Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

brygidad --- > każdy organizm jest inny i każdy inaczej reaguje na pigułki.. te nowe, mają tak małą dawkę hormonów, że prawie w ogóle nie obciążają organizmu kobiety. a dzięki pigułkom nie musimy liczyć, i możemy być spokojne gdyż wtedy wcale nie mamy dni płodnych. Gdyby pigułki wyrządzały tyle szkód, to nie byłyby dostępne w aptekach.. a co do tego, że dziewczyny po pigułkach nie mogą mieć dzieci, to świadczy tylko i wyłącznie o Twojej niewiedzy. Bo to one są lekarstwem na bezpłodność. Po ich odstawieniu jest jeszcze większe ryzyko zajścia w ciążę. Każdy lekarz Ci to powie.. Lepiej zapytaj się, ilu dziewczynom tabletki antykoncepcyjne pomogły w bezpłodności, w różnych innych schorowaniach (np. torbiele), trądziku, bolesnych i nieregularnych miesiączkach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brygidad
rzede wszystkim pigulki nie reguluja cykli tylko sztucznie wywoluja krwawienie z odstawienia pigulek a tradzik? on sie pojawia gdy zaczynasz brac i bole glowy i nog .a cykle nieregularne? kobieta jest zywym organizmem a nie robotem i nic w przyrodzie nie dzieje sie jak w robocie i wcale zadna nieregularnosc nie przeszkadza w okresleniu nieplodnosci jestem ciekaw czy nasi faceci szprykowaliby sie chemia ?poczytaj o personie i lady komp dzeminko z goracymi pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Markotkaa
Hmm :| jakoś jestem zniesmaczona po przeczytaniu postów BRYGIDAD.. Może owszem Ty tak myslisz i zapewne te tabletki wpływaja jakos na nasz ogranizm ale wydaje mi sie, ze jest to b.dobra metoda na uniknięcie niechcianej ciązy.. Dzięki tabletkom mozemy byc pewne ze bedzie wszystko okej. Wiadomo zawsze są korzysci i tego przeciwienstwa. Skoro masz dwójke dzieci to jestes juz dojrzała kobieta i mozesz "naturalnymi metodami" się zabezpieczac, lecz nie sądze ze jest to dobra metoda dla wielu młodych dziewczyn. Ja jestem zadowolona z brania tabletek Yasminelle dobrze sie po nich czuje, cera duzo sie poprawila i mam pewnosc ze moge kochac sie spokojnie nie dreczace sie potem myslami czy jestem w ciazy. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do brygidad: no wiec mi ginekolog przepisała tabletki na wyregulowanie straaasznie nieregularnego okresu i na pojawiające sie cysty... atak jednej takiej cysty z powodu nieregularnego okresu zakończył się tym że straciłam jajnik... tabletki to była alternatywa do tego, żeby przywrócić funkcjonowanie mojego organizmu do prawidłowego stanu i właśnie tego, żeby w przyszłości mieć dzieci.. więc nie mów że sie truję bo tak nie jest.. bierz pod uwagę, że mogą być różne powody brania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Markotkaa
Odwrotna--> masz rację. Dziewczyny nie tylko biorą tabletki po to by móc bezpiecznie sie kochac, ale pomagaja one rowniez w innych dolegliwosciach. Tabletki sa bardzo dobrym sposobem na wyregulowanie miesiączki sama wiem po sobie bo mialam z tym problemy i te okropne bole;/ teraz juz ustapilo i jest super:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 26 Wis
Myślę , że nie ma co panikować ,.. tabletki są dostępne w aptekach więc nie mogą byś trucizną , do której niektórzy niemal je porównują ...a pozatym kazda z nas jest pod opieką swojego ginekologa więc wszytsko jest pod kontrolą :) ja biorę Yasimelle 10 dni ,są to moje pierwsze tabletki anty. mam 19 lat i poprostu nie chciałabym w takim wieku jeszcze zostać mamą , więc potrzebuję zabezpieczenia,,, a poza tym chciałabym żeby moja buzia się nieco poprawiła, jak narazie nie widzę zanczacej poprawy ale też nic się nie pogoprszyło... mam nadzieję , że będzie tylko lepiej...i wszytskim tego życzę :):) pozdrawiam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lambro
