Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość aurinko5
To jest TYLKO moja opinia a nie diagnoza.Moge sie mylic i pewnie nie raz sie pomyle.Co nie zmienia faktu, ze jest to TYLKO moje zdanie na dany temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolkowa_dama_pik
hej... mowicie serio z tymi oczami? ja biore juz 2 tydzien i serio jakbym widziala jak przez mgłe.. a czy moge cos w aptece bez recepty kupic by było lepiej mi z oczkami? a co krac na ta krzepliwosc kwri? cos tu piszecie o aspirynie dobrze zrozumiałam?? jakies witaminki moze? pomówzcie pliss... i mam ejszcze pytanie.. do ginki chodze prywatnie w wawie i płace 70 zł czy jak ide po recepte to tez place za wiztye?? tylko po recepte? wiemz e moze głupie ale nie wiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emi-lkaaa
hej mam pytanie bo pomylilam sie w braniu tabletek i przypadkiem zaczelam nowe opakowanie od 3 tygodnia czy to jest jakas roznica od ktorego sie bierze skoro wszystkie tabletki maja ten sam sklad i czy antykoncepcja w takim przypadku jest zachowana ? prosze o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow!! no to się dziać zaczęło... teraz będzie zbiorowa panika na forum panować, a za niedługo większość ruszy do lekarza zmieniać tabletki:) i tyle będzie się działo.. a ja powiem tak: wszelkie pytana i problemy powinnyście omówić ze swoim lekarzem, a jeżeli nie chce się tego podjąć, to należy lekarza zmienić, bo może cosik przeoczyć, jak sie będzie z wami niedobrego działo.. wiem że niektóre z was to może oburzyć, ale wielu lekarzy ginekologów odwiedziłam w swoim życiu i wiem o czym mówię... ja moją lekarkę maltretuję seriami dzikich pytań i zawsze ją szlag trafia jak wchodzę do gabinetu, ale odpowiada na nie cierpliwie... spróbowała by nie!!:P lekarz, który nie ma czasu odpowiadać na pytania pacjentów, to doktor, który idzie w masówkę, a nie jakość.. i renoma lekarza nie zawsze świadczy o jego skuteczności i kompetencjach... a co do tabletek: ja się po nich czuję dobrze, dolegliwości ubocznych brak, za miesiąc nam iść sobie zrobić badania kontrolne krwi w tym prób wątrobowych i poziomu hormonów, jak mi moja dr powiedziała, żeby sprawdzić czy nic się złego nie dzieje tam od środka:P i to jest dobry lekarz.. i zaznaczyła, że każda kobita przyjmująca tabsy powinna co cztery miesiące kontrolne badania robić... pozdro dla wszystkich i nie panikujcie tak - coś się dzieje to uderzać do lekarza!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ivain
Aurinko5 mam do Ciebie pytanie bo nie wiem co mam zrobić:( Skończyłam we wtorek 3 opakowanie Yasminelle i niestety u mnie też wyszły te żyły (to nie wpływ zbiorowej paniki tylko moja obserwacja, gdyż mam małe problemy z krążeniem i duże z pękającymi naczynkami). Od środy powinnam wziąć następne opakowanie a dopiero w piątek mam wizytę u ginekologa. Jak sądzisz czy lepiej rozpocząć to 4 opakowanie czy odstawić tabletki? Nie chce zrobić swojemu organizmowi karuzeli brać nie brać znowu brać, bo z tabletek nie chciałabym rezygnować ale raczej zmienić je na inne jeśli nie będzie większych przeciwwskazań. Jeśli możesz poradź bo nie wiem co mam zrobić jak zacznę brać to 4 opakowanie to pewnie będę musiała je wziąć do końca? Z góry dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
