Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość oowcaa
Cześć kobitki dzis koncze piersze opakowanie Yasminelle nie robiłam 7 dniowej przerwy przed tym opakowaniem bo przechodziłam z Yasminu wlasnie na Yasminelle..było by wszystko ok gdyby nie to że odkad zaczełam brac Yasminelle mam plamienia..na początku były słabe ale z kazdym dniem krwawie mocniej no i pojawił sie ból w podbrzuszu oraz spadel LIBIDO ( w życiu nie odmówiłam seksu mojemu narzeczonemu a teraz..nawet mi sie nie chce o tym mysleć :| ) mam nadzieje ze po tej 7 dniowej przerwie plamienia ustapią bo jest to strasznie męczące dla mnie :| czy ktoras z kolezanek miala takie objawy...wiem ze powinnam isc do lekarza ale lecze sie prywatnie i w tym miesiacu jestem spłukana!! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mona 1978
dziewczyny ja wziełam dopiero 10 tabletke tego nieszczesnego yasminelle i bola mnie nogi i rece a w dodatku dretwieja mi palce u rak i boli głowa dzis dzwonilam do mojej ginki ale powiedziala mi ze lepiej nie przerywac w srodku opakowania i kazała zrobic badanie krwi i czas krzepniecia dodam ze u mnie nikt nigdy nie mial klopotu z żyłami czy to moga byc poczatki zakrzepicy POMOCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ttttttuttttttttt
łomatko - coraz więcej o tych żyłach. oto dalszy ciąg mojej historii (jeśli ktoś pamięta początek) miałam mrowienia w pierwszym miesiącu brania. teraz właściwie przeszły, ale czasem coś w nodze zaskrzybie...poszłam do lekarza wczoraj. zanim zaczęłam mówić już się recepta wypisywała - no bo skoro mi lepiej... zapytałam, czy to możliwe, że jak wrócę do chodzenia w skarpetkach i pełnych butach mrowienia wrócą - pani powiedziła, że nikt jej jeszcze takiego pytania nie zadał. hmm. powiedziała, że rutinoskorbin na wzmocnienie ścianek naczyń działa raczej na zadadzie wiary;) podobno cerutin jest lepszy. Nie była zachwycona moim pomysłem na łykanie aspirin protect na rozrzedzenie krwi, a zapisała mi chyba cyclo3fort na obkurczanie naczyń... aha - i jak pokazałam jej moje rzekomo bardziej widoczne żyły, to stwierdziła, że nic nie widzi - faktycznie wczoraj przed wizytą jakby zanikły;) i tyle. mam się obserwować. i będę. bardzo dokładnie. tymczasem recepta na 6 nowych paczek cudownej trucizny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oowcaa
boże dzis rano udajac sie do kibelka na siusiu doznałam szkoku..nie chce obrzydzać dziewczyn ale wyleciało mi cos...okropnego nie miało krwistej konsystencji ale tak jakby była to ogromna tkanka ktora oderwala sie od scianki macicy HELP :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia83
witajcie u mnie byla taka sytuacja , ze pani ginekolog nie mowiac mi nic przepisala mi yasminelle gdy wczesniej bralam yashim a ja nie patrzac nawet na recepte odeszlam, wydaje mi sie wiec ze to nie ma rożnicy w dzialaniu.Na pewno bede uwazac po pierwszych dniach bo zawsze nie wiadomo jak organizm zaregauje:] co do chudniecia to nie prawda,kiedys spytalam moja lekarke czy od ktorych sie chudnie a ok ktorych grubnie to mnie wysmiala co ja opowiadam.:D Po tabletkch anty nie ma nic takiego jak zmiana wagi to dzieki nim mozemy miec tylko mniejszy lub wiekszy apetyt, to od tego zalezy jak bedziemy wygldac a Yasmin akurat to ma do siebie ze nie zatrzymuje wody w organizmie ale za to moze dzialac ubocznie na serce, gdyz zatrzymuje potas ktory odpowiada za zagospadarowanie wody. Co prawda to prawda, ja uzywajac wczesniej Silest bylam grubsza bo wiekszy mialam apetyt i libido bylo fatalne, co do Yasmine to jest rewelacyjne ale