Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

a co do mleka to co człowiek to opinia :) ja karmie nan1 i nigdy nie było problemów,ani z ulewaniem, ani z kupkami..i u mnie w sklepach wszystkie mleka zawsze stoją na półkach i możne je swobodnie kupić, a za nanem to nieraz musze całe miasto schodzić i nie ma - więc chyba nie takie najgorsze to mleko :) albo i rzeczywiscie reklama ze szpitali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miśka_26 moja droga Twoj Mati juz dosyc sie wycierpial wiec kolki musza Go ominac bo swoje wycierpial❤️ a co do glowki to moj Maks ma takie jajo z tylu bo od tego ulozenia posladkowego tez ma inny ksztalt glowy i raczej na to by tyl mu sie robil plaski nie ma szans bo ma takie jajo ze nawet ciezko mu lezec na pleckach z glowa prosto;) a ile ma Mati juz kg ??? LuKrEcJa kobieto gdzies Ty byla ??? ja jak nie mam kompa to jak bez reki :) moja Dziecina jutro ma 2 miesiace❤️ - Boze jak to leci buzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A z kolei inni pediatrzy radzą podawać profilaktycznie, i bądź tu mądry... moja mała dostaje Lefax, jedną miarke do jedzenia i dzięki temu nie ma kolek. Kiedyś nie podałam przy trzech kolejnych karmieniach i juz był ryk niestety... Sab Simplex, Lefax, Esputicon i inne mają identyczną substancję czynną, która nie wchłania się do organizmu tylko działa w jelitach, więc szkodliwa raczej nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja wypowiedź była do marlenci26, zapomniałam dodać :) Tak wogóle - pozdrawiam dziewczyny 🌻, niestety nie mam czasu pisać, ale podczytuję nasz temat w miare regularnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miśka_26 ucaluj Matiego z okazji 2 miesiaca skonczonego:D🌻 👄 wszystkiego naj naj naj zdroeka milosci slonca radosci WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA DZIECIACZKOW KTORE DZISIAJ KONCZA 2 MIESIACE 🌻 DLA TYCH CO JUZ SA W 3 MIESIACU ZYCIA DLA TYCH CO JESZCZE MAJA TO PRZED SOBA 🌻 katusia Maksik dziekuje za zyczenia👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie🌼 anja2525-nie było mnie bo komp mi padł,już myślałam,że wogle nie uda mi sie go naprawić bo troszke poszło po kosztach,ale już jestem z czego bardzo sie ciesze.dzięki za pamięć👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie. Justme- mi babka z poradni laktacyjnej tłumaczyła, że niestety dzieci \" butelkowe\" będą piły tyle ile jest w butelce i niestety właśnie można je w ten sposób utuczyć, po prostu rozepcha się w ten sposób dzidzi żołądek, lepiej podawać mniejsze porcje, a częściej. Jeżeli chodzi o zimne rączki i noski to nie należy się tym przejmować, dziecko ma po prostu nie do końca dojrzały układ krążenia. Temperaturę ciała sprawdza się na karku, jeżeli jest on ciepły to wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki kochane kobietki ze się o mnie jeszcze ktoś tu zapyta hahahhahahaha ja równiez zycze dzieciaczką które obchodza swoje dwa miesiące w dzisiejszum, jutrzejszym i następnych dniach mini urodzinki hihihihihihihihi nie pisze bo.. było szczepienie i było oki, jeden mały był wypadek ale nie bede o tym pisała, bo chyba nie mogę się nakrecać kuba zniósł je dobrze, płakał tylko na szczepieniu, a po szczepieniu spał i nic mu nie było ja mam OKRES!!!!!!!!!!!!!! daletego nie poszłam do gina na moją wizytę PO 6 TYG. MAM OKRES- HMMMMMMMMMMMMM koszmar! boli jak cholera no ale przeciez jestem kobietą nadal mam