cześć kobiety... widzicie to? tu to zawsze ktoś zawsze musi siać zamęt? ktos wyskoczyl z tym ze maja wycofac? moze podac źródło tej informacji? ktoś tu nas zniecheca do swiadomej antykoncepcji... niestety nasze dyskusje zawsze sa obserwowane przez innych ktorzy chca nas wprowadzic w blad i wywolac zdenerwowanie, wystraszyc lub zmanipulowac... cale mnustwo moich kolezanek przez te metody naturallne zaszlo w ciaze i to niechciane...na propagowanie naturallnych metod sa inne topiki a jak nie, mozna zalozyc, nie mam nic przeciwko... a dziewczyny propagujace metody naturalne nie wchodza na takie topiki bo i po co? TO jest topik dotyczacy YASMINELLE czyli tabletek antykoncepcyjnych. tu raczej dziewczyny sa zdecydowane na taki srodek antykoncepcji wiec sprawa jasna i tu wymieniaja sie swoimi doswiadczeniami, obawami czy rozterkami ktorych wymiana pomaga innym, pociesza itp. wracajac do tematu przewodniego... podziele sie moimi dalszymi doswiadczeniami... po burzliwych 3 tygodniach przyjmowania yasminelle , mialam wiele negatywnych objawow (i co z tego? przynajmniej wiem ze jestem bezpieczna, prawda dziewczyny?jesli sie to bedzie utrzymywac dluzej niz 3 miesiace zminie leki i po sprawie:]) dostalam bolesnej miesiaczki z 4/5 dzien od odstawienia, jakoś późno ale jest:) ... i prosze jesli mozecie odpowiedziec lub macie pewne informacje np pytalyscie o to swoich lekarzy czy mozecie polecic jakis artykul: o wplywie alkoholu i solarium na skutecznosc tabletek (nie mam na mysli wymiotow do 4h czy plam na skórze czyli skutkow ubocznych tylko czy te czynnosci moga obnizyc skutecznosc leku?) z góry dziekuje za wszelkie info...takie informacje przydadza sie w naszym topiku pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zyrtec
alergia a tabletki. Czy środki stopujące alergię (zyrtec, virlix) zmniejszają skuteczność tabletek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ivain
Hej! Nie rozumiem dlaczego jakaś Brydzia zniechęca do tabletek antykoncepcyjnych i powiększa tylko obawy co do ich skutków ubocznych. Rozumiem że jeśli ktoś jest szczęśliwą mężatką i planuje wielodzietną rodzinę to może stosować metodę termiczną, ale dla młodych dziewczyn z nieregularnym cyklem to raczej wątpliwa zabawa z termometrem:) Znam parę takich "szczęśliwych" mamuś które myślały że się uda i wolę nie być jedną z nich nawet za cenę kilku skutków ubocznych. ---->Lilli_lu jak Twoja buzia są jakieś zmiany na lepsze? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brygidad popatrz.. jakoś u mnie bóle nóg się nie pojawiły.. żadnych skutków ubocznych nie mam.. każda z nas jest inna. i jeśli skutki uboczne trwają dłużej niż3 miesiące to się tabletki zmienia. dobrze dobrane nie mają żadnych skutków ubocznych. do yasminellek. dzisiaj mój pierwszy dzień przerwy i czekam na okres :) brak jakichkolwiek skutków ubocznych. cera bez zmian. na solarium chodzę i jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
lambro,zyrtec- dziewczyny zmiłujcie się.... na ulotce jest napisane czarno na białym co wplywa na obnizenie skutecznosci tabletek,sa to glownie leki p/padaczkowe,antybiotyki , dziurawiec i inne ziola.Solarium,alkohol czy leki antyhistaminowe typu zyrtec nie maja wplywu na skutecznosc tabletek!!!A jeżeli to ma Was uspokoic to na moich zajeciach z farmakologii slowem nie wspomnieli zeby solarium czy alkohol wplywaly na skutecznosc lekow.Pozatym prodecent lekow naparawde Was nie oszukuje wiec czytajcie ulotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tttttuuuuttttt
witam. dziś wzięłam ostatnią z pierwszej paczki. plamienie lekkie jest. nogi rewelacyjnie (pukpuk w niemalowane).no to czekamy na @. rozmiary bez zmian:]]]]na razie. skóra taka sama (chociaż może odrobinkę lepsza, czy ja wiem...)nastawienie pozytywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moczarka
może po prostu zrobimy listę tego co zmniejsza skuteczność tabletek??? ja zaczynam: - biegunka - wymiotowanie - pominięcie tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinaaa
Witam, Mam do Was pytanie, czy któraś z Was zauważyła, że przytyła po braniu yasminelle. Ja jestem po drugim opakowaniu i może więcej kilogramów nie mam ale czuję się tak jakbym spuchła. Łuda i biodra stały się okrąglejsze. I już sama nie wiem czy kontynuować branie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinaaa
oczywiście uda a nie łuda (mały błąd) sorki :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moczarka
Łuda poważny problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
Witam Was dziewczyny ;) Ja biore tabletki Yasminelle dopiero 5 dzien..zadnych skutkow ani ubocznych ani innych jeszcze nie widze..chcialam Was zapytac czy tabletki trzeba dokladnie o tej samej godzinie zazywac?Ustalilam sobie ze tabletki bede brala codziennie o 22..ale wczoraj zazylam akurat pol godziny pozniej..chyba nic sie nie stalo?Moja kolezanka powiedziala mi ze problem robi sie wtedy kiedys tabletke przyjmie sie wiecej niz po 12 godzinach to prawda?Prosze o odpowiedz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