karolokowa_dama --- najpierw to musisz sie przejsc do okulisty i zbadac przyczyne, a one moga byc rozne...a co do krzepliwosci to masz z nia jakis problem? Ivain--- najlepiej bedzie jak zadzwonisz do ginekologa albo pojdziesz do niego wczesniej i mu o wszystkim powiesz.Ja za Ciebie decyzji nie podejme.To ,ze zyly powychodzily to nic nie znaczy,ale nie wiem na czym polegaja Twoje problemy z krazeniem i czy masz jeszcze jakies inne objawy niz wystajace zyly.Jezeli zaczniesz 4 opakowanie mozesz je w kazdej chwili przerwac ale orgaznim przezyje szok,mozesz tez zaczac brac inne tabletki,albo w ogole przestac ale tak czy inaczej to wymaga konsultacji z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaga
Aurinko bo ja też mam żyły większe. najbardziej na piersiach zauważyłam. sprubuję zażywać aspirynę (bo szkoda mi 60zł na gin :-) tylko jak to zażywać Aspirin Protec 100 czy 500 i ile razy dziennie? sprubuję co będzie i jak się nie zmniejszą to pujdę do gin. dodam że wspominałam wcześniej o tych skrzepach podczas okresu więc pewnie aspirynka wskazana w moim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość retrtdfgdg
Powinien to forum odwiedzić prawdziwy lekarz wtedy na pewno uzyskały byście fachową poradę, odpowiedz... Jak macie jakieś pytania lepiej dzwońcie do swoich lekarzy GIN. (od tego są - jak du... od srania) nie jestem dachowcem ale tu czasami jedna drugiej odpowiada jakimiś bredniami z kosmosu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość retrtdfgdg
dachowiec = Fachowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia81
nie było moim zamairem siać paniki, po prostu wyraziłam własne zdanie na temat, który dotyczy także mnie! Chyba po coś jest to forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolkowa_dama_pik
hej. A jak zauwazyc problemy z krzepliwoscia kriw? Zawsze w zcasie okresu robiły mi sie czasem jakeis zakrzepy. Ale czasem.. jak sie z ranie w palucha to krew jakos leci.. moze nie litrami ale lecii :P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ivain
Dzięki Aurinko5 Będę musiała jakoś to rozwiązać choć faktycznie nie jest to łatwe. Te problemy nie są duże ale jednak wolałabym zęby nie były większe tylko przez źle dobrane tabletki. A co do złośliwych uwag na tym forum to lekarze niestety często bywają tak osiągalni jak gwiazdka z nieba. Jak ktoś nie żyje w polskich realiach i nie wie że do lekarz czeka się 2-3 tyg. a nie wchodzi jak do sklepu po bułki to niech się nie wypowiada. Ja niestety należę też do grupy tych "biedaczek" które nie mają 100zł na 10 min wizytę, więc muszę na nią czekać. Oczywiście że wszelkie decyzje trzeba konsultować z lekarzem ale jak się aktualnie nie może do niego iść to chyba lepiej zapytać kogoś na forum niż palnąć głupotę albo "umierać" ze strachu, że się jest w ciąży, albo ma zakrzepicę. No lekko udramatyzowałam ale taka prawda:) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
aaagaaa -- a poza wystajacymi zylami cos ci jeszcze dolega? Bo jak nie to nie ma sensu....bo jezeli chodzi Ci tylko o skarzepy to wystarczy wziac jakies 3 dni przed okresem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaga
Aurinko mam czasem kolatanie serducha. ale to już od chyba 2 lat. nie leczę się na to bo to nie jest za bardzo uciążliwe. a tak poza tym tym to żadnych skutków ubocznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
aaagga -- to nie bierz aspiryny,nie ma sensu...dla samych wystajacych zyl nie warto.Poprostu porusz ten problem u lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z 1001 nocy
a powiedzcie mi jak mi sie pojawily zyly barrdziej widoczne niz przedtem to co robic..plisss pomozecie aspiryna jest na zyly? moze magnez i potas na to ..kurde nie wiem to moje 1 tabletki anty i sie boje by te zyly nie przeksztalcily sie w zylaki czy cus helppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
