Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

goh

ILE PAPIEROSÓW MOŻNA PRZEWIEŹĆ SAMOLOTEM RYANAIR???

Polecane posty

Gość gość
Ostatnio pani w bezcłowym powiedziała ze moge kupic 14 kartonów - niestey niezmiesciałam az tyle;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam... jeszcze raz ponowie moje pytanie... czy ktos cos wie I czy moze spotkal sie z karami nakladanymi za domniemany przemyt.. listy przychodza nawet do Polski... jak sie do tego odniesc..?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AlfredJonatan
Witam wszystkich. Osobiscie przez ostatnich 10 lat przewiozlem juz chyba z tone:) Zawsze po 15 sztang a wczesniej jak nie bylo skanowania to i 30. Teraz juz tylko podreczny bo drugi bagaz jest skanowany to raz a po drugie bagazowi z obslugi lotniska rabuja torby. Tylko 1 raz mialem kontrole(odpukac:) gdzie mialem 18 wagonow z czego celnik znalazl tylko 10. Po chwili mojego tlumaczenia ze jestem heavy smoker. rzadko latam i to dla mnie i mojej kobity i ze mieszkam na stale na wyspach powidzial "good luck". Reansumujac: strach jest tylko w waszych umysach. P.S. dla tego "goscia" co pisal wczesniej o spreyu na polskich lotniskach to typowy straszak bo nic takiego nie ma miejsca a latalem juz chyba z calej Polski. Ukrainskie tez sie da przewiesc spokojnie trzeba tylko na wierz dac te z polska banderolka bo celnik sprawdza pobieznie z uwagi na brak czasu. jednakze sa duzo tansze w sprzedazy i maly popyt bo to szajs w porownaniu do polskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KMB
Mam pytanie czy komus udalo sie kupic na polskim lotnisku te fajki wolnoclowe nonEU(przy wylocie tylko do EU). Jesli tak jak i na ktorym lotnisku? Ja sam moge polecic skleptytoniowy kropa peel gdzie fajki mozna zamawiac o 10zyla taniej na wagonie niz na lotnisku czy w normalnym sklepie. A Dla tych co wywoza albo maja miedzyladowanie w Germanii to przestrzegam lepiej trzymac sie limitu bo nie dosc za zabiora to i kary solidne daja i to za pierwszym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieczny turysta
Wlasnie mnie zlapal mily starszy pan na Stansted.. :( mysle ze czekali na mnie bo latam dosc czesto tak z 3 razy w miesiacu w obie strony i pewnie w jakis statystykach sie przygladaja. Szedlem za kilkoma osobami co ciagnely wielkie walizy ale wzieli mnie z 2 malymi walizeczkami. Pozniej rozmowa i przekonywanie ze to na prezent dla dziewczyny, mimo ze ubrany bylem w drogi garnitur, ze pokazalem nawet zaswiadczenie o wysokich zarobkach z polski zeby przekonac go ze nie handluje i stac mnie na taki prezent dla dziewczyny bez problemu to i tak nie uwierzyl..., mowil ze historie i argumenty mam dobre i zebym probowal odzyskac skaladajac skarge za zajecie tych papierosow i moze tam mi uwierza. Twierdzil ze jak tak czesto latam to czemu jej po 4 kartony nie woze ? Dostalem standardowe ostrzerzenie ze jak nastepnym razem zlapia to bedzie sprawa i Crimal Record. No takie zycie..domyslam sie ze beda mne zgarniac teraz za kazdym razem..mieli liste moich przyszlych rezerwacji. Ciekawe czy maja to na caly kraj ..tzn czy na Luton i innych lotniskach tez juz w bazie jestem, z Heathrow nie mieli na stansted danych o moich lotach. Jesli beda mnie zatrzymywac teraz za kazdym razem to moze bede sie wynajmowal jako przyneta zeby za moimi plecami 10 innych osob przeszlo :) Pozdrawiam przemytnikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po co wozić do Anglii papierosy? Nie można kupić w bezcłowym na lotnisku ile sie chce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lece 25 czerwaca do Luton moge cos przywiesc chetni pisac bielak97@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agggggggg
**upsss... korekta.. pod koniec lipca :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbandzi
Papierosy do Uk morzna przewiezc w podrecznym bagazu cztery sztangi I to tyle na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamichorr
czy papierosy zakupione w becłowym muszę upchać do podręcznego czy mogę mieć w reklamòwce? chcę wziąć 4 kartony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emigrant3