To jeszcze raz ja ;) Mam jeszcze jedno pytanko..jak obliczyc dni płodne i niepłodne?No chyba,ze jak zazywam tabletki to nie powinnam zawracac sobie juz tym glowy ;) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lambro
Aurinko5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lambro
aruinko5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lambro
upsss cos z moim kompem nie tak... sorki za to... Aruinko5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zatroskana -> to gin Ci nie wytłumaczył na jakiej zasadzie one działają? szok.. jak zażywasz tabletki, to nie masz w ogóle dni płodnych, bo komórki jajowe nie dojrzewają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusia24
Witam Was.!!!, Właśnie dziś wróciłam od gina i on też zminił mi Yasmin na Yasminelle.Kiedy zaczynałam brać Yasmin bolały mnie piersi i z miesiąca na miesiąc bół ustępował i mam nadzieje ze Yasminelle nie bedą tego powodować.Mam tylko pewną wątpliwość, skończyłam brac Yasmin w sobote i czekam na miesiączke ponieważ robie 7 dniową przerwe,ale z waszych informacji wynika ze nie należy tego robić. Czy możecie mi to wytłumaczyć, bardzo prosze bo nie wiem co teraz robić. Czy można w ten sposób zajść w ciąże????Każdy mowi co innego. Pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
Agusia - mozna zrobic tak i tak,zdrowiej dla organizmu jest zrobienie 7 dniowej przerwy.Jestes tak samo zabezpieczona,ja tez zmienialam po przerwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilly_lu
Ivain!!Powiem Ci ze troszke poprawy widze...chociaz od 3 dni znowu jest nie za dobrze(i tak lepiej niz bylo)...wine zrzuce jednak narazie na stres bo sie zaczal:MATURA!!:O heh,po maturze ide zrobic te badania krwi i poziom prolaktyny,poczekam jeszcze ze dwa miesiace i jesli nie bedzie polepszenia tj powrotu cery do stanu sprzed brania tabsow to ide do endokrynologa!!Powiem szczerze ze mialam takie zalamania,zeby odstawic tabletki ale jak sobie pomysle o tym stresie czekania na okres co misiac...pekania gumek(co zdaza sie jednak czesto...)innych zabaw..to tabletki sa naprawde najlepszym rozwiazaniem!!A jak Twoja buźka??pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusia24
Dziękuje za odpowiedz, lecz nadal mnie ten temat nurtuje, ponieważ czytam i każdy mówi co innego, jeden lekarz mówi zeby zrobić przerwe przy zmianie tableteka drugi twierdzi że to jest mniejsza dawka hormonu i nalezy sie zabezpieczyć przez kolejne 14 dni. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, bralam ponad rok novynette, ale libido spadlo mi do zera, mialam stany depresyjne i straszne humorki, migreny mi sie chyba nasilily :/ z aurami itp, jestem przy 2 opakowaniu yasminelle, mam pytanie bola mnie strasznie piersi, ale dopiero od 2 opakowania, czy to jest normalne? czy to minie? nie bola mnie nogi itp libido podskoczylo :) nawet bardzo :) cera lekko sie pogorszyla ale teraz jest ok zobaczymy w koncu to maja byc 3 msc zeby sie przyzwyczaic :), no i od momentu skonczenie brania nowynette nie mialam ani jednej migreny :) :) :) zobaczymy czy cera wroci do normalnego stanu :) mam pytanie w jakiej cenie sa tabletki w krakowie, wiem ze na krolewskiej sa po 38 zl w tesco na kapelance cos kolo 36 a na krakowskiej 35 zl :) sa moze gdzies tansze apteki? czy taniej sie nei da ? bo za novynette placialam 22 zl na krolewkiej :) wiec to jest roznica :) pozdrawiam i prosze o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość denek
droga dzeminko male wyjasnienie nie ma dowodow na to ze jesli lykasz tabsy to nie masz owulacji bylam na kongresie w USA i niestety nikt nie przejrzy jak twoj organizm zareaguje byc mozliwe ze w ten sposob masa dzieci poczetych jest zabijana bo tej owulacji moze nie byc a moze byc i co wy na to ? denek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moczarka
sorry, ale jak zabijana??? Pan moherowy beret???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
moczarka - jak zabijane? normlanie,kochamy sie z chlopakiem,lykamy tabletki ktore maja na celu zabicie naszego swiezo poczetego dziecka,a krawawienie ktore jest w 7 dniowej przerwie to zwykle poronienie a nie jakis tam okres...i tajemnica antykoncepcji rozwiazana......Denek- nie osmieszaj sie....takie teorie glos na antenie radio maryja. A ja ze swojej strony proponuje ignorowac takie posty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×