sadło jak miałam wiec nic się nie zmieniło hahahahahaaa zmieniło się jedno o jeden dzień dłuze sie znamy i o jedne dzien dłuze WAs lubie hihihihihiihihihih wiec ogromne buziaki lece ubierac Kubula na mały spacerek 3majcie się i buziaki dla wszystkich dzieciaczków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z tymi kolkami to jest tak ze ten układ pokarmowy nie jest jeszcze tak super rozwiniety by wszystko doskonale strawić, dziecko robi się zagazowane i pojawia się kolka wiec jedna bedzie miała diete i tylko dietei kolka bedzie, zaś inana bedzie jadła co popadnie i kolek nie bedzie. jest rózneie po nan1 kuba żygał dalej niż widział, bo ponoć te mleko jest ciężkostrawne pasowało mu beblion ha a najlepiej bebiko omneo teraz jedzie na samym cycu, bo ja dostałam normalnie nawału pokarmowego ale mleko się przyda, bo jak mam zamiar wyjść z domu a nie mogłam sciągnąć bo kuba zjadł na bierząco to mam spokój ze dziecko z głodu nie bedzie wyło no i jak zdarzy się słaba noc ze nie bede w snatnie wsytać, to mój M bedzie zmuszony się podnieść i zrobic butle\\ to tyle co sobie ja w tej moje główeni mysle, ale nie musi być to zgodne z waszymi poglądami fajne jest to iż my tu dzielimy się naszymi doświadczeniami i zawsze mozna sobie coś dla siebie wypośrodkowac bzuaki👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elżwira - nie prawda,że ile dziecku butelkowemu da sie w butelce to tyle on zje...bardzo bym chciała żeby tak było. Zawsze robie Mateuszkowi 130 ml a on zjada różnie nieraz wszystko czasem 60, 90...i jak ma dość to wypycha jezyczkiem.. anja - Kochana MAKSIOWI duuuuuuuuuużo zdrówka i zero kolek i niech te miesiące kolejne mijają w szczęściu i miłości ❤️ Mati waży 5,8kg - a Twój Maksik ile? boje sie , że teraz mi schudnie albo bedzie mało przybierał, bo jakoś mało zaczał jeść.. Katusiu - też dostałam okres i boli cholernie, jak nigdy dotad całe dwa dni już na tabletkach przeciwbólowych jade... byliśmy dziś na spacerku troche wiatr wieje, ale Mati był tak opatulony,że nie dochodził podmuch do niego...przynajmniej sie wyspał :) jestem taka zła za pampersy 40zł poszło w las..1i 2 były super, a te tójki nasączyli jakimś zapachem - mnie on dusi - i Mati znowu dostał uczulenia..tyle czasu walczyłam z jego krostkami i jak już ładnie się wygoiły to znowu coś, wywalam te pieluszki woooooonnnnn na dupce dostał też plamki..taka niby dobra firma, a o dzieciach wrażliwych nie myślą, ogladałam w sklepie i wszystkie te pampersy większe mają dodatek tego lotionu...no nic kupiłam huggies 3 premium i jakos sie przestawimy :) narazie zdają sie o wiele lepsze, bo dobrze leżą, pampers 2 był za mały, a 3 za duzy..a huggies 3 jest w sam raz.. ok nagaałąm się o pieluchach..hehe ale moze komuś ta wiedza sie przyda :) ok ide cos do jedzenia robić :) chociaż nie wiem, czy sie uda - bo z łóżeczka wydobywa się \"eeejjjjj\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Lukrecjo, Elżwiro- dziękuję za odpowiedź w sprawie mleczka. Przyduszę jeszcze pediatrę i wypytam o wszystko, chociaż dowiedzieć się od tej babki czegoś konkretnego graniczy niemalże z cudem. miśka- kilka dni temu też wyczułam, że głowka Konradka z tyłu jest delikatnie spłaszczona, na gorze tego spłaszczenia wyczuwałam taki jakby grubszy brzeg. Dziś tego brzegu już nie wyczuwam, chyba się wyrównało. Co najciekawsze, synek śpi to na jednym to na drugim boczku, a gdy nie śpi to główkę żadko trzyma prosto