Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

goh

ILE PAPIEROSÓW MOŻNA PRZEWIEŹĆ SAMOLOTEM RYANAIR???

Polecane posty

pytałam na lotnisku celnika BEZ OGRANICZEŃ Z POLSKI gorzej w razie kontroli wybiurczej w anglii :) Ja wiozłam 5 kartonów czyli 50 paczek i kilogram tytoniu w listopadzie z Wrocławia do East Midlands. SPOKO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilość papierosów nie zalezy
od linii lotniczej tylko od kraju do którego się leci!!!! np. do Irlandii to 200 sztuk czyli jeden karton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 karton, ale na lotnisku widzialam plakaty, ze w strefie bezclowej mozesz kupic ile chcesz jezeli podrozujesz wewnatrz Europy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a do anglii ile
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jimi
ja zawsze biorę 1015 wagonów ani razy nie mialem wpadki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studia życieeeeeeeeeeee
ja 2 tygodnie Ryanair przewiozlam 3 wwagoniki papierosow i 3 kg tytoniu ;)) ale sie balam ze zabiora ale sie udalo i do tego 4 zubrowki ,0,75;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a sie zapytam
te zubróweczki były w rejestrowanym bagażu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studia życieeeeeeeeeeee
2 wagoniki w podrecznym a cala reszta do bagazowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słyszałam że
koleś przywiozl ostatnio 16 wagonow papierosow, ale kupil je w bezclowym na tyton nie ma ograniczen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiscie ze jest limit
z polski moze i Cie wypuszcza ale jak bedzie kontrola w UK to nie dosc ze Ci zabiora to jeszcze bedziesz placic kare - owszem ogolnie miedzy unia europejska nie ma limitu ale sa wyjatki a w nich - Polska, Czechy, Slowacja, Rumunia i chyba jeszcze cos i z tych krajow mozna przywiezc tylko 1 karton fajek kolega pracuje na lotnisku w Edynburgu wiec mam wiadomosci z pierwszej reki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiem od celnika
mialem ostatnio kontrole na promie w dover i celnik mi powiedzial ze moge wwiesc 3200 szt. papirosow tj. 16 sztang. Ale gdy mnie zlapia ze robie to np co 2 miesiace to mam kare bo wtedy oni wiedza ze to nie jest na potrzeby wlasne tylko na handel. Powiedzial mi tez ze mam problem w niemczech bo tam mozna 800 szt czyli 4 sztangi wiec jak tam mnie zlapia to ich nie interesuje ze jade tranzytem no i niestety jest kara ponad 1000 euro. Czyli lecac z polski do uk mozna wwiesc 3200 sztuk papierosow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dgfdgf
Nie ma takiej opcji...Celnik w Dover potraktował Ciebie jako "wjeżdżającą z Francji,a tam obowiązują inne regulacje. Z Polski nie można wwieźć takiej ilości jak napisałaś,ponieważ akcyza jest dużo niższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucjusz26
a wlasnie ze ma racje... Czas chyba zeby wszyscy Polacy poznali prawde... Prawo limitu na jeden karton skonczylo sie wraz z 1 stycznia 2009 roku, od tego czasu limit jest znacznie wiekszy... Jak ktos pisal jest problem jeli jedziemy przez Niemcy... ale poza tym nie ma problemu Jako dowod prosze bardzo oficjalna strona urzedu celnego: http://www.hmrc.gov.uk/customs/arriving/arrivingeu.htm przed 1 stycznia na tej stronie byla tez wymieniona Polska z limitem 200 papierosow pozdrawiam sedecznie. Ja juz na tym interesu nie robie wiec czemu mam sie nie podzielic informacja... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucjusz26
Dodam tylko ze jak nie wierzycie to napiszcie maila do IR odpisuja z miesiecznym opoznieniem ale sam to juz z nimi potwierdzilem tylko ze rok temu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość verdinfix
tylko polaczki bawia sie w wozenie papierosow w ilosciach hurtowych, wiocha totalna:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cookiemonster
Nie rozumiem takich ludzi jak : ''verdinfix tylko polaczki bawia sie w wozenie papierosow w ilosciach hurtowych, wiocha totalna'' przecież jak weźmiesz ze sobą 16 kartonów papierosów to masz na każdym kartonie zysk około 10Ł : 16x10=160Ł czystego zysku, a z doświadczenia wiem że tanie papierosy rozchodzą się bardzo szybko. Więc totalnie nie rozumiem Twojego toku rozumowania, chyba że płacisz w angielskich sklepach po 6Ł za paczkę i pasuje Ci to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ergfd
ja zawsze woze ok 8 lub 10 kartonow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a kto sie orientuje ile mozna przewiesc papierosow z Canarii do Uk? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiekkkkkk
Witam, niedlugo wybieram sie z Gdanska do Dublina linia ryanair, mialam zamiar wziac okolo 25 paczek papierosow, ale z tego co tu widze nie bedzie z tym najmniejszych problemow? Bo wciaz slysze pogloski iz gora mozna wziac jeden karton. Dodatkowo pytanie co do przewozu dysku zewnetrznego, raczej mi go nie zabiora jesli wezme go w bagaz podreczny? W glowny boje sie go wsadzic ze wzgledu na kradzieze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mireckii
Wszystko jest okey jeśliby mowic o UK.Czy limit 3200 sztuk obowiazuje tez w Irlandii poludniowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adisek1908