Przestancie tak sie tymi zylami przejmowac.....to jest normalny objaw przy tabletkach....jak sie pojawia pajaczki na nogach wtedy mozecie sie martwic o zylaki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1851
Witam Was Yasminelki:) Zaczynam schizowac..po 1 opakowaniu normalnie dostalam okres (ale nie wspolzylam bez dodatkowego zabezpieczenia) A teraz w drugim opakowaniu juz normalnie"bez"i co?w czwartek skonczylam 2 opakowanie i okresu jeszcze nie ma!!:( i juz sie denerwuje:(czy moze sie tak zdarzyc ze po pierwszym opakowaniu wystapilo krwawienie z odstawienia a w drugim nie?? A i jeszcze jedna sprawa..Pisalalam Wam wczesniej ze lekarz przepisal ,mi leki na jakies zapalenie ktore wyszlo z badan..no i juz wybralalam te leki i poszlam na kontrole i gin zrobila kolejne badania czy cos jeszcze jest..no i okazlao sie ze to zapalnie jest!!i leki nie pomogly!:(moze znacie jakis spoosob na pozbycie sie tego???? Prosze Was o odpowiedz!Z gory dziekuje:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dostaje krwawienia w 3-4 dniu wiec spokojnie niewiele osób ma chyba od razu nastepnego dnia. poza tym moze nie wystąpić, dopiero jezeli nei wystąpi dwa razy pod rzad mozesz panikowac. co do tej paniki z zylami to popieram aurinko5 przesadzacie, nie zachowujcie sie jak panikary, odrobina rozsadku! wszystko wiąze sie ze skutkami, nawyzej rzuccie tabsy jak was to przeraza za bardzo, niedlugo katar tez bedzie spowodowany tabletkami... \"| jak nic wam sie jeszcze nie dzieje to po panikowac? same wiecie co dla was najlepsze, a jak nie to dopytac lekarza, nie traktujcie tego forum jak wyroczni, mozemy sie dzielic doświadczeniami ale nie traktowac sie jak znawców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emi2309
hej moze mi ktos powie co mam zrobic bo zauwazylam ze na moich nogach pojawiaja sie pajaczki? czy musze zmienic tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
emi2309 -- idz do lekarza i mu pokaz,bo my nie jestesmy w stanie zobaczyc jakie to sa 'pajaczki'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1851
Prosze odpiszcie tez na druga czesc mojej wypowiedzi! z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninni
Dziewczyny,mam taki problem,ze zaczelam wczoraj brac tabletki antykoncepcyjne...no i zaczela mnie bolec glowa,tak jakos dziwnie,ze troche mi szumi w uszach i troche sie kreci w niej:) Nie wiem,czy odstawic tabletki od razu,czy tez rozne takie objawy na samym poczatku sie zdarzaja,zanim organizm sie przystosuje.... W ulotce niby pisze,ze zwykle ustepuja,ale ja po je przeczytaniu jestem niesamowicie zeschizowana,i chcialabym uslyszec jakie sa wasze doswiadczenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u dont know who i am
do z 1001 nocy------. Yasminelle jest jedynym preparatem niskoestrogenowym zawierającym substancję antyandrogenną – zmniejszającą produkcję łoju i ułatwiającą wyleczenie trądziku .Nadmiar hormonów męskich zwanych androgenami, które w niewielkich ilościach produkuje organizm każdej kobiety, może być przyczyną problemów ze skórą. Yasminelle osłabia działanie androgenów, więc pomaga pozbyć się kłopotów z przetłuszczającymi się włosami i cerą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeczytajcie o tymm