nieraz czuje bole seraca.. ktos tu napisal ze mozna zajsc w ciaze wiecie co, po kazdej mozna zajsc moja znajoma stosowala 8lat Siles i w czasie ich stosowania zaszla w ciaze.do tej pory sie zastanawiaja z ginekolog jak do tego doszlo-cale szczescie dziecko jest zdrowe :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny! Jest pełno innych tabletek, tańszych i lzejszych!!!Jedna tabletka Yasminelle (przy takiej samej dawce estrogenu-0,02mg) ma progesteronu tyle ile 40 tabletek Logestu!!!!!!!Yasminelle-3mg, Logest-0,075mg progesteronu.Miałam po Yasminelle straszne jazdy z bólem nóg i zyłami. Po prostu żyły wyszły mi wszedzie!Nawet na policzku i plecach:(Miesiąć temu odstawiłam te gówniane tabletki a nogi bola mnie dalej, jestem załaman. Byłam u lekarki po 1 opakowaniu jak tylko poczułam, że coś jest nie tak a ona zapisała mi kolejne 4 opakowania mówiąc, że te żyły to normalna reakcja organizmu!Na pytanie dlaczego bolą mnie nogi i wychodza mi zyły powiedziała, że mam sobie kupić coś na to w aptece-cytuję:\"jest tych pierdól tyle to coś sobie kup\":(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimimimi
Witam wszystkich! Naczytalam sie troche od wczoraj. Dzisiaj wzielam pierwsza Yasminellke i mam nadzieje ze bede sie po min dobrze czula. Moja przygoda z antykoncepcja zaczela sie prawie 5 lat temu kiedy po porodzie bralam Cerazette bo karmilam piersia, potem gin. zapisala mi Stediril. Następnie zrobilam sobie prawie roczna przerwe(zeby organizm odpoczal) ale po tym jak sie najadlam strachu ze jestem w ciazy wrocilam do tabletek. Ze wzgledu na to ze Stediril mi odpowiadal chcialam go brac dalej ale powiedziano mi ze go wycofuja to dostalam Microgynon 21, ale fajna byla tylko jego cena. Bralam go przez rok i po tym jak czulam sie coraz gorzej wlasnie zmienilam na Yasminelle i mam nadzieje ze trafilam w koncu w 10-tke. Pozyjemy zobaczymy.. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viqi20
hej, 12 dni temu zakonczylam brac tabletki yasminelle...wtedy tez dostalam miesiaczki, ale niestety jeszcze sie nie skonczyla...czy to jest normalne ze po zaprzestaniu brania tabletek moze przedluzyc sie okres???prosze odpowiedzcie!!!pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kłopociki 84
Do Viqi 20 ---> Tak może sie tak stać, to naturalne, tak samo jak to że możesz mieć teraz rozregulowany okres przez pewien czas, tak samo jak organizm musie sie do tabletek przyzwyczaić, tak samo musi sie odzwyczaić - uszy do góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do owcaaaa
idz do lekarza moze to byc cos z szyjka macicy np nadzerka:( mnie dzisiaj lekarka przepisala yasminelle, wczesniej stosowalam logest ale psychika mi przy nim wysiadala:/ teraz biore novynette i wiecej jadla:/ mialam straszny apetyt takiego nigdy nie mialam:/boli mnie ciagle glowa czuje sie przemeczona wiec stwierdzilam ze czas cos zmienic....jestem ciekawa yasminelle....mam nadzieje ze po nich nie bede odczuwala dolegliwosci...ale kazda z nas reaguje na tabsy innaczej..aaa i dodam ze i po logescie i novynette nie zauwazylam spadku libido:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maraZZZ
PROSZE NAPISZCIE CO TO SA TE UPŁAWY? JAK JE ROZPOZNAC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oowcaa
no nadżerke juz miałam wymrażaną jakiś czas temu ale pierwszy raz miałam cos takiego spanikowałam strasznie..w zyciu nie miałam takiej galaretowatej tu przepraszam za okreslenie "kluski" niestety ale lecze sie u prywatnego lekarza a w tym miesiacu z kasą u mnie cienko :| może zaprzestac brania tych tabletek bo mysle ze to od nich biorą sie te problemy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oowcaa