więc zupełnie nie wiem skąd to spłaszczenie. Miejmy nadzieję, że wszystko się jeszcze dobrze ukształtuje, gdy dzieci zaczną już siedzieć. Też już lecimy na Pampersach 3, u nas odpukać na razie sie sprawdzają. malagocha333- na wyniku USG bioderek lekarz napisał, że panewki obu bioderek są w normie, coś o pielęgnacji, ale nie wiem co bo sama wiesz jak ci lekarze piszą, za nic nie da się tego odczytać. No i mamy przyjść na kontrolę po dwóch miesiąch, ale to chyba standard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam a u nas od rana małej ropieje oczko...i to dosc mocno! przemywam tylko woda przegotowana oczka bo wyczytałąm ze rumiankiem nie wolno bo bedzie jeszcze gorzej... najgorsze ze nie wiem od czego ropieje? przewiac raczej jej nie przewiało...zeby to tylko nie był zapchany kanalik łzowy... i moja corcia dzis mało cos je... po 40 -50ml ???? czemu? sama nie wiem .... i spi jak\" myszka pod miotła\" jakby cały czas czuwała... ech jakis ten dzien dzisiaj nieciekawy zarówno dla niej jak i dla mnie...bo mnie znów \"szlak trafia\" o wszytko! mam takiego nerwa zeaz strach sie do mnie odezwac normalnie rozniosłabym wszystkich i wszystko.... dobrze ze juz sie konczy dzionek moze jutro bedzie lepiej🌼 koncze bo przynudzam dzis strasznie ale sorki mam wisielczy humor... pozdrawiam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miśka_26- kochana jeszcze dobre są bella happy- piluszki, a jesli chodzi o takie twrde guziołki na główeni u kubusia też wyczułam. \\ co do mleka kochana to dzieci całkowicie karmione mlekiem matki czasem tak reagują na inne mleka jak Maksiu Ani na bebilon ha, oraz jak mój Kuba na NAN1 buziaki i oby te nasze okresy szybko mineły 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no my juz po kapieli, karmieniu i lulam Mateuszka w kołysce - a ten cwaniak wypluł cmoka i guga :) chyba nie ma zamiaru dac rodzicom oglądnąć film, przed snem chce sobie pogadać ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miśka_26 Mati to juz duzy Chlopak ma sie w koncu te 2 miechy :D :D :D ha ha ha ha moj Bartek zaraz jedzie do niemiec i zeby mnie wkurzyc ze zostaje w sobote sama a on sobie jedzie to kazal zapytac Ciebie czy macie jakise fajne balety:( w miescie ??? zaraz Go w zad za ten zarcik kopne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie otwarlam okno patrze na ulice a tam szklanka no i mam stracha bo Bartek o 2:00 jedzie i bede cala noc myslec i czekac az dojedzie na granice i zadzwoni ze wszystko ok :( :( :( a takie nerwy nie sa dobre bo Maks zaraz wyczuje moje obawy, oby mi pokarm nie zanikl Boze i juz mam dola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anja2525- nie denerwuj sie Kochana na głównej drodze nie jest źle 🌻 a i z resztą pociesze Cię,że po tej stronie polski nie ma szklanki - wiec śpij spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miśka_26 wiesz ze dzisiaj sobie to samo pomyslalam :) bo jedzie juz w nocy i wraca we wtorek i tak sobie myslam ze Was odwiedzimy - Kumple by sie spotkali - w koncu dzieli ich kilka min :) ale by bylo :D a co do wagi Mlodego to nie wiem ile ma bo na szczepieniu 2 tygodnie temu mial 4500 rowne, niby ok 180/200g tyje tygodniowo wiec cos nie cale 5kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma problemu :) szkoda, że jednen z nich nie jest dziewczynką - to kiedyś można by było ich poswatać..hahahaha ok, idę spać bo już dziś ledwo