Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
mój czarny nick

Atopowe Zapalenie Skóry

Polecane posty

ja tego nie ukrywam.... bo jaki jest sens ukrywania tego? uwazasz ze to cos zmieni? ja po prostu to zaakceptowalam... oczywiscie czasami z bezsilnosci potrafie sie pobeczec...... ale zdarza mi sie to coraz rzadziej :) a moja polowka .... wie o tym...i stara sie pomoc:) majac do czynienia z branza farmaceutyczna przynosi mi jakies probki, wlasnie do atopowej skory :) i potrafi mnie powstrzymac przed upiornym drapaniem..... ;) pozdraiwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAJJKKA
a ja mam taki problem: (chyba tylko na szczescie) dostaje wysypki od bizuterii innej niz zlota oraz od metalowychpaskow, guzikow, np w spodniach---ostatnio normalnie mi sie wzarly w biodro (guzik od dzinsow) Stram sie smarowac guziki lakierem bezbarwnym ale szczerze mowic to nic nie pomaga....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nad niemnem
Czesc dziewczny :) Pobieglam dzisiaj do kosmetycznego i znalazlam calkiem niezly wybor srodkow z oslawionym emolientem :) Jestem w Anglii i tutaj jest seria kosmetykow E45 do suchej skory z problemami dermatologicznymi. Kupilam sobie krem, krem do rak i krem z innej serii, napisane jest, ze jest BEZSTERYDOWY i zaiwera emollient, zobaczymy czy zadziala. Widzialam tez zele pod prysznic, olejki do kapieli, pomadke do ust i pare innych z serii E45, najpierw jednak zobacze czy dzialaja te, ktore kupilam. Moj chlopak tez wie o moich dolegliwosciach, jak i zreszta cala rodzina (nie da sie ukryc), a jednak nie lubie sie z nimi obnosic... zwlaszcza gdy rece czasem sa bardzo suche i popekane, wygladaja wtedy tragicznie :( (np gdy czasem przebywam dlugo na zimnym wietrze i nie mam czym ich posmarowac)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trishka
dziewczyny,nie rozumiem,czego tu sie wstydzic?to zwykle uczulenie a nie jakis trad...mi to raczej znajomi wwspolczuja niz by mieli sie nabijac bo wiedza ze to szczypie i piecze,dzis np gralam w siatke i bylo troche kurzu na sali to i napewno na pilce,juz nie musze mowic jak sie zachowaly moje palce,przez droge do domu nioslam snieg golymi rekami;/czulam tylko ulge...nie przejmujcie sie tym i nie ukrywajcie tego bo po co?to tylko alergia!jesli chodzi o moja polowke to nie brzydzi sie tego a czasem nawet pocaluje zeby sie zagoilo;)jedna z was pisala o tym ze ma uczulenie od guzikow od spodni-ja tez,to jest najprawdopodobniej uczulenie na nikiel ale to powinien potwierdzic dermatolog robiac testy alergologiczne...pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trishka
odswiezam topic jakby ktos chcial sie wypowiedziec;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość delta6565
Najczęściej uczulające substancje Teoretycznie każdy spożyty pokarm może być czynnikiem uczulającym. Częstość występowania niepożądanych reakcji na ich spożycie jest zróżnicowana geograficznie i etnicznie. Zależy także od indywidualnych predyspozycji każdego z nas. Jednak wyodrębniono kilka grup pokarmów, które w Polsce uczulają najczęściej. Należą do nich: • jajka • mleko • ryby • soja • orzechy • białka zbóż • cytrusy Roztocza kurzu domowego Warunki, które nie sprzyjają bytowaniu roztoczy: • chłodne, suche pomieszczenia, • częste wietrzenie mieszkania, • pokrowce na materace nie przepuszczające roztoczy, • pranie bielizny pościelowej w temperaturze 90°, • brak przedmiotów, na których łatwo osadza się kurz, takich jak: ciężkie zasłony, rośliny doniczkowe, tapicerowane meble, otwarte regały, dywany, a także pluszowe zabawki, • zmywalne na mokro