Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tatlim

Blask Turcji...

Polecane posty

Gość jaaaaasaaaa
Asik, ale on myśli, że to jest normalne. To nie znaczy, że Cię nie kocha... Co moge Ci powiedzieć, pogadaj z nim. Jak to nic nie da... To wiesz :( Ale ja widziałam we wszystkich Tureckich domach podobny schemat... Taki jak Ty opisałaś. Ja nic do tego nie mam. Turczynki też, ale jeśli Ty tak nie chcesz to nie możesz się dla faceta poświęcic całkowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nesie
oni to nasze poswiecenie w nosie maja! czym wiecej dajesz tym mniej otrzymujesz taki jest schemat! ja juz nie mam zadnych iluzji!i naprawde Asik obecuje Ci ze sie bedziesz w tym ukladzie meczyc bo my sie do tego nie nadajemy! ja tez myslalam ze tak bedzie fajnie 1rodzinka, dziecko, ze bedzie wdzieczny kochal ale zycie jest bardzo okrutne! oni mysla ze tak musi byc i zajmowanie sie domem nie jest zadnym poswieceniem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaasaaaa
Fakt... Ale gdy spytałam się ogólnie Hasana czemu jest czasami taki oziębły to on i jego matka uznali, że... To jest turecka tradycja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serhat
witam, jestem turkiem z pochodzenia, ale mieszkam tu na stale. czytalem ten topik pare dni i stwierdzam, ze trudno wam napewno zrozumiec turka tak jak jemu ciezko zrozumiec was. masz spostrzezenia co do paru osob ... madzik ten twoj jest dziwny... typowy muzafik. w tym wieku nie ma zony? ani nie chce miec zony? sorry, ale to nie jest dobry typ w turcji. radzilbym wybadac go i to bardzooo dobrze. pojedz tam moze z ojcem i wybadaj jego rodzine. on moze miec zone. sam jestem turkiem, ale powiem wam dziewczyny, ze turcy to sa strasznie perfidni klamcy. nie zawsze chca zle. nawet jak kochaja dziewczyne to nazmyslaja. zmysla zawsze ze maja cos czego nie maja np. zadko ktory turek jest inny. gdy bylem mlody sam zmyslalem dziewczynie ze mam to i tamto a potem mi bylo glupio ale ja nie myslalem ze ja ranie tylko myslalem ze tak ja zdobede. to jest rozumowanie tureckiego faceta :) wybaczcie dziewczyny, tacy jestesmy. jestem z wami szczery, nie mam nic do stracenia ;) jesli dowiecie sie ze turek was oklamal, ale to nie jest zwiazane z kobieta i mimo wszystko chce za was wyjsc tzn ze was kocha. poza tym : prawdziwy turek nie chce sie spotykac tylko szuka sobie kndydatki na zone! albo do lozka tylko. jaaaaasaaa twoj naprawde cie kochal. co do tego od madzika to smiem watpic. jaaaaasaaaa on nie chce z toba byc teraz bo zaczol sie przez klotnie bac slubu, znam to. a jesli on nie planuje slubu nie ebdzie robil ci nadzieji. tacy sa turcy. ale to oznaka ze cie szanuje bo inaczej zabawialby sie dalej. chce przyjechac, jestem pewien. nie martw sie. tyle ze nie wiem czy wy do siebie pasujecie. milosc miloscia. asik... ty jestes kompletnie zeuropeizowana i nie ma to dla ciebie przyszlosci skoro juz wiesz, ze nie chcesz tak zyc. pozdrawiam was. serhat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trt9
co to znaczy typowy muzafik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
serhat moj jest rozwodnikiem i zaden z niego typowy muzafik czy jak to tam ujales ;) Mozesz wierzyc lub nie, ale typowy w swoim zachowaniu to on akurat nie jest. W jego uczucie tez nie watpie, a nie mam na nosku rozowych okularow. Milej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hoOney1