ile można przewieść papierosów do angli z polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdwerftgyhjui
z polska banderolą ile wlezie heh gorzej jak Cie capną na lotnisku w anglii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam kilka pytan...
NIe dlugo lece do londynu na 4 dni i chcialabym pzewiezc 2 wagony papierosów i dla siebie jakies 3 - 4 paczki... Czy to przejdzie? Czy mogą mi zabrac? Jaki jest oficjalny limit? Chodzi mi tu o bagaż podręczny. Rejestrowanego nie bede miala. Prosze o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość floralys
A jak jest z akcyzami na paczkach? Jeśli bedę miał 2 pakiety z akcyza a np 2 pakiety bez akcyzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rimeek
moj znajomy dzwonil na lotnisko w poznaniu to powiedzieli ze 200 na lotnisku w gdansku 800 to wszystko jakies chore jest.... sa przepisy UE dla calej Unii i dlaczego jak Wielka Brytania pozwala wziasc ze soba 3200 sztuk fajek to Polska zabrania i ogranicza to do 200, albo jest tu jakas wielka niewiedza polski celnikow bez znajomosci prawa albo jak to czesto bywa mamy chory klimat na polskich lotniskach z braku nadazania za przepisami, ktore sie poprostu zmieniaja odkad jestesmy juz UE...Chcialbym tylko zobaczyc na jakich przepisach bazuja nasi celnicy, bo w Wielkiej Brytani wszystko jest na stronie Urzedu Skarbowego czarne na bialym. jednak w naszym kraju nikt ci nie powie dokladnie ile mozna tytoniu przewiessc to jeszcze na domiar tego wszystkiego nie mozna nic znalesc w internecie. porazka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rimeek
a to jest to samo, ale przetłumaczone: Kupujących towary w innym państwie członkowskim Nie ma ograniczeń co osoby prywatne mogą kupić i zabrać ze sobą w trakcie podróży między krajami UE, jak długo zakupione produkty są przeznaczone do użytku, a nie w celu odsprzedaży, z wyjątkiem nowych środków transportu. Podatków (VAT i akcyzowego) Będą wliczone w cenę produktów w państwie członkowskim zakupu i nie ma dodatkowych opłat z tytułu podatków mogą być należny w innym państwie członkowskim. Tytoniu i alkoholu Jednak specjalne zasady stosuje się w przypadku towarów takich jak napoje alkoholowe i wyroby tytoniowe objęte podatkiem akcyzowym. Jeżeli osoba prywatna nabywa te produkty w jednym państwie członkowskim i bierze je do innego państwa członkowskiego, zasada, że podatek akcyzowy nie musi być wypłacane w państwie członkowskim przeznaczenia stosuje się tylko wtedy, gdy towary są * do własnego użytku podróżnych lub jego rodziny i * transportowanych przez samego siebie. Aby ustalić, czy produkty te są do własnego użytku podróżnych, państwa członkowskie muszą wziąć pod uwagę wszystkie istotne czynniki. Należą do nich: * Status handlowy posiadacza wyroby i przyczyny ich posiadania; * Miejsce, w którym wyroby są umieszczone lub, w razie potrzeby, sposób transportu; * Każdy dokument odnoszący się do produktów; * Rodzaju produktów; * Ilość produktów. Jeśli chodzi o ostatni element, Państwa Członkowskie mogą ustalić wzorcowe poziomy wyłącznie jako formę jako dowód, który nie może być niższa niż następującej ilości: a) wyroby tytoniowe * 800 sztuk papierosów * cygaretki (cygara ważące nie więcej niż 3 g każde) 400 sztuk * cygara 200 sztuk * palenie tytoniu 1,0 kg b) napoje alkoholowe * 10 litrów napojów spirytusowych * 20 litrów produktów pośrednich * wina (w tym maksymalnie 60 litrów wina musującego), 90 litrów * 110 litrów piwa Podróże w UE przez Szwajcarię (lub innych krajów spoza UE) Jeśli podróżują z jednego państwa członkowskiego UE do drugiego przez Szwajcarię (lub innego kraju spoza UE), możesz przewozu towarów przeznaczonych do osobistego użytku bez formalności granicznych, o ile progów określonych dla wejścia w Szwajcarii / ponownego wjazdu do UE nie zostały przekroczone. Jeśli nosisz ilościach przekraczających progi, oświadczam, im przy wejściu Szwajcarii i podczas ponownego wejścia do UE. W Szwajcarii może zostać poproszony o dostarczenie gwarancji finansowych, które pojawi się z powrotem po opuszczeniu kraju z towarem. W sprawie ponownego wjazdu do UE należy zadeklarować tych towarów. Cła stosuje się, jeżeli nie można udowodnić, że pochodzą z innego kraju UE i są przeznaczone do użytku osobistego (art. 323 Rozporządzenia (WE) nr 2454/93 na stronie 111). Zakupu wyrobów akcyzowych przez Internet Czy planuje się zakup produktów akcyzowych (np. wina, wódki i wyrobów tytoniowych, takich jak papierosy, itp.) przez internet? Zobacz lista najczęściej zadawanych pytań. Nowych środków transportu W którym nowe środki transportu zakupione w innym państwie członkowskim, stosuje się odrębne przepisyOraz zakup podlega opodatkowaniu w państwie członkowskim rejestracji środków transportu, a nie państwa członkowskiego, w którym zostało zakupione. Inne informacje dla podróżnych Broszurze "Podróże po Europie"Zawiera praktyczne informacje dla turystów podróżujących w UE. Znajdą Państwo informacje na temat dokumentacji, zakupów, jazdy, służba zdrowia, komunikacja, pogoda, święta, imprezy kulturalne i pomoc, jeśli coś pójdzie nie tak. Podróż samolotem: kontroli bagażu w Unii Europejskiej Można znaleźć informacje na temat kontroli bagażu pasażerów rozpoczynających lub kończących w tym UE dokumentu informacyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×