Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość tyś
chcę zajść w ciążę, ile powinnam brać tabletki, żeby po ich odstawieniu z łatwością doszło do zapłodnienia??? dwa, trzy miesiące...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ShadeX
Witam Mam problem.. mojej dziewczynie jakoś tydzień temu skończył sie okres... wczoraj doszło między nami do namiętnych pieszczot i gdy wróciła do domu to zobaczyła, że krwawi... postanowiła wziąć pierwsza tabletke Yasminelle lecz następnego dnia już po "okresie" nie było śladu ;/ Do tej pory moja dziewczyna okres miała najwcześniej 21 dni po ostatnim... czy to był okres ?? czy ma dalej brać tabletki codziennie ?? kurde nie wiemy co mamy robić ;/ a Ginekolog dzisiaj nie przyjmuje żeby sie dowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MONIKA 25 lat
Witam serdecznie, mam prosbe dziewczyny! brałam Yasminelle skonczyłam 1 opakowanie zrobiłam 7 dniową przerwe podczas której pojawił sie bardzo skąpy okres. Nastepne opakowanie zwiełam Yasmin bo w aptece nie mieli Yasminelle- poradzcie mi czy dobrze zrobiłam??? czy można tak zmienic? aha i jeszcze jedno! czy nastepne opakowanie brac Yasmin czy Yasminelle??? proszę o rade!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem ale
nie wiem, ale yasmin ma inny sklad niz yasminelle. Nie wiem czy mozna tak skakac z dwoch srodkow... I w ogole dziwie sie, ze kobieta w aptece dala Ci yasmin zamiast yasminelle!! To jak antybiotyk zamiast witaminy c!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska 20
witam!!! ale mi wydaje sie dziwne to ze aptekarka dala ci inne tabletki niz powinna przeciez to na recepte i inne skladniki i wogole to cos nie tak>????ciem jakas...ale pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej znalazła może któraś z Was jakąś apteke gdzie te tabletki są dośc tanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azzzzja
Do Moniki: Ja teraz przeszłam z Yasminu na Yasminelle i lekarz powiedził mi zeby nie zaczynała Yasminelli po 7 dniowej przerwie tylko w dniu okresu w czasie 7 dniowej przerwy, żeby zachować antykoncepcje( bo jak wiemy nazwa podobna a inny skład tabletek) tak wiec mysle ze nie zrobiłas najlepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika 25 lat
Do Azzji. w aptece mowili ze sklad podobny, ze Yasminelle sa po prostu troche słabsze! ale jesli bralam Yasminelle przez 21 dni a potem po 7 dnaich przerwy wzielam Yasmin to chyba antykoncepcja została zachowana??? Prosze niech ktos napisze kto miał podobnie! z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia22lata
hej wszystkim:) jestem na forum nowa choć biore yasminelle juz 2 miesiące.mam pytanko czy jak kochaliśmy sie podczas miesiączki to moge mieć jakieś problemy ze zdrowiem????? prosze powiedzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariposa123
Hej jakis miesiac temu zaczelam brac Yasminelle i od momentu jak wzielam pierwszego dnia miesiaczki tak caly czas krwawie :( Skonczylam brac pierwsze opakowanie i krwawienie sie nasililo i teraz nie wiem czy mam po tej 7 dniowej przerwie zaczac kolejne opakowanie Yasminelle czy to odstawic... Nie moge sie dostac do mojej ginekolog teraz, a wizyte mam za 2 tyg dopiero... :( Co mam robic, prosze o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1851
Hej dziewczyny:) W zeszlym tygodniu w czwartek skonczylam pierwsze opakowanie Yasminelle..W piatek zaczelam wiecej plamic niz zwykle podczas brania tabsow(dodam ze tabletki bralalm o 21)a dosc wieksze plamienie zaczelo sie w piatek juz po poludniu...czy jest cos nie tak??BO w ulotce pisze ze okres powinno dostac sie jakies 2-3dni po odstawieniu..?W sumie takie prawdziwe krwawienie z odstawienia zaczelo sie w sobote..i jeszcze trwa i jest straaasznie duze:/ Aha i jeszcze jedno pytanie...czy jesli skonczylam brac tabletki z pierwszego blistra w czwartek to po 7dniowej przerwie powinnam wziac w piatek tak??i jak wezme w ten piatek to np juz w sobote normalnie moge bez zadnych ograniczen kochac sie ze swoim facetem??:P Bede zabezpieczona?Nawet jesli w tym pierwszym opakowaniu jedna tabletke sie nie wchlonela bo zwymiotowalam i chyba po 12 godzinach wzielam druga?(to bylo w drugim tygodniu) Dziekuje z gory za odpowiedz:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azzzzja