Serhat mam do Ciebie pytanie :> Jeśli mówisz że jesteś Turkiem to powinieneś w sumie znać odpowiedź. Czy jeśli Turek zapoznał dziewczynę na wakacjach i dalej z nią pisze to tylko dla zabawy czy naprawde coś do niej czuje? Czy moze po prostu chce miec gwarancje ze bedzie mial sie z kim dobrze zabawic na nastepny sezon ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hoOney1
Dodam że zakochali się w sobie (podczas pobytu w Turcji) i planują następne wspólne wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i sie zaczely gadki jakie byly do przewidzenia, gdy zwiazek z Turkiem nie wyjdzie. Dziewczyny! Strasznie mnie drazni, gdy piszecie: ONI tacy sa, ONI nas nie szanuja, ONI chca bysmy byly kucharkami bla bla bla. Niestety, nie kazdy zwiazek sie udaje, ale to ze przezylyscie swoje nie upowaznia Was by o CALEJ meskiej czesci narodu tureckiego mowic ogolnie. Troche za malo tej Turcji widzialyscie... Jaaasaaa, a ile Ty tych Turczynek poznalas? W ilu domach bylas? Ile razy w ogole bylas w Turcji i na jak dlugo? Zapewniam Cie, ze widzialas tylko malusienki odsetek tego, jak mozna zyc w Turcji. Kobieta pracujaca nie bedzie zajmowac sie domem i kroic mezusiowi kotleciki, bo zwyczajnie nie ma na to czasu - a podejrzewam, ze takiego domu nie widzialas. Czy bylas w domu chociaz jednej Polki zwiazanej z Turkiem, albo choc jednej pracujacej Turczynki?? Podejrzewam, ze Twoje doswiadczenia opieraja sie na domostwach cioc i kuzynostwa Hasana. Kolejna rzecz - spojrzcie na starsze pokolenie kobiet w Polsce. Mam 3 sasiadki, ktore nigdy nie pracowaly (sa mniej wiecej w wieku mojej babci). Ich mezowie rowniez nie kwapia sie do tego, by pomoc im w czymkolwiek. Turcja w NIEKTORYCH miejscach przypomina pod tym wzgledem wlasnie \"stara\" Polske. Dla kobiet niepracujacych - przynajmniej w Turcji - praca jest dom. I ta prace staraja sie wykonac jak najlepiej, w ten sposob moga sie wykazac, w tym moga byc nie zastapione. Inna rzecz, ze czesto wynosza ten schemat z domu i NIE CHCA pracowac, bo to za ciezko. Nesie, Twoje poswiecenie bedzie mial w nosie facet (jakiejkolwiek narodowosci), ktoremu na Tobie nie zalezy. Hooney, jest mnostwo wakacyjnych milosci, ktore koncza sie happyendem i ktore koncza sie zanim sie zaczely. Planowanie wspolnych wakacji nie ma nic do tego. Tu nie trzeba byc Turkiem, a wrozka, zeby przewidziec co chlopak mysli. Wybaczcie, ze troche ostro, ale jak tu wczesniej \"niezyczliwi\" uogolniali i pisali zle o Turkach, to w odpowiedzi byly odpisy typu: \"Pewnie Ci nie wyszlo z Turkiem i teraz tak piszesz\" itd. Szkoda ze same kierujecie sie w ta sama strone, co \"zyczliwi\", zaczynajac uogolniac i opisujac swoje \"doswiadczenia\" na podstawie kilku krotkich pobytow w Turcji, co zreszta wczesniej bylo zarzucane \"wrogom\" tego forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pani gosc podpisuje sie pod twoja wypowiedzia :) Nie mozna uogolniac. Co do wypowiedzi serhata to dodam jeszcze, ze w polsce mam przyjaciela, ktory ma 34 lata nigdy nie mial zony, nie ma tez dziecka, ale nie zamierza zakladac rodziny, bo to go poprostu nie bawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik...