zipie..papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedys Was odwiedzimy i bedzie swietna zabawa :D ja tez spadam bo mi oczy juz same sie zamykaja spokojnej i cieplutkiej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miśka_26 i Anja2525 - no kochane to i ja Wam nie popuszcze z tymi odwiedzinami, bo jak mały podrośnie to mamy zamiar z moim M sobie odbić te siedzenie w domku. sprawa ma wygladac tak mój M bedzie prowadził a ja sobie łykne piwj=ka za te wszystkie nieprzespane noce i te diety a to cukrzycowe, a to matki karmiącej hahahahahahahah więc wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr b ójcie się bo KATUSIA NADCHODZI hahahahahahahaha buziaki i pozdrowionka i miłego dnia dla wszystkicm mam z tego forum 👄 kochane kobietki trzmajciem się nasze dzieci robią się coraz starsze i bedzie coraz łatwiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny gdzie wy wszystkie sie pochowałyście??????????????????? co u Was słychać???????????? co porabiacie????????????????? jak Wasze dzidzie?????????????????? cio tu tak pusto???????????????? tra la la la znowu katusie w gółówkę powala, hahahahahhahahah katusia jest niezła grubacha, trele fele mele katusi dupsko rośnie już w niedziele no i cisza????????????????????????????? pewnie się pochowałyscie bo ja tu przyszłam hahahahah pewnie sie modlicie by jednak zabrali mnie kosmici hihihihihhihihhihhh a ja Was lubie i nie dam się a cio!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! buziaki od Katusi i katusinowego Synka Jakubka P.S. Balbi ty kochana nazywasz swojego synulka Huba i jakiemuś pomarańczowekmu ufoludkowito przeszkadza, to ciekawe co powie na to, ze ja do mojego synulka mówie Kubala lallala, czy ty mały mój Dupku hahahahahahahahahahah buziaczkli👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Mamuski! 🌻 Na wstepie pozdrawiam Was cieplutko :) Do nas zawitala juz zima, 2dni temu spadl snieg i wszystko wygladalo przecudownie, a dzis juz deszcz pada i sniezek topnieje :( Uwielbiam lato i ciepelko, ale zima tez ma swoje uroki, od razu sie kojarzy ze zblizajacymi sie swietami :) To beda pierwsze swieta naszych maluszkow, ciekawe jak zareaguja na choinke ?!W tym roku beda sie jej tylko przygladac, a w przyszlym beda juz pewnie przy niej psocic ;) Moj mezus byc caly tdzien w delegacji, teraz go mam juz przy sobie :D i ciesze sie bardzo. Maly chyba tez sie stesknil, bo przyglada sie tacie i maski strzela :) Zauwazylam ze moj synus coraz wiecej sie rozglada i cieszy, jak cos zobaczy. Tak fajnie guga do nas i jak mu pokaze jego zabaweczki, to sie cieszy jak szalony. We wtorek skonczy 6tyg. i zmienia sie z dnia na dzien. malagocha333 u Colinka panewki bioderek sa wporzadku, pisze tylko ze kat obu bioderek to 65° Wydruki z USG pediatra zostawil w swojej dokumentacji, wiec nic wiecej nie wiem. Co do mleka, to ja podaje Malemu Nestle Beba Start Pre HA, nie wiem czy jest w Polsce. Szukalam w necie na polskich stronych i nie znalazlam, a na niemieckich za to nie ma nic o NAN, wiec moze jest to odpowiednik tego mleczka. Na opakowaniu jest napisane, ze jest do pierwszego m-ca zycia, ale poprostu jako dodatek dla mam karmiacych piersia, wiec poki co Colinowi wystarcza. Czasami wogole mu go nie daje, a niekiedy 1-2ryzy dziennie. Zdarzylo sie juz ze dostal po nim kolke, ale to bylo jakies 2razy. Dziewczynki chetnie bym z Wami popisala, ale niestety moj Colinek wzywa. Milej niedzieli 🌻 Pozdrawiam