Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nowa mama

Kiedy po cesarce mozna...........

Polecane posty

Gość nowa mama

Własnie , mam pytanie do doświadczonych mam, 2,5 tyg temu miałam cc, teraz czuję sie juz dobrze, ale jestem ciekawa kiedy mozna po cc uprawiac sport- aerobik , narty i kiedy mozna zacząc uprawiac seks. Czy po 4-6 tygodniach jak po porodzie sn czy dłużej trzeba czekac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ze sportem, zwłaszcza wyczynowym, typu narty radziłabym zaczekać - tej zimy raczej nie pojeździsz :( Nadmierne obciążanie mięśni brzucha może skończyć się co najmniej pojawieniem się zrostów, może tez pojawić sie przepuklina... Na poczatek zalecane są delikatne ćwiczenia - wrzuć hasło w wyszukiwarkę, na pewno coś znajdziesz. Ja zaczęłam ostroznie ćwiczyć około 6-8 tygodni po cc To samo ze zbliżeniami, choć w moim przypadku było to raczej podyktowane okropnym zmęczeniem i depresją . Jak masz ochotę i nie wypływaja juz odchody poporodowe - możesz spróbować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co mówią lekarze po cesarce powinno się przez 3 miesiące nie przeciążać brzucha. Ja nie zalecałam się przy 1 cesarce i zrosty mi się porobiły:O radziłabym uważać i dopytać się lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa mama
Dzięki, lekarza dopytam, ale wizyte mam za 3 tygodnie dopiero, szkoda sport, mimo że nie jestem jakąś wyczynową sportsmenka, bardzo mnie odstresowuje, i po takim ruchu, vczuje sie jak nowo narodzona. No ale cóz, bede musiała o tym zapomnieć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj na razie poćwiczyć np ramiona :) Albo szyje I ja nie żartuje - oby tylko nie forsować brzucha. A swoją drogą - zazdroszczę Ci - musisz być w dobrej kondycji, skoro po niecałych 3 tygodniach po cc czujesz się na tyle dobrze, że w ogóle myślisz o ćwiczeniach i współżyciu :) Podziwiam Cię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapytaj swoja polozna ktora Cie odwiedza o cwiczenia. Mi dala schemat co w ktorym tygodniu juz moge. Pamietam ze kazala zaczac od wciagania brzucha zeby zaczac cwiczyc miesnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa mama
Nitak sie składa ze zaraz po powrocie ze szpitala zostałam sama w domu, mąz wracał z pracy po 15 h padnięty, a ja miałam dom na głowie i małą i musiałam sobie radzić. Po 10 dniach tez juz byłam w pracy , i pracuje po 3-4h , ja chętnie wyjde z domu i odpoczne a mąż chetnie zostanie z mała i też sobie dychnie. Inaczej to bym chyba zwariowała w domu sama non stop...... Ja poporostu nie lubie bezczynnie siedziec w domu, a ile można sprzątać? Dobrze że malutka jest grzeczna i śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowa Mamo, gratulacje dzidzia! i dobrej kondycji! dolaczam sie do odradzania intensywnej gimnastyki lub sportow wyczynowych przez nastepne 3 do 6 miesiecy :( wiem, to bardzo kiepskie, ja tez uprawialam bardzo duzo sportow przed porodem i czujac sie dobrze i odwaznie juz 1 miesiac po cc zaczelam cwiczyc... narobilam sie bo za 2 tygodnie mam laperoskopie! podejrzenie zrostow... czyli, nowa mamo uwaga na siebie a czas na sporty i tak przyjdzie! zdrowko najwazniejsze! A co do wspolzycia to my zaczelismy dosc szybko (lecz bardzo delikatnie) juz po kilku tygodniach - powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×