podłogi i wykładziny dywanowe. Podstawowe objawy alergii • Reakcje skórne o pokrzywka o atopowe zapalenie skóry o obrzęk o inne zmiany, którym towarzyszy swędzenie i suchość skóry • Reakcje układu oddechowego o utrzymujący się katar lub stale zatkany nos • środki drażniące i alergeny - podrażnienie mechaniczne, mydła, rozpuszczalniki, konserwanty, detergenty, wełna, wietrzny klimat, nadmierne pocenie się, • alergeny wziewne - roztocza kurzu domowego (Dematophagoides pteronyssinus), pleśnie, pyłki, sierść zwierząt, • drobnoustroje - Staphylococcus aureus, drożdżaki, dermatofity z gatunku Trichophyton, • pokarmy - jajka, mleko, soja, orzechy, ryby, skorupiaki, pszenica, • inne - stres, czynniki psychiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwolnijcie się od toksyn Podobnie jak toaleta ciała z zewnątrz, tak trzeba je również oczyszczać od środka! Tzw. PET-y od wody, perspiranty, farby do włosów, wypełnienia zębowe, starta guma opon na ulicy, dioksyny ze spalonego oleju silnikowego, platyna z katalizatorów, liczne E...- konserwanty żywności, garnki i sztućce aluminiowe, zła woda z płytkiej studni i złego wodociągu - to dalsze źródła toksyn chemicznych w organizmie dzisiejszego człowieka. Zbierane przez 20 - 30 lat toksyny zatruwają was, a wasza wątroba już sobie z nimi radzi - funkcję oczyszczania przejmuje więc skóra. Stąd pokrzywki i wysypki. Wystarczy raz na pół roku oczyścić wątrobę i problemy skórne znikną. Medycyna akademicka w dalszym ciągu ma na każdą dolegliwość odpowiednia tabletkę. Jeżeli zaś ta zaszkodzi, zamiast pomóc, to istnieje na to następna tabletka. Dzięki temu tzw. śmierć z winy medycyny, to głównie nie zapomniane nożyczki w operowanym brzuchu a szkody wywołane przez źlle dobrane leki chemiczne. Tu jest przepis na oczyszczanie wątroby z kamieni i toksyn: http://www.purana.org/index.php?modul=1&dzial=74&podkategoria=79 tu też: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3616486

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezenciara
zgadzam sie z Amdeą za dużo chemikali. Ja od pół roku używam kosmetykow z serii BIO firmy Sanoll (najtaniej maja w www.anemon.pl) i wszelkie uczulenia zniknęły jak ręką odjął Wystarczy wyeliminować konserwanty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lussiaa
Heyy ! Fajnie wiedzieć że nie jestem sama z tą chorobą. Mam ją od dziecka , choć się z nią nie urodziłam. Mam 14 lat i męcze się z AZS mam tej choroby serdecznie dosyć. Stosowałam emolium i oilatum ale szczerze niewiele pomogły. Mam teraz SVR TOPIALYSE Sensitive , od 2 dni więc po jakimś czasie napisze czy wystąpiła jakaś poprawa.(mam krem i oliwkę do kąpiei). Moje AZS wygląda troche inaczej , tzn. mam czerwoną wysypkę na rękach (ale tylko od zewnetrznej strony) , nogach i twarzy (policzki). Właściwie u mnie choroba nie jest aż tak nasilona , ale jednak jest. Mam pytanie czy są tu jakieś osoby które mają popękane naczynka? Ja mam między oczami .. :)Troche śmiesznie to wygląda. Czasem jednak nie moge powstrzymać się od płaczu ...:( , gdy przegądam się w lustrze i widze siebie w takim stanie. Nic nie pozostaje innego jak tylko smarować się tymi balsamami i kremami. Szkoda tylko że są takie tłuste.:( Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyrosłam z AZS
