Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

witam mamusie! katusia 🌼 - bardzo dziekuje za pochwały...fakt moja córcia jest najśliczniejsza hi hi hi jak kazde dziecko dla swojej mamusi aja? no cóż nie jestem laska! daleeekkkoooo mi do tego bo dupsko mi urosło i tam i ówdzie i musze zrzucic no chociaz z 5kg ale dziekuje! co do nastepnego dzidziusia po cc to mi lekarz tez powiedział ze conajmniej odczekac 2 lata...ale mi sie nie śpieszy wiec poczekam nawet i 3lata...a potem zdecydujemy co robimy 1 czy 2??? bo trzeba przemyslec tak ważne decyzje...🌼 a u nas dzis dzien minął szybko i jak zawsze intensywnie...moja niuńka coraz lepiej bawi sie zabawkami grzechotkami i popiskuje sobie do nich...fajnie...chwyta za serducho chetnie bym ja wtedy wycmokała i wyściskała!!!!!! tą moją kochan kruszynkę! 👄 ❤️ dziewczyny ja od stycznia chce przejsc na inne mleczko z Bebilonu 1 na Bebiko 2 zastanawiam sie ze wzgledu na cene bebilonu...a po Nan moja mała zwrcała ...tylko jak to zrobić? zeby córci nie zaszkodzić? a co sadzicie o bebiku???? no jutro mam wizyte u gina zobaczymy co powie ...bo ide zeby sie zapytac czemu nie mam @...a tu dzis zaczeęłam plamic tak jak na @ hi hi ale to nic bo moze odrzau uda mi sie założyć spiralkę? ok uciekam bo niuńka wstała i jest pełna zapału do zabawy... pozdrawiam i miłego wieczoru życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello🌼 tyle sie napisałam i mi wcieło:( katusia,sakahet-mnie również lekarz powiedział,że po cc to jeśli planuje kolejną ciąże to za ok2lata,ale ja nie planuje;)chyba bym umarła przy kolejnym porodzie znam i naturalny i cc i mam dość!!będe miała jedynaczke...mój M już po tym co widział też nie chce,niby kawał chłopa a powiedział,że nogi mu sie uginały i już nie chce żebym przez to drugi raz przechodziła.Może wy miałayście lżej i dlatego taka decyzja,wielki szacunek dla was,jesteście dla mnie Strong Women.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Dziewczynki mam do Was kilka pytań: 1. jak się nazywa ten roztwór co pod ciśnieniem się wciska do noska by baby zmiękły? 2. Czy zaczęły już Wam wypadać włosy? Podobno zaczynają po 10 tyg. 3. Czy pępki waszych dzieci są czyściutkie? 4. Dziewczyny które mają córeczki czy wy czyścicie już cipeczki swoich pociech? Wiem że na początku nie wolno było ponieważ oczyszczają się one same ale czy teraz już można? 5. Jak czyścicie uszy maleństw? Czy patyczkiem czy normalnie myjecie jak kąpiecie? Moczycie już dzieciom uszy? 6. Czy wasze dzieci mają jeszcze taką na skórze panterkę? 7. Co robicie jak waszemu maleństwu wpadnie jakiś włos lub rzęska do oczka? Czekam na odp. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malagocha333 odp: 1ja uzywam soli fizjologicznej albo disne mar wody morskiej w sprayu 2wypadaly mi wloski sporadycznie w 7,8 tyg po porodzie a teraz juz spoko 3teraz juz pepek czysty ale dlugo po odpadnieciu kikuta byl beeeee musialam dalej za namowa pediatry penetrowac wacikiem ze spirytusem az krew sie pokazala i zrobil sie strupek,po2dniach odpadl i finito🌼czysciutki 4myszke mojej myszki:-)czyszcze raz dziennie dokladnie ale bez przesady nic na sile,byla zapyziala buhahah ale jest juz ok 5uszu nie mocze ,nie czyszcze patyczkami tylko gazikiem lub wacikiem wilgotnym na zewnatrz 6co to panterka?;-) 7jeszcze nie wpadla ani rzeska ani wlosek,na razie tylko na policzek lub kacik oczka ,wtedy wilkotny gazik idzie w ruch no to sobie popisalam,ide mezowi wyrwac miske bo juz ja za dlugo na rekach rozpieszcze❤️ ciekawa jestem innych wypowiedzi na twoje pytania,chetnie sama poczytam co tez kazda maminka ma za sposoby metody itp pozdrawiam wszystkie uwaga.....byle ciezarowki🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malagocha333 1 - woda morska lub spray NIVEA 2 - wlosy leca mi caly czas duzo ( ale to pewnie przez 2 znieczulenie przy cc ) 3 - pepek odpadl Maksowi jeszcze w szptalu i w domu sama dlugo czyscilam nawet jak juz widzialam ze jest ladny - tak profilaktycznie w razie co- juz jest od dawna czysty 4 - co do pipeczki nie pomoge bo mam fiutka - i tez nie wiem kiedy sciaga sie stulejke ??? 