Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

Do Irysek Wiem na czym polega twój problem . Ja mojego synka tez codziennie dopajam koperkiem. Dzieci musza miec slodki napój , bo inaczej tego nie wypija! Ja do koperku robie jeszcze syropek. Odrobine wody gotuje z 2-3 łyżeczkami cukru. i to dolewam do koperku.To musi byc bardzo słodkie ale nie mdliste. Maly jak tylko jest spragniony to potrafi wypic nawet 100ml. A jak nie masz czasu to poprostu posłódź , ale slyszalam ze syropek jest lepszy bo nie ma czegos tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki! WRÓCIŁAm juz i jestem.... ale poczytam was później bo brak czasu rozpakowywanie tobolków i wogole ...musze sie przyzwyczaic na nowo ja i córcia do domku.... wpadne później papapa 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spróbujcie podać herbatkę
łyżeczką - oczywiście taką z melaniny albo slikonową ! mój syn genialnie wypija wszystko co podane łyżeczką :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irysku możesz mi napisać dlaczego Twój lekarz nie chce zaszczepić dziecka. Moja pediatra mimo utrzymującej się bilirubiny zastrzepiła Hucia bez mrugniecia oka. Nie miał żadnych ojawów poszczepiennych, pod konie listopada czeka nas kolejne. Czy są jakieś negatywne konsekwencje szczepienia dziecka, u którego utrzymuje się żółtaczka? Grako nasz synuś też nie chce się przekonać do smoka i butelki, jedynie z łyżeczki pięknie je. Niestety herbatkę np plantex należy podawać ciepłą, zeby zadziałała, na łyżeczce szybko stygnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do balbi77
co to za imie???? podczytuje i myslałam,ze zamiast kuba piszesz huba , że to literówka, ale widze że nie....bedzie on wogóle imieniny obchodzil? mieszkasz za granica? boże jak matki mogą tak krzywdzić dzieciaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam niestety odwrotny problem , mój synek tak się przyzwyczaił do butelki, że nie chce pić z piersi, dlatego codziennie walczę z laktatorem i podaję moje mleko z butelki.Ale jest tez kubeczek firmy Medela do karmienia niemowląt, ponoć w ten sposób można nakarmić dziecko nie zaburzając mu odruchu ssania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! U nas wszystko po staremu chociaż czasami Wiktoria ma takie dni że przez cały dzień marudzi. Nadal karmię tylko piersią. W niedzielę mamy chrzciny no i trochę z tym mam bieganiny. Wika jak zje o 20-21 to śpi do 4-5. peppetti odnośnie tego kremu na rozstępy i blizny czy nie jest za późno by go zacząć stosować? jest 2 miesiące po porodzie a 5 miesięcy od wystąpienia pierwszych rozstępów azallia u mojej Wiki również jest podwinięte u jednego uszka opuszek. To uszko przez cały czas się podwija, wydaje mi się że jest miększe od drugiego. Dzisiaj zdecydowałam si.ę w końcu na ten zaszczyk Depo provera. Zobaczymy jakie będą skutki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"do balbi77 \"jeżeli jakieś imie Ci się nie podoba to zachowaj to dla siebie. Nie pomyślałas że kazdy ma swój gust?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny 🌻 Nie odzywalam sie bo od soboty nie mam netu, cos sie zepsulo, a ja nie wiem co i musze czekac az maz wroci z delegacji i naprawi. Teraz jestem u mamy wiec troszke napisze co nowego. A wiec u nas wszystko o.k. Wczoraj bylismy na wizycie kontrolnej. Maly w ciagu 4tyg. przytyl 1kg i urosl 4cm. Jest zdrow, bioderka o.k.U nas USG bioderek jest odplatne + USG nerek. Na szczescie wszystko w normie. Colinek byl bardzo dzielny i grzeczny, nawet nie plakal. Badanie na reakcje wygladalo dosc bolesnie, ale chyba nie bylo, bo maly ani nie jeknal. Lek. m.in.podnosil malego do gory nogami, raz za jedna, raz za druga nozke. Czy u Was wygladalo to podobnie?! Szczepienia nie bylo, tutaj pierwsze szczepienie jest dopiero, gdy dziecko skonczy 3m-ce. Odnosnie karmienia to maly je srednio co 2-3godz., czasem 