Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

Gość pola40
dzieki za miłe przyjecie:) Będę do Was zagladac w miare mozliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Szczęściara 28
Witam wszystkie dziewczyny i bardzo Wam gratuluje. Chciałam jednak zwrócić się przede wszystkim do Szczęściary. Zrobiła właśnie test i wyszedł pozytywnie ale bardzo sie boje. Nie mam w zasadzie żadnych objawów. Gdybym była w ciąży to rodziłabym dopiero w październiku. Pierwsza ciąża zakończyła się niepowodzeniem, ale pamiętam że wtedy mocno bolały mnnie piersi i pobolewał brzuch. Może jest jeszcze za wcześnie? Pisałaś wcześniej że nie masz żadnych objawów ciązy. Czy Twój ginekolog powiedział coś na temat objawów, kiedy powinny się pojawić .Ja mam bardzo długie cykle i wg moich wyliczeń to byłby 4-5.tydz od ostatniego okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie od razu ma się objawy ciąży, często dopiero zaczynają się po drugim miesiącu, mimo że to moja piersza ciąża pytałam się moich koleżanek które były już w ciąży. ja jestem około 3-4 tygodnia i też nie mam żadnych objawów ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobietki w poniedziałkowy poranek !!! Jak tam Wasze samopoczucie? Ja oprócz zmęczenia i wieczornych mdłości to czuję się super. No właśnie powiedzcie mi, może też tak miałyście, zawsze mówi się się kobiety w ciąży mają poranne mdłości, a mnie zbiera sie właśnie wieczorem, dziwne to trochę. Jutro idę do gina. Nie wiem czy zrobi mi USG. Ostatni okres miałam 28.11., więc może już czas na USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki i znowu długi i pracowity tydzień. Do do Szczęściara 28 jeśli na teście wyszły Ci 2 kreski to znaczy, że jesteś w ciąży:) Jeśli chodzi o objawy to ja w pierwszej ciąży ich też nie miałam. Każda kobieta jest inna i jej organizm reaguje inaczej na ciąże. Teraz za to mam mega mdłości i to od samego początku. Także Gratuluje Ci!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki mam do Was pytanie. Czy kupujecie jakieś gazety na temat: ciąży, porodu, macierzyństwa itp? Takie z których można się dowiedzieć jak się przygotować, co jeść podczas ciąży i po. Podajcie jakieś tytuły które polecacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Szczęściara 28
Dzięki za słowa otuchy. Martwie sie bo tak pomyślałam że skoro poprzednio miałam pewne objawy ( choćby właśnie te bolące i powiększające się piersi) to teraz też powinnam mieć. Wydawało mi sie że każdy inaczej przechodzi ten stan, ale ta sama osoba to raczej podobnie reaguje w każdej ciązy. Ale chyba sie myliłam. Wiecie to że nie ma jeszcze mdłości to mnie specjalnie nie martwi - wiem że pojawiają sie później . ale myślałam ze te bolące piersi to są zawsze i własciwie że jest to pierwszy objaw. Pewnie jestem przewrażliwiona po poprzednim niepowodzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Szczęściara 28
Aha, i jeszcze jedno życzę Wam Udanego i pełnego miłości i spokoju całego zaczynającego się tygodnia. 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, wszystkiego dobrego w nadchodzącym tygodniu. Edyta 79, ja nie kupuję żadnych gazet. W poprzedniej ciąży kupowałam już nie pamiętam jakie, ale jak zapytasz kioskarki to ci powie. We wszystkich jest to samo więc chyba obojętne którą wybierzesz. Jedz jak najwięcej zielonych warzyw, unikaj tych owoców i warzyw co uczulają; orzechy, cytrusy.Dużo wypoczywaj. Najgorsze jest to, że słyszałam, że w tym roku lato ma być jeszcze bardziej upalne jak w zeszłym- 35-38 C. Ja rodziłam w sierpniu- 23 więc wiem jak to jest chodzić z bruchem w upały. Ja i tak miałam mały - Przytyłam 11 kg, ale miałam bardzo spuchnięte nogi i ręce, co jest rzadkością gdy się rodzi zimą. Ale nie będę już straszyć. Co do objawów ciąży to każdy ma inaczej. Ja w pierwszej ciąży nie miałam żadnych , nie wymiotowałam ani razu. Teraz piersi mam jak balony i ciągle burczy mi w brzuchu- głupie uczucie.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam żadnych obiawów widocznych oprócz tego że ciągle jestem głodna. Wczoraj to się tak obżerałam,ale muszę przestać bo będę strasznie gruba zanim jeszcze ciąże będzie widać. Pozatym nie zawsze byłam \" przy kości\". W ostatnie wakacje intensywnie się odchudzałam i waga zmniejszyła się o 10 kg. A teraz moje odchudzanie pewnie szlag trafi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, nie wiedziałam, że cytrusów nie wolno. A ja się objadałam mandarynkami i pomarańczmi. Chyba muszę z nimi skończyć. Co do diety to u mnie jest fatalnie. Rzuciłam palenie no i zaczyna się tycie. Juz prawie nie mieszczę się w ciuchy. Przemiana materii mi zupełnie siadła. Nie wiem co mam robić. Do tego dojdą jeszcze kilogramy z ciązy. jestem załamana. A tak wogóle to piersi zaczynają mi chyba rosnąć. Z tym też mam problem bo dotąd miałam 75D. Na poczatku to był dla mnie koszmar takie duże piersi, ale później się przyzwyczaiłam i nawet byłam szczęśliwa, że takie mam. A teraz robią się coraz większe. Powiedzcie mi czy po urodzeniu dzieciątka i wykarmieniu wrócą do swojego zwykłego rozmiaru czy zostana już takie duże :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewapiano, Edyta79, Z tym tyciem w ciąży to różnie bywa. Najlepiej zapytać mamy, bo to są często uwarunkowania genetyczne i dziedziczne.Są kobiety, które dużo tyją, ale szybko