5 - uszka - wycieram chustka nawilzona ale tylko na zewnatrz - takiej dzidzi uszka same w srodku sie czyszcza i to co jest ble wydalaja na zewnatrz 6 - jezeli kumam o co Ci chodzi to tez ma na nozkach i raczkach ale najbardziej to widze przed kapielka ( takie zylki poukladane jak ciapki na panterce ) 7 - nie pomoge bo nic jeszcze takiego nie mial w oczku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczynki za odp. ewciau panterką nazywam skórkę mojej niuni pod którą są róże naczynka łącząc się tworzą panterkę jak u tygrysa. Jest to coś związane z układem krwionośnym. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia1975- kochana no ja już jestem po założeniu wkładki, bo trzeba teraz uważąć, to wole się nie stresować i mieć spokój. bardzo bym chciała mieć 2 dziecko, wiec tylko czekam na to co los przyniesie. na dzień dzisiejszy ciężko nam z Kubą (tylko i wyłącznie chodzi o finanse) jednak jestem dobrych myśli i wiem, ze kiedyś bedzie dobrze i bedzie 2 dzidzia :> 👄 LuKrEcJa*- kochana w życiu nic nie wolno robić wdbrew sobie. moja siostra ma córeczke 12 lat. miała poród sn, który zakończył się cc i też dlatego nie ma więcej dzieci. Ważne by to co już mamy było dla nas szczęściem i zadowoloeniem. wiesz.................... z drugiej strony czas leczy rany i nigdy nie wiadomo co się jeszcze w naszym życiu przytrafi :> buziaki👄 malagocha333- 1. woda morska 2. wypadają mi strasznie, garściami. karmie piersią więc nie mogę brać żdnych tabletek przeciw wypadaniu włosów 3. pępuszek można przemyć patyczkiem z ogranicznikiem i wodą 4. mam siusiaczka w domku, ale w szkole rodzenia mówili, ze nalezy przemywać wodą przegotowaną w kierunku od pępka do dupki zwykłymi gazikami 5.ja uszu kubie nie myje, jedynie nawilżam pieluszke i przecieram, a jak widze jakis mały miodek hihihi, to patyczek z ogranicznikiem ale nie wolno dziecku wkładać do kanału tylko tak po wierzchu zebrać 6. kuba nigdy nie miał panterki 7. kubie wpadła rzęsa 2 razy, raz udało się płatkiem kosmetycznym nawilżonym wodą przegotowaną przetrzeć, za drugim razem spuściłam do oka sól fizjologiczną i potem z kącika wyjełam poprzez przetarcie oka pozdrawiam wszystkie mamulki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnia szansa na super prezent!!!!! Zapraszam na moje aukcje!!! http://www.allegro.pl/item273647021_super_lezaczek_bujaczek_idealny_prezent_.html http://www.allegro.pl/item273915858_mata_edukacyjna_tiny_love_super_prezent_.html http://www.allegro.pl/item273657873_super_tani_laktator_.html http://www.allegro.pl/item273931035_super_podgrzewacz_firmy_baby_ono.html http://www.allegro.pl/item275971394_26_szt_ubranek_rozm_62_gratisy_ubierzesz_maluszka.html http://www.allegro.pl/item275983151_25_sztuk_ciuszkow_rozm_62_80_super_prezent_.html http://www.allegro.pl/item276372912_27_szt_ubranek_dla_dzidziusia_rozm_62_80_gratisy_.html Cena minimalna pierwszego zestawu ubrań to 70 zl.Reszta ubranek jest ez ceny minimalnej.Wystawialam pierwszy raz i za bardzo nie wiedzialam o co chodzi z ta ceną minimalną. Ale w zestawie jest 26 sztuk wiec na jedna rzecz wychodzi bardzo tanio!!!A rzeczy sa wogole nie zniszczone!Moze na zdjeciach ie wygladaja tak efektownie jak u niektorych ale to dlatego ze nie za bardzo umiem obrabiac zdjecia np.kasowac tło i takie tam.Ale najwazniejsza jest w koncu cena i jakos rzeczy!prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninka co ty odpalasz
