Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kapsułka

MACIERZYŃSKI I WYCHOWAWCZY ILE TRZEBA PRZEPRACOWAĆ?

Polecane posty

Gość kapsułka

Mam pytanie i chciałabym konkretnej odpoowiedzi:) Obecnie nie pracuje i nie jestem na żadnym zasiłku , wychowuje 4 letniego syna .Mam w planie drugie dziecko, ale chciałabym isć do pracy(mam możliwość) tylko dlatego żeby dostać później maciezyński i wychowawczy, jak by się udało. No i właśnie moje pytanie to :ile musze przepracować żeby dostać macierzyński i czy później mogłabym dostać wychowawczy, kto płaci wychowawcze .Mój staż pracy to 5 lat, a zajść w ciąże planuje w lecie, czyli dziecko urodziło by się początkiem przyszlego roku:) proszę o radę!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poszewka podszewka
Chyba nic nie musisz "przepracowywać" bo jedno i drugie Ci się należy jeśli masz umowę o pracę....pierwsze słyszę że coś trzeba odpracowywać, w końcu to są przywileje wynikające z kodeksu pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a od czego robi sie skolioza
a ile trawa macierzysnki i czy wtedy płacą?a ile wychowawczy i tez wtedy płaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapsułka
Ale jak w tej chwili nie pracuje , to gdybym była juz w ciąży to macieżyńskiego chyba nie dostanę? muszę mieć umowę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p89p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapsułka
Jak pójdę do nowej pracy to muszę chyba coś przepracować żeby mieć prawo do tych zasiłków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wejdzcie na e-mama.pl na forum - tam znajdziecie odpowiedzi na wszystie tematy ciazowe, porodowe i takie tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapsułka
Czyli jak będę miała umowę w rękach to nic mi nie grozi , dostanę macierzyński, a w trakcie macierzyńskiego moge złozyc wniosek o urlop wychowawczy? i będzie mi się należał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli masz umowę i zajdziesz
w ciążę, to przechodzisz na macierzyński i wychowawczy, jeśli szef da. Jeśli umowa skończy sie np. w 8 miesiącu ciąży, muszą Ci ją przedłuzyć do końca ciąży, a później wskakujesz nie na urlop macierzyński, ale na zasiłek macierzyński, płacony przez zus, i na tym koniec, ale trwa on tyle samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapsułka
czyli nie dostanę wychowawczego jak nie mam umowy na stałe lub na co najmniej 3 lata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapsułka
a przypuśćmy że urodzę w marcu , a umowę mam do końca roku to wtedy mogę dostać wychowawczy, i jak długo on by trwał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeczytaj to
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3651141.html najbezpieczniej płacić składki przez pół roku przed porodem,żeby miec zasiłek macierzyński i nie było podejrzeń o wyłudzenie a wychowawczy bedzie zależał od tego na jaki okres będziesz miała umowe Warunkiem skorzystania z urlopu wychowawczego w celu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem jest przynajmniej 6-miesięczny okres zatrudnienia, do którego wlicza się wszystkie poprzednie okresy zatrudnienia, bez względu na formę czy sposób ustania zatrudnienia, a także: • okres urlopu macierzyńskiego, • okres pracy nakładczej, w którym chałupnik uzyskiwał wynagrodzenie w wysokości co najmniej 50% wynagrodzenia uznanego w danym czasie za najniższe, • okresy pobytu za granicą, w związku ze skierowaniem współmałżonka do pracy w służbie dyplomatyczno-konsularnej, • okres pobierania zasiłków dla bezrobotnych i zasiłków szkoleniowych, okres pobierania stypendium w czasie stażu. Pracownicy zatrudnionej na podstawie umowy o pracę na okres próbny, na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy także przysługuje urlop wychowawczy, jednak na czas nie dłuższy niż do końca okresu, na jaki została zawarta ta umowa. Podobne prawo przysługuje pracownicy, która przed wystąpieniem o urlop wychowawczy wypowiedziała umowę o pracę. Może otrzymać ona urlop na czas nie dłuższy niż do dnia, w którym kończy się okres wypowiedzenia umowy o pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapsułka
Dziękuje wszystkim za wiadomości, mam nadzieje że uda mi się to co mam w planie :) POZDRAWIAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barar
ścianka coś sciemniasz pracodawca placi tylko do 33 dni zwolnienia chorobowego pozniej placi zus wiec co najwyzej stracil wujek tylko przez miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barar, a czy urlop macierzyński jest wg Ciebie chorobowym? choroba ciąża? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielki znawca
Ciąża nie jest chrobą, ale można ja przechodzić różnie i w niektórych przypadkach lekarz wypisuje zwolnienie lekarskie tak jak podczas chroby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli pracownica
w ciąży idzie na zwolnienie to pracodawca płaci tylko przez 33 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli pracownica
barabar pisze o okresie ciąży a nie o macierzyńskim :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapsułka
A jeszcze jedno pytanie ,czy te świadczenia należą sie przy umowie na 1/2 etatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martha_W
Ciąża jest chorobą wg Kodeksu Pracy i innych przepisów. Po 185 dniach zwolnienia lekarskiego dostaje sie wezwanie do orzecznika ZUS ze nie mozesz pracowac ( bo jestes w ciąży). Różnica zwolnienia lekarskiego na zwukła chorobę a przy ciązy jest taka, że normalnie płacą 80% wynagrodzenia a podczas ciąży 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbbbbbbbbbbbbbbbbbbb
nie 185 a 182 i nie dostajesz wezwania, ale sama się musisz postarać o świadczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzola
Hej! ja mam pytanie jak pracuje 1,5 miesiąca i chce zajść w ciąże to bd mogła iść na jakies zwolnienie jak bd się zle czuła oczywiście chce pracować jak najdłużej. nie orientuje się w tych sprawach pomocy! Z góry dziękuje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość holaaaaaaaaa
czasy ciezkie, ale zauwazyłam pełonostaraczek, zaciazonych fasolek itp bezrobotnych, nie czaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×