Prof. zw. dr n. med. Stanisław Radowicki Klinika Endokrynologii Ginekologicznej Akademii Medycznej w Warszawie Tabletki antykoncepcyjne zawierające drospirenon(yasminelle) „Dzięki obecności w składzie tabletki antykoncepcyjnej drospirenonu, unikalnego progestagenu o aktywności antyandrogennej i antymineralokorykotropowej, stosowanie tego preparatu pozwala na osiągnięcie dodatkowych, poza antykoncepcją, korzyści zdrowotnych u przyjmujących go kobiet.” …… „Korzyści zdrowotne u kobiet przyjmujących tabletkę z drospirenonem to, między innymi, zmniejszenie objawów retencji płynów w przebiegu cyklu miesiączkowego oraz znaczące zmniejszenie bądź całkowite ustąpienie przedmiesiączkowych objawów somatycznych i psychicznych tj.: bolesnych miesiączek (dysmenorrhoea), zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS) oraz przedmiesiączkowego zespołu zaburzeń dysforycznych (PMDD);” …… „Drospirenon wywiera także korzystny wpływ na metabolizm kostny i tym samym zmniejsza ryzyko osteoporozy pomenopauzalnej;” …… „Działanie antyandrogenne drospirenonu w obrębie skóry powoduje zmniejszenie stopnia nasilenia trądziku oraz hirsutyzmu.” …… „Liczne korzyści zdrowotne wynikające ze stosowania drospirenonu sprawiają, że ogólne samopoczucie kobiet stosujących tabletkę antykoncepcyjną z drospirenonem jest doskonałe.” …… „Drospirenon jest pierwszym progestagenem, który wykazuje działanie antagonistyczne do receptora aldosteronowego. Identyczne działanie ma tylko progesteron.” …… „Drospirenon jest substancją najbardziej zbliżoną, ze znanych na świecie, do naturalnego progesteronu.” …… „Drospirenon naśladując działanie progesteronu ujawnia swoje właściwości jako antagonista aldosteronu, powodując zwiększanie wydalania jonów sodu, co zapobiega retencji wody w ustroju kobiety.”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stokrotko, ja nie widzialam na ostatnich stronach tego kiedy to pisalas wczesniej wiec racz moze przedstawic problem do konca. tak czy siak: skoro zrobilas ponowne badania, lekarz CI powiedzialze to (nie mam pojecia jakie) zapalenie jest to niech on CI powie jak je dalej leczyc, bo na tym, to my sie nie znamy raczej.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Panie, mam pytanie: biorę yasmin i dzisiaj własnie wzięłam jedną tabletkę po czasie, tj. po 12h...:/ wiem, że muszę uważać. Zastanawiam się tylko czy jest duże ryzyko, bo zostały mi tylko 3 tabletki, więc okres tuż, tuż...Po drugie, zamierzam przejśc na yasminelle i ginekolog polecił mi zacząć od pierwszego dnia okresu. Tylko, że teraz ta \"opóżniona\" tabletka jasmin - więć może przerwy nie robić??? Proszę o jakąś radę. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajniczekowa
Drogie dziewczyny! nie biorę długo taletek, dlatego w razie wątpliwości wolę się poradzić. Skończyłam pierwsze opakowanie yasminelle i w 2 dzien po odstawieniu dostalam plamienia, w tym samym dniu wspolzylam z chlopakiem bez zabezpieczenia, pozniej juz wystapil normalny okres. Czy podczas tej 7dniowej przerwy rowniez bylam zabezpieczona? dziekuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jeśli bierzesz regularnie tabletki to w ciągu tych 7 dni też jesteś zabezpieczona. Ja mam pytanie bo w piątek skończyłam brać luteine na wywołanie okresu, dzisiaj jest 2 dzień bez tabletek a ja mam tak jakby okres? tzn. takie jakby upławy o zabarwieniu brązowo-czerwonym. to mam dzisiaj wziąść pierwszą tabletke czy poczekać aż się okres rozkręci??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Una
Hej. Skończyłam ostatnio drugie opakowanie. Przy poprzednim okres dostałam w drugim dniu siedmiodniowej przerwy, a teraz wciąż nie mam okresu, mimo, że ostatnią tabletkę z opakowania wzięłam w czwartek. Mam już się martwić? Czy to się zdarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×