chudną, są takie co te nadprogramowe kilogramy mają do końca życia. Jeśli przytyjecie ponad 20 kg to możecie wrócić do poprzedniej wagi, ale niestety rozciągnięta skóra na brzuchu nie wróci do stanu idealnego. Wiem to z obserwacji moich koleżanek, które mimo, że są chude to brzuchy mają obrzydliwe. Ja miałam mały brzuch i teraz jest naprawdę ok.bez żadnych rozstępów jakbym nie rodziła. Niestety nie możemy w to ingerować, jak już mówiłam to sprawa indywidualna, ale jest jedna rada już od początku smarujcie specjalnymi kremami dla ciężarnych, to jednak trochę pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamiętajcie o łykaniu kwasu foliowego to baaaaaardzo ważne, wiem z własnego doświadczenia, ja wcześnie nie łykałam i mój syn po urodzeniu miał problemy neurologiczne, brał luminal, cavinton i kwas foliowy. Edyta 79, cytrusy możesz jeść ale te co u nas sprzedają są tak konserwowane, że lepiej jeść polskie jabłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No a co z tymi moimi piersami? Już i tak mam duży biust, nie chcę wiekszego :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o biust to też nie ma reguły, mi wrócił do dawnego rozmiaru, trochę mniej jędrny ale to też wina że w końcu się starzeję, a nie na odwrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tą wagą to jest różnie, ja przytyłam w pierwszej ciąży 30 kg z czego 20 straciłam zaraz po porodzie, moje dziecko ważyło 4370 hihihi, mam nadzieje, że tym razem urodze kruszynkę bo szczerze mówiąc nigdy nie wróciłam do swojej wagi niestety i fakt, że teraz miałabym przytyć znowu tyle mnie przeraża. Z piersiami to miałam tak, że z 75 b zrobiły mi się 80 c no teraz mi rosną więc pewnie jest już d, pewnie zostały mi rozmiar większe bo nie schudłam i to dlatego, ale jak juz mówiłam każda z nas jest inna więc ciężko jest coś uschematyzować:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę się martwie ta moją wagą. Już raz rzucałam palenie i wtedy przytyłam 7 kg, które praktycznie zostały. Teraz znowu rzuciłam i pewnie znowu przytyję i do tego jeszcze ciąż. Jestem załamana. Mam bardzo słabą przemianę materii, a teraz to już wogóle praktycznie zerowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do piersi to też mam niestety duże 80 D, z czego mój mąż się cieszy, ale ja nie bardzo, i wydaje mi się że jeśli się schudnie po porodzie to piersi duże nie zostają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to uspokoiłaś mnie. Nie chcę miec takich dużych i tak mam dość obfity ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Piszecie dużo o objawach ciąży, dziewczyny ja dopiero w 7 tyg dowiedziałam się że mam fasoleczkę w brzuszku. Nigdy nie miałam mdłości. Jedynie wstręt do kawy, senność, piersi bolały jak na okres, a podbrzusze czasem cos tam zakuło. Życzę powodzenia i gratuluję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, po jakim czasie miałyście robione pierwsze USG? Ja ide jutro do gina i nie wiem czy bedzie mi robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wiecie co rodziłam 6 lat temu, nie miałam żadnych objawów naprawdę żadnych od początku do konca. A teraz bóle podbrzusza i piersi napęczniałe i bolące :( USG będe miała chyba około 8-9 tygodnia (chyba się nie doczekam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze 3 godziny w pracy, czy ja wytrzymam ?? jak mi się nie chce pracować, mam wielkiego lenia. Do tego kontrola w pracy, dobijają mnie, a ja jeszcze nie mogę powiedzieć że jestem w ciąży, oprócz tego że będzie dogadywanie to nic się w pracy nie zmieni, więc czym później powiem tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syliak
Witam wszystkie przyszłe mamusie. Ja również się dopisuję, bo mam termin na 3 września 2007. Po kilku miesiącach prób w końcu nam się udało i to w zupełnie nieoczekiwanym momencie. Coś w tym chyba jest, że trzeba torchę odpuścić - a wtedy się uda. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie się już też nie chce siedzieć w pracy. Za chwilkę zmykam. Jadę na zakupy, a potem do domciu obiadek mężowi szykować. Pozdrawiam Was 🌼 ❤️ 🌼 ❤️ 🌼 ❤️ 🌼 ❤️ 🌼 ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobietki!Gratulacje dla wszystkich nowych.Ewapiano widzę że mam podobnie jak ty, ja również cały czas jestem głodna. W moich poprzednich ciążach na początku prawie nie tyłam a teraz... Już się boję.Dziewczyny nie straszcie tym latem bo jak będzie tak jak w zeszłym roku to tragedia, mój synek urodził się w lipcu, córka w sierpniu a teraz wrzesień, chyba tak juz musi byc, że nadchodzi lato a ja z brzuchem. Do tej pory miałam szęście i w latach kiedy chodziłam w ciąży temperatury były bardzo umiarkowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edyta 79 myślę , że teraz już będziesz miała usg ja wizytę mam czwartek , a ostatnio byłam dwa tygodnie temu i miałam robione usg, wg badania wyszło , że to 5 tydzień i widziałam już bijace serduszko!Taki mały pulsujący punkcik, pan doktor zresztą bardzo starał się żeby mi to pokazać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tristeza
Puk puk Można się dołączyć??? To moja pierwsza, wyczekiwana ciąża :) Dwie kreski ujrzałam 7 stycznia, po półrocznych staraniach :) a termin mniej więcej na 12 września :) Przjumujecie mnie do swojego grona mamuśki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×