do Monika 25 lat : Przekazuje Ci tylko to co mnie powiedział lekarz dostłownie 5 dni temu. Też się zdzwiłam. No różnica nie jest wielka : Yasmin: 0,03 mg Ethinylestradiolum a Yasminelle 0,02 ale widać może mieć jakiś wpływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika 25 lat
DZIĘKUJĘ Azzzja ! skontaktuje się z moją Panią Ginekolog! Pozdrawiam i zyczę miłego majowego tygodnia... :-) (ja niestety pracuje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska 20
witam!!! nie wiem ciom mam robic!! zaczne brac poraz pierwszy tabletki Yasmielle ale wlasnie w tym problem nie wiem kiedy!! mam dzis jakies berdzo skompe krwawienie naprwde b malutkie i to tydzien wczesniej niz powinnam i nie wiem co mam robic??czy powinnam wziac dzis pierwsza tabletke czy nie??prosze o pomoc...bo nie wiem co robic!! kobitki odezwijcie sie jak najszybciej bede b wdzieczna dziekuje z gory pozdrawiam martwie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aalexandra
Drogie dziewczyneczki! Czytam i czytam wasze wypowiedzi i problemy i juz kilka z Was napisało, ze dostałyście próbne opakowania od swoich ginekologów. Ja od swojego niestety nie i nawet nie mialam pojecia o takich tabletkach jak Yasminelle. Nie ukrywam, ze straaasznie mnie zainteresowały, choc sama biore Yasmine od wielu m-cy i jestem b.zadowolona. Jednak: Ja tez chcialabym dostac probne opakowanie, zeby sprawdzic czy bedzie to preparat odpowiedni dla mnie. Dajcie mi jakies adresy do ginekologow, czy nazwiska. Jesli wolicie dyskretnie to moj mail: one-in-a-million@wp.pl Z gory dziekuje!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość when a woman
wczoraj ginekolog zapisal mi yasminelle a ja ciagle sie zastanawiam czy te 21 jest dla kazdej kobiety niezaleznie do tego jak dlugi cykl ma.Chodzi mi o to ze teraz pzyjmujac 21 pigulek + robiac 7 dniowa przerwe,zmiejszam moj cykl niejako z 32 do 28 dni.U kazej tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aalexandra
aha i najlepiej jesli beda to ginekolodzy w warszawie lub w białymstoku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojonaaaaa
kobietki powiedzcie mi jak to jest ... zapomnialam 1 tabletki ( zaczał sie 3 tydzien ,biore od poniedziałku i w poniedziałek zapomniałam ) ( nie mogłam anstepnego dnia połknac odrazu 2 poniewaz jakis czas temu miałam problemy z wątrobą i taka daka mogłaby mi zaszkodzić) dokonczyłam normalnie opakowanie,zrobiłam 7 dniowa przerwe,pojawił sie okres... i teraz pytanie mimo tej pominietej 1 tabletki od nowego opakowania jestem juz normalnie zabezpieczona???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shopgirl
hej dziewczyny czy ktos moze rozwiac moje watpliwosci dotyczace 7 dniowej przerwy .czy tez kochalyscie\sie do konca w tych dniach i nie balyscie sie\ze mozecie byc w ciazy?prosze pocieszcie mnie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzioolka
witam, czy to normalne ,ze przy zmianie tabletek yasmin na yasminelle stan cery ulega pogroszeniu, bo ja niestety zauwazylam u siebie takie objawy co jest straszene , bo po yasmin mialam bardzo gladka buzie, a poza tym strasznie schudlam;( isama nie wiem czy czekac? czuje sie straszliwie chuda a przed kazdym wyjsciem z domu musze nakladac solidna "tapete" czego wczesniej nie robilam:( moze mi cos doradzicie?:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shopgirl
czy ktos odpisze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytrynka12490
hej to sa moje pierwsze anty i tak sie zastanawiam czy przyjmujac yasminelle moge chodzic na solarium bo troche sie boje prosze odpiszcie:) z gory dziekuje:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Markotkaa