co do libido- zostawie to bez komentarza nie mam wogole ochoty na seks..nawet nie chce mi sie o nim myśleć :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość . . . ktoś mi zajął mój nick
do chumele. . .teraz jakie tabletki bierzesz? bo lekarz rodzinny polecił mi zmianę tabletek. stwierdzam,że rożni lekarze róże opinie,jedni mi karzą odstawiac tabletki, drudzy żebym brała nadal yasminelle bo są dobre,a trzeci zebym zmienila ;) na szczeście poszłam do tego lekarza,dzis bylam u niego po raz kolejny z wynikami i wszytko jest ok. moich żył nie łaczy aż tak bardzo z tabletkami,powiedział,ze widocznie te co terza biore nie są odpowiednio dobrane. no...no tyle. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plamkabianka
Do oowcaa - Ja tez mialam takie cos, jak poczytasz sobie forum odpoczatku to duzo dziewczyn sie skarzylo na takei dziwne rzeczy, u mnie przy pierwszy opakowaniu okres trwal 15 dni i to bylo bardzo dziwne najpierw zwykly okres ale dwa razy w czsie tej meisiaczki byl wieklki skrzep krwi wygldal jak jakas surowa watrubka ....fle... okres trwal jakies 4 dni czyli normalnie, a potem dwa dni przerwy ...a po nim maziaste brazowe plaminia nie kapki krwi tylko jakby brazowe uplawy, po nich byly juz plaminia chodz wydaje mi sie ze to bylo wiecje niz plamienia raczej akby koncowka miesiaczki... to wszytko trawlo razem pietnascie dni za tydzien dostalam normalnie okres i cale szczescie normalnei sie skonczy.... Teraaz skonczylam drugie okapowaknie okres dosatalm o jeden dzien za szybko i jest on bardzo slaby i mocno czarny ... niewiem dziwne to wszytko ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oowcaa
dzieki że mnie uspokoiłas ufff :/ wiesz ja brałam juz Mercilon, Harmonet,Yasmin i jeszcze w zyciu nie miałam żadnych plamień ani tym podobnych rzeczy..chyba musze poprosić lekarza o zmiane tych tabletek :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość preferencje...hrehale
Mam pytanie? Mozna sie spokojnie kochać do konca bez zadnych obaw? Bardzo sie tego obawiam ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yade18
poszłam do ginekologa z problemam z tradzikiem..a do tego przy okazji doszły nieregularne miesiączki i związane z tym dolegliwości..wiadomo..i przepisał mi yasminelle..ucieszona zaczęłam to przyjmować a tu kurde mam wrażenie, że z mają cerą jest gorzej. Wyczytałam w ulotce, że mogą powodować trądzik..i się zastanawiam jak wyjde po tym leczeniu:| Miało być łatwo i pięknie a ja się tylko łamie jak patrze w lustro na kolejne pryszcze..w sumie to dopiero zaczełam stosować yasminelle..dwa tygodnie nie całe..efektów powinnam się spodziewać za kilka miesięcy czy lepiej odstawić?? pomóżcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do yade18
Moim zdaniem są to skutki uboczne yasminelle :/. Mi sie cera po tabletkach poprawiła. Ale mysle, ze powinnas poczekac jesli to pierwsze opakowanie bo moze potem organizm sie przyzwyczai.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia1771
yade18--> ja skonczylam 2 opakowanie i z cera jest coraz gorzej w czwartek ide do ginekologa i planuje zmiane tabletek bo juz mialam ladna cere przez rok leczenia u dermatologa i to wrocilo bu:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w środę zażyła mostatnią tabletkę z ostatniego (piątego) opakowania i mam nadzieje ze nie rozreguluje mi sie bardzo okres, bo po to te tabsy brałam.. ja nie wiem po co tak zajeżdzać sobie organizm jakbym ja miala takie skutki uboczne o jakich piszecie to bym to wszystko rzuciła w cholere, wygoda to nie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harrisonnnnnnnnn
