszcze raz wyslac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniolekjg-ja tez dzis ide na usg na 14.30,juz nie moge sie doczekac,a jednoczesnie sie denerwuje.........mam nadzieje,ze moj maluszek jest zdrowy,chyba zaraz przygotuje obiad,bo pozniej wroce pozno i nie bedzie mi sie chcialo...........a jesc cos trzeba.to narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azazella- kochana to czeka cię to ssmao co ja przechodze bo ja też dostałam skierowanie do szpitala od mojego prowadzacego (gina), ale powiedział, ze moge ominąć leczenie jak załatwie sobie skierowanie do poradni diabetologicznej i tam zostanę pod kontrolą. załatwiałm sobie to skierowanie i jak sama widzisz co 2 dzień mam jakieś badania, dietę już mam i to taką, ze w nocy o 2.00 wstałam z głodu i z zimna, bo mi tak cukir spadał no i trudno, zrobiłam sobie bułeczkę grahamke, bo bym nie zasnęła. wszystko jakoś się poukłada. ja nastęone badania mam jutro, mam zabrać ze sobą sn iadanie i bedę miała test na czczo i godzinę po śniadaniu. zobaczymy co z tego wyjdzie. KOCHANE WRZEŚNIOWE KSIĘŻNICZKI nie bedę pisała do kazdej z osobna, ale bardzo dziękuję za pocieszenie, jakoś musze to przetrwać, jesli chodzi o słodycze, to ja na nie nie mam napadu, najgorsze jest to, ze ani grama curkru mi nie wolnio, owoce tylko do 16,00 i to nap, w takich porcjach ja 20 czereśni, zero soków, zero jogurtów owocowych itp. i to jest dla mnie najgorsze, a nie to, iz nie mogę słodkiego. buziaki i miłego dnia kochane księzniczki 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×