jestem doswiadczony w tym temacie-bynajmniej bylem. Od 2009roku do polowy 2010 latalem na trasie -katowice,kraków-Dublin minimum raz w tygodniu po fajki i wodke-oplacalo sie-bralem 25 sztang i okolo 10 litrów wódki.Ceny biletów były tanie i poczatkowo legalnie było 16sztang co wynikiem było brak kontroli. potem zmienili na 4 kartony-a dokladniej 800sztuk papierosów i zaczeły sie kontrole. po tym czasie gdy leciaem do polski zabierałem 20sztang fajek,wódke odpuszczałem-juz nie latałem na handel bo znalazłem prace,wiec jak na urlop czy jakąs okazje, jakies 8-10 lotów na rok to bralem to war zeby sie bilet zwrocil. i do teraz tak latam. zawsze biore 20sztang, kilkanascie kontroli i...nigdy mi nie zabrali. Kontrole wygladaja tak-najpierw obie torby ida przez skaner-na których papierosów nie widac-tylko płyny(wiem bo wielokrotnie patrzylem z celnikiem), nastepnie straznik wkłada rece i próbuje wyczuć papierosy czy co innego. Czesto sie pytał ile mam-zawsze 20 ale mowie ze 10-16(jak były na wierzchu) lub 4-5 gdy tylko ogladał z zewnatrz ale łap nie wsadzał. Nastepnie rozmowa czy nie siedze na socjalu. To dla nich ważne bo sprawdzją socjalowców czy zgłaszają urlopy w socjalu-biorą dowód i znika na 10 minut-sprawdzaja czy na socjalu czy nie. Jak sie pracuje to gadka że za duzo itd, ale łatwo udowodnic ze na swój uzytek-moje ulubiona wymówka ze musze oddac 8 wagonó koledze wiec zosaje mi tylko 8 dla mnie i zony to na miesiac starczy zaledwie. I wszystko. Nie zabrali jeszcze nigdy. Nie ma co sie stresować. I prosze nie piszcie ludzie że ktoś kto lata raz na miesiac i ma bilety wykupione do przodu iże jak mial kontrole wczesniej t juz na niego czekają-))bo to smieszne. Dziennie sie setki tysiecy przewija ludzi na lotnisku w dublinie ze to nie da sie fizycznie ogarnąc;]]]] oczywsice mogą zabrac papierosy jak sie przesadza-i torba jest wypchana tylko fajkami-ale fajki trzeba rozlozyc-w podrecznym z 6, duzym z 14-przykryc ciuhcami slodyczami , jakas gazeta, z 3 literki wódeczki i jest cacy. I nie musiscie kupowac papierosów w sklepie bezcłowym na lotnisku bo i tak placicie normalna cene. Lepiej kupic w hurtowni i włozyc do podrecznego-polskich celników nigdy nie obchodzi ile tego tam macie-ich obchodza tylko czy jest cos niebezpiecznego itd....to chyba na tyle. a wiec nie bójcie sie ale nie przesadzajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W UE można przewieść 800 sztuk, czyli około 40 paczek (20 w każdej). Poza UE 200 sztuk czyli 10 paczek, przy czym tutaj dany kraj może mieć swoje dodatkowe obostrzenia. Nie ma znaczenia jakimi liniami się lata. Kontrole są rutynowe i jeśli się więcej wiezie i to sprawdzą, to traci się papierosy przewożone ponad normę i płaci się grzywnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Rash
Wiem że legalnie do Irlandii można wwieźć 4 wagony papierosów czyli 800 sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAmandoo
ja 2 razy do Dublina leciałem z Katowic za pierwszym razem rok temu miałem 13 wagonów z czego 1 mi ktos ukradł z torby (lepiej zamykac torbe na kłódke) a teraz jak lecialem 15 wagonów miałem.Zadnych kontroli ani problemow nie mialem.Znajomy raz mial kontrole 10 wagonow wiozl nic mu nie zrobili powiedzial ze duzo pali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleksandra890
Z tymi akcyzami wiecznie są problemy. Może warto zainwestować w jakąś firmę, która pomaga się tym wszystkim zająć. Ja działam z http://www.celtex.pl/oferta.html Np. nie wiem czy wiecie, że jako zarejestrowany odbiorca przy odprawie towarów akcyzowych należności ulegają odroczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wiem, że mogę mieć do 4 kartonów papierosów w podręcznym bagażu. Ile mogę kupić na lotnisku kartonów papierosów lecąc do Londynu? Ile mogę mieć w bagażu rejestrowanym? *Będę miała dwa bagaże podręczne i dwa rejestrowane... Od jakiegoś czasu latam do PL raz w roku więc zależy mi bym mogła wziąć tyle ile mogę. Nie chciałabym mieć nieprzyjemności na lotnisku i chcę zaoszczędzić (w Uk b.drogie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam.mam pytanie. lecę do Uk na jeden dzień z chlopakiem ,i chcę przewieźć większą ilość papierosów niż 800 szt. w bagażu podrecznym. czy to wogle przejdzie? Lecę tam pierwszy raz z papierosami i troche sie obawiam kontroli... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja615
Z doświadczenia proponuję efektowną wycieczkę do Paryża tutaj: http://płytki-klamki-podłogi.net.pl/wypoczynek-po-pracy-budowlanej-kierunek-paryz/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iniu199444

Witam chce kupić po odprawie w Polsce tytoń, w bagaż zarejestrowany 200 sztuk tytoniu, po 30 g da radę?. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×