Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ewacha

JAK POZYSKAĆ PRACOWNIKÓW ZE WSCHODU- PRACA LEGALNA

Polecane posty

Gość marcin554
Cześć. Coraz więcej agencji pracy zajmuje się sprowadzaniem ludzi ze wschodu do Polski. Jest popyt, jest podaż. Ja parę razy korzystałem z pomocy ludzi z biura Worksol z Kępna. Mogę firmę polecić, mają dużo kandydatów w bazie, są w stanie szybko znaleźć pracownika. Różne specjalizacje – od pracowników fizycznych na budowę, po bardziej wykwalifikowanych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właśnie bezrobocie jak cholera a wy chcecie jeszcze ściągać tanią siłę roboczą ze wschodu a może powodem są idące za tym profity co? zdrajcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Są całkiem dobre oferty i warunki a dlaczego? a no dlatego ,że za tym idą ulgi podatkowe a nasz p******y rząd wywala z budżetu kasę do każdego zatrudnionego ukraińca. Na Podkarpaciu i w Małopolsce już blokuje się rynek pracy Polakom żeby ukraińców zatrudniać. My przez takich jak wy zdrajcy jesteśmy zwalniani , walamy się po stażach z PUP i unijnych , pracujemy na czarno lub na umowy śmieciowe za marne grosze . To jest może i dobre ,że państwo się dokłada do interesu ale potem co . Biznes wam padnie bo z samych dopłat nie da się firmy utrzymać. Doskonale wiem jak pracują ludzie ze wschodu , przychodzą tylko po kasę a robotę mają w d***e.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ależ ty pierdoły piszesz! Tobie pewnie pracować się nie chce, dlatego Ukraińcy ci jakoby przeszkadzają. Dokładnie tak, jak dla Ferdka Kiepskiego niema w tym kraju pracy z jego wykształceniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
taka prawda idzie za nimi kasa , już jest problem na południu Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejny nie wierzy
Jak w TVN nie powiedzą to tak nie ma ech.... ludzie , jak ktos pisze prawdę ,ze tak jest to zaraz ,że mu nie chce się pracować i poziom Ferdka Kiepskiego. Wiesz co żałosny jesteś człowieczku pogadaj z pracodawcami a potem pisz ,ze pierdoły. Możliwe ,że sam zatrudniasz ludzi zza wschodniej granicy i piszesz ,że pierdoły bo c***aństwo dopłaca do każdego 800 zł w ramach pomocy ukrainie objętej wojną co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Be Granted PL naucz się czytać ze zrozumieniem a potem się wypowiadaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak urządzili nas minister Morawiecki i Związek Przedsiębiorców i Pracodawców polskich :( to prawda z tymi bonusami , tłumaczy się to niżem demograficznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może byście nie wciskali kitu ludziom? Czy myślicie, że legalnie zatrudnić pracownika z poza Unii jest proste, miłe i przyjemne? Za wyjątkiem rolnictwa i budowlanki przy takim pracowniku jest tyle załatwiania w urzędach, że nie jednemu odechciewa się! I żadne dopłaty tego nie wynagrodzą. Ponadto, pracownik z Ukrainy praktycznie w każdej chwili może stwierdzić, ze ma dość i z dnia na dzień zniknąć - pojechać do domu na ten przykład. Zapewniam, że pracodawca chętnie zatrudniałby rodaków , ale rodacy coraz bardzie stają się wielkimi paniskami i im się nie chce pracować w polu, na budowie, pokojówkami czy jako pomoc kuchenna. Lenistwo i brak ambicji większości polaków jest przerażająca. Oni mają roszczenia i do państwa i do ludzi i do losu, ale kompletnie nic nie chcą dać z siebie. Ostatnio zauważyłem, że nawet na rozmowy w sprawach zarobkowych im się nie chce chodzić. Totalna porażka, ale płacz i żądania na maksa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dopłaty nie wynagrodzą pensja prawie za darmo na pracownika ze wschodu, może Ty wtedy jako pracodawca dokładasz parę groszy :P ale ty jeszcze mówisz ,że dopłaty tego załatwiania nie wynagradzają ? Jak Ci źle to ich nie zatrudniaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość Ale pieprzysz :( przykro mi ,że rodaków nazywasz paniskami jesteś typową hieną co żeruje na dopłatach i jeszcze źle bo Polacy nie chcą pracować w takich branżach w opłakanych warunkach a myslisz ,że czemu nie chcą tam pracować ? Pomyśl trochę w takich branżach pracodawcy wykorzystują rodaków , na umowy śmieciowe i zatrudniają na czarno żeby nie przestrzegać przepisów i nie ponosić odpowiedzialności w razie wypadków np na budowach. A i niższa jest kara(max 4 tys zł) dla pracodawcy za zatrudnianie na czarno (o ile go złapią bo PIP zapowiada się duzo wcześniej min 2 tyg )mniej niż ZUS przez rok na umowę o pracę . Mam kolegę co pracuje w jednej z dużych galerii handlowych tylko on ma umowę o pracę (bo zatrudnia go szwagier) i babki ze spożywczego marketu reszta pracowników na czarno przez rok ani razu kontroli z PIP nie było. To Galeria CH Nowy Świat w Rzeszowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak bo najlepiej pracownika z PEFRON-u i kasować dopłaty do kieszeni czyt. okradać inwalidów przy pomocy księgowego albo cudzoziemcy z poza unii bo państwo sponsoruje . Boże widzisz i nie grzmisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najłatwiej jest mówić ,że nie chcą nic dać od siebie. Czyli rozumiem ,ze wg jaśniepana Polak powinien przychodzić do roboty najlepiej za darmo i okazywać wdzięczność jaśniepanu pracodawcy ,że ma w ogóle robotę i jeszcze dokładać do interesu. Pracodawcy najczęściej dają głodową pensję i mają wymagania nie z tej ziemi wobec pracowników :( ot takie typowe mendy co zerują na innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Be_Grandet_PL