AZS mialam do 12 roku zycia. od urodzenia. dziecinstwo mialam marne- uczulona na kurz, wlasny pot, siersc zwierzat, cytrusy, mleko, czekolade. nie moglam bawic sie w piasku,biegac z dziecmi gdy swiecilo slonce. pamietam nawet ze dzieci z mojej klasy pojechaly na basen kryty a ja z nimi tyle ze sie nie moglam kąpać. bylo mi cholernie przykro. to paskudna choroba.jako dziecko wstydzilam sie pokazywac rece, kolezanki brzydzily sie brac ode mnie slodycze gdy czestowalam. rodzice smarowali mi recepudrodermem w upalne dni i kazali trzymac pod wiarakiem by chlodzilo, to dawalo ulge. gdy mialam 12 lat choroba odpuscila, teraz uczulona jestem na bezpposredni kontakt z kwasem cytrynowym i detergentami oraz gdy dluzszy czas moje rece maja kontakt z kurzem.ale dotyka to tylko palcow u rok po wewnztrznej stronie. teraz gdy mam uczulenie stosusje miejscowo ELOCOM - silna masc sterydowa, ale uczulenie znika nastepnego ranka gdy smaruje na noc. pozdrawiam i wytrwalosci z ta jakze uciazliwą chorobą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyrosłam z AZS
dodam jeszcze ze od "robionych na recepte sterydowych masci" ktorymi sie smarowalam jako dziecko, mam teraz klopoty hormonalne.i to dosc powazne. takze uwazajcie na dzieci jesli chodzi o stosowanie tych masci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atopinka14lat
Hejka! Ja też mam AZS od urodzenia. Ale ja się tego nie wstydze bo to może się przytrafić każdemu. Moi znajomi to akceptują i pomagają mi przetrwać te najgorsze miesiące zimowe, bo właśnie wtedy te objawy nasilają się. Dobrze wiedzieć że nie tylko ja na to choruje.;) p.s piszcie na moje gg 4861574 (a najbardziej te które są w moim wieku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamysia
na AZS cierpię ja i mój 9 miesięczny synek. drapanie-swędzenie i tak w kółko teraz mały się już nie drapie wreszcie trafiliśmy z emolientem - topylase + śpi w body i spodenkach z jedwabiu - Dermasilk (działa przeciwświądowo a dodatkowo nawilża skórę). Body jest fajne bo ma rękawiczki, których nie może zdjąć. Ja nosze na noc takie specjae opaski na ręce (na zgięcia w łokciach). od 3 miesiecy kiedy to używamy nie obudził isię rano zakrwawiony i podrapany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azs azs
Witam, ja stosuję nowy lek o nazwie momederm. Jest tani bo kosztuje ok 5-6 zł na receptę i pomaga jak wszystkie drogie leki. Jak kupowałam ten lek to Pani w aptece dała mi do tego jeszcze Clobazę gratis to taki krem, który powinno sie stosowac przy azs. rewelacja to jak smaruj sie rano momedermem, a wieczorem nawilzam skóre clobazą to nic mnie nie swedzi. Polecam , spróbujcie. Za wszytsko zapłacilam 10 zł , a miałam kurację na 2 tyg. a potem spokój na 2 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatawawa2
Jestem mamą dwulatka z AZS, stosujemy Emolium, i musze przyznać ze po testowaniu niezliczonej ilości preparatów, z tego jestem bardzo zadowolona. Stosujemy go dwa razy dziennie, skora jest nawilżona a i świąd ustąpił, wreszcie mamy przespane noce. Dodatkowym plusem jest to, iż jest dostępny bez recepty i jest stosunkowo nie drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grabarka
też mam ten problem leczę i ...wraca...swędzi!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cynamonowy koszmar
mam tragiczną twarz , czerwona wypukła wysypka, takie białe wypryski...przerwałam Elocom i smaryję na twarzy Clotrimazonum, nareszcie nie swędzi i wysypka zbladła nie wiem, czy to mogę stosować? ale widze jakąs poprawę nie wiem co mnie tak nagle zesypałao? co mogło uczulić? pół roku już się z tym męczę i teraz słońce, czytam ,że nie można sterydów na słóncu...zresztą musi być przerwa czytam o AZS i zacznę na własna rękę coś kupować, bo ile można te sterydy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cynamonowy koszmar