Ja nie twierdze ze sa zli bo mi nie wyszlo w zwiazku...kocham go i jestem pewna ze on mnie tez .... tylko ze nie do konca tak to sobie wyobrazalam. Tu nie chodzi o to ze tureckie kobiety tak sıe zachowuja bo widzialam i takie kwestie w Polsce... ale ja chyba mam jeszcze przed soba mlodosc i chce z niej korzystac a nie spedzac czas w garach. ehh nic juz nie wiem. mam przed soba 3 lata studiow...wyjazdy praktyki.... nie wiem czy warto poswiecac ten czas na tesknote... ale z drugiej strony nie umiem tego skonczyc z takich powodow bo serce mowi cos innego... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik ty sama wiesz najlepiej jak wygladaja relacje w twoim zwiazku i to ty sama musisz podjac decyzje co dalej :) Cokolwiek postanowisz zycze jak najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nesie
pani gosc ja sobie zdaje z tego sprawe ze jemu coraz mniej zalezy!staram sie ze uswadomic Asik ze jesli juz ma watpliwosci co do stylu zycia to jest pewne ze ona sie do tego nie nadaja!mnie juz w domu diabli biora.ale sytauacja mnie do tego zmusila! teraz mam juz plan i zmusze go do przejecia czesci obowiazkow! Po piewrsze ide do szkoly(musze stanac na wlasnych nogach,odbudowac moja pewnosc siebie)po drugie jestem w trakcie Extrem makeover;)myslicie ze sie uda? :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nesie, ze zmuszania nic nie wyjdzie, bo wczesniej czy pozniej zaprotestuje, wypomni Ci wszystko i znow bedzie to samo. On musi CHCIEC ci pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale rozgorzala walka ideologiczna :D jak zwykle pani.gosc nadaje tu glosem rozsadku..wydaje mi sie, ze meza nalezy wychowywac przed slubem, polskiego czy tureckiego..Moj ojciec nigdy w domu palcem nie ruszyl, co wiecej, uwaza, ze to kobiety maja mu uslugiwac. Jak mu moja mam kazala obrac ziemniaki w niedziele, to sie obrazil...Bo mu nie okazujemy nalezytego szacunku :D takie zachowania nie sa charakterystyczne dla tylko Turkow, raczej dla pewnego pokolenia. ojciec mojego faceta tez nic nie robi w domu. a moj odwrotnie..kiedy jestesmy razem, to on dla mnie gotuje, bo ja powiedzialam, ze nie umiem i nie lubie ;) a on to lubi...Co wiecej podoba mu sie taki model zwiazku partnerskiego, bo nie chce miec w domu tureckiej zony, ktora bedzie sie lenic caly dzien , a jego traktowac jak peniso-portfel:) Asik, moim zdaniem daj sobie czas na skonczenie studiow i rozwiniecie szkrzydel ;) jesli ten zwiazek przetrwa to bedziesz sie pozniej zastanawiac...Moze nalezaloby ustalic jak ma wygladac Wasz zwiazek i jesli Ci nie odpowiada jego formula to radzilabym go zakonczyc (wiem, ze to nie jest proste..) Nesie, wiesz, ze trzymam za Ciebie kciuki! rzeczywiscie, nie nalezy pozwalac facetom na zbyt wiele, isc na ustepstwa, bo oni nigdy tego nie doceniaja. uwazaja to za cos naturalnego i oczekuja wiecej..Zadbaj w koncu o siebie Nesie ;) Co do slubow..Ojciec , wujek mojego bf zenili sie kolo 40, moj ma prawie 33 lata i dopiero teraz mysli o zeniaczce...Generalnie wszedzie obecnie jest tendencja do poznego pobierania sie. widze, ze w Tr wyksztalceni ludzie tez coraz pozniej decyduja sie na ten krok. nie sztuka jest naobiecywac dziewczynie bzdur, slub i zlote gory jak robia lowelasy z riwiery, sztuka dotrzymac slowa... Co do wakacyjnej milosci..moze bedzie dobrze a moze zle :D do mnie tez 1 taki Turek pisal, dzwonil przez 2 lata, straszyl slubem :D a ile mial panienek w tym czasie to jego...