@@Jak Ci źle to ich nie zatrudniaj.@@ Mi nie jest źle, wręcz przeciwnie, i nie zatrudniam nikogo. Bo nie muszę. Mam biznes bez pracowników i bardzo z tego się cieszę! Ale znam sporo ludzi, kto tak czy siak miał do czynienia z ukraińskimi gastarbajterami. Z ich relacji wcale tak różowo nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
<> Niestety, po prostu tak to wygląda. Stykam się z takim zachowaniem niemal codziennie. I mi też bardzo przykro, że Polacy dają powody tak mówić. <> Źle trafiłeś, bo nie zatrudniam żadnej osoby. Ani z kraju ani z zagranicy. Wolę mieć z ludźmi stosunki partnerskie zamiast relacji szef-pracownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@@wg jaśniepana Polak powinien przychodzić do roboty najlepiej za darmo i okazywać wdzięczność jaśniepanu pracodawcy ,że ma w ogóle robotę i jeszcze dokładać do interesu.@@ Nic takiego nie powiedziałem i nawet nie miałem na myśli. Ale jak ktoś przychodzi do firmy handlowej z dyplomem politologa i doświadczeniem jedynie jako kelner w wakacje i życzy sobie 5000 do ręki miesięcznie, to ja bardzo przepraszam! Co mam o takim kimś myśleć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ostatnie było do gość wczoraj ;) znowu dajesz się złapać na czytaniu po łebkach bez zrozumienia , dobrze by było żebyś czytał wszystkie wpisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak ktoś przychodzi do firmy handlowej z dyplomem politologa i doświadczeniem jedynie jako kelner w wakacje i życzy sobie 5000 do ręki miesięcznie, to ja bardzo przepraszam! Co mam o takim kimś myśleć? XX Podobno masz własny biznes i chcesz powiedzieć ,że chcą abyś tyle im płacił? Po drugie nie mam pojęcia gdzie ty takich znajdujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Be_Granted_PL
Jak nie zatrudniasz nikogo to skąd możesz wiedzieć jakie kto stawia progi zarobkowe ? Jak ten kelner po politologi co chiał 5tys na start. Wymysły czy zaszłyszałeś? Ciekawe gdzie jak nie potwierdzone to nie bredź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie żyję w próżni, od lat prowadzę biznes i mam obszerne znajomości w tej branży. Co się nasłuchałem od znajomych, którzy muszą zatrudniać ludzi, to głowa mała! Dzisiaj znalezienie dobrego pracownika graniczy z cudem. A to ma 2 lewe ręce, a to oczekiwania jak królowa WB, a to leń śmierdzący! Każdy opowiada jak to on chce albo potrzebuje kasy, a jak dochodzi do konkretnych działań, to on nie ma czasu, niema pieniędzy, nie opłaca mu się bo dojazd, bo wymagania pracodawcy etc, etc, etc. Czasami nie idzie słuchać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co mówią ludzie a jak jest prawda to często dwie sprzeczne ze sobą rzeczy , czasami pracodawcy głupio się tłumaczą a to oni wymagają cudów od ludzi za najniższą średnią krajową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rynek pracy podlega tym samym prawom, co każdy inny. Przy dużej podaży i małym popycie cena towaru spada. Jak chcesz się sprzedać drożej jako pracownik, musisz być lepszy od innych. Zamiast narzekać na ukraińskich pracowników zastanów się, może to ty jesteś winien tego, że pracodawca woli ich. A jeszcze lepiej - zastanów się - czy nie warto zmienić kierunek poszukiwań pracy? Jeśli Ukraińcy idą do prac fizycznych, to może ty zacznij zarabiać głową?! Cywilizowany świat zarabia właśnie w ten sposób!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pracodawcy wolą zatrudniać Ukraińców bo są ulgi i dopłaty do ich zatrudnienia. Ci którzy tak to popierają a na swoich narzekają sami na tym korzystają :( dziękujcie PiS i Morawieckiemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Be_Granted_PL ale ty pier.... nawet z sensem nie potrafisz odpisać i jak widac nie masz zielonego pojęcia o tym co się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli co? Sugerujesz, że rząd polski ma jakiś super sentyment do Ukraińców i dlatego ze szkodą dla rodaków dopłaca za zatrudnienie tychże Ukraińców? A może po prostu Polacy nie chcą pracować tam, gdzie pracują Ukraińcy? Bo jeśli tak, to jak możesz mówić,ze Ukraińcy Polakom pracę odbierają? No, trzeba jakąś logikę w tym zachować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To tak faktycznie jest ;) chcieli ratować niż demograficzny i wspomóc Ukrainę objętą wojna domową to dali dopłaty do pracowników ze wschodu zamiast postarać się o to aby rodacy zaczęli wracać do kraju. PiS zrobi wszystko aby rozzłościć Rosję a dwa w taki sposób chce podreperować gospodarkę . Wniosek Związku Pracodawców i Przedsiębiorców w Polsce o zatrudnianie ludzi z poza unii na wzór Wielkiej Brytanii min 50 funtów tygodniowo potem te kwoty wzrosły. Tu jest winny system składkowy i podatkowy :( tu jest "pies pogrzebany". Pracodawcy to wykorzystują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×