4-5. Zjada ok. 100-120ml, niekiedy nawet 140ml na raz. Kilka razy zdarzylo sie, ze przespal cala noc, ale przewznie sie budzi ok. 04.00, a potem juz o 06.00 Elzwira u mnie podobnie, tez sciagam mleczko i podaje malemu z butelki. Wiem ile z tym dodatkowej pracy, ale poki mam pokarm to chce go karmic. Dokarmiam go rowiez 1-2razy na dobe Nestel Pre HA, ale nie codziennie (przewaznie, kiedy gdzies ide, to wtedy) Naraznie kolek nie ma (chociaz juz sie zdarzyly) Uwazam na to co jem, staram sie by poslki byly zdrowe i wartosciowe, ale przy malym dziecku nie zawsze jest czas by gotowac. Pozdrawiam Was wszystkie i Wasze Maluszki. Zycze dzieciaczkom duzo zdrowka i zeby kolki odeszly w zapomnienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malagocha333 zazdroszcze ci snu i spokoju ! Ja mojego szkraba karmie co 1,5 godz a w nocy co ok 2godz. Jak skonczy 3 mies to planuje dokarmiac go jakims kleikiem, zeby spal calą noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane kobietki ja równiez nie wiem co to sen kubulek chcve jeść co1,5h a juz było nawet co 3 h ale coś mu się przestawiło jutro miałam mieć wizytę popołogową u gina i szczepienie kuby kurde wizyte odwołałam , bo plamie i chyba miesiaczka bedzie! mam nadzieję, ze przynajmniej kube zaszczepie! tak się zestresowqałam tym plamieniem ze najadłam się za 4 osoby kochane wiec z obżarstwem nie jestescie same jedne chudną i sa laski,a drugie bedą musiały się pomeczyć, tylko kurde nie potrafie sie zabrac za siebie czytam wszystko co piszecir jesli nie odpisuje na wasze pytania to nie mam na nie odpowiedzi i wlone nie gadać o dupie marynie i kogoś tym meczyc jesli na czym sie nie znam wole nie wymysle=ać pieknych odpowiedzi jesli chodzi o pomarańczowe osoby to ja tego nie kumam jak mozna być takim dupkiem i się ukrywac pod tym kolorem i wyzywać innych MI OSOBIŚCIE IMIE HUBA BARDZO SIĘ PODOBA - JEST ORYGINALNE I NIEOBLATANE, ciekawe jaką ty jesteś matka jesli krytykujesz inne za nadawanie imion, jesteś matką która ma kapleksy i dziecko bedzie miało przejeba................, bo mama zawsze bedzie niedowartosciowana i bedzie szukała dziury w całym u innych odczep sie od nas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kochane dziewczynki buziaki i pozdrowionka i HUBA JESTEŚOCHANYM DZIECIACZKIEM I MASZ SUPPPPPPPPPPPPPPER IMIE I MASZ TEZ NAJKOCHAAAAAAAAANSZA MAMULKĘ NA ŚWICIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha nie liczac tego ze w miedzyczasie potrafi przyssac sie co 10 min do cyca. Czasami je a czasami poprostu lubi sobie possac na co staram sie mu nie pozwalac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shiva24- u mnie Kuba miał podobne badanie, ale była to wizyta u neurologa,wyglądało to rzeczywiście dosyć drastycznie ale mały podobnie jak twój nawet sie nie skrzywił, tylko mój mąż był przerazony i pytał się lekarki czy na pewno może mu robić takie rzeczy. Podobnie jak ty mam zamiar karmić małego w ten sposób jak długo się tylko da, jest bardzo ciężko bo mi dochodzi do tego jeszcze zajmowanie się dwójką małych diabełków, no ale co tam dam radę. Jeżeli chodzi o sen to mój mały przesypia całe noce, nawet jeśli wypije ok 21 to i tak obudzi się mniej więcej o szóstej na karmienie, ale to chyba jest w genach bo córka równiez od drugiego miesiąca nie piła mleczka w nocy. A wszystkim niewyspanym mamom bardzo współczuję bo nie ma nic gorszego niż brak snu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbii77
Słuchaj no pomarańczowa lub pomarańczowy, imię mojego synka to Hubert. Dla nas to najpiękniejsze imie na świecie. Zdrobniale Hubcio lub Hubercik. Kiedyś ktoś powiedział do niego Huba Buba i tak zaczęłam nazywać go Hubą. Chyba nie podczytujesz nas uważnie lub podglądasz od niedawna. Zanim skrtytykujesz, pomyśl. Czasem ludzie są bardzo delikatni i takimi wypowiedziami można ich zranić. A po co pluć jadem na niewinnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbii77