Shopgirl---> Ja kochałam się ze swoim chłopakiem podczas 7przerwy i wydaje mi sie ze nie ma sie o co martwic poniewaz nawet w trakcie tej przerwy jestesmy chronione. Nie smutkaj sie głowa do góry:) bedzie okej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
Shopgirl- na ulotce jest napisane czarno na białym, ze jestes zabezpieczona i naprawde nie widze zadnego powodu dla ktorego mileby Cie oszukiwać. Madziolka- problemy z cera przy yasmienelle to normlany objaw bo maja mniejsza dawke hormonow niz dotychczas przyjmowalaś.Orgaznim moze sie przyzwyczaic ale nie musi.Chudniesz dlatego ,że yasminelle zawiera skladnik odwadniajacy,dlatego trzeba je uzupleniac,wiem to z wlasnego doswiadczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aalexandra
Dziewczyny błagam pomóżcie!!! Czytam wasze wypowiedzi... az tu nagle spostrzeglam, ze ja za kazdym rozpoczeciem opakowania, biore je inaczej, tzn. jak koncze opakowanie w niedziele, robie przerwe i potygodniu kolejne opakowanie zaczynam.... znowu w niedziele! Czyli nie ma 7-dniowej przerwy tylko 6-dniowa! I tak za kazdym razem! A wiec kolejne wypada w sobote, po czym przerwa i w sobote biore, koncze w piatek i kolejne w piatek! Jeju co ja narobilam, wlasnie obliczylam ze ciagle robilam 6dniowa przerwe i tak przez wiele miesiecy! Jestem strasznie zaniepokojona! BłAGAM NIECH WYPOWIE SIE KTOS, KTO SIE NA TYM BARDZO DOBRZE ZNA!! PROSZE DZIEWCZYNY POMOZCIE MI! CZY NAROBILAM SOBIE DUZEJ SZKODY?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
aalezandra-nie wiem jak Ty to zrobiłas ale ok....krzywdy wielkiej sobie nie zrobilas, w ciazy nie jestes wiec jest dobrze.Jak skonczysz opakowanie zrob juz 7 dniowa przerwe i dalej bierz juz prawidlowo.Ja bym na Twoim miejscu jeszcze bym sie skonsultowala z ginekologiem tak dla przyzwoitosci bo Ja jeszcze lekarzem nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ponawiam pytania
mam do Was takowe pytanie...jesli w czasie brania tabletek bede miała skutki uboczne,które będą mi doskierwały to czy moge w każdej chwili przerwać branie? i jak jest z tą płodnością po przerwaniu czy też odstawieniu tabletek,czy to prawda że jest wtedy większe prawdopodobieńswto zajścia w ciąże? i po jakim czasie sięto stabilizuje? wiem,że dużo pytań,ale to bardzo ważne. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aalexandra
Aurinko5, jeszcze? mam rozumiec ze to Twoja dziedzina i juz niedlugo bedziesz lekarzem, tak? W zwiazku z czym moge byc spokojniejsza? :) Ja tez nie wiem jak to zrobilam, dobrze ze sie zorientowalam... Czy to znaczy, ze mimo wszystko mam zachowany prawidlowy "cykl"? Bowiem, np. w niedziele-22.kwietnia skonczylam opakowanie Yasmin, wczoraj, a więc 29.kwietnia rozpoczelam kolejne opakowanie. Tak wiec 7-my dzien byl za razem 1-wszym;/ i tak od kilku m-cy. Czy mimo to jest zachowana ochrona przed ciaza? Nie ukrywam, ze dzisiaj rano mial miejsce "incydent"(wiadomo o co chodzi:) ), ktory w przypadku nie dzialania antykoncepcji moglby byc dla mnie wieeelkim powodem do obaw! Choc z drugiej strony, mimo wszystko nie byloby mozliwosci zaplodnienia, bo jeszcze nie byloby czego zapladniac, prawda?:) Bardzo prosze o odpowiedz.. Martwie sie podwojnie( o wpadke i problemy zwiazane z takim przegapieniem calej sprawy) :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
Mozesz odstawic w kazdej chwili,ale jezeli te objawy nie sa az tak bardzo uciazliwe to warto dokonczyc opakowanie bo inaczej rozregulujesz cykl.Jezeli chodzi o plodnosc po odstawieniu to prawda,jest zwiekszona,czasami nawet ginekolodzy zalecaja branie przez jakis czas tabl kobietą ktore maja problem z zajsciem w ciaze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
aalex-to niedlugo to jakies 3 lata....mysle, ze Twoj orgaznim dostroil sie do takiego obrotu sprawy ale na pewno nie jest to prawidlowy cykl(skrocilas go sobie).Pogadaj jeszcze z lekarzem,teraz juz i tak nic wiecej nie mozesz zrobic,musisz wziac do konca....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×