Was Wszystkie i Dzieciaczki!pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam mialo byc \"Na opakowaniu jest napisane, ze jest do pierwszego m-ca zycia, ALBO poprostu jako dodatek dla mam karmiacych piersia, wiec poki co Colinowi wystarcza\" Katusia i Kubulek 🌻 Pozdrowienia od Shivy i Colinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Kochane :) u nas za oknem sypie śnieg...ale nie ma mrozu - to będzie chlapa..zima pcha sie do nas już coraz mocniej :) a gdzie spacerki, które Mati tak uwielbia...mam takąfolie na wózek i jak nie będzie zimno, to chyba dalej będziemy chodzić na świeże powietrze... Katusiu nie ma sprawy i Ty możesz przyłączyć się do wizyty :) nie mam za duzego mieszkanka - ale za to zawsze jest otwarte dla gości :) mieliśmy już na świeta mieszkać w nowym domku, ale przez te wszystkie nasze perypetie ciążowe wszystko stanęło...a teraz już nie jest dobra pogoda i wogóle jakoś nie mamy siły za to wszystko się zabrać.. Shiva ciesze się,ze u Was wszystko dobrze - Twój Colinek jest mi szczególnie bliski ❤️ ale życie lubi płatać figle..hehe Mati urodził się o 2 tyg. wcześniej, a Colinek 2 tyg później i z jednego terminu zrobił się miesiac różnicy. U nas nie ma tego mleka o którym piszesz, ale skoro to nestle, to pewnie coś podobnego do nan.. U nas nocka przebiegłą spokojnie, nad ranem wzięłam szkraba do łóżka i spaliśmy do 10 :) aż nie wiem jak to się udało..a potem przyszła babcia z chrzestną (moja mama z siostrą) i porwały Mateuszka do siebie, a na 14 my tam dołączymy na obiadek..spakowałam mu pieluszeczki i jedzonko i pojechali :) jego pierwszy wyjazd w gości bez mamy..hehe Najpierw pomyślałam sobie ale super- odpoczniemy - a teraz już mi tęskno za nim :) muszę trochę doprowadzić mieszkanie do stanu uzywalności..hehe bo ostatnio u nas ciagle tornado. Przed ciążą miałam Wam podać przepis na krówkę i trafiłam do szpitala - więc podam tera, bo jest przepyszne, wczoraj sobie zrobiliśmy i zaraz zabieram sie za konsumownaie..mniam mniam a dupa rośnie hahaha 0.5 kg mąki 2 łyżki miodu 2 jajka cukier waniliowy 0,5 szklanki cukru pudru łyżeczka sody pół margaryny wszystko zagnieść i podzielić ciasto na dwa kawałki, cieniutko rozprowadzić na blaszce i w 200 stopniach piec po ok. 20 mint - można spokojnie zaglądać do piekarnika i jak się zarumieni - wyciągnąć. Masa - słodka śmietana kremówka 0,5l + 3 śmietan-fix oetkera - zmiksować aż zgęstnieje i przełożyć te dwa placki ponieważ to ciasto najlepsze jest jak z 12 godzin stoi w temperaturze pokojowej (bo placki muszą zmięknać od masy) to ja zamiat masy ze smietany daje : krem karpatka delecty - robie wg przepisu czyli ugotować tak jak budyń i jak wystygnie zmiksować z jedną margaryną ..palce lizać na wierzch polewam tofi - czyli mleko zagęszczone słodzone (takie w puszcze sie kupuje skondensowane) to mleko trzeba gotować w zamknietej puszcze 2 godziny..musi być puszka cała pokryta wodą i od momentu gotowania odliczyć ok.2 godziny na małym ogniu..potem koniecznie poczekać, aż wystygnie i wtedy dopiero otworzyć puszkę - rozsmarować po cieście i posypać orzechami...PYCHA robi sie szybko i nie jest skomplikowane i co najważniejsze zawsze wyjdzie - pamiętajcie tylko żeby przynajmniej 12 godzin postało - bo to ciasto im dłuzej stoi tym lepsze :) ale sienaprodukowałam -ale moze ktoś skorzysta :) ok teraz znikam nastawiać kawusie :) papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×