Słuchaj no pomarańczowa lub pomarańczowy, imię mojego synka to Hubert. Dla nas to najpiękniejsze imie na świecie. Zdrobniale Hubcio lub Hubercik. Kiedyś ktoś powiedział do niego Huba Buba i tak zaczęłam nazywać go Hubą. Chyba nie podczytujesz nas uważnie lub podglądasz od niedawna. Zanim skrtytykujesz, pomyśl. Czasem ludzie są bardzo delikatni i takimi wypowiedziami można ich zranić. A po co pluć jadem na niewinnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomarańczówa lub pomarańczowy, imię mojego synka to Hubert. Zdrobniale Hubercik, Hubcio i tak kiedyś doszliśmy do Huby. Mnie się bardzo podoba imie mojego synka i jestem pewna, że nie skrzywdziłam go nadajac mu to imie. Zdrobninie również nie skrzywi jego psychiki. Uważam, że podczytujesz nas od niedawna lub zapomniałaś o danych z tabelki, którą dziewczyny skrupulatnie uzupełniały w trakcie porodów. Pomyśl zanim coś napiszesz. Takimi nieprzemyślanymi wypowiedziamy można zranić innych. A po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dobrze, że poruszyłyście temat neurologa. Aż mi się słabo zrobiło jak przeczytałam opis badania. Ja również poprosiłam pediatrę o skierowanie do neurologa dzieciecego. Huba urodził się już z lekko spłaszczoną głowką z jednej strony, próbujemy go układać tak aby głowke opierał z drugiej strony, ale on czesto wraca do swojej ulubionej pozycji. Pediatra mówi, ze głowka się jeszcze ukształtuje, ale ja nadopiekuńcza matka muszę to sprawdzić. Przeczytałam, że niemowlęta mają czasami taki przykurcz i zwracają główkę w jedną stronę. Ale odpowiednie ćwiczenia pomagają to unormować. Czy któraś z Was też zauważyła to u swojego maluszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to się wypowiedziałam na forum - raz a dobrze. czy wy też miałyście dzis problemy z forum. Chciałam odpisac pomarańczówce i mnie wyrzucało. hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane babeczki i spełnił się koszmar dzis nie pójde do gina na wizytę popołogową, bo dostałam z nerwów okresu, tak to bywa jak umila ci życie matka męża no ale dzi czeka mnie szczepienie Kubusia mam nadzieję ze chociaz jego zaszczepie i bedaczyna jakoś bedzie w miare się czuł po szczepieniu no już się nie napisze, bo kubulka już płacze pozdrawiam i uciekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balbi77 no to ja zdziwiłam Ciebie a Ty mnie. Skoro Twojego maluszka zaszczepili mimo żółtaczki to już nic nie rozumiem. Nie wnikałam dlaczego nie chcą szczepić przy zółtaczce. Pierwszy raz powiedziała mi położna z mojej przychodni ze dopóki dziecko nie zwalczy żóltaczki to sie nie szczepi. Potem potwierdziła to pediatra mówiąć ze w ostateczności jak poziom jest do 2 to mozna zaszczepić ale jak powyżej to sie czeka. Niedawno zmieniłam pediatre na inną babeczke i tez mówiła ze zaszczepimy jak bilirubina bedzie w normie. Nie wiem dlaczego u nas nie szczepią, jedyne co mi przychodzi do głowy to ze u nas sa lekarze ze \"starej szkoły\" a u Ciebie pewnie z \"najnowszej\". Jeszcze nie byłam z tym wynikiem u lekarki wiec nie wiem co zdecyduje. Moze po prostu zapytaj swojego lekarza. 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień doberek, chociaż dla mnie wcale nie jest taki dobry :( Dzisiaj oczy mam na zapałki. Wczoraj Szymon przespał niemal pół dnia. Ucieszyłąm się, bo właśnie od rana odstawiłam Gripe Water i postanowiłam dać małemu dwa razy po 10 kropli Espumisanu. Cały dzień był aniołek. Tylko jadł, przewijałam go, pobawiliśmy się i sam zamykał oczy. Sytuacja zaczęła się komplikować ok. 22. Nakarmiłam synka, ale o spaniu nie było mowy. W końcu ok. 23 ululałam go na rękach, ale moja radość nie trwała zbyt długo. O północy obudził mnie płacz Szymonka i to było na tyle snu. Dopiero dzisiaj w południe zmrużył oczy, wiec korzystam z chwili i piszę do Was. Nie wiem, ale