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yavrum, super okreslenie: facet peniso-portfel :D:D:D:D Az szkoda ze w przypadku niektorych babek prawdziwe. Choc czesto starcza tylko drugi czlon \"nazwy\"... Ot Yavrum, masz tate-Turka w domu!!!! Moj maz jest przekonany, ze moja babcia miala jakies korzenie tureckie, bo nie znosila przykrotkich spodniczek, odslonietych pepkow i dziewczyn wlazacych na facetow. Jak chlopak pocalowal dziewczyne na ulicy, to byla oczywiscie wina dziewczyny, bo nie powinna pozwolic - i konczylo sie glosnym upominaniem dziewczyny przy wszystkich... Babcia mojego meza, acz prawdziwa Turczynka, to jednak troche bardziej \"do przodu\" w tych sprawach. Jesli chodzi o (starszych) mezczyzn w mojej rodzinie... Oni na pewno maja tureckie korzenie :D:D:D:D Tak jak mowisz Yavrum - faceta albo wychowujesz od razu, albo nie wychowujesz go wcale, to jest zasada \"namber uan\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaasaaaa
Odrazu jak jakiś turek napisał to topik wrze :D Co do pani gość... To widziałam wiele tureckich rodzin, byłam w turcji z 4 razy. A Ty co? Mieszkasz tam ? Pracujące kobiety też przychodziły po pracy sprzątaly, gotowały... Facet czasami zmył naczynia... Poza tym wole rozmawiac na ten temat z prawidziwymi turczynkami ktore znam. I zapewnie nie KAŻDY tam takie jest Ale 90% na bank !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaasaaaa
Poza tym Serhat, to czy ktoś kogoś kocha czy nie to się tak naprawde nie dowiesz ... Nie wiem czy ten mój mnie kocha... Przekonam się jak przyjedzie. Wiem tylko, że jesteśmy młodzi i dostaliśmy niezłą lekcje życia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Jaaasaaa, wyszlam w Turcji za maz, tu mieszkam i tu pracuje :) Przed wyjsciem za maz bylam w Turcji kilka razy. Ale na podstawie doswiadczen i stazu \"pobytowego\" nie jestem w stanie powiedziec, ze 90% Turkow jest takich a takich. Ale skoro Ty podczas 4 rejsow do Turcji poznalas ponad 90 % Turkow to naprawde gratuluje wyczynu!! Chyba ze mowisz o 90% tych, ktorych zdazylas poznac? Moglabys sprecyzowac podstawy, na ktorych robisz swoje statystyki? Co do pracujacych kobiet: ja rowniez sprzatam i gotuje jak wracam z pracy. Jest jednak istotna roznica miedzy \"praca domowa\" kobiet pracujacych i ich stosunku do mezczyzn (jak i mezczyzn do nich) a \"praca domowa\" kobiet niepracujacych. Najbardziej jednak w oczy rzuca sie kolosalna roznica w zachowaniu mezczyzny do kobiety :) Ty tej roznicy zdaje sie nie widzisz, bo w koncu \"jedne i drugie sprzataja i gotuja\". Podejrzewam, ze taka sama wnikliwoscia, \"doswiadczeniem\", jak i znajomoscia ludzi poslugiwalas sie przy analizie tych 90% Turkow, ktorych nam tu opisalas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaasaaaa
Sorry, ale nadal bardziej wole słuchać opinii turczynek niż Twojej. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasne jaaaasaaa kiedy trzeba wylewac zale, to wszyscy maja ci radzic, ale kiedy Ci sie cos nie spodoba, to Turczynki okazuja sie lepsze. Juz widze jak ci sie zwierzaja... :D poza tym, wez pod uwage, ze Turczynki wychowane w tej kulturze maja na nia inny poglad niz Polki i przyjmuja ja jako cos bardzo naturalnego, wiec te "rady" bede dla Ciebie bezuzyteczne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yavrum, dziewczyna miala nadzieje, ze doswiadczenie zdobylam na orientalnych rejsach podroznych, wiec mialaby sie czego przyczepic, (moze akurat by sie okazalo ze bylam w Turcji mniej niz 4 razy :D, a tak jako