Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tru tu rt urut

moc soczewek kontaktowych

Polecane posty

Gość tru tu rt urut

Witam! Jestem krótkowidzem ... Od miesiąca noszę soczewki kontaktowe :) Zdecydowałam się na nie bo mam wysoką wadę -7 D (w okularach) :( Okulistka dobrała mi soczewki kontaktowe o mocy 6 D ... Widzę w nich lepiej niż w okularach :P A Wam o ile pomniejszono moc ? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milena1978
ja w okularach mam -2,5 a w soczewkach -2,0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam wade -3
a soczewki nosze -2.75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piszcie tez jestem ciekawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piszcie tez jestem ciekawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia jest beaytiful
ja mam w okularach - 4 D, a w soczewkach -3,5 D ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwsze slysze
NOsze soczewy takie same jak bryle i jest ok. Pierwsze slysze, ze sie daje mniejsza moc (?). Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia jest beaytiful
No to masz jakiegos rabnietego okuliste !!! Soczewki okularowe masz na nosie, czyli jest jakas odleglosc od oczu ... Natomiast soczewki kontaktowe masz bezposrednio na oku ... To normalne, ze pomniejsza sie wtedy wadę (+/- 3 D) ... zeby oko PRACOWALO, a tak to je rozleniwisz ... ba pogorszysz swoj wzrok. W soczewkach widzi się przecież lepiej !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwsze slysze
Hm, dzieki za ostrzezenie. 🌻 Musze sie w takim razie wybrac w najblizszym czasie do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wada -7 dioptrii
a w soczewkach - 6,5 i widzę w nich rewelacyjnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZGADZAM SIĘ Z ASIA JEST BEAUTYFUL! Jeżeli jak najszybciej nie zmienisz tych soczewek, to dopiero ci się wada powiększy, chociaż niby już nie powinna! Swego czasu moja siostra mając okulary -3 dioptrie poszła do okulisty po soczewki i zdziwiła się, ze dał jej tylko 2.5 dioptrii. Jednak to okazało się w jej przypadku niewystarczające - w dalszym ciągu widziała wszystko rozmazane, dopiero zmaiana na -2.75 dała rezultat. Czyli w jej przypadku stosunkowo niewiele obniżono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cosk-a
okulary - 2,75 soczewki - 2,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoska samoska TO JA
okulary - 5 D soczewki - 4,25 D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość galaaaa
Ja tez mam moc -2,5 i -2,0 w okularach i w soczewkach tak samo, ale nosze do tego cylindry to tylko je mam zmniejszone w soczekach ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość galaaaa
no i nie wiem chyba trzeba sie skontaktowac z okulista skoro widze że wiekszość z was ma pomniejszone dioprie. Aż sie zaniepokoiłam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mampomniejszone tylo o 0,25 D.Ale faktycznie widzę lepiej;kiedyś do czytania potrzebowałam okularów mocniejszych,a teraz nie ma takiej potrzeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tartar
jak kupujecie soczewki to podajecie krzywizne?? bo ja nigdy... i nikt ze sprzedających sie mnie o nią nie pytał, czy jesli mam inna krzywizne w soczewkach to moze co sie stac?? bo ja nawet nie wiem jaka mam...eh:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sr4ex
Ja jak pytałam się mojej okulistki to powiedziała mi, że średnica i krzywizna są "mało ważne" najważniejsza jest moc ... Tu chodzi tylko o komfort. Wiadomo najlepiej stosować się do parametrów podanych przez lekarza np. jak masz krzywizne 8,4 mm, a kupisz 8,5 i czujesz sie w tych soczewkach dobrze to mozesz je noscic ... jesli natomiast cie uwieraja, od razu powroc do tych ktore przepisal ci okulista ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tartar
dziekuje za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asd wer rty
okulary: -3 D soczewki: -2,25 D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buka poka
To nie jest tak, że krzywizna jest mało wazna. Kiedys dostałam nietrafioną i z soczewek nie mogłam korzystać. Po 2-3 godzinach miałam czerwone oczy i strasznie mnie bolały. Ja zawsze zwracam uwage na krzywiznę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MałaFranka
Najlepiej umówić się na bezpłatne badanie z dobieraniem tutaj https://mylenshop.com/ miła obsługa pełna profesjonalizmu doradzi Ci lepiej niż kafeteria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gasia67

Ja z kolei mogę polecić VisionOpticExpress.pl gdzie zamawiałam soczewki, fachowo mi doradzono i do tego niższa cena, warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×