może zareagował tak na zmianę tych specyfików - nie mam pojęcia. Fakt faktem, że męczyły go też gazy, bo jak zaczęłam go masować i ruszać nóżkami, to .... poszło :) Lukrecja 🌼 dzięki Azallia 🌼 mojemu synkowi też podwija się jedno uszko, ale staram się tego pilnować, chociaż w 100% to jest niemożliwe, bo musiałabym siedzieć przy nim non stop. Za to często teściowa mnie strofuje, że pilnuję tego ... Wrrrrrr.... Irysek 🌼 ja odkąd wyszliśmy ze szpitala, nie robiłam małemu badań krwi, także nawet nie wiem, czy ma dobre wyniki. Malagocha333 - ja kupiłam ten krem musteli polecany przez Peppetti. Myślę, że lepiej później niż wcale. Ja go używam drugi tydzień, także za wcze śnie by mówić o efektach. Zdecydowanym plusem jest to, że można go stosować w czasie karmienia. Np. Vichy odpada. Balbi77 - nasz Szymonek urodził się z wydłużoną główką do tyłu - ze względu na położenie pośladkowe w brzuszku. Lekarz stwierdził, że chyba wsunął główkę do żebra. Na początku położna kazała go kłaść na prosto i okładać po bokach, żeby się wyrównało. Z kolei pediatra zupełnie odwrotnie. Dziecko powinno mieć swobodę, a proces kształtowania główki przebiega, gdy dziecko potrafi już siedzieć. Dlatego daliśmy sobie spokój. Teraz synek często leży na wznak, a poza tym obraca głowkę z lewej na prawą stronę i odwrotnie, także myślę, że na wszystko przyjdzie czas. Zobaczymy - mam wrażenie, że już mu się trochę wykształciło, ale nadal jest trochę nietypowo. Uciekam. Skorzystam z tego, że mały usnął i sama też się zdrzemnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balbi77 mój mały musiał być konsultowany u neurologa ponieważ pediatra podejrzewała wzmożone napięcie mięśniowe objawiało się to właśnie odwracaniem głowy w jedną stronę, ja dodatkowo miałam powody do obaw ponieważ Kuba dostał tylko 6 punktów w skali Apgar, miał problemy z oddychaniem po porodzie. Przyczyną nieprawidłowego napięcia może być właśnie niedotlenienie, dlatego denerwowałam się strasznie, na szczęście wszystko jest w porządku, a to odwracanie główki mogło być spowodowane tym , że tak był ułożony w macicy, przypuszczam że twój Hubercik też pewnie wraca do swojej ulubionej pozycji z brzucha mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie,przyszla mi chusta,z allegro,naczytalam sie w miedzyczasie o tych wiazanych zaczelam zalowac,ze kupilam taka zapinana,ale balam sie,ze np.zle cos zawiaze i maly mi wypadnie,no wiec z nieufnoscia wlozylam do niej Marcela,pochodzialm z 5minut i zasnal:)zrobilam z niego taka przytulanke,ze caly czas chce byc na rekach i to koniecznie na moich,normalnie rece bede miala jak pakerka. no wiec narazie chusta nam sie sprawdza z czego bardzo sie ciesze,na dwor dzis niestety nie pojdziemy bo wiatrzysko jest nie wiem dlaczego ale maly pogryzl mi jednego sutka,tak mnie boli ze szok,a on tak sie zabawia,ze z cyckiem w buzi wykreca sie na wszystkie strony i sa efekty,smaruje Bepanthenem i moze przejdzie. wiecie,ze na sierpniowkach jest juz 1zabek!!!!!!!!!!!!jeszcze troche to i u nas sie zacznie wspolczuje kolek,u nas chyba sie koncza(tfu,tfu,aby nie zapeszyc)ale najlepsze jest to,ze wieczorem nawet jak Go nic nie boli to chce,zeby Go posuszyc suszarka,bo u nas suszarka i masowanie to byly najlepsze na kolke,tak sie zaprzyjaznil z suszarka,ze nie moze bez niej zasnac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Nocka minęła znów ok. Mała spała od. 21 do 5. Korzystam z okazji że Wika sobie na razie leży i piszę do Was. Jutro mamy badanie bioderek przez USG, ponieważ zauważyłam że mojej córci jedna nóżka ucieka do środka i to samo potwierdziła pediatra przy pierwszym szczepieniu. Boję się że może to być coś poważnego. vanilam a ile ty płaciłaś za ten krem? czy czy kupowałaś na allegro? To jest 75ml tak? i jak go stosujesz raz czy dwa razy dziennie? U mnie z rozstępami katastrofa. Całe pośladki poharatane i uda z przodu i z tyłu. Dobrze że chociaż brzuszek się oszczędził.Ja zamówiłam wczoraj ten kremik. Cena 72zł.