zrodlo informacji zostaja obiektywne Turczynki i to w wydaniu pan domowych. Jaaasaa, zwierz sie im ze swoich problemow z Hakanem, tylko badz na tak szczera jak tu, to Ci sie oczka szybciutko otworza :) ZADNA ze znajomych mi \"nowoczesnych\" i pracujacych Turczynek nie usluguje facetowi w domu, ale mimo wszystko znam wiecej Turczynek \"domowych\". Nie wiem jak \"wiele\" rodzin, o ktorych mowi Jaaaasaaa, da sie poznac w ciagu 4 pobytow (jak dlugo one trwaly Jaaasaaa?), ale to, co ja zdazylam poznac to i tak kropla w morzu biorac pod uwage cala Turcje. Jaaaasaaa, doswiadczaj sie dalej, tylko nie rob wykladow, analiz, ani tym bardziej statystyk jesli masz tak chwiejne podstawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaasaaaa
Powiedziałam tylko, że jednak wiarygodniejsze dla mnie są wypowiedzi turczynek ... :) Wcale nie miałam nadzieji, że poznałaś swojego na jakichś rejsach. Yavrum, już widzisz jak turczynki mi się zwierzają ? Może i byłabyś zaskoczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serhat
Pani Gość wydaje mi sie jakims fejkiem albo zaslepiona babą... albo rozumie cos innego pod haslem "kobieta ktora usluguje w domu" ... I nie mowcie mi, ze sie myle co do facetow bo sam jestem tureckim facetem i wiem jakie wy kobiety jestescie naiwne a co mowia faceci. to tak jak ja bym wam wmawial ze wiecej wiem o polskich kobietach niz wy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaaasaaa, skoro wiarygodniejsze sa opinie Turczynek, to najpierw pomysl o wiarygodnosci Twoich opiniii, a potem pisz :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaasaaaaa
Mogłabym Ci powiedzieć praktycznie to samo. Mówie co myśle, nie atakuj mnie już tak, bo nie zachowujesz się jak dorosła kobieta najeżdzając w taki sposób..I więcej tych smiejącyh się buziek mogłaś wkleic, to wygladaloby na jeszcze bardziej powazna opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak tak serhat, problem w tym, ze Ty pochodzisz nejwyrazniej z innej Turcji :D Byl tu juz wczesniej jeden \"Turek\", wiec znamy ich opinie i przestrogi. Wiem jaki stosunek maja Turcy do swojej kultury i ojczyzny, jak rowniez do kobiet, wiec sobie daruj. Moze czas w koncu odwiedzic swoj kraj Serhat? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I co tam jaaaasaaa? Robisz jak Ci radziłam ? Eh, co się tu porobiło?! Kłótnia o to która ma racje a racje to macie pewnie wszystkie po trochu. Tyle, że jeszcze ta młodziutka jaaaasaaa najmniej się rzuca a wy starsze, doświadczone a piszecie jakbyście chciały ją osmieszyć. Nie kulturalnie się tu robi. Moja córka plaunuje ślub z turkiem. Jego matka również uważa, że obowiązkiw domu praktycznie zawsze należą do kobiet. Czy pracuje czy nie. A facet czasami coś pomoże, ale z reguły siedzi przed telewizorem. Więc jeśli o pani gość obowiązki domowe są podzielone poł na poł to suppper !!! Ale wychodzi na to z pani wypowiedzi, ze tam kazda pracujaca turczynka ma luzy w domu, ze hej !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie atakuje Cie, po prostu podalam bardzo niewygodne fakty. Skoro Ty o mojej opinii moglabys powiedziec to samo co ja o Twojej, to po co zaczynasz \"opiniowac\"? Juz gdzies tu pisalas o swoim wieku, wiec przynajmniej latami jestem starsza. A czy dojrzalsza? To juz kolejny temat do mniej lub bardziej obiektywnych opinii - odsylam do postow sprzed kilku stron zarowno moich jak i Twoich :) Tym razem wklejam tylko dwie buzki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×