Czy stosował ktoś olejek arganiowy? podobno pomaga na alergie, wysypki??? http://www.e-salem.pl/index.php?p116,olej-arganowy-basic-250-ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam teraz traumę.... Mieszkam obecnie na wyspach, tu pH wody jest inne niż w polsce. Woda niby miękka, ale co jakiś czas wpuszczają jakiegos kwasu, żeby oczyścić rury, i stąd zmiana pH wody... ( tak wytłumaczył mi mój szef, którego 4letnia córka cierpi na azs, dodam, że facet jest inżynierem projektującym instalacje wodno-kanalizacyjne, więc zna sie na rzeczy...) I tu pojawia sie problem. cala cala jestem podrapana. uczulenie na nogach, uczulenie na plecach, na ramionach, całe ręce,również w okolicach pach, ale nie bezposrednio w pachach, na twarzy.... Jak wrócę do pl, to chyba w szpitalu wyląduję, jak mnie mój dermatolog zobaczy.... Byłam tu u lekarza, ale oni olewają trochę tego typu sprawy. Kazał mi się myć parafiną, przepisał elocon - odpowiednik polskiego elocomu, oraz eumovate cream - smierdziela do twarzy ... stosowałam wymienione gdzieś E45, niestety bez większych rezultatów.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam teraz traumę.... Mieszkam obecnie na wyspach, tu pH wody jest inne niż w polsce. Woda niby miękka, ale co jakiś czas wpuszczają jakiegos kwasu, żeby oczyścić rury, i stąd zmiana pH wody... ( tak wytłumaczył mi mój szef, którego 4letnia córka cierpi na azs, dodam, że facet jest inżynierem projektującym instalacje wodno-kanalizacyjne, więc zna sie na rzeczy...) I tu pojawia sie problem. cala cala jestem podrapana. uczulenie na nogach, uczulenie na plecach, na ramionach, całe ręce,również w okolicach pach, ale nie bezposrednio w pachach, na twarzy.... Jak wrócę do pl, to chyba w szpitalu wyląduję, jak mnie mój dermatolog zobaczy.... Byłam tu u lekarza, ale oni olewają trochę tego typu sprawy. Kazał mi się myć parafiną, przepisał elocon - odpowiednik polskiego elocomu, oraz eumovate cream - smierdziela do twarzy ... stosowałam wymienione gdzieś E45, niestety bez większych rezultatów.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cynamonowy koszmar
Witaj! Też jestem załamana, nigdy nie miałam uczuleń, od pół roku na policzku...i leki nie pomogły, teraz na słońcu nie można ich stosować, zresztą tylko do 6 tyg. maximum szukam i czymś smaruję będę zmeniać co 6 dni może zwykła wazelina pomoże? bo polecana dla dzieci i dobrze natłuszcza jestem na diecie pije wodę ...dziś widzę , robią mi się białe plamy na policzku, załamka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cynamonowy koszmar
oj, dermatolog, lekarz...znam, ale oni tylko kasę biorą, sterydy przepisują i ...zero poprawy tak sobie poczytałam i spróbuję z apteki te nawilżające i dla atopików kosmetyki kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cynamonowy koszmar
mam własna dignozę.. albo...czekolada, orzeszki, ciepłe napoje, roztocza kurzu, pleśnie grzybów... zaczęłam pić wodę Zuber...to na sprawy wątrobowe....jogurty juzżbyłam na głodówce i zero poprawy zrobiłam badania łącznie z próbami wątrobowymi, wyniki książkowe... najgorsze jest to, że nawet na rowerze nie moge pojeżdzić, bo zaraz zesypana syfiasto jestem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnych rzeczy z otoczenia się nie da wyeliminować... jeśli dostałaś uczulenia nagle, to powinna być jakaś ewidentna przyczyna... ja mam uczulenie odkąd pamiętam... dziwne, że lekarze tak od razu przepisali ci maści sterydowe.... ja na decyzje o przejściu na tego typu leki czekałam 3 lata od rozpoczęcia rozmowy z lekarzem o nich.... bo lekarze starają się unikać tego typu maści...przynajmniej lekarze u których ja się leczyłam w polsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×