+7zł. za przesyłkę na allegro. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny:) dziś cały dzień na zakupach spędziłm szukajac ubranka do chrztu i kupiłam śliczny komplecik dla mojej niuni(biało-różowy)pewnie większość z was już dawno bo chrzcinach ale u mnie to trwało troszke dłużej bo mam wszystkich przyjeznych i musiłam wszystko dobrze zorganizować(noclegi)bo to nie takie proste jak mogło sie wcześniej wydawać.No już was nie zanudzam a wysyłam gorące👄 vanilam-tak ma być z tymi gazami bo one mu zalegają i przez to też te kolki niech sie Szymonek wypierdzi.Jelita jeszcze tak dobrze nie pracują i potem taki efekt.damy rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malagocha333 - ja kupowałam w aptece, ale też przez internet. Kosztował chyba 82zł. Powinno się smarować dwa razy dziennie, ale rano na ogół nie mam jak, bo jestem sama z małym, a przez te kolki, to dobrze, że zdołam się ubrać :) Także smaruję tylko wieczorem. Lukrecja* - ja już nie mam siły, bo próbowałam już chyba wszystkiego. Nieraz zdarzają się takie dni, że już myślę, że najgorsze jest już za nami. A tu kolejnego dnia katastrofa. Czasami brakuje mi już cierpliwości :( :( :( Właśnie znalazłam w internecie plik mp3 z dzwiękiem suszarki, bo w użyciu w domu były dwie. Jedna dzisiaj się spaliła i boję się o żywot drugiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Irysku- dlaczego ty tak cały czas sprawdzasz tą bilirubinę i morfologię. Moja mała miała silną żółtaczkę i byłyśmy 10 dni w szpitalu, ale nie kazano mi jej kontrolować więcej, a jedynie miałam się zgłosić 2 razy na kontrolę czy Wiki dobrze przybiera. Napisz coś więcej.Czy Was wypisano ze szpitala pomimo żółtaczki? małgocha 333- kochana tobie to tylko pozazdrościć takich nocek. Moja Wilki wczoraj od 24 do 5 rano przespała tylko 1 godz. i cały czas gaworzyła z przerwą na 4 krotne jedzenie.Za to przesypia prawie całe dnie (nawet jada na śpiąco) Gratuluję Ci. Jeśli chodzi o zastrzyk to ja się wstrzymałam Małgocha. Masz kogoś znajomego, kto Ci ten zastrzyk polecił z własnego doświadczenia? Napisz coś na ten temat, bo ja go kupiłam i nie mam odwagi zastosować po przeczytaniu opinii w necie. Chyba jednak wkładkę założę. Odezwij się. balbi77 - ty się pomarańczowymi nie przejmuj. G... komuś do tego jak dasz na imię swojemu dziecku. Nie musisz się z tego nikomu tłumaczyć. Imię jest piękne wtedy kiedy podoba się obojgu rodzicom. pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny:) jestem własnie na etapie szukania żlobka:( trzeba juz sie zapisać niedługo koniec macierzyńskiego, mój Sergiuszek rozwija się ładnie marudny jest tylko wieczorkiem jak ma zasnąc jak nie zasnie do 22 to później walczy ze mną do 1 paskuda:) buziaki dla was wszystkich!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vanilam-kochana rozumiem cie,sama to miałam,musimy to przeżyć i musi być dobrze,u mnie nawet dochodziło do sytuacji że musiałam małej pomagać zrobić kupke:(wyginała sie,napinała i płakała w niebo głosy,gy masowałam jej brzuszek to jeszcze bardziej krzyczała a ja wyłam razem z nią.Tak już po 3dniach jak stosowałam Espumisan zaczeło sie poprawiać a juz po tygodniu mała robiła kupke że nie wiedziałam nawet kiedy.Tak jak już pisałam trzymam kciuki za was👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grako - my również poleżeliśmy sobie w szpitalu m.in. z powodu żółtaczki. Na początku było 17, po dwóch tygodniach jak wracaliśmy do domku było 13. Pediatra również często zleca mi badania bilirubiny. Dziś odebrałam najświeższy wynik i jest 4,95. Normalnie już mnie szlag trafia. Huba kończy 10 tydzień w piątek, a tu nadal taka wysoka bilirubina. Podobno teraz żółtaczki trwają do 3 miesiecy, u nas chyba pyknie pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×