Ja biore 3 opakowanie yasminelle, drugi tydzien. Jest w porzadku. Sexu co prawda nie uprawialam, ale nie mam zadnych obaw. Wiem, ze jestem zazpieczona i chłopak moze we mnie lac ile chce. DZIEKUJE ZA TABSY!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga84
dziewczyny!!! czy dzialanie tabletek moze oslabiac lek przeciewirusowy - heviran????chodzi o tabletki na opryszczke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość when a woman
Skończyłam właśnie pierwsze opakowanie i okres któy powinien byl nadejsc przypomina tylko plamienie,wszystko w porzadku? Bede wdzieczan za odpwiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1234
@ JAde18 Biorę tabsy z tych samych powodów co ty, na początku tez miałam pogorszenie cery, ale teraz konczę 4 opakowanie i jest duża poprawa! @WSZYSTKIE Gdzieś tu w tym wątku śmignęła mi studentka medycyny chyba, nie pamiętam nicka. Więc jeśli to czyta, albo jeśli któraś z was wie coś na ten temat, to proszę o odpowiedź: czy tabletki Body-Max plus (żeńszeń z jakimiś witaminkami i minerałami, w końcu sesja jest heh) osłabia skuteczność yasminelle?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka no coś ty! witaminki i minerały nie osłabiają działania Y!!!!!! tylko dziurawiec. dikładnie tak jak w ulotce, nie ma co sobie szukać problemów. dziewczyny wrzućcie trochę na luz!!!!! poza tym na każdej ulotce są informację czy dany lek wpływa na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych (tak jak niedawno przeczytałam w ulotce antybiotyku Amoksycyklina) jeśli nic nie pisze to nie ma obaw!!!!! pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Popielniczka
A wiec chciałam wrócić do poruszonego już wcześniej przez was tematu palenia podczas brania tabletek antykoncepcyjnych. Mój lekarz przepisał mi Yasminelle, a ja jako osoba niestety lubiąca sobie zapalić odrazu wczytałam się w ulotkę szukając powodu, dla którego miałabym niby przestać. I dowiedziałam się jedynie, że palenie zwiększa ryzyko wystąpienia "zakrzepicy naczyń tętniczych", z reszta nie będę cytować całej ulotki, pewnie większość z was ja ma :D nie ma w niej natomiast nic na temat tego ze papierosy zmniejszają skuteczność tabletek... w internecie natomiast naczytałam się w dużej ilości wypowiedzi forumowiczek twierdzących, ze tak jest wiec generalnie zgłupiałam :D zdrowy rozsadek podpowiada mi żeby wierzyć ulotce napisanej przez specjalistów, jednak obawa zawsze jest :P Ten sam zdrowy rozsadek powinien mi coprawda podpowiedzieć, że palenie i tak szkodzi mojemu zdrowi wiec rzucając tylko na tym zyskam, ale jakoś na ten temat milczy :P Pozdrawiam wszystkich i czekam na odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość when a woman
Skończyłam właśnie pierwsze opakowanie i okres któy powinien byl nadejsc przypomina tylko plamienie,wszystko w porzadku? Bede wdzieczna za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga84
do---> when a woman. Wszystko w porzadku, ja tez tak mialam. Nic sie nie martw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1509
wiam :) w czwartek skonczylam brac pierwszy blister yasminelle są to moje pierwsze pigulki antykoncepcyjne z tym ze dzis jest niedziela a ja nadal nie mam okresu no i jestem troszke spanikowana coprawda zrobilam dzis test ktory wyszedl negatywnie ale mimo to jestem pelna obaw czy ktos tez mial juz taki przypadek???:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×