te ciuszki są z chłopca i dziewczynki????????? bo kolory takie nie do pary dla jednego dziecka...a poza tym 70zł za tych kilka łaszków? też mi okazja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Laseczki :) Mam teraz chwilkę czasu - mała wreszcie zasnęła po \"burzliwym poranku\". Zazwyczaj śpi do godz. 9.00-10.00, ale dzisiaj obudziła się o 7.00, popłakała i pomarudziła i wreszcie po 3 dniach zrobiła kupę. Udało mi się ją uspać, co jest dużym sukcesem. Domisia oprócz spaceru raczej nie śpi mi w ciągu dnia, chyba że zdrzemnie się na 15 min. po jedzeniu. My dalej walczymy z kolkami i bólami brzuszka. Zawsze nad ranem przez 2-3 godziny malutka przez sen stęka, pręży się, płacze, puszcza bąki, charczy i rzuca się po łóżeczku. Musieliśmy obłożyć szczebelki wokół całego łóżeczka kocami, bo już wielokrotnie leżała w poprzek łóżeczka. Natomiast wieczorami co kilka dni ma atak zwykłej kolki, czyli wrzask i płacz przez kilka godzin, chyba że zadziała Viburcol. Wtedy do 30 minut jest po kolce. Od niedzieli dajemy jej Gripen Water, a dzisiaj zamiast Esputiconu podam jej Bobotic (niby skład substancji czynnej ten sam, co w Esputiconie, ale sąsiadce pomógł właśnie Bobotic, cóż będę próbować). Domisia ma już pierwsze efekty ssania piąstki, kciuka, lizania kocyka, prześcieradła - załapała pleśniawkę. Na razie jest malutki nalot na języku, ale lekarz kazał już go smarować (moje sutki też ;) )nestatyną. Malagocha333 1. Stosuję wodę morską Unimer Pediatric. 2. Mi wcale nie wypadają włosy, może dlatego że codziennie biorę witaminy Feminatal N (wskazane dla kobiet karmiących piersią). 3. Tak, pępek Domisi jest czyściutki. 4. Od ok. 2 - 3 tygodnia życia w trakcie kąpieli czyszczę małej pipusię wodą przegotowaną i wacikiem - od góry ku odbycie, zawsze zmieniając wacik. Jak Domisia zrobi kupkę, to niestety cała pisia jest żółta od kupki, wtedy zaraz po kupce też dokładnie czyszczę. 5. Uszka czyzszczę, jak widzę, że zebrało się tam trochę brudu. Nie używam patyczków, tylko waciki namoczone w wodzie i dobrze odsączone. Czyszczę tylko małżowinę. 6. Domisia nie ma \"panterki\", za to jak jest jej zimno, na skórze robi się taki \"marmurek\" - sine-białawe plamki. 7. Jeszcze nic jej nie wpadło do oka. Pozdrawiam wszystkie Wrześnióweczki 🌻 i ich urocze Maleństwa ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania1978, Peppetti - dziekuje jeszcze raz za porady dotyczace odciagania pokarmu. Milalam zle założoną uszczelkę w laktatorze ;) Wczoraj odciagnelam z jednej piersi 90ml a dzis 135 z drugiej :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzidzia 1975 - Ja też najpierw dawałam synkowi Bebilon, ale miał po nim straszne kolki, przeszłam na bebiko omneo z dnia na dzień, po prostu odstawiłam bebilon, jest lepiej, kolek nie ma.A cena, no bebiko omneo jest duzo tańsze, kosztuje ok.17 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka katusia ja nie mailam Ci nic za złe, wiem ze powinam uwazac i to na siebie jestem zła, ale dzis zrobiłam test i wyszedł negatywny wiec sie nei martwie, bo jak bym byla to by napewno wykazałao, po prostu hormony pewnie nie wróciły jeszcze do normy. ale napewno pójde teraz do lekarza po tabletki. jesli chodzi o odchudzanie to jestem za, moja waga wyjsciowa to :(65kg a było juz 62 po ciazy i przytyłam wiec teraz sie ostro biore za odchudzanie. mazy mi sie chociaz 58 jak przd ciazą a 55 to szczyt marzeń. wiec katusia do roboty:) małagocha333 ja mam naprzykład\"marima\" i uwazam ze jest super to jest woda morska. tak zaczeły mi wypadac włosy ale to pewnie tez ze wzgledu na pogode, czapka , kalryfer... jesli cos ma w oczku to wpuszczam mu sól fiziologiczna i zazwyczaj samo wypływa. dzidzia 1975 jesli chodzi o bebiko to ja slyszałam same dobre opinie lecz to jest róznie, ja juz nie długo koncze z tym paskudnym(ale skutecznym Nutramigenem i wracam do bebika. tez sie zastanawiam jak sie przechodzi z mleka 1 na 2 i od rzau czy po jednym posiłku dzinnie. we wtorek mam szczepienie wiec zaptam pediatry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o przechodzenie z 1 na 2, to pytałam pediatry i mówiła aby stopniowo do 1 dodawać 2, np.2 łyżeczki 1, 2 łyżeczki 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dołączam do grona mamuś, które we wtorek udają się na szczepienie. Malagocha333 - na wychowawczym nie można sobie dorobić, bo to jest urlop dla matki w celu zapewnienia opieki dziecku. Ad1. Ja używam Marimer lub Nivea Spray Ad2. Mi zaczęły wypadać jakoś tydzień temu, chociaż biorę witaminy. Boję się, żeby mały przedz przypadek nie połknął. Ad3. Ja po kąpieli zawsze przecieram pępuszek zwilżonym patyczkiem, ale mój Szymon ma dość głęboko osadzony pępęk, stąd wymaga staranniejszej pielęgnacji. Ad4. U mnie synuś :) Ad5. Mojemu synkowi nieraz podczas kąpieli zamoczy się uszko, ale tak to staram się nie myś mu w środku. Od czasu do czasu lekko czyszczę patyczkiem z ogranicznikiem. Ad6. U mnie nie ma czegoś takiego. Ad7. Wkrapiam sól fizjologiczną i samo wypływa. A co do drugiegi dzidziusia, to ja po cc też mam odczekać ok. 2 lat. Tak też mamy zamiar zrobić, choć strach przed porodem na razie blokuje mnie psychicznie, ale już mniej niż 2 miesiące temu. Z okazji mikołajek wszystkim naszym pociechom mnóstwo uśmiechu i samych sukcesów w zdobywaniu nowych umiejętności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wychowawczeee
można dorabiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wychowawczeee
jak ktoś sie nie zna , to niech lepiej milczy (vaniliam) Do 1 stycznia 2004 r. w czasie korzystania z urlopu wychowawczego praca zarobkowa była utrudniona. Pracodawca musiał wyrazić zgodę w każdym przypadku, gdy pracownik w czasie urlopu wychowawczego chciał podjąć zatrudnienie. Nowelizacja kodeksu pracy z 14 listopada 2003 r. przyznała pracownikowi korzystającemu z prawa do urlopu wychowawczego możliwość podjęcia pracy lub innej działalności zarobkowej bez zgody pracodawcy. Pracownik może dorabiać bez negatywnych konsekwencji w dowolnej firmie, z dotychczasowym pracodawcą włącznie. Ponadto przepisy pozwalają takiemu pracownikowi na uczestniczenie w kursach, szkoleniach i innych formach nauki. Trzeba jednak pamiętać, że zarówno w przypadku dorabiania, jak i nauki pracownik musi zachować możliwość sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wychowawczeee - proszę mi zatem wyjaśnić jak pracując można zapewnić osobistą opiekę dziecku. Może jestem niedoinformowana - a jeśli tak, to malagocha333 najlepiej zadzwoń do zusu. Pozdrawiam wszechwiedzące pomarańczowe istoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane ja tego nie kumam, zamiast być niemiłym przeciez mozemy spokojnie wymieniać sie info, nie podszywając sie pod pomarańczowe istoty. kurde po co być tak zacapionym, upartym, nienawidzącu=ym wszystkich i wszystkiego, czyż na tym świecie mało jest opryskliwości i wrogości?????????????????????????? pomarańczoiwa istoto APELUJE DO CIEBIE niech Twoje serce Troche zmięknie, a głowa też stanie sie spokojna. na samym wstepie masz ode mnie ogromnego buziaka na rozpalenie w tobie oztywnych emocji!!!!!!!!!11 to-tylko-ja teraz jest kochana 70kg, a było ostatnio 72 , bo żarłam, ale dostałam okresu i jest 70kg. ja nie zakładam ile, fajnie by było 65kg, a najlepiej 60kg. kochana to co zaczynamy. postaramy się walczyć tyle czasu aż choć troszeczkę się zbliżymy do naszy super wag??????? to dzis już zjem na kolacje kanapeczki z pieczywa chrupkiego, bo musze mieć mleczka w cycusiach na noc, wiec i kolacja musi być. od dziś walczymy. podaj dzień , w którym podamy sobie wyniki, oby chociaż o 1kg było mniej :> buziaki głowa do góry i teraz będą tableteczki i już nie bedziesz miała stres 👄 pozdrawiam wszystkie mamulki i od Mikołajkowej cioteczki Katusi buziaczki dla wszystkich maluszków 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katusiu kochana piszesz że musisz zjeść na noc pieczywko chrupkie by mieć mleczko w cycusiach. To działa na Tobie? Bo ja odkryłam że jak zjem na kolację Danio to w nocy zalewam się mlekiem. Mam mokra podkoszulkę i wielką plamę na prześcieradle. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malagocha333- kochana chodziło mi o to, ze musze koniecznie coś zjeść by mleczko się produkowało, a żeby zacząć walczyć z kg, to zjem pieczywo, ale chrupkie, by troszeczkę zaoszczędzić na kcal buziaki👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane! mój Kuba zrobił mi w nocy mały terror, non stop się budził i budxił, i pluł smoka i marudził, teraz teś siedzi w foteliku i marudzi. jest tak zmęczony ze kino, a my dziś jedziemy w gości, wiec chyba te \"goście\" nam bokiem wyjdą hahahahahahhahaahhahah no znowu wypluł smoka i piastka cała w ustach i slini się i marudzi kurde ciekawe kiedy ząbki zaczną wychodzić? pozdrawiam Was wszystkie bardzo bardzo serdecznie buziaki👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane! mój Kuba zrobił mi w nocy mały terror, non stop się budził i budxił, i pluł smoka i marudził, teraz teś siedzi w foteliku i marudzi. jest tak zmęczony ze kino, a my dziś jedziemy w gości, wiec chyba te \"goście\" nam bokiem wyjdą hahahahahahhahaahhahah no znowu wypluł smoka i piastka cała w ustach i slini się i marudzi kurde ciekawe kiedy ząbki zaczną wychodzić? pozdrawiam Was wszystkie bardzo bardzo serdecznie buziaki👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane! mój Kuba zrobił mi w nocy mały terror, non stop się budził i budxił, i pluł smoka i marudził, teraz teś siedzi w foteliku i marudzi. jest tak zmęczony ze kino, a my dziś jedziemy w gości, wiec chyba te \\\"goście\\\" nam bokiem wyjdą hahahahahahhahaahhahah no znowu wypluł smoka i piastka cała w ustach i slini się i marudzi kurde ciekawe kiedy ząbki zaczną wychodzić? pozdrawiam Was wszystkie bardzo bardzo serdecznie buziaki👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane! mój Kuba zrobił mi w nocy mały terror, non stop się budził i budxił, i pluł smoka i marudził, teraz teś siedzi w foteliku i marudzi. jest tak zmęczony ze kino, a my dziś jedziemy w gości, wiec chyba te \\\"goście\\\" nam bokiem wyjdą hahahahahahhahaahhahah no znowu wypluł smoka i piastka cała w ustach i slini się i marudzi kurde ciekawe kiedy ząbki zaczną wychodzić? pozdrawiam Was wszystkie bardzo bardzo serdecznie buziaki👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane! mój Kuba zrobił mi w nocy mały terror, non stop się budził i budxił, i pluł smoka i marudził, teraz teś siedzi w foteliku i marudzi. jest tak zmęczony ze kino, a my dziś jedziemy w gości, wiec chyba te \\\"goście\\\" nam bokiem wyjdą hahahahahahhahaahhahah no znowu wypluł smoka i piastka cała w ustach i slini się i marudzi kurde ciekawe kiedy ząbki zaczną wychodzić? pozdrawiam Was wszystkie bardzo bardzo serdecznie buziaki👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojjjj katusia ,faktycznie pyszny kubulek cie wymeczyl🌼 pozdrawiam mamuski u nas po katarku znikome resztki ufffffff,to byl tylko wirusowy a